Téma: A dadus

Lizzy Sheffield 2006 nov. 29. - 17:39:29
(361/681)
Skacok!! Ha valaki tud valamit a könyvrõl akkor szóljatok nekem is! Érdekel a könyv!!
Nannyfan 2006 nov. 28. - 16:06:41
(360/681)
A könyvet vadásszátok, mert Fran rajongóknak kötelezõ! Szívesebben olvastam volna boldogabb sztorit róla, de ezt hozta az élet.
Amióta elolvastam õ lett a kedvenc színésznõm. :)
Nannyfan 2006 nov. 28. - 16:03:44 Előzmény The Nanny
(359/681)
A finálé nagyon jól sikerült. :) De sajnos igazad van, Fran betegsége "elrontotta" volna a sorozatot. Ez így kerek és szépen lezárt. :)
robertina 2006 nov. 27. - 15:37:44
(358/681)
Már annyira várom h újra elkezdjék. Hú, azok most örülhetnek akik nem látták az elsõ részt!

Nekem ez az egyik kedvenc képem Franrõl
The Nanny 2006 nov. 26. - 12:23:36
(357/681)
Azokban a boltokban tényleg mindenhol az áll, hogy nem rendelhetõ. Ellenben ráakadtam egy olyan honlapra, hogy ( <a target="_blank" href="http://www.konyvbroker.hu" title="www.konyvbroker.hu">www.konyvbroker.hu</a> ), ahol választható az az opció, hogy "kosárba tesz", ami nekem azt sugallja, hogy ott rendelhetõ. Azt írja a honlap, hogy a könyv bolti ára jelenleg 990 Ft, a honlap pedig kedvezményt ad és csak 832 Ft. Próbáld meg itt keresni, megtalálni.
The Nanny 2006 nov. 26. - 09:29:14
(356/681)
Elírtam a mû címét, helyesen: A helység kalapácsában.
The Nanny 2006 nov. 26. - 09:28:11
(355/681)
Nem, nem azon röhögtek. A csattanó, ami nem jött át a fordításba, hogy a "chastity" jelentése: szûziesség, szemérmesség, vagyis Chastity Claire = Szûzies/Szemérmetes Klára. :-DDD

Errõl eszembe jut Petõfi Sándornak a Helység kalapácsában írt Szemérmetes Erzsókja, amit csak úgy lehetett volna a C.C.-re felhasználni a fordításban, hogy mindkét szó sz-szel kezdõdik, ha kiejtjük, pl. Szemérmetes Susan, Szemérmetes Sally vagy Szemérmetes Samantha stb, viszont akkor a Claire kimarad. Na, mindegy, mint már írtam, poén volt az is, hogy végre kimondták a teljes nevét, rövidítés nélkül. :-))))
10/10
jeffero 2006 nov. 26. - 00:03:22 10/10 Előzmény The Nanny
(354/681)
A Vissza az életbe c. könyv kapható még valahol? Így neten keresgélve, a kiadó (Bestline) honlapján nincs, nagyobb online boltokban se (Libri, Alexandra, Bookline), egyelõre csak KönyvNet-en - ( <a target="_blank" href="http://www.konyvnet.hu" title="www.konyvnet.hu">www.konyvnet.hu</a> ) és a Könyvkeresõ-n - ( <a target="_blank" href="http://www.konyvkereso.hu" title="www.konyvkereso.hu">www.konyvkereso.hu</a> ) találtam meg, bár utóbbival már jártam úgy, hogy többhetes várakozás után jött levél, mégse tudják beszerezni, mert közben elfogyott, s ezután a lapjukon is átállították "nem rendelhetõ"-re.

Kérem, ha valaki mostanában rendelte valahonnan, írja meg honnan, ill. majd lehet, hogy kipróbálom dec. elején a KönyvNet siteot, vagy benézek a környéken pár könyvesboltba, hátha valahol elfekvõben ott porosodik 1 példány. Amúgy mintha rémlene, hogy 2004-ben szemeztem kicsit egy netes boltot tallózgatva e könyvvel, csak akkor még nem ismertem se a színésznõt, se a sorozatot, csak 2006 nyarán fedeztem fel.
10/10
jeffero 2006 nov. 25. - 22:03:50 10/10 Előzmény The Nanny
(353/681)
Az utolsó részben, amikor kiderült C.C. igazi neve, nem azon röhögtek a családtagok, hogy ez a név hasonlított C.C. kutyájának a nevére (Chester)?
10/10
jeffero 2006 nov. 25. - 21:59:46 10/10
(352/681)
Én is örülük az ismétlésnek, bár késõbbre vártam, azt gondoltam, ha a Rém rendes családnak vége lesz, esetleg berakhatják 19:30-21:00-ig 3 epizódosba ezt is.

Páran írtátok, hogy beakadt a Cool. Ezen azt értettétek, hogy kimerevedett a kép, megállt a hang kb. 3-4 másodpercig? Ezt én is tapasztaltam több résznél, kb. 15-20x biztos elõfordult. Egyszer rákérdeztem mailben, azt válaszolták, hogy valószínûleg mûholdas közvetítési hiba. Az ismétlésben szerencsére nem volt benne, így tudtam javítani a felvételemet azzal.
Az utolsó, e hét hétfõi epizódban is volt egy durva hiba, amikor a repülõtéri váróban Brighton leül a táskájával az apja mellé, akkor volt több másodperces hangkihagyás, közben pedig a kép ment tovább, így nem lehetett érteni mit beszélnek. Sajna az ismétlésben is ugyanott volt. Remélem a hétvégiben nem lesz benne, ha odaér, csak majd észben kell tartanom, hogy felvegyem újra. Egyébként hasonló volt abban a részben is, amelyikben Bette Midler szerepelt, csak ott szerencsére átvezetõ zene közben.

Most látom (22:58), hogy már reklámozzák A dadus ismétlést.
The Nanny 2006 nov. 25. - 16:38:06 Előzmény zsoterp
(351/681)
Szia zsoterp!

Köszi szépen az információt! Ez nagyon jó hír!

Üdvözöllek én is!
The Nanny 2006 nov. 25. - 16:25:13
(350/681)
Szia!

Azzal a mondattal arra céloztam, amit korábban párszor emlegettünk is itt a fórumon fõleg Nannyfannel, hogy Fran az utolsó évad forgatása idején már rákos volt, csak akkor õ még nem tudta. Orvostól-orvosig járt már e szezon idején és ezzel együtt összesen két éven át (a "Vissza az életbe" címû könyvében - amit ismételten minden dadus-rajongó figyelmébe ajánlok - ezt "két évig tartó tizenegy doktoros odisszeának" nevezi), mire - még éppen idejében - rájöttek, hogy méhnyakrákja van. Megmûtötték, nem volt egyszerû a dolog, a felépülése sem, de szerencsére mára már minden rendben van vele.
10/10
ildi1980 2006 nov. 25. - 13:37:21 10/10
(349/681)
JA és azt sem értem, h miért ilyen hamar ismételik meg? Mármint nagyon örülök neki, mint mások is, de olyan fura:))Nektek nem?!

Ildi
10/10
ildi1980 2006 nov. 25. - 13:29:29 10/10
(348/681)
Szia!

Ezzel a mondattal mire céloztál? Nem értem:(((

"mert ha belekezdtek volna még akár abban az évben a folytatásba, abból nem sok minden lett volna, Fran betegsége véget vetett volna a dolgoknak"
Sydneyke 2006 nov. 24. - 20:26:40
(347/681)
Dvd-n vajon nem adják ki?
Már a dallas is kijött!!!
The Nanny 2006 nov. 24. - 19:05:12
(346/681)
Most jutottam haza hétfõ óta és végre meg tudtam nézni a záró epizódot. Tetszett az a szinkrondramaturgiai fogás, hogy a végén, amikor kivonult mindenki, bemondta minden szinkronhang saját magát.

C.C., alias Chastity Claire. Nem ártott volna a "chastity" magyar jelentésével kezdeni valamit, de végül így is jól jött ki, hogy az utolsó részben fellebbent a fátyol és kiderült, milyen nevet takar a C.C. rövidítés. :-)))

Vicces volt, hogy Fran addig integetett a reptéren, mire beesteledett, ÉS már jöttek a takarítók, ráadásul a két gyerkõc már meg is érkezett addigra Párizsba. :-DDDD

Kár, hogy vége, még egy csomó dolgot ki lehetett volna hozni belõle, pl. mi lesz C.C.-vel és Niles-szal, hogy nevelik majd a gyereküket, mi lesz Fran és Max ikreivel, Gracie kijárja a gimit stb. De tudva a való életben történteket, csak korábbi hozzászólásomat tudom ismételni, hogy jó, hogy így ért véget, örömben-boldogságban, mert ha belekezdtek volna még akár abban az évben a folytatásba, abból nem sok minden lett volna, Fran betegsége véget vetett volna a dolgoknak.

The Nanny FOREVER!
Lizzy Sheffield 2006 nov. 22. - 08:52:37
(345/681)
olyan ürességet érzek!! Tök szar h nincs

Ez a kedvenc képem és egyben részem is
Lasagne 2006 nov. 21. - 16:08:14
(344/681)
hát vége:) aranyos volt amikor kivonult a végén (majdnem)mindegyik szereplõ.
végre láthattuk totál végig és magyarul!:)
Lizzy Sheffield 2006 nov. 21. - 12:10:51
(343/681)
:) Én is csináltam egyet,de az nem ilyen jó. Túl sok képet illesztettem be
Lizzy Sheffield 2006 nov. 21. - 12:10:20
(342/681)
Jaja, hát szörnyû érzés! Én nagyon sajnálom,h nincs tovább! Eltudtam volna még nézni jó pár évig :D