Téma: A cápa

Commodus 2010 okt. 02. - 15:27:18
(91/171)
Kétségkívül az egyetlen e témában, megalkotott film, mely megüti, a mércét, ám a könyv olvasása után láttam, tudom, ez nagy hiba!, és, így óriási hiányérzet maradt bennem.

A film ugyan próbálja karcolgatni a könyvben remekül kirajzolt társadalmi hátteret, de ez inkább csak a történetet tereli a végkifejlet felé, hogy végre kellõképpen tudjunk borzongani.

A zene a látványvilág, rendben van, de nagy hibának tartom, hogy a könyvben rendkívül precízen, pontosan ábrázolt Ellen Brody figura, miért lett elbagatelizálva illetve a férjének Hooperral fennálló konfliktusa, miért nem kapott helyet a filmben.

Nyilván bele kellett gyömöszölni a történetet egy adott idõkeretbe, és így ez a szál kevesebb hangsúlyt kaphatott, ám ez nagy kárára vált a filmnek.

A valódi telitalálat Robert Shaw, briliáns.Mintha a könyv lapjairól lépett volna le, elképesztõ pontossággal ábrázolja Quint alakját, nem játssza a szerepet, hanem éli!

Talán, ezért is, olyan bántó, hogy sem Brody, sem Hooper nem ennyire kidolgozott, ráadásul a tengerbiológus néhol már-már vígjátéki megnyilvánulásai nem is igazán illenek a film hangulatához.

Mindent egybevetve jó, sõt megkockáztatom klasszikus film, de akadnak benne kisebb zökkenõk, amik zavaróak lehetnek, azok számára, akik olvasták a könyvet.
G-x 2010 máj. 05. - 13:52:03
(90/171)
Ha minden igaz, ez az elsõ film, és minden továbbinak az alapja, a "víziragadozós" filmfélékbõl. Kicsit lassan indul be, de a zenéje és az utolsó fél óra nagyon jó. 4 Oscar-jelölés mindegyikét díjra váltotta ez az igényes, mégis feszültséggel teli Spielberg-munka. Hasonlót azóta sem sikerült alkotni ilyen témában, bár nekem a háborgó mélység is tetszett. De azt már mint csak "utánzat"-ot vagyok kénytelen értékelni. 8.5/10
10/10
nikato 2010 máj. 05. - 00:04:34 10/10 Előzmény twillight
(89/171)
Nem tudom! Már pár éve volt, h. láttam, de azt tuti, h. mind a 4-ben sima vízi cápa van!:)
twillight 2010 máj. 04. - 22:36:00
(88/171)
Nekem az derengett hogy ugyanaz a fõszereplõ (ez az akkori arcokkal elõfordul).

Akor a Cápa3, amiben a telepata-cápa volt?
10/10
nikato 2010 máj. 04. - 15:40:54 10/10
(87/171)
Én nem emlékszem cápaemberes-re! Az egy külön film volt a A cápaember címmel, Craig T. Nelson-nal a fõszerepben!!
twillight 2010 máj. 04. - 15:36:37 Előzmény nikato
(86/171)
Jaja, a cápaemberes rész áá nem volt gagyi, ááá nem!
9/10
Jenny007 2010 máj. 04. - 13:35:51 9/10 Előzmény nikato
(85/171)
dehogynem.szerintem egy dinoszauruszhangon üvöltõ, a vízbõl farokuszonyig kijövõ bosszúálló cápa igencsak el lett b.szva.
Rahel 2010 ápr. 13. - 17:42:22
(84/171)
-Nincs megváltás,csak kéjes gyilkosság!!:))))
-Bikini repül, hála a tervezõinek, vacak anyagból van, és a cápa melled husára veti magát, aztán hasadon le, tovább, egyre lejjeb!!:)))

-És már húztam is innen, mielõtt leszeditek a fejemet, de nagyon jókedve van ma!!:))
10/10
nikato 2010 ápr. 13. - 17:32:28 10/10
(83/171)
Zseniális film(ek)! Az összes részét szeretem, bár maguk az alkotók mondták, h. az utolsók már ellettek ba*va. Pedig nem!
Timek84 2010 ápr. 13. - 15:41:08
(82/171)
Mindegyik részét szeretem és szeretni is fogom!:)
9/10
Jenny007 2010 ápr. 13. - 15:20:23 9/10 Előzmény tobywong
(81/171)
ez unalmas?vagy csak nem érted.ez Spielberg egyik legjobb munkája,zseniálisan felépített film. fantasztikusan elõhozza a feszültséget, szinte játszik velünk.
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 17. - 22:40:53 10/10
(80/171)
Ez a film gyerekkoromban hatalmas érdeklõdést és izgalmakat adott, akárcsak napjainkban :)
A film hangsúlyozza hogy az emberek élete megint csak másodlagos ha üzletrõl és túristalétszám növekedésrõl van szó! Ugyanez mutatkozott meg Amity szigetének csodás nagyforgalmú strandjának szezonnyitóján ahol portyázik a gyilkos nagy fehér cápa egyik igen nagyra nõtt egyede amely ráadásul örökölt egy kis észt is ahhoz hogy túljárjon mindenki eszén!
Aki megnézi ezt a filmet annak garantáltan nem lesz kedve vízbe menni egy ideig :D
A zenéje is hozzájárul a feszültség fokozásához no meg a Cápa legendás kinézete ami félelmetesebbé teszi mint egy valódi Fehér Cápát :D
Valóban Alapmû a film!
10/10
tobywong 2009 aug. 25. - 17:37:49
(79/171)
Eléggé unalmas film.
leopard26 2009 jan. 18. - 22:33:31
(78/171)
hamm bekaplak
Rahel 2008 nov. 29. - 17:41:32 Előzmény ceia
(77/171)
-Talán még többször is!!
-Olyan mint a Keresztapa!!!
Rahel 2008 nov. 29. - 17:40:16 Előzmény Dr.Genya
(76/171)
-Amit itt mûvel a magyar média, az több mint egy agymosás!!

-Nem látok mást, csak valóságshow-kat, a napi katasztrófa bombákat/Aktív; Fókusz/, és persze a magyar teleregényeket!!
-/Barátok közt; Jóban rosszban/.
-Majd tanúi lehetünk annak, hogy potom pénzért valaki a megerõszakolt szerepében tetszeleg, és megtudhatjuk, hogy az éppen akkor ügyeletes sztár babájának mikor szoktak pelenkát cserélni!!:PP

-Hányinger az egész!!
-És én úgy gondolom, hogy egy tisztességes Tv-nézõ jó filmeket akar nézni a pénzéért, vagy színvonalas hírmûsorokat!!!
-És nem az éjszaka kellõs közepén!!!:(((
10/10
Dr.Genya 2008 nov. 29. - 00:20:29 10/10
(75/171)
Ez nekem is magas.
10/10
Vykie4XENAresLove4ev 2008 nov. 28. - 23:23:51 10/10
(74/171)
Ahh, imádom egyszerûen!! ^^
9/10
ceia 2008 nov. 28. - 21:46:46 9/10
(73/171)
Ez bizony nagyon jó film! Évente egyszer simán meg tudom nézni :)
Rahel 2008 nov. 28. - 20:35:23
(72/171)
-Nem tudom megérteni, hogy ezt a filmet, miért kell ilyen késõn adni!!!

-A sok szar mûsor, háttérbe szorít egy ilyen zseniális filmet!!:(((((