Téma: A csapda

9/10
Ági Dancsokné Jusztin aug. 20. 18:00:12 9/10 Előzmény buncow
(25/45)

Anyafigura. Nem véletlen a végén a felbukkanása. Szerintem nagyon izgalmas, hogy őt is sikerült a gyilkos szemével láttatnia a rendezőnek.


8/10
Manduza aug. 19. 14:46:51 8/10
(24/45)
Shyamalantól utóbbi években nem nagyon láttam jó filmet. Ez viszont elég jól sikerült, végig érdekes, perverz módon valahogy nem annak szurkolunk, aki a jó...ha egyáltalán itt van ilyen. Kellemes meglepetés volt, párommal együtt a vége után is ültünk egy kicsit és megbeszéltük, mennyire jobb volt, mint amire számítottunk.
7/10
adriennn85 aug. 13. 22:55:32 7/10
(23/45)
Egyszer nézhető,jobbat vártam
7/10
Sweet-But-Psycho aug. 12. 09:54:43 7/10
(22/45)
Kedvelem Shyamalan filmjeit. Érdekes atmoszférát képes teremteni, különleges történeteket dolgoz fel, és legtöbbször jól választ színészeket is a karaktereihez. Ez a mozi is szórakoztató, jól adagolja a feszültséget, de nem akar túl sok lenni sem. Helyenként kissé ugyan felszínes és elnagyolt, de összességében kellemes filmélményt biztosít.
10/10
film_ez aug. 11. 22:29:29 10/10
(21/45)
M. Night Shyamalan-tolmeg nem lattam rossz filmet, es ez is jo lett.
Talan a masodik fele az utosebb.
6/10
koczka74 aug. 11. 08:27:36 6/10
(20/45)
Hát, én bevallom férfiasan, hogy sokkal többet vártam ettől a filmtől, főleg annak tudatában, hogy ki a rendezője. A film kétharmada (koncertes rész) dögunalmas volt, se feszültség, se izgalom. A lezárása már érdekesebbre sikerült, de így sem váltotta meg a világot. Egyszer nézhető, de ha spórolni akarsz, akkor ne moziban tedd ezt meg!
7/10
Ildikó Nóra aug. 09. 09:43:16 7/10
(19/45)
Josh Hartnett-nek jól állt a szerep és nagyon jól játszott (Széles Tamás szuper hangja nagyon passzolt hozzá), miatta érdemes megnézni. A film eleje olyan volt, mint egy koncertfilm, sokkal izgalmasabbra, eseménydúsabbra számítottam. Kár, hogy a sorozatgyilkosról nem tudtunk meg többet, nem mutatták, hogy miket csinált, stb. A filmzene, szinkron tetszett.
8/10
buncow aug. 08. 22:41:05 8/10 Előzmény ggabor31
(18/45)
- SPOILERSZERŰSÉG DE ANNYIRA NEM AZ - A profilozós nőt nem is értettem, mintha valami nagy durranást vezettek volna fel vele aztán semmi, csak úgy ott van. Idegesítő arrogáns beképzelt karakter volt, ellene szurkoltam, ami durva. Nameg a rendező lánya ellen, az is irritált kicsit.
8/10
buncow aug. 08. 22:37:35 8/10 Előzmény Cron
(17/45)
Uh bakker, az a lánya? Valóban elég barátokköztös kategória volt. Akkor ezért építették az egészet a koncert köré és ezért tűnt úgy a film fele mint egy rohadtunalmas lemezbemutató, mert valóban az volt... bexarás... Na mindegy, szerencsére azért jó film lett és Josh Hartnetten volt a fókusz, ő pedig nagyot alakított.
8/10
buncow aug. 08. 22:00:19 8/10
(16/45)
Félve ültem be az újabb Salamajyayjajan filmre, mert az Időt nagyon elkrta az ostoba cselekménnyel és a még ostobább dialógusokkal, illetve sok filmje túl van értékelve szerintem, de ebbe nagyon nem tudok belekötni. Talán csak annyi, hogy kb. az egyharmada tulajdonképpen egy koncert előkészülete és maga a koncert, ráadásul olyan koncert, ami nem az én világom, dehát mostanában ezt tolják, a Mosolyogj 2-ben is valami hasonló taylorswiftszerű - vagy ki most az aktuális tucatpopikon - marhaság lesz, hasonló karakterekkel, de gondolom így akarnak nagyobb tömegeket becsábítani a filmre, főleg a fiatalabbak közül.

A lényeg, hogy hozza, amit a trailer alapján és salimalabalayamtól vár az ember, szépen építi fel a feszültséget, talán ezért nem is baj, hogy el van húzva az eleje, így ki tudnak bontakozni a karakterek, szép lassan jutunk el A-ból B-be, van idő, hogy beleélje magát az ember. Nyilván a fő poént lelőtték már a bemutatóban, apu sorozatgyilkos, elviszi a lányát egy koncertre, ami egy csapda, de ez nem is baj, hiszen ez adja az alapot, de nem ennek a ténynek a kiderítése a lényeg, hanem a sorozatgyilkos szemszögéből a macska-egér játék, ahogy próbál kijutni a koncertről nehezített pályán, hiszen a lánya is vele van. Orbitális logikátlan kreténségekkel nincs tele mint az Idő, meg néhány másik filmje, és végre egy film, ami szépen van fényképezve, és ami még fontosabb, hogy a színészi játékra épít, egészen pontosan Josh Hartnett színészi játékára, akit egyébként már régóta hiányolok a nagyvászonról, hiszen jó színész szerintem. Ha nem is Oscar-díjas alakítás - bár mostanában a felhozatalt elnézve akár az is lehet simán -, de nagyot játszik a filmben és viszi a hátán az egészet, különösen a vége felé.

Ami kicsit hiányérzet volt:

a végén a lánya reakciója az egészre, amint kiderül otthon ki ő, onnantól kezdve a lány eltűnik, pedig az egész film a vele való kapcsolatára épít, így nagy kár, hogy ennyire el lett mismásola az egész a végén, ez a rész nagyon megúszósra sikeredett.



Egy erős 8-ast érdemel, mert végre egy film, ami tényleg FILM volt, színészi alakításokkal, sztorival, és nem olcsó tucatCGI látványorgiával. Több FILMet a moziba. Nekem a Fekete telefonnál jobban bejött.
10/10
Evcsicsajszi aug. 07. 21:28:14 10/10
(15/45)
10/10
Nagyon jól alakítja pszihopatát.
Fordulatos, izgalmas. Nem sablon.
4/10
Cron aug. 07. 02:01:57 4/10 Előzmény ggabor31
(14/45)
Ízlésről kár vitázni. Egyedül a a Falu tetszett, a többi nekem kínos/unalmas/bugyuta volt. Azt aláírom, hogy 15-20 éve nagyon felkapott, sztárolt rendező volt.
6/10
ggabor31 aug. 06. 23:14:41 6/10 Előzmény Cron
(13/45)
Alsó hangon 3-4 kurva jó filmje van legalább úgyhogy ha ez nem is tetszett de hülyeségeket ne beszéljünk.
4/10
Cron aug. 06. 22:48:31 4/10
(12/45)
Ennek a rendezőnek elég kevés jó filmje született. Ez sem gazdagítja a jobbak számát. A lánya meg pocsék színész, kínos berakni főszerepbe a saját filmjébe.
korpetike aug. 05. 18:06:40
(11/45)
Hatalmas marhaság és nem lehet komolyan venni. Az egész FBI a hentest keresi és kétszer gond nélkül nevetséges modon szökik meg, aztán a feleségét a házukba egyedül hagyja az FBI és utána szabadon beszélget a feleségével, aztán nem meglövik, hanem sokkolót használnak egy pszichopata gyilkos ellen. Nevetséges az egész, egy percét nem lehet komolyan venni, vacak film.
9/10
4nd1 aug. 04. 20:32:47 9/10 Előzmény Albeart
(10/45)
!!Spoiler!! Nem a kérdések miatt stresszelt, hanem a karján lévő tetoválás miatt - mivel ez volt a gyilkos egyik ismertetőjele. Ellenőrizték volna.
10/10
Jákipeti aug. 04. 11:49:11 10/10
(9/45)
Szerintem nagyon jó film, szépen kidolgozott karakterekkel, jó alapötlettel, jó zenével, kitűnő operatőri munkával, és nem mellesleg zseniális szinkronnal, amiért külön köszönet Széles Tamásnak! Ahogyan mások is írták Josh Hartnett kitűnő ebben a szerepben, jól hozza a főszereplő kettős személyiségét! Tényleg nagyon jó thriller, semmi horror nincs benne! Nekem 10 pontos!
6/10
Albeart aug. 04. 10:59:41 6/10
(8/45)
1x nézhetős. A főszereplő színész arcjátéka tetszett, néhány jelenet logikátlan volt és béna. De 1x meglehet nézni. :-)

SPOILER lehet!
Arra azért kíváncsi lettem volna, hogy az FBI emberei milyen kérdéseket tettek volna fel a férfiaknak a koncert vége után,amiért azt gondolta főszereplő gyilkosunk, hogy elfogják kapni és inkább bevallotta, hogy mit tett.
8/10
Antal Kellner aug. 04. 09:52:45 8/10
(7/45)
Nekem tetszett! Josh Hartnett nagyon jó a szerepében. Az várható volt,hogy ebben a filmben már nem lesz olyan csavar mint a rendező korábbi filmjeiben,mivel már az előzetesben megtudhattuk ki a gyilkos. Ez nem egy tipikus Shyamalan film,nem is horror,aki arra számít ne nézze meg. Ez egy jó thriller. Engem annak ellenére végig lekötött,hogy valóban az arénás sztori után kicsit szétesik a film, de utána is fenntartja az érdeklődést. Egyáltalán nem olyan rossz,mint amennyire a kritikák lehúzzák.
Szerintem egy mozit mindenképp megér!
8/10
miya2244 aug. 03. 22:29:07 8/10
(6/45)
Egesz jo szerintem. Erdekes otlet. Nekem pont a koncert resze volt tul sok es utana lett izgalmas. Bar nehany csavar mar annyira irrealis volt, a legvege meg plane.
De azert furcsa, hogy ennyire le van pomtozva (5,2 jelenleg).
A foszereplo karakter kifejteset hianyoltam, de osszessegeben, szerintem izgalmas volt.