Téma: A bûnös

Yala elnök 2022 febr. 21. - 11:39:03
(28/28)
Spoiler nélkül nem lehet írni erről a nagyon sodró lendületű filmről. Ez nem egy Anyád a szúnyogok vagy Kifulladásig.
A megerőszakolós zsarolós rész, a mostohaszülős vérszerinti szülős rész, a megcsalásos rész, a nők közös lakása és féltékenysége rész, meg még néhány más rész önálló filmek történetei lehetnének.
A végén elkövetett baki a bíró részéről a levéllel nem hihető. Már az is, hogy pont akkor akarja elégetni a nappaliban, amikor jön a felesége. A nappaliban elégetni? És pont akkor? Majd teljesen megfeledkezni róla? Az se világos, a bíró honnan tudta, hogy a drogmaffia keresi a motoros csávót.
Joan Fontaine 2021 márc. 16. - 07:13:03
(27/28)
Jó film, de engem zavar egy kicsit az, hogy az események láncolata egy kicsit megkreált. Először is azért nemcsak az ügyvéd alantas itt, hanem azért a csaj is rásegít az elején erre a bulira a viselkedésével.
Viszont egy kicsit tényleg túl sok a véletlen egybeesés, de gondolom, valahogy össze kellett hozni a történet szálait.
A vége az tetszett, az utolsó pofára esés, mert ezt a furcsa fintort életszerűnek éreztem.
8/10
21Vick 2019 febr. 21. - 23:13:21 8/10
(26/28)
Spoiler

Érdekes film, nem mindennapi. Az elejétől tudjuk, ki a rosszfiú, nincs várakozás, nincs rejtély. Maga a bűntény meg van oldva. Mai szemmel a sok véletlen egybeesés nevetségesnek hat. Azért izgalmas, fordulatos. Az külön tetszik, hogy az áldozat nem menekül meg. Egyébként nem is szimpatikus a csaj, attól függetlenül, hogy neki van igaza. A bűnös sem kifejezetten szimpatikus, inkább csak az élet összetettségét képviseli a karaktere. Nagyon tetszik a színészgárda, Pullmann egyik nagy kedvencem.
Hihetetlen, hogy 2019-ben láttam először, de megérte.
5/10
Hungariancorazon 2018 dec. 21. - 23:45:51 5/10 Előzmény tortura
(25/28)
Annyira nem jött be nekem, mert kicsit lassan indul be, de a vége oké volt! Nagyon oké és ezzel mindent lezártak!
A megerőszakolásnál nagyobb erőszakra gondoltam.
Egyébként ki a fene hiszi el 20+ korú embernek, hogy én vagyok a fiad?
5/10
Hungariancorazon 2018 márc. 11. - 18:43:55 5/10 Előzmény tortura
(24/28)
OFF Topic

Köszi a választ.
Belehet állítani, úgy hogyha az írásomra válasz érkezik azt tudjam?
Most is csak véletlen jutott eszembe, hogy ide írtam!
Üdv
8/10
stupek2 2017 febr. 16. - 23:02:22 8/10
(23/28)
Jó film! Ha már nem a hibákat keresem benne, hanem leköt a cselekmény, az csak jó lehet. Jó a szereplõk szinkronhangja, át is érzem a szerepüket. Az ügyvédet, azaz az apát nem sajnálom, megérdemelte a sorsát, de ha belegondolunk sokat visszaélnek a munkahelyükön a tisztségükkel, akár ott , akár Nálunk. A vége össze let csapva.
5/10
Hungariancorazon 2016 márc. 21. - 21:02:36 5/10 Előzmény tortura
(22/28)
Köszi az ajánlást!
Nem találom a neten.
A bûnozõnek szurkolásos véleményt fenntartom.
(nem lehet beállítani, hogy jelezze a port.hu, ha válaszolnak az írásomra?)
10/10
Deniss 2015 febr. 02. - 11:39:05 10/10
(21/28)
Nagyon de nagyon jó film ! 10/10
tortura 2015 jan. 03. - 19:47:23 Előzmény Hungariancorazon
(20/28)
Ugyan, ne foglalkozz ezzel az ostoba rezümével. Én már el se olvasom egy ideje, ha filmet akarok nézni, mert néha a poént is lelövik, vagy csak simán marhaságokat írnak.
Viszont feltétlenül nézd meg, mert egy szarvasmarha jó film!!!
5/10
Hungariancorazon 2014 dec. 05. - 13:46:51 5/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(19/28)
Na most az utolsó mondatának leírásban nekem az jön le, hogy a megerõszakolónak kellene szurkolnom???
Remélem elbukik!!
adamnagysweetmovie 2014 jan. 29. - 10:37:11 Előzmény tortura
(18/28)
tortura 2013 júl. 02. - 16:15:54
(17/28)
A rohadt életbe. Már meg se kell nézni a filmet....
Remélem, aki még nem látta, nem olvassa a tartalmi leírást. Az egytizede is elég lett volna. Egy izgalmas, csavaros thriller esetében miért kell mindent leírni?
Én már többször láttam ezt a (kiváló) filmet, mégis bosszant. De lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel.
Meursault 2013 jún. 30. - 01:23:46
(16/28)
Ez tényleg nagy film!!! Fordulatos, és a vége az aztán zseniális!!!! Egyébként a sztoriban meg a kivitelezésben vannak kisebb problémák.... De a legvégét azt tényleg jól összerakták!
nem is tudom, elõször amikor belenéztem, úgy láttam egy újabb 1980-as, max 90es évekbeli iparosmunka, de aztán láttam, hogy a kivitelezés ellenére 2000-ben készült, és a sztori is beindult, rájöttem, hogy érdemes megnézni. Azt vártam, hogy vajon eljön az igazság vagy elkallódik az ügy, és nem történik semmi, mert ilyenre is láttunk példát... Természetesen mivel amerikai film "gyõz az igazság"....ezzel nem lövöm le a poént, de itt azon van a lényeg, hogy HOGYAN!!!! mert ebben tényleg egyedi a film, és ezért érdemes megnézni!
És elég hitelesek a színészek, jól játsszák a kicsit ismert végletes karaktereket: menõ ügyvéd, ártatlan titkárnõcske, csóró vidéki zabigyerek, elmebeteg agresszív motoros... és a házasságtörõ felsõ osztálybeli unatkozó háziasszony, drogmaffiás "kemény arcok"... mondjuk ezek eléggé elcsépelt karakterek, de azért itt mégis sikerül jó összeállításban tálalni.
És persze tovább lehet azon vitatkozni, hogy a nemi erõszak miért magánvádas eljárás, valamint, ha már a jogi részét nézzük, a nyitójelenetben a személyiségi jogi per zseniális, mintha a valóságból emelték volna be filmbe.... hány ilyen "modell" van akinek megsértették a jó hírnévhez való jogát és aztán jelképes 2 millió dollárral csillapítják felzaklatott lelkiállapotát...
kzsolt 2013 jún. 29. - 12:59:25
(15/28)
Eszméletlen nagy film!
Az alapötlet jó, a cselekményvezetés változatos és nem kiszámítható (ami miatt kiváló), a színészi alakítás szintén remek.
Kötelezõ megnézni!
Vlado63 2012 okt. 26. - 20:19:27
(14/28)
Az én véleményem szerint ritka jó film, csodálatosan jó sztorival és kivitelezéssel. Nálam 10 pont, egyik legjobb film, amelyet valaha is láttam. A csattanó a végén pedig tényleg különleges, nagy poén, az ember nem is számít rá, hogy még jön egy csavar...
8/10
bandikaa 2012 okt. 24. - 23:09:58 8/10
(13/28)
Érdemes megnézni, kategóriájában egy erõs nyolcas.

A csattanó meg óriási :)
10/10
gilmour 2011 nov. 27. - 16:04:46 10/10
(12/28)
Kiváló film!
Wilde 2010 aug. 08. - 14:51:51
(11/28)
Anthony Waller remek mocskos kis krimije hihetetlen jó szórakozás az ezt a mûfajt szeretõknek. Bill Pulman, ez a kissé alulértékelt színész élete majd, hogy nem legjobbját hozza a sikeres, igazi szemét de zseniálisan okos ügyvéd szerepében, a sztori összetettségén látszik, hogy bizony könyv az alapja: és végre egy mozi, amely fordulataival meghökkent. A vége pedig......tanítóértékû. Talán sokan ránéznek a borítóra, talán van aki a színészt nem kedveli, és ezért kerülte eddig: de ha végre jó krimit akarsz nézni, kattanj rá, mert zseniális!
barbarossa86 2009 ápr. 25. - 09:17:53
(10/28)
Nagyon jó film volt, tetszett. Ez a sok "véletlen" nekem még belefért. :) Azért a "szappanopera" jelzõ rá egy kicsit azért erõs. :)
10/10
nyenye 2008 jún. 05. - 19:54:00 10/10
(9/28)
Izgalmas film nagyon jó kidolgozott cselekmény szálal.Nálam benne van a Top 10-be.A végén akkora csattanóval,hogy felüvöltöttem.