1/10
toshiba321 2010 júl. 17. - 15:10:43 1/10 Előzmény dmajer700
(121/201)
végre valaki aki érti mirõl beszélek
dmajer700 2010 júl. 15. - 15:19:23 Előzmény csipke2000
(120/201)
Csatlakoznék toshiba321 véleményéhez.
Én szeretem a holokauszt-témájú filmeket, de ez borzalmas volt. Filmnek elmegy, de nem egy ilyen fontos történelmi eseményre építkezve. Ahogy nézegetem a neveket (színészek, munkatársak, stb), csupán a nevek hangzása alapján úgy gondolom, igen nagy részt tesznek ki belõle a zsidók. Nem szabadna engedni, hogy zsidók készítsenek ilyen témájú filmeket - nem tudják objektíven elkészíteni. (Kivéve Spielberg vitathatatlan munkáját, s itt leborulok nagysága elõtt.)

***SPOILER***
Több dolgot is kiemelnék a már említettek mellé (nem sorrendben).
1) A kerítés valóban súlyos baki. A táborok körül dupla kerítés volt, és az õrök nem engedtek senkit még a közelébe sem! A kisfiúk beszélgetése ezért röhejes. (Propaganda. Persze a film készítõjének célja világos, szembe akarta állítani egymással a két "ellenséget", bemutatva eltérõ sorsukat, mégis azonos mivoltukat.)
2) Szintén bolondság, mikor az SS-tiszteknek levetítik a táborról szóló filmet. Voltak ilyen filmek... de nem az SS-tisztek számára. Õk pontosan tudták, mi folyik a táborban, hiszen õk koordinálták. (Ennek is propagandális okai vannak. A film készítõi kiakarták emelni a náci rendszer hazudozását.)
3) Az sem véletlen, hogy lány az, aki késõbb Hitler-rajongóvá válik a filmben. Az író/rendezõ be akarta mutatni, hogy a nácik megfertõzik még az ártatlan kislányok lelkét is.
4) Egyszerûen botrányosan abszurd, hogy a filmben egy zsidóval pucoltatják a krumplit. (A készítõk itt is a zsidóság "rabszolgaságba erõltetését" akarták bemutatni, "ráadásul mûvelt orvosok, tanárok" megalázását. Hatásos gyûlöletkeltés... de nem igaz. A nácik nem használták kvázi háztartási személyzetként a zsidókat. Tettek velük egyébként elég sok rosszat...)
5) Emellett maga a film sem realisztikus. Nem élethû. A jelmezek, a díszletek túl szépek, túl újak, túl tiszták. Látszik rajtuk, hogy a legidõsebb darab is (a terítõtõl elkezdve a vázán át az autókon keresztül a szoba festéséig és a ruhákig) maximum két hetes. Nem hiszi el a nézõ, hogy valódi használati tárgyak, valódi város, valódi járókelõkkel. Egyáltalán nem hitették el velem, hogy az 1940-es évek Németországában járunk. Ja.. és kétlem, hogy 70 éve ilyen kiváló minõségû színes nyomtatók lettek volna, mint amikkel azok a Hitleres plakátok készültek a lány szobájában.
6) A színészi játék sem elég hiteles. Az SS-apuka igen lezser, míg a valóságban a németek (fõleg a katonák, de fõleg a tisztek, de legfõképp az ss-tisztek) mindig arrogáns, pökhendi alakok voltak. Nem bagóztak kigombolt zubbonyban fésületlenül.
***SPOILER VÉGE***

Egyszóval a film bûzlik a hatásvadász propagandádtól. Látszik rajta, hogy csak a készítõk gyûlölete élteti, és minden apró részlete (a dokufilm a táborról, a kisgyerekek beszélgetése, stb) csak egy-egy - hazug - eszköz, amivel a film operál az "ellenség" ellen. Semmivel sem különb, mint az a "vidám tábor" jellegû videó, amit a filmben mutatnak.
Akkor már inkább a Sorstalanság (a kritikák ellenére szerintem kiváló), vagy a Perlasca.
lilcso 2010 júl. 15. - 14:46:21 Előzmény csipke2000
(119/201)
elégtétel? ez komoly? nem lehet azt írni, hogy megérdemelte, hogy elveszítse a gyerekét azért, mert csúnya gonosz volt és a halálba küldött embereket, akik nem érdemelték meg. valószínû az is, hogy a táborokba megölt emberek se az elégtételt választották volna, hanem a saját életüket... és az anya? õ is megérdemelte, mert náci volt a férje? a holokauszt azért nem arról szólt, hogy a sok német katona önként és dalolva ment hogy legyilkolja a zsidók ezreit... (ezzel most nem jogosnak tekintem, teljességgel ellene vagyok)
lilcso 2010 júl. 15. - 14:34:08 Előzmény csipke2000
(118/201)
mondjuk ha már történelmi hátterû filmet készítenek, akkor ezekre érdemes lenne figyelni. a supermannél azt mondom, ok, ha nincs minden rendben a logikai felépítéssel, de itt ez szerintem eléggé fontos, ahogy toshiba írta.
csipke2000 2010 júl. 13. - 14:07:15 Előzmény toshiba321
(117/201)
az Avatar ezeket alapul véve sem túl jó film. Ráadásul borzasztó párbeszédek vannak benne, és egy színészen kívül egyik sem erõltette meg magát.
Viszont kell a film üzenete (bár sajnos észrevettem, hogy még a legnagyobb Avatar rajongóknak sem esett le, hogy mi a film üzenete) és hát egy szép és látványos mese.
perry 2010 júl. 11. - 12:29:05
(116/201)
A találkozó topicban infó található a rendezvényrõl
1/10
toshiba321 2010 júl. 11. - 10:59:38 1/10
(115/201)
ha ezt veszem alapul akkor az Avatar is egy szuperjó film
csipke2000 2010 júl. 10. - 19:41:00
(114/201)
"***SPOILER***: Szomorú a film vége, de volt bennem valami elégtétel féle is a filmbéli apával szemben. Sajnos nagyon drága áron. "
igen, én is így éreztem. Nyilván ez volt a mû célja.
csipke2000 2010 júl. 10. - 19:39:11
(113/201)
Ó, ez igaz.
Ilyen szempontból nem vizsgáltam meg a filmet. Mivel >film< én rögtön a rendezõi, operatõri munkákat figyeltem; a színészek játékát, és a történet hangulatát; a zene és képek összjátékát. Ezeket pedig egész korrektnek találtam.
Nem figyeltem a történelemre. Elsikkadtam fölötte.
1/10
toshiba321 2010 júl. 10. - 19:13:43 1/10 Előzmény csipke2000
(112/201)
Mert hiteltelen rossz film. Csak pár dolog a koncentrációs táborokat mindenhol még a legutolsó fogolytáborokat is kettõs kerítés vette körül ahol éjjel nappal állandó jelleggel kutyás járõrök masíroztak. X méterenként õrtornyok. Nem beszélve a táborokat körülvevõ aknamezõt azzal mi lett? Nem beszélve arról hogy esõs idõben ki mászna át egy elektromos kerítés alatt de ez már csak hab a tortán. A fizika törvényei nem léteznek a filmben. Nem beszélve arról hogyha a német gyerek ásott egy lyukat a kerítés alatt akkor hogy- hogy ez másnak nem jutott eszébe? Vagy az hogy a táborok õrségének nagy részét ukrán milicisták adták én egyet sem láttam. De még sorolhatnám az észrevételeimet. Hiteltelen történelmietlen komolytalan film. Ez a film nem valósan ábrázolja a holokausztot és ez szerintem sértõ azok számára akik ezekben a táborokban szenvedtek haltak meg.
10/10
session 2010 júl. 10. - 18:11:50 10/10
(111/201)
A film alatt én is folyamatos szorongást, feszültséget éreztem..talán azért is mert láttam az Auschwitz-i tábort/múzeumot. A történet jó, de nem hozták ki belõle a maximumot. Rövidre van zárva, gyors vég, úgy érzed a film végén, hogy valami nincs rendben, nincsen vége, valami hiányzik. De talán éppen ez az az érzés, amit a rendezõ el akart érni a nézõben. Van hatása a filmnek. Ez után feltétlenül nézzetek valami vígabb filmet, mert nyomasztó érzés lesz.
***SPOILER***: Szomorú a film vége, de volt bennem valami elégtétel féle is a filmbéli apával szemben. Sajnos nagyon drága áron.
csipke2000 2010 júl. 08. - 14:51:41
(110/201)
Örömmel töltene el, ha részleteznéd, miért találod a filmet ilyen kritikán alulinak, miért jelölöd a legrosszabb pontszámmal?
Tényleg kíváncsi vagyok.
1/10
toshiba321 2010 júl. 07. - 21:24:10 1/10
(109/201)
10/1 nagyon gagyi film
offtopic
sk98 2010 jún. 24. - 12:51:33 Előzmény perry
(108/201)
wazze, ha neked szabad, nekem is, wazze
ibacs 2010 jún. 16. - 20:44:20
(107/201)
Borzongatós,keser-édes barátságos történetbõl, hagy ajánljam neked az Egerek és emberek címû remek filmet. Ez szintén kitalált történet. Érdekes közös vonások a két író között, hogy Ír gyökerekkel rendelkeznek.Mindketten a harmincas éveik derekán alkottak "nagyot". A különbségek is nagyok.Steinbeck szinte együtt élt a karaktereivel, farmon dolgozott , megismerte a vándormunkások viszontagságos életét, és így tudja elénk tárni történeteiket hitelesen.Boyne 1971!!!- ben született, Angliában él és tanul, hááát a hitelesnek nem mondanám.
De a téma...az ugye vonzza az elismerést,5milliós példányszám, film,siker, csillogás...és még nincs negyven éves.Így lesznek a tucat-nulla-semmi írókból "nagy emberek", Boyne-ból és persze a mi européerünk-bõl.
kincsoke 2010 jún. 16. - 15:06:37
(106/201)
Az egész film alatt borzongatott valami keserû érzés...ilyen lehet egy igazi barátság, tiszta, önzetlen, örök!
offtopic
sk98 2010 máj. 29. - 16:45:36 Előzmény perry
(105/201)
hogy maradhatott bent még mindig a fórumon a bazdmegezés?
a moderátorok feladata elég egyszerû: ki kell iktatniuk a káromkodásokat.
ezt nem bírják ellátni?????
talán nem tudnak magyarul? fordítani kell?????
ibacs 2010 máj. 29. - 16:30:47
(104/201)
Hát igen,lassan Fóton csõdbe mennek az élelmiszerboltok, mert mindenki fogyózik, akkora kereslet van a sovány statisztákra, úgy adják egymásnak a kilincset a holo-filmkészítõk.
Resistance15 2010 máj. 29. - 16:24:37
(103/201)
A filmet szinte teljes egészében Magyarországon forgatták 2007 nyarán, egyes felvételeket Zuglóban vettek fel, de forgattak Budafokon, az Operánál, a tábori szállást a fóti Gyermekvárosban rendezték be. A magyar forgatási helyszíneknek köszönhetõen számos magyar színész is feltûnik a filmben.
Resistance15 2010 máj. 29. - 16:16:43
(102/201)
Ez egy szomorú és megrázó film volt.Borzasztó,hogy becsapták az embereket abban az idõben,mert én olvastam is ezzel kapcsolatos könyveket és az emberek úgy mentek el ezekbe a táborokba,mintha a paradicsomba mennének.
De az volt számomra a meglepõ,hogy magyar szereplõk is voltak benne.