3/10
Nótárius 2014 aug. 31. - 12:33:19 3/10
(87/107)
Kusturica zsenije elvitathatatlan, a zene nagyszerû. A film egy számomra nem vonzó, távoli kultúra naturalista, szürreális és abszurd mûvészi eszközökkel átszõtt megjelenítéseként erõs hatású, elgondolkodtatóan szórakoztató.
A valóság realista ábrázolásaként viszont, bántóan sivár moralitású, s ekképp határozottan visszataszító.
E film szereplõinek többsége vagy valamiképpen-szinten torzult személyiségû (eszelõs, készségfogyatékkal élõ, önkörébe zárkózott, mániás stb.), vagy a saját családját és (nemzetiségi) társait (is) gátlástalanul kihasználó cinikus szociopata bûnözõ, avagy reménytelenül afelé tart. (?!?)
Aki másként látta, másként gondolja annak is van egy saját igaza! Én biztosan nem nézem meg újra. ;-)
zoli1964 2014 aug. 30. - 08:58:09
(86/107)
Én a mai napig elsírom magam,mikor Perhan megtalálja a hugát.Cigányok ide vagy oda.Most volt a Duna tévén.Kiborít az a jelenet.Ráadásul a színészek,cigányok,kiválóan játszanak.10 pont.
9/10
crash48 2014 aug. 22. - 08:16:41 9/10
(85/107)
Ajánlom a filmet mindenkinek!
Egy nyugat európai meghatónak,szomorúnak találhatja,egy délkelet európai jókat nevet majd rajta,egy közép európai(mint én)az érzelmek teljes repertoárját átéli a dühtõl az õszinte meghatódásig.Nagyon érdekes benyomásaim vannak a filmmel kapcsolatban.Többször láttam,néha úgy érzem mestermû, a világ egyik legjobb filmje, máskor meg,h egy fércmunka,hatásvadász bumli.Mivel ilyen ambivalens gondolataim egy filmmel kapcsolatban sincsenek,- foglalkoztat a film és idõnként meg kell néznem.A zene kítûnõ.
k11zoltan 2013 aug. 28. - 23:24:27
(84/107)
Olaszország (is) a mai napig tele van ezekkel a simlisekkel.
Ford Mustang 2011 nov. 24. - 01:35:58
(83/107)
Mármint a cigányoktól?
10/10
collin11 2011 nov. 24. - 01:02:02 10/10
(82/107)
Alap mû. Nagyon szeretem. Kiskoromban féltem tõle......
9/10
convar 2011 szept. 17. - 21:41:48 9/10
(81/107)
Elhiszem. Am én is próbáltam "hozzájutni", de nem sikerült.
perry 2011 szept. 17. - 20:49:40
(80/107)
Volt szerencsém kb. ugyan ezzel a szereplõ gárdával látni a A cigányok ideje színházi rendezését is, hát az "sem semmi" volt.
9/10
convar 2011 szept. 17. - 17:33:29 9/10
(79/107)
A történet nem különösebben eredeti, egyedül az teszi némileg azzá hogy ilyen köntösben még nem láttuk. A film mégis megrendítõ. A zenéje külön emlékezetes, gyönyörû, az is sokat hozzátett ahhoz az élményhez amelyet a film ad.
Cordelia 2011 ápr. 02. - 16:53:37 Előzmény NADALFAN
(78/107)
szerencsére kusturica tényleg nem normális :D ezért szeretjük a filmjeit :D és megnézzük többször :D és idézünk belõlük :D
9/10
Papillon 1 2011 febr. 20. - 17:24:05 9/10
(77/107)
Kusturica kissé szürreális, remek humorú és eléggé hiteles roma képet bemutató alkotása. Csak ajánlani tudom.
10/10
csanaklára 2011 jan. 18. - 17:46:13 10/10 Előzmény NADALFAN
(76/107)
Lehet.De a film kitûnõ. Egyébként is a nagyon normális emberek csak nagyon színtelen , unalmas dolgokat képesek létrehozni.Ha láttad volna a tegnapi vetítést,még ennyit sem értettél volna. A forgalmazók lefelejtették a magyar feliratot.
NADALFAN 2011 jan. 17. - 19:46:39 Előzmény Neovajda
(75/107)
egyet tudok az a kusturica nem normális :)))
10/10
Neovajda 2011 jan. 17. - 15:04:45 10/10
(74/107)
Ja, 10/10 naná.
10/10
Neovajda 2011 jan. 17. - 15:02:32 10/10
(73/107)
Talán itt érdemes lenne a filmet értékelni, egyébre ott a you tube. Ez a film zseniális, annyira kifejezõ képekkel, remek etnikum-életkörülmény ábrázolással, lebilincselõ történettel (aminek valóságalapja is van (Olaszo. kisstílû bûnözés)). Én jobban kedvelem K. vidám alkotásait, de a "legjobb"-nak ezt mondanám. Számomra egyértelmûen játékfilm (nem filmdráma, de hát a diplomás esztéták már csak jobban tudják), abban pedig a legjobbak közül való!
Kössz.
8/10
ariskerase 2011 jan. 17. - 04:40:44 8/10
(72/107)
Egyszer meg lehet nézni.
offtopic
szingh 2010 aug. 03. - 22:35:10
(71/107)
Fejezzük!
Talán annyit még, hogy igazad van. Én is fõleg élõsködõkkel találkozom.
Biztos vagyok benne, hogy a komplex cigánykérdés Magyarország legnagyobb problémája.
De hiszem, hogy a puszta rasszizmus nem megoldás , nem válasz, a lehetõ legrosszabb felelet, zsákutca.
uff
offtopic
szingh 2010 aug. 03. - 16:47:46
(70/107)
Szinte szó szerint erre a hozzászólásra számítottam (jobban mondva erre is).
Hol is keverem a filmet a valósággal? Biztos megértetted, amit írtam?

Csak egy kis adalék, megelõzendõ a „lakjál közöttük”, „akit megszúrtak” sziporkákat:
Magyarország legvadkeletibb megyéjében élek. Ott, ahol a lakosság etnikai összetétele távolról sem nevezhetõ ideálisnak. Környezetemben, családomban mindennaposak az elszenvedett sérelmek, a károk. Kiscsillag, én itt élek közöttük. És te?

Kicsit gondolkoztam azon, hogy ezt leírjam e. (Meg szeretném õrizni az inkognitóm) Üsse kõ!
Szóval: Tíz éves voltam, mikor egyik cimborámmal hazafelé bandukolva megállított minket két cigány kamasz. Lejmoltak, aztán mivel nem adtunk (merthogy nem volt mit), úgy döntöttek rabolnak. Elõkerültek a kések, elkezdõdött a motozás. Túl sok érték nem volt nálunk. Akkoriban? Még nem voltak mobilok, meg mindenféle lejátszók. Nálam volt azonban valami. Valami, ami mindennél értékesebb volt számomra: a karórám. Életem elsõ karórája, nagyanyámtól kaptam.
Az érzés, amikor elõször felvehettem, felért egy férfivá avatással. Naná, hogy megtalálták. Ezt nem kapjátok meg! Fejjel elõre belevetõdtem az elõttem álló gyökérbe, ám a másik ijedtében felém kapott, így történt, hogy hasba szúrt! Másfél hétig küzdöttünk az életemért (az orvosok és én). A szepszis miatt el kellett távolítani a vékonybelem egy részét. A lábadozásom miatt évet kellett ismételnem. Akkoriban nem gondoltam volna, hogy negyvenes éveim küszöbén egy jól menõ vállalat egyik meghatározó vezetõje és négy gyermek édesapja leszek. Hála Istennek, hogy így lett!
Ja, azóta sem hordok órát. Isten tudja miért?

Majd elfelejtettem! Egyik legjobb barátom cigány. Igen! Ezek után is. Tiszta szívembõl szeretem, nagyra becsülöm. Tisztességes, becsületes, intelligens, irigylésre méltóan kiegyensúlyozott ember. Legmesszebbmenõkig helytáll a munkájában, a civil életben egyaránt. Munkatársai, szomszédai tisztelik, a családja imádja. Nyugodt szívvel állítom követendõ példának mindenki elé!

Nem szeretem a cigányokat, úgy általában nem. De tudok különbséget tenni. És semmiképp sem vagyok rasszista.

Szóval, most, hogy beavattalak életem néhány részletébe, légy oly szíves, próbáld meg elolvasni még egyszer azt a hozzászólást! Hátha most megérted!
szingh 2010 aug. 02. - 21:42:37
(69/107)
http://www.youtube.com/watch?v=C9vDv2axQKU
Ha most sem jó a link, akit érdekel a tecsõn a Bayer Zsolt beszéde a cigányokról 1 cím alatt megtalálja.
szingh 2010 aug. 02. - 21:32:46
(68/107)
Elborzaszt az ostoba, semmit nem mérlegelõ, elvakult gyûlölet.
Elkeserít, hogy csak az nem fogja megérteni, mit mondok, akit érint. Nem értheti meg, hiszen buta.
Buta, tehát még azt sem foghatja fel, hogy õ buta, mert ahhoz ész kell, hogy ezt beláthassa.
Csodálkoztam volna, ha cigányokról szóló film topikjában nem horgasztja fel ocsmány pofáját a primitív rasszizmus. Ugyanaz a primitívség, melynek áldozata lett Olaszliszkán Szögi Lajos.
Igen. Ne tessék megdöbbenni! Nincs meghatározó különbség.

Mindemellett természetesen itt élek én is, szereplõje vagyok én is annak a tragikomédiának, melynek címe a mai Magyarország. Látom, saját bõrömön érzem, hogyan szenved a nemzet a cigánybûnözés, a cigányterror, a magyargyûlölet igája alatt. Szemem láttára ment végbe az a folyamat, ahogy ordas, álságos liberalista eszmék leple alatt uszították a cigányokat a magyarra.
Hogy ez miért történt? No, az már egy másik történet.
Egy biztos, minderre nem válasz, nem lehet válasz az idióta rasszizmus!
Nyomatékul egy kis adalék. Hadd kölcsönözzem egy olyan ember szavait, akit egyébként nem különösebben szívlelek, most azonban érdemes figyelmesen meghallgatni:http://www.youtube.com/watch?v=C9vDv2axQKU&feature=related

Arról nem is beszélve, mit veszít az, aki saját hülyesége miatt nem engedi meg önmagának, hogy élvezze ezt a remekmûvet! Nem mást, mint a kortárs filmmûvészet egyik legmarkánsabb képviselõjének talán legmegrázóbb remekmûvét; a jó barát, Goran Bregoviæ eszméletlen zenéjét s végül, de nem utolsó sorban a cigányság fülbemászó dalait, melyek, ha akarjuk ha nem, ha elismerjük ha nem, végérvényesen, visszavonhatatlanul belénk ivódott, behálózva azt, rányomva bélyegét az egész világ zenéjére.