far vik 2011 okt. 22. - 20:59:30
(47/67)
Hoppá, Rudolf Peti, és még egy csomó magyar színész!
vitkovits 2011 okt. 22. - 18:58:39
(46/67)
Egyértelmû szarvashiba a mûsorszerkesztõk részérõl! Péntek-szombat-vasárnap - így illene leadni, én is szívesen megnézném. Jövõ szombaton ki emléxik már az elõzõ részre, egy ilyen információs világháborúban?
oldbone 2011 okt. 22. - 17:27:43
(45/67)
Eddig jó:
„… hogy egyre több drága hitelt vegyenek fel mindaddig, amíg a hitelek visszafizethetetlenekké válnak”,
de a továbbiakban, már nem annyira. Ui. így kellett volna folytatni: „és a bankok kerülnek ki gyõztesen”. Amit szerintem õ is jól láthatott már akkor, és ha máshol nem is, de a családi tûzhely mellõl biztosan. :-)
Wikipédia idézet:
„MK született 1818-ban egy zsidó családba. Apja, Herschel Mordechai rabbik és kereskedõk leszármazottja volt,…”
oldbone 2011 okt. 22. - 17:17:58
(44/67)
Miért nem tudják ezt 3 egymást követõ nap leadani?
Nagy A 2011 okt. 22. - 15:21:40 Előzmény adamnagysweetmovie
(43/67)
"A tõkések a munkásosztályt egyre több és több drága áru, épület, és technika megvásárlására fogják buzdítani.
Ezzel együtt arra ösztönözve õket, hogy egyre több drága hitelt vegyenek fel mindaddig, amíg a hitelek visszafizethetetlenekké válnak. A bedõlt hitelek csõdbe juttatják a bankokat, amelyek emiatt államosítva lesznek, és mindez végeredményben a kommunizmus megszületéséhez vezet."
Karl Marx, 1867

Na akkor félig megvolnánk!!!
adamnagysweetmovie 2011 okt. 22. - 09:55:05 Előzmény houseHUN
(42/67)
"A könyv alapján készült film az Egyesült Államok, illetve a CIA kommunizmussal vívott közel félévszázados harcát mutatja be"
Közzhely, de talán mégsem árt tisztázni: a CIA azért nem csak a szabadság védelmében harcol, hanem mondjuk Bob Marley-t is megfigyelték, amikor túl sokat emlegette a harmadik világ szabadságvágyát.
A "kommunizmust" pont a nyugati kapitalizmus társadalmi igazságtalanságai termelték ki, ezt ma sem feledjük, épp folyamatban van az elnyomás újratermelése...
houseHUN 2011 szept. 01. - 21:26:18
(41/67)
Imádom ezt a filmet, több okból is:
Elõször is nyugodtan nézzetek hülyének, de vinnyogtam a nevetéstõl Rudolf Péter mimikáján, amikor a rádiót ajánlotta fel az idõs hölgynek.
Aztán, amit már más is említett itt a fórumon, hogy nyugodtan építik fel a cselekményt, nem "kapkodnak", hagynak idõt elgondolkodni a dolog mélyebb tartalmán.
És végül a szereplõk: Rengeteg zseniális szereplõ, illetve karakter jelenik meg a filmben, klasszikus idézetekkel megteremtve a film hangulatát rengeteg jelenetet csak a szövegek miatt néztem meg újra és újra, - igaz ez a szinkronhangok érdeme.
Ilyenek pölö: Torriti beszélgetése a kgb összekötõvel Berlinben a II. részben, ugyancsak Torriti beszélgetése a kémikussal a harmadikban, aztán ott vannak "Anya" jelenetei: a vallatás, az elõadások a kémelhárításról, illetve a monológ az orchideákról. De ami nálam vitte a pálmát, az az a jelenet, amikor Manuel Pinhero vallatja a pincért. Ezek mind-mind olyan jelenetek, amik közösen felejthetetlenné tették számomra ez a filmet.

Azonban nem bírom ki, hogy valami rosszat ne mondjak róla: Ez pedig egyrészt Jack karaktere. Bár teljesen a "helyén volt", neki nem építettek fel olyan karakterisztikus jellemet, mint az elõbb említett szereplõknek.
Aztán sajnos negatívumként kell felrónom a magyar vonatkozású szálat: Az ötvenhatos jelenetek szerintem egytõl-egyig...hát nem merek gagyit mondani, inkább azt mondom, hogy olyanra sikerültek, mintha nem lett volna elég pénz rá:
Ha már a szabadságharcos tömeget nem sikerült több mint köbö 30 statisztával ábrázolni, azt azért megtehették volna, hogy háttérzajokkal (pl.: fegyverropogás a háttérben) jelezzék, hogy az egész város lázadt fel a szovjet elnyomás ellen. Így számomra olyan volt, mintha egy fedett, hangszigetelt stúdióban paintballt játszottak volna.

És végül-bár ez nem a film hibája, hanem mintegy kellékként szükségeltetett a történethez- azt hiszem kissé álságos állítani, hogy a CIA-ben BÁRKI is felelõsséget, vagy akár rokonszenvet érzett volna az '56-os forradalom áldozatai iránt, valamint azt állítani, hogy a forradalom szervezetten robbant ki, szintén túlzásnak tartom.

de mindezen hibák ellenére a film mély, pozitív nyomot hagyott bennem, és sokadszor nézem meg újra meg újra, és ajánlom mindenkinek: 9/10
James Uram Benson Madame 2011 jan. 31. - 13:16:24
(40/67)
Media Marktban 1500-ert nem tudtam otthagyni. Hat szerintem az Xpress-es arat (5390) is megeri. Felteve ha vki ra van kattanva a kemtortenetekre es a tortenelemre. Viszont lentebb azt irjatok, 360 perc - a 3 dvd csak 273 (+igy keszult), ezek szerint vagva van?

Talan SPOILER?
Vannak kicsit elnagyolt es romantikus reszek, de az onkritika (es Torritti cinizmusa) tenyleg erdekes es egyedi. Vajon a magfyar ugyekert felelos fonok tenyleg megkattanhatott? Sose gondoltam volna, hogy a CIA resztvett az 56-os forradalom szervezeseben, bar a Szabad Europat tenyleg ok finansziroztak - de talan igy volt. Azt mindenesetre kizartnak tartom, hogy amcsikat es angolokat csak ugy elrabolt es megkinzott az AVH. De a csavarok nagyon jok es bar lassan epitkezik a film, megis lenyugoz. Igaz, engem lenyugozott a JFK is meg a Good night and good luck is, mas meg halalra unja.

Ami nem tetszik: milyen mar, hogy Rudolf Peter nem szinkronizalta sajat magat vagy az AVH-s fonokot alakito Elek Ferenc sem, de sztem Marozsan Erika sem a sajat hangjan szolalt meg. Masreszt: gagyi ez a fonevi igenevvel beszeles (az oroszok angolja magyaritva: en lenni, nem felni stb.) - ilyen nincs a valosagban. Harmadszor: nem igaz, hogy evtizedek ota keptelenek rendesen oregiteni Hollywoodban - egyedul Keatont sikerult valamennyire hitelesen meg talan a vegen Sztarikot, O'Donnellt egyszeruen beoszitettek es 60+ evesen is kettesevel ugral fel a lepcson...

Azt viszont remekul alatamasztotta a film, amit mar lehetett sejteni, hogy a CIA valojaban egy nyomaszto es dogunalmas munkahely lehet az ott dolgozok nagy reszenek (irodistak) es hogy mindenki alkoholista lesz ;))) Angleton felvetesei mindenesetre erdekesek, amikor a lekoszono beszedben a fel vilagot KGB-ugynoknek nevezi Olof Palmetol kezdve a kanadai miniszterelnokig - Palmet akkor vajon ki olte meg kesobb?
Peeeeet9 2010 okt. 24. - 14:04:55
(39/67)
Király egy film, lényegesen jobb mint a Szabadság szerelem, ami viszont egy sablonos-közhelyes szánalom.
10/10
fada120 2010 okt. 23. - 20:56:16 10/10
(38/67)
Miért csak 7,5-es ez a film. Pedig nagyon jó!!!!
tetro 2009 nov. 17. - 23:47:00 Előzmény Amadeus91
(37/67)
bontják a házat tavasszal ahol Lili bevallja hogy áruló... jajj, minden helyszínt ismerek :D
10/10
Amadeus91 2009 máj. 19. - 20:04:47 10/10 Előzmény wukovsky
(36/67)
Egyetértek.

Szerintem is nagyon jó film.
mulao 2009 márc. 29. - 18:46:35
(35/67)
Marozsánon és Rudolfon kívûl van még benne, több magyar színész is!

Szerintem is nagyon jó.A második részben meg meglepõen foglalkoztak a mi '56-kal.
kdancs 2009 márc. 29. - 13:21:39 Előzmény eugénia22
(34/67)
Rudolf Péter is benne van.
1. részben Õ a rádiós amikor várják az oroszt.
offtopic
wukovsky 2009 márc. 02. - 22:47:37
(33/67)
Nagyon tanulságos volt azt látni, hogy nem ölünk meg KGB-st, tudod felborulna az egyensúly, õk nem ölnek CIA-st, mi nem ölünk KGB-st.

Azért azt is meg kell jegyeznem, hogy igen komoly önkritikát gyakorolt 56-ról a film, és nagyon jól bemutatta azt is, hogy a KGB is piszkosul jól szervezett volt, és simán betolták az embereiket a CIA-hez, viszont fordítva ez nem nagyon fordult elõ. Hiába a diktaturák elõnyei, kisebb a mozgás tér.

Amúgy mind a 3 rész nagyon izgi, és nem rontották el a végét, szép lezárás volt.
gaab3129 2009 jan. 11. - 18:24:01 Előzmény vanekvan
(32/67)
Ez egy nagyon jó film. Rászántam egy délelöttöt , hogy megnézzem, de nem bántam meg. Már rég láttam 6 órás filmet ami folyamatosan ilyen izgalmas, éedekes tud lenni. Le a kalapal a készítõk elõtt. 10/10
9/10
vanekvan 2008 dec. 19. - 17:33:48 9/10
(31/67)
Jó!
eugénia22 2008 máj. 03. - 18:50:48
(30/67)
Jó film ez,talán nem véletlenül nyert, legjobb minisorozatot.És Marozsán Erika is szerepel benne,aki magyar színésznõ...
10/10
Talleyrand 2008 jan. 15. - 17:53:21 10/10
(29/67)
Jó ez a film is. James Angleton (Keaton) a legjobb fej :)
robigo 2007 nov. 17. - 22:35:41
(28/67)
Feliratot honnan szereztetek hozzá?