Téma: A csapda

4/10
nikato szept. 09. 11:38:04 4/10
(45/45)
Nem volt annyira rossz, az eleje tetszett és a vége. A koncertnek alig vártam, hogy vége legyen, számomra hallgathatatlan az a fajta zene. A rendező nagyon tolni akarja a lánya karrierjét. SPOILER
SPOILER: Amikor a zongoránál énekelt el is tekertem. Kicsit tényleg hihetetlen volt, hogy mindent elmondtak neki az eljén, minden "hadi" titkot, jelszavakat stb. A vége egy picit a Ted Bundy végére emlékeztetett, ott is a barátnőről derült ki, hogy gyanakodott és feladta. A nagy lányát megölelte a kisfiával nem is foglalkozott. A vége cliffhanger volt, gondolom lesz 2. része. SPOILER VÉGE
7/10
Gabó28 szept. 08. 19:46:35 7/10
(44/45)
Nagyon jó film volt! Josh Harnett kiválóan játszott!
6/10
Norbert Szalai szept. 08. 07:07:59 6/10
(43/45)
Ja még annyit az előző írásomhoz,hogy a film nézése közben egy dolog végig ott motoszkált a fejemben. Mégpedig az,hogy ezen alkotás létrejöttének legfőbb oka,valójában az,hogy M. Night Shyamalan futassa a lánya ( Lady Raven) Saleka karrierjét. Na mindegy is.
Ez egy újabb film a rendezőtől,amiben ott a potenciál,de sajnos,ha nem is tragikusan,de félrecsúszott.
6/10
Norbert Szalai szept. 05. 22:15:54 6/10
(42/45)
A film első fele egészen jó és feszült.
Amiben ugyan némileg a tingli-tangli Raven dalocskák belerondítanak (bár ez végképp ízlés dolga).De még így is elviszi a hátán az érdekes alapötlet.
Hogy sajnos a film második felére, meglehetősen erőltetett csavarra,és összeségében egy az átlagnál alíg jobb thrillerre fusson ki az alkotás.
Számomra amolyan tipikus, "Nem bántam meg,hogy megnéztem,de többször nem fogom" kategória.
2/10
pihes szept. 05. 14:35:55 2/10
(41/45)
Nem adnék érte 5 forintot se, rosszul vagyok a tinis majomkodástól, ezen sokan végig mennek KETTŐ/TÍZ
3/10
Benedith szept. 05. 09:29:28 3/10 Előzmény szimbol
(40/45)
Hát az elején még volt némi feszültség, na. :)
1/10
Ka52aS szept. 04. 23:45:11 1/10
(39/45)
Ez annyira horror, mint a Micimackó. Egy igazi fos. Végig vártam a gyilkosságot, akciót, de semmi. Jaa és tényleg tele van irrealisztikus marhaságokkal.
5/10
szimbol szept. 04. 22:18:20 5/10
(38/45)
Hangulata tényleg volt a filmnek, de feszültsége?! Az nem igazán. Érdekes volt az első harmada. Aztán elkezdődtek a marhaságok. Végül megunta írni a forgatókönyvet Shyamalan és rábízta a 12 éves unokaöccsére. Így lett belőle egy német tvfilm a '80-as évekből, amin mindenki csak elalszik, és megmosolyogja, hogy milyen bénácska.
3/10
Benedith szept. 04. 16:38:26 3/10
(37/45)
Aludtam rá egyet, inkább 3 csillag. Húzna a szívem a 2 csillag felé is, de azért azt tényleg el kell ismerni, hogy megvolt a hangulata és feszültsége a filmnek, még ha orbitális és irreális baromságokkal volt is tele.
3/10
Benedith szept. 04. 01:10:32 3/10
(36/45)
Lehetett volna jó film, ha nincs tele képtelen történésekkel, mozzanatokkal, olyan szituációkkal, amik a valóságban így biztosan nem történhettek volna meg. Furcsa, hogy többen is írták, hogy nem tudnak belekötni. Én szerintem legalább 20-30 olyan dolgot össze tudnék szedni, ami miatt egy komolyan vehetetlen hülyeség lett a film. Most ami hirtelen eszembe jut:


- Eleve már a kislány kiválasztásánál simán átengedik a fatert minden ellenőrzés nélkül. Egy ilyen készültségi helyzetben ez biztosan nem fordulhatna elő.
- Vagy még előtte a jópofiskodó árus, aki a teljes rendőrségi tervet elmeséli egy noname vadidegennek, aki ráadásul simán lehet az az ember, aki miatt az egész felhajtás történik
- Ugyanez az árus nem felejti el megmondani ennek a potenciális célpontnak a titkos jelszót sem
- De még a raktárba is beengedi, mert miért ne?
- Pontenciális célpontunknak - miután kiszaladt a tetőre - készségesen válaszolnak a fegyveresek olyan kérdésekre, hogy mégis ki az a nő, aki kérdéseket tesz fel, meg utasításokat osztogat? Miért ne árulnák el egy random - még mindig poncenciális célpontnak -, hogy ő a profilozó?
- Potenciális célpontunkat minden ellenőrzés nélkül a - film elején még legalább 3 testőr által kísérgetett - sztár közelébe engedik (színpad, backstage)
- Azt is hagyják, hogy kettesben maradjon a sztárral - testőr nélkül és még mindig ellenőrzés nélkül, miközben mindenki tudja, hogy egy sorozatgyilkost keresnek a koncerten résztvevő férfiak között
- Ahol aztán a csaj - jól tudva, hogy egy hadseregnyi fegyveres campel az ajtaja előtt - szépen csendben, kiabálás, jelzés és segítségkérés nélkül végighallgatja, ahogy a fickó bevallja neki, hogy őt keresik, ő a gyilkos - itt kellett volna kiabálni, mert itt még nem volt megzsarolva azzal, hogy ki lesz nyírva a fogságban tartott csávó - majd meghallgatja a zsarolást és a teljes mestertervet is a gyilkos kiszöktetéséről
- Mely mesterterv: a csaj vigye ki őket a limuzinjában, amibe természetesen szintén beülhet a potenciális célpont minden kérdés, gyanú és ellenrőzés nélkül
- És testőrök nélkül természetesen, hiszen miért ne engedhetnék el a koncert előadóját, a hírességet, az ünnepelt sztárt testőrök nélkül egy vadidegennel, aki ráadásul az egész rendőrségi művelet potenciális célpontja egy olyan készültségi állapot közepette, ahová egy hadseregnyi fegyverest és FBI-ost kivezényeltek? Miért ne?!
- De egyébként ha a katonasor előtt elhaladva hirtelen rámutat a csávóra és azt kiabálja, hogy "Fogják el! Ő az!" az is jó megoldás lett volna, mert egy pillanat alatt ártalmatlanították volna a fazont, akinek nem lett volna se ideje, se lehetősége elővenni a telefonját és kinyírni a csávót. (Nem, nem volt a kezében a telefon.)



És ez még csak a film nézhetőbb része volt. Innentől indult a lejtmenet. 4/10, mert azért az alapötlet jó lett volna és megvolt a hangulata a filmnek.
k11zoltan szept. 01. 21:13:53
(35/45)
Nekem bejött a csaj. A film közepes.
1/10
következetlen szept. 01. 14:45:45 1/10
(34/45)
nagyon rossz. már shyalaman (is) gagyit csinál.
10/10
offtopic
Deepeche szept. 01. 08:47:18 10/10 Előzmény varga2.peter
(33/45)
Mert az teljesen logikus, hogy nem a rendező hibája, de azért a besorolás miatt a filmet pontozod le.
1/10
varga2.peter aug. 29. 22:44:56 1/10
(32/45)
Ezt a fost! Amilyen ígéretesen indul, a felétől annyira nézhetetlen katyvasz lesz, tele illogikus, valószínűtlen mozzanatokkal. Ami viszont nem a rendező hibája: már a besorolás is nevetséges - mitől horror ez a szemét?
10/10
Deepeche aug. 26. 19:08:23 10/10 Előzmény bkriszta80
(31/45)

Én azon akadtam fel, hogy a nyugta alapján hogy nem tudták beazonosítani, hogy melyik széken ül. Ha üzértől vette volna a jegyet, úgy hihetőbb lett volna a vadásszák vakon a gyilkost sztori, mert akkor csak annyi fülesük lett volna az asszonytól, hogy ott lesz.



Amúgy szuper film, eddig 4x néztem meg.
bkriszta80 aug. 26. 12:55:20 Előzmény Portéva
(30/45)
Shyamalan minden filmjében feltűnik ez a védjegye. A film első fele izgalmas volt a második fele nagyon vacak.

Ha a felesége sejtette hogy ő a gyilkos, és ő nyomta fel a zsaruknál hogy ott lesz a koncerten akkor miért nem árulta el kit keressenek? Ettől agyfaszt kaptam.



6/10
Portéva aug. 24. 23:29:26 6/10
(29/45)
Csak én láttam Shyamalant a filmben? Az énekesnő nagybátyja nem maga a rendező volt? Ahogy Spielberg és Tarantino is időnként feltűnt a saját filmjeiben.
6/10
Portéva aug. 24. 23:23:27 6/10
(28/45)
Csak a rendező miatt néztem meg, mert különlegesek Shyamalan filmjei. Ez azonban igazi amerikai tucatfilm lett. Csak fordult a kocka. Nála is a fehér amcsi a gyilkos, az ázsiaiak meg a segítőkész hősök. A gyarmatosítottak végre visszavágnak... Új korszak kezdődött a hősök piacán.
8/10
buncow aug. 20. 21:37:16 8/10 Előzmény Ági Dancsokné Jusztin
(27/45)
Izgalmas, csak nem vezetett sehova.
9/10
Ági Dancsokné Jusztin aug. 20. 18:06:26 9/10
(26/45)
Pár dolog, ami benyomásként megmaradt:
- Lehet, hogy az énekesnő nem a legjobb színésznek, énekesnek viszont szerintem egész jó és a dalok is tetszettek.
- Nagyon tanulságos film olyan szempontból, hogy mennyire a sémák és a társadalmi berögződés mentén gondolkodunk. Gondolok itt arra, hogy aki a lányával jelenik meg egy eseményen, az csak kedves, tisztességes apuka lehet. Vagy, ha van rajtad egy csíptetős tábla, akkor te már bennfentes vagy.
- A faszi annyira jó apa, hogy végig a lánya volt az eszköz a meneküléshez. Pajzsként tartotta maga előtt, amint bekapcsolt a túlélési ösztöne.
- Szerintem három főszereplője van a filmnek (gyilkos-énekesnő-feleség), mindenki megkapta a maga részét és mindegyik remek volt.
A koncertes talán valóban lehetett volna picit rövidebb rész, de összességében egy remek, végig izgalmas és figyelmet lekötő filmet láttunk, amiből haza is lehet vinni pár gondolatot.