Téma: A Dal

perry 2014 febr. 06. - 17:37:27
(1102/1642)
Én a Grimmet nézem.
onlény 2014 febr. 06. - 15:13:52
(1101/1642)
Dér Heni dala a rádióból ismert, nekem nagyon bejön. Éljenek a tudatos csajok! Bár:"Minden percben arra gondolok, milyen jól vagyok nélküled" Akkor rád gondolok? Hm....az gáz:))))
Belmondo, édes a pasi, de nem ide való a dal.
Hát A Joni???!!!!! JÉZUSOM!!!! Hamis, rossz tartású, rossz kiállású csaj! Nem tudom, biztos Svédországból is alá van téve...Semmi helye Dániában!!! (Amúgy is biztos volt már ott) Nem értem mit ettek rajta!! Elsõ helyen....!!!! ?????
Beatlesutánzatparódia: :D
Vastag T: már nem emlékszem
Bogika teszi veszi magát, megjátssza magát, nem szimpi, a dala sem egy nagy durranás.
Szécsikék: Bizonytalan, bénázós, kb. mintha egy tehetségkutató válogatóján lennének. Nem ott voltak. Nem profik, talán nem is való ez az egész nekik.. És tiszta hallást tényleg nem lehet tanulni. vagy van, vagy nincs.
Polyák Lilla: Nekem a tavalyi dala idén tetszik, akkor nem ragadott különösebben magával. Szép, hogy nem ment el a kedve, õ legalább profi, de a dala nem tetszik annyira.
Muzikgyár: nem rossz, de a csajszi mért nincs a képeken? Eléggé meghatározó a nõi hang is a számban. Én szeretem az ilyen zenét, bár sztem látványilag nem volt jó fel kellene turbózni még valahogy, de szerencsére a béna Compact Disco béna számánál ezerszer jobb. Jó, hogy nem volt idétlen szemüveg a manuson.:)
Kállay: Szenveleg, tökre nem jön be, egyik száma sem tetszik.. remélem nem jut ki. A bulvárlapoknak meg szerintem semmit nem szabad elhinni..
Menjen egy magyar egy magyar számmal, aki tud magyarul (anyanyelvi szinten)
A mûsor összességében nagyon gáz, színvonaltalan szerencsétlenkedés megy a háttérben. A zsûri meg minden szombat este leszerepel az átlátszóságával.
Lássuk hallgassuk a 8-i adást, hátha villant valaki valami szuppa kis dalt...ha ez a legjobb 30 dal és elõadó, akkor jövõre mindenki indulhatna, hátha...biztos tavaly is ilyen megfontolással indultak Byealex után szabadon...:))))
vondermonarchi 2014 febr. 06. - 14:40:37 Előzmény perry
(1100/1642)
„Saunders egyetlen ütéssel törhette el az egyik fiú orrát, akit késõbb szemfenékcsonttöréssel is kezeltek. Testvérét is többen ütötték, amikor pedig a földre került, az énekes és a társa is fejbe rúgta õt. Pedig a fiú akkor már ájult lehetett, a testvére a testével védte õt” – árulta el a verekedés egyik, neve elhallgatását kérõ szemtanúja a Borsnak.
Elmondása szerint Saunders közel fél fejjel magasabb és tizenöt kilóval nehezebb volt a verekedésben megsérült testvérek bármelyikénél. A csetepatét pedig állítólag – az egyik sérült barátnõjén kívül – többen is végignézték.

„Két szemtanúnak az adatait is felvették a rendõrök, ha kihallgatták õket, a vallomásuk segíthet a hatóságoknak tisztázni az ügyet” – folytatta a lap informátora, aki hozzátette: Saundersék létszámfölényben is voltak.
Cordelia 2014 febr. 06. - 14:23:12 Előzmény malvinkicska
(1099/1642)
rejtély a sok okoskodás, amit a zsüri némelyik tagja levág, különösen az a filip, aki tavaly még valami nóniusz típusú lovat is emlegetett, csak hogy elmondhassa, hogy õ lovagol is, te jó ég!

kovács kati meddig lesz ott dekoráció, most már mondjon szakmai kritikát, ne csak ilyeneket, hogy "fiatalok vagytok, dinamikusak vagytok".
Cordelia 2014 febr. 06. - 14:20:05 Előzmény leopardreni
(1098/1642)
Dér Heninek nincs szüksége ilyen "határon túliak tartsunk össze" támogatásra. Nála minden rendben van: hang, külsõ, muzikalitás, életkor (ma már ez is számít, azt hiszem) :)

Ha Ruzsa Magdi nem adott volna 10 pontot, akkor most azt írnák a fórumozók, hogy biztos irigy, mert Heni szebb (vagy nem szebb, nem tudom).
Kisbalas2 2014 febr. 02. - 20:32:40
(1097/1642)
compact disco a 24. lett
pneklara 2014 febr. 02. - 16:25:25 Előzmény Kisbalas2
(1096/1642)
Most hallgattam meg Leslie dalát, odafigyelve:)
Szerintem itt semmi segítségadásra nincs utalás.
Épp arról énekel, hogy annyi szenny, hazugság van a világon,akkor pont õ, a kisember tudna ezen segíteni az egyszem gitárjával? Ez egy költõi kérdés: majd pont én tudnék ezen segíteni?Inkább él csendesen, boldogan, egyszerûen.
Szerintem jó dal, olyan zorános énekbeszéd.
Imádtam, hogy magyarul énekelt, és nagyon is figyelni kell a szövegre, a mondanivalóra.
Az angol szövegû daloknál akár a paprikáskrumpli receptjét is elénekelhetné,semmiféle "üzenet" nem ér el hozzám.Ezért félõ, hogy a Leslie dalának lényegét át tudják-e angolba tenni, ha kijutna. Nem valószínû, de itt, Magyarországon, magyar embereknek nagyon is jó.És áthallásai is vannak az aktuális életünkre.
raczkia 2014 febr. 02. - 15:13:26
(1095/1642)
Könyörgöm küldjünk már olyan énekest az Euróvízióra, aki élõben tud tisztán énekelni!A mai adásban 3 produkció volt értékelhetõ (Dér Heni, Polyák Lilla, Kállay-Sz. András) a többit hagyjuk inkább. Lillát nagyon sajnáltam volna,ha kiesik. Õ minden este több száz ember elõtt lép fel és szépen, tisztán énekel, megbízható produkciót nyújt. Nem úgy mint Joni, Bogi, Szécsi lányok stb......A zsûrit nem tudom, hogy ki vagy mi befolyásolja,de van egy érzésem, hogy megint lesz nagy meglepetés a végén, hogy ki jut ki Dániába.
1/10
leopardreni 2014 febr. 02. - 13:07:00 1/10
(1094/1642)
A tegnapi mûsor katasztrófa volt, néhány kivételtõl eltekintve.

Dér Heni: nem volt a produkciója nagy szám, Ruzsa 10 pontjában érezhetõ volt a "határon túliak vagyunk, adok neked többet, tartsunk össze". Kár, hogy továbbjutott.

Belmondo: nem volt rossz, de gondoltam, hogy nem jutnak tovább.

Joni: a dal és a színpadkép is jó volt. Tegnap kicsit hamis volt, de a középdöntõben reméljük jobb lesz.

2Beat or Not 2Beat: nekem tetszett a dal és az elõadás is.

Bogi: a dal nem rossz, de felejthetõ produkció.

Vastag Tamás: örülök, hogy idén nem kellett benyomni a döntõbe. Unalmas dal, elõadás.

Szécsi testvérek: hamis ének, felejthetõ produkció. Csiszár részérõl viszont gáz volt, hogy azt se tudta, melyik a Saci. Legalább rákereshetett volna a neten elõtte.

Polyák Lilla: számomra az este legjobbja volt, megérdemelte a továbbjutást. A zsûri nagyon lepontozta, szerencsére a nézõk továbbjuttatták.

Muzikfabrik: jó kis dal, örülök, hogy bejutottak.

Kállay-Saunders: a dal jó, a tavalyi is tetszett, de lenne más, aki jobban megérdemelné a kijutást.

Jövõre remélem a zsûritagokból lecserélik Csiszárt és Rákay-t.
pneklara 2014 febr. 02. - 11:23:50
(1093/1642)
Életem egy biz. szakaszában kisgyerekeket figyelhettem meg. Ott tapasztaltam, hogy már 4-5 éves korban is megszülethet az ének+hallás tökéletes összhangja. Még magnófelvételem is van, amikor 5 éves gyermek népdalt énekel, nyilván az oktávot meghaladó hangterjedelem meghaladta a hangszálbeli lehetõségét. De szinte látszik:) a magnón, hogy a gyerek testileg is felemelkedik, nyújtja a nyakát,hogy megcélozza az a magas hangot, mert hallja, minek kell/kellene megszólalnia, és tûzön-vízen át kiénekli.
Igazad van, ezek a bértollnokok színvonalán mûködõ, dicshimnuszokat zengõ zsûritagok óriási bûnöket követnek el a mûvészetekkel szemben. Mert õk mindenkiben a talentumot próbálják megláttatni,belemagyarázni, azt is, ami egyáltalán nincs. Nem is csoda, hisz az emberiség 2%-ában mérik az igazi tehetséget. Nem is volna baj, ha nyíltan megmondanák, legalább a beválogatásnál, hogy ez kérem pocsék. De olyan "jó", poénos mûsort lehet kerekíteni az önjelöltek nevetségessé tételével, olyan jól lehet keresni azzal, hogy mondom azt, amit a számba adnak. Hogy az idomítást /Ének iskolája/ összemossák a tanulással, gyakorlással. És az ország elhiszi, hogy a 10 éves Lacikákból röpke 6 hét alatt Pavarottit lehet "nevelni". És így az átlag már Pavarottit sem értékeli, hisz erre Lacika is képes.És ebbe a hibába azok is beleesnek, akiket azért nagyra tartottunk szakmailag eddig. De ez már jellemvonás, és nem szakmai kérdés.
Én ezen a Csiszár Jenõn csodálkozom. Mennyire kategorikus kijelentéseket tesz, kétsége sincs önmaga hitelességét illetõen.Kinyilatkoztat, csak tudnám, rend van-e az õ fejében a mondanivalóját tekintve, mert rém zavaros, ha hallgatja az ember.
Ilyen kollégákról szokták mondani, mint kényszeres hozzászólókról: a fene se érti, mit akart mondani, de azt mutatósan tette.
olahmiki1959 2014 febr. 02. - 09:58:01
(1092/1642)
Elolvasgattam az elõbbi hozzászólásaidat, és többek között, nagyon igazad van abban, hogy aki hamisan énekel, azon nem nagyon lehet segíteni.
A szakmában eltöltött idõ nincs összefüggésben az éneklés tisztaságával.
A hangot, hangerõt, hangképzést, a helyes légzéstechnikát lehet fejleszteni, a hallás tisztaságát nem nagyon.
Éppen ezért tartom borzasztó kártékonynak azt a gyakorlatot, ami nálunk van, hogy személyes szimpátia, vagy a háttérben lévõ kapcsolatok miatt, - "a kislány az ismert tévés gyereke, juttassuk már tovább", - a tehetségkutató versenyekben nem szórják ki MÁR A SELEJTEZÕKBÕL a hamisan éneklõ versenyzõket, hanem mindenféle indokokkal, adnak neki még egy esélyt, és továbbengedik.
Nem kéne.
Nem fog tisztábban énekelni, hiába foglalkoznak vele, és mellesleg, elveszi a helyet egy nála tehetségesebbtõl.
Tudod, mindig az jut eszembe, - amikor diadalittasan beleüvöltik az éterbe a mûsorvezetõk, hogy az idei X Faktorba, vagy Megasztárba 20 ezernél is többen jelentkeztek, - hogy abból a rengeteg emberbõl tényleg ezek voltak a legjobbak, akik bent maradtak a versenyben?...
Nem mernék rá megesküdni...
pneklara 2014 febr. 02. - 09:42:06
(1091/1642)
Azt mondta az egyik, hogy nem foglalkoznak velük az énektanárok, mert "nem tudnak velünk mit kezdeni", vagy valami hasonlót mondott.
És még azt gondolják, hogy ez dicséret számukra: annyira egyediek vagyunk, annyira profik, hogy nem tudnak már nekünk semmit nyújtani.
Pedig minden énektanár felmérheti, hogy nem adja a nevét ahhoz, hogy õ képzi a Szécsi lányokat.
olahmiki1959 2014 febr. 02. - 09:29:17
(1090/1642)
A Szécsy lányok katasztrofálisan énekelnek, most üt vissza, hogy annak idején a tehetségkutatóban - annak ellenére, hogy már ott is erõtlen, és HAMIS hangon énekeltek, - nyomták elõre õket ezerrel, azzal a felkiáltással, hogy milyen egyedi hangjuk van, és egyébként is milyen helyesek!
Aha!
Csak éppen azóta sem fejlõdtek semmit, ugyanolyan hamisan énekelnek, mint régen, és mellesleg tényleg olyan buták, mint a sötét éjszaka.
Amikor kérdeznek tõlük valamit, akkor idióta vihogáson kívül nem nagyon tudnak két értelmes mondatot összerakni...

Ma Dér Heni is meglepõen bizonytalan volt, a száma nem volt rossz, csak túl sokat akart markolni, a számon belüli állandó stílusváltás nekem tetszett, de nem tudom, hogy az EU-s dalfesztivál nézõinek is tetszene-e.
Heni a nézõi szavazatokat, amikkel végül is továbbjutott, fõleg a baromi formás lábainak köszönheti, - szerintem - amivel nincs semmi baj, mindenki olyan eszközöket használjon, amilyen van neki.
(Kicsit ciki volt, és tettenérhetõ elfogultság Rúzsa Magdi részérõl, amikor 10 pontot adott Dér Heni produkciójára, amiben érezhetõ volt a "Mi határon túli magyarok, tartsunk össze!" mentalitás.
Ennyire nyilvánvalóan azért nem kellene ezt csinálni...)

Kállay Saunders András állandó szenvedõ arckifejezésétõl lassan kezdek hülyét kapni, de ez biztosan az én hibám...
A dala egész jó volt, - õ sem tudta még a mai napig leküzdeni az állandóan a feje felett lebegõ hamisság veszélyét, - viszont nagyon "megcsináltnak" éreztem a dalt, mind szövegében, mind elõadásában, mint amikor valaki a tutira megy, és mindenáron nyerni akar.
Meglátjuk, meddig jut vele, szerintem nem õ fog kimenni Koppenhágába.
Annak viszont örülök, hogy a közelében tartózkodók megúszták verés nélkül...:DDD

A 2Beat or Not 2Beat egy vicc volt, gimnáziumi lelkes fiatalokból álló zenekarok játszanak ilyen színvonalon.

Vastag Tomika tényleg helyes srác, egy jó darabig - fõleg a fiatal lánykák körében - még meg fog tudni élni belõle, kellemesen is énekel, és nagyjából ennyi.
Az abszolút jelentéktelen dalát hallgatva, - ami innen-onnan lenyúlt motívumokból, meg hirtelen felugró falzetthangokból állt, amelyeket nem is sikerült túl jól kiénekelnie Tomikának, - az jutott eszembe, hogy ha a külföldi nevekbõl álló szerzõk (öten, vagy hatan), ezt tudták csak összehozni, akkor ott elég nagy baj lehetett...

Polyák Lilla nagyon jól, kristálytisztán énekel, - a tavalyi dala sokkal jobb volt, jellemzõ módon, AZT nem engedték ki, pedig szerintem egy nagyon jó helyezést elérhetett volna vele, - ez a mostani inkább sablonokból épülõ kellemes, tucatszám.
(A szélgép viszont hovatovább elengedhetetlen kelléke lesz Lilla produkcióinak.)

Zeneileg ma este egyértelmûen a Musikfabrik volt a legjobb, hangzásban, ritmusban, színpadképben, hangszertudásban, egy abszolút profi társaságról van szó.
Nem értettem Csiszár Jenõ hozzászólását, véletlenül egy orbitális marhaságot mondott, amikor azt mondta, hogy ez a fajta zene inkább klubokba való, semmiképpen sem nagy színpadra.
Pedig ha van zene, és produkció, ami nagy színpadra való, akkor a Muzikfabriké az.
Örülök, hogy a közönségnek ezúttal több esze volt, mint a zsûrinek, és továbbjuttatta õket.
Kedves pillanat volt, amikor - ha jól emlékszem, - Novodomszky Éva, azt mondta a mellette álló zenekarnak, hogy ez a stílus baromira bejött a múltkor a Compact Disco-nak, nekem meg eszembe jutott, hogy tényleg nagyon bejött nekik.
A 42.-ikek lettek a 44 döntõbe jutott elõadó közül.

A zsûri, és a mûsorvezetõk szinte állandó bénázása, erõltetett szellemeskedése is nagyon érdekes, én nem tudom, hogyan csináljál, de a külföldi mûsorokban mindenki olyan frappánsan, poénosan, gördülékenyen, mindenre azonnal reagálva tud beszélni, hogy õhozzájuk képest a mi tévéseink a hátsó udvarban sem lehetnek.
A legtöbbször halálos csendbe, vagy zavart heherészésbe fullad egy-egy ilyen "Na, és most odakapcsolunk a lihegõbe, mi újság nálatok?" féle próbálkozás.
Azt hiszem, ezt még gyakorolnunk kell...

A mai adás jóval gyengébb volt, mint a múltkori, sokkal több volt a bizonytalan, hamis hangon éneklõ énekes, maradandó, igazán fülbemászó dal egy-kettõ talán ha akadt, de az is inkább ismert melódiák utánérzése volt.
Kíváncsi vagyok a jövõ hétre, bár túl nagy reményeim igazából nincsenek...
pneklara 2014 febr. 02. - 09:02:56
(1089/1642)
Lehet, hogy így volt, bár utólag elmesélve a történetet, nincs is egy verekedésnek bûnöse, felelõse, ha van, az biztos csak a másik lehet.
De azt is írták, hogy Kállay a már földön fekvõ sérültnek rugdosta a fejét.
Majd ír egy dalt arról is, hogy a verekedés mindig a visszaütéssel indul.
A dal elõadása során mutatott " mély érzelmeit" én végig színészkedésnek, póznak, hiteltelen kifejezési eszközöknek értékeltem - éppen az újsághírek hatására.
perry 2014 febr. 02. - 08:50:28
(1088/1642)
Leírva azt, hogy Kállay és a verekedés jogkövetkezménnyel jár azért érdemes a kiváltó okot is látni ami a helyzethez vezetett.
"Az énekes szerint nem csak õk gyõztek, de még áldozatok is egyben, hiszen taperolták barátnõjét, Tolvai Renátát. "Renivel és a barátaimmal voltunk diszkóban. Egy társaság tagjai fogdosták Renit, rájuk kellett szólnom. Késõbb kidobták õket, mert verekedésbe keveredtek. Amikor hazaindultunk, kint vártuk a taxinkat Renivel és egy barátunkkal. Akkor szaladt felénk egy színes bõrû barátunk, és mondta, hogy megverték. És már jöttek is utána négyen, közben négereztek. Nem hagyhattam, hogy bántsák a barátomat. Megpróbáltam ledobálni róla az embereket, közéjük állni. Védtem õt és magamat is. Nem hiszem, hogy olyan ütést vittem volna be, ami ilyen sérülést okoz. A barátom verekedett tovább, akkor esett a támadó a földre. Lehet, akkor sérült meg így. Sajnálom, hogy baja történt. Az esetet követõen egyikükkel még leveleket is váltottunk, érdeklõdtem sérült barátja hogyléte felõl – árulta el a minden bizonnyal kõkemény verekedés részleteit a férfi."
pneklara 2014 febr. 02. - 08:43:16
(1087/1642)
Nagyon nehéz elvonatkoztatni attól, hogy ki énekli a dalt.
Egy profi elõadó a gyenge dallal is kezd valamit, de egy jó dalt a gyenge elõadó agyonbaltázza.
Nekem is tetszett a Szécsi lányok dala, de az elõadásuk katasztrofális volt. Hamisak, riadtak, sértõdöttek. Nem hiszem hogy a hamis éneklés javítható. Légzéstechnikával, rekesztámasszal, meg mittudoménmivel lehet tökéletesíteni a hangképzést, de akinek nem alakult ki a tiszta hallása, hangképzése, abból elõadómûvészt nem tudnak nevelni.
De hogy kerül Polyák Lilla a Szécsi ikrekkel egy dobogóra? És még dicsérik is a tiszta, stabil éneklését. Ez már-már sértõ egy vezetõ énekes színésznõre. A matematika professzort azzal dicsérni, hogy sosem téved az egyszeregyben.Kínos is volt számára is, látszott rajta. Kérdés, hogy a dalszerzõ trió akar annyira kijutni az Eurovízióra, vagy Lilla? Mert ezt a dalt más elõadó is sikerre vihette volna - ha már a dal az elsõdleges. De a Szécsi lányok dalát is oda kellett volna adni még az elsõ meghallgatások idején másoknak. Vagy elõadó és dal összenõ?Nem engedi a szabály a változtatást, ha az indokolt?
Vastag Tomi nagy csalódás volt nekem. Ezek a hangszínváltások nagyon gyengítették a produkcióját, mint ha nem szándékos, csak bizonytalan lett volna.
Jót nevettem, mikor Kovács Kati megkérdezte a fiatal üdvöskét, hogy nem lehetett volna magasabb hangnembe írni a dalt, hogy az alsó fekvésben is kinyíljon a hangod? -Akkor fent lenne túl magas - felelte a lányka. :))) Hát, most vagy a dal nem passzol az elõadó kvalitásaihoz,ha neki írták, vagy az elõadó nem alkalmas az adott dal elõadására, de nem lehetett volna a kettõt összehozni egy nemzetközi verseny igényeinek megfelelõen?
Kállay András dala "meg van csinálva" Csak ne lenne ez az ember olyan unszimpatikus. Nyegle, öntelt, hiteltelen,lenézi azokat, akikbõl él. Ebben az esetben vesszen a dal, de nagyon nem örülnék, ha neki kellene szurkolni.
A My life dal úgy, ahogy van, tetszett.
olahmiki1959 2014 febr. 02. - 08:28:37
(1086/1642)
Én meg azt remélem, hogy te viccelsz...
Könyörgöm, egy dalról van szó!
Egy dalról, megírt zenével, szöveggel, beleírt mondanivalóval, és nem egy önéletrajzi elemekkel átszõtt vallomásról!
Te ezek szerint a színpadi színészt, - aki éppen egy gyilkost játszik - meg fogod utálni, mert azonosítod az általa játszott figurával?
Egy dal eléneklése ugyanolyan szerep, felvett póz, elõadói eszközökkel megformált figura, mint egy filmszerep, vagy egy balett, vagy egyéb mûvészi kifejezésmódok.
Ha te az elõadót azonosítod az általa elõadott produkcióval, az általa énekelt szöveget pedig az õ saját hitvallásának tekinted, akkor baj van.
Szerencsés esetben persze találkozhat a kettõ, de ez egyáltalán nem törvényszerû, és nem is kell annak lennie.

A pincér egyébként poén akart lenni, úgynevezett képes beszéd, a megértést megkönnyítõ példa, amely egyrészt szórakoztatva tanít, másrészt megvilágít egy problémát, de már látom, hogy nem kellett volna...:)))
Az ilyen dolgokhoz megfelelõ befogadóképesség - humorérzék, iróniára való fogékonyság, - szükségeltetik, és vannak, akik ilyen téren szerényebb képességekkel rendelkeznek.:DDD
Ez az, amit nem vettem figyelembe, amiért utólag is elnézést kérek.:DDD
malvinkicska 2014 febr. 02. - 08:10:58
(1085/1642)
Polyák Lilla száma ért amit ért annak jogos a továbbjutása, ahogy nézem a mûsort, nagyon elfogultan ítélkezik a zsûri egyes emberek felett, olyanoknak szavaznak bizalmat akik nem méltók rá.
pneklara 2014 febr. 02. - 07:42:12
(1084/1642)
A zsûri, az általa továbbengedhetõ hatból négy olyannak szavazott zöld utat, akik külhonból jöttek ide, hogy elénekeljék A DALT.Ketten Amerikából, egy Svédországból, egy a Vajdaságból indult, hogy bennünket képviseljen Európában.
Hogy teljes legyen a kép, leírnák valahol, hogy hány európai ország indított Magyarországon született versenyzõt, akár dalszerzõként, akár elõadóként, hogy vele képviseltesse magát Koppenhágában?Csak hogy még büszkébbek lehessünk.
Kisbalas2 2014 febr. 02. - 01:01:03 Előzmény olahmiki1959
(1083/1642)
Remélem viccelsz, mert ha nem, bajok vannak. Idejön azzal, hogy környezetszennyezés meg hasonlók (világbéke, csak nem szépségversenyen vagyunk). És a korával kapcsolatban arra utaltam, hogy pl. egy tizen, akár még egy huszonéves oké megkérdezi, hogy miben segítsen.
De egy idõsebbnek azért már tudnia kéne, nem most feleszmélnie?? És még mindig nem tudja, hogy miben segítsen?
Hogy jön ide a pincér? wtf?