Téma: A Dal

5/10
kazsagx 2014 febr. 09. - 23:37:04 5/10
(1122/1642)
A tegnapi este számomra nagyon nagy csalódás volt...pedig vártam valami nagyon ütõs kis dalocskát...
Igazából csak kapkodtam a fejem,hogy mi ez a sok rossz produkció és azon gondolkoztam,hogy velem van a gond vagy a zsûrinek van ennyire ótvar stílusa?!
Értem én,hogy sok celebet tolni kell,de azért ebben a mûsorban csak nem ezt kellene nézni,hanem egy értelmes csapatot kellene kiküldenünk....na mindegy...
Király Linda színpadi képén csak bámultam magam elé,az még egy dolog,hogy felszedett egy pár kilót,sohasem volt vékony,sõt így is szép Linda,de ezek a borzasztó ruhák iszonyúak és taszítóak voltak számomra...igazából amit összeugráltak a színpadon és mondom azok a göncök....nem is nagyon tudtam figyelni a számára,utána még egyszer meghallgattam és tetszett,nem rossz de nem ide való.
G.Bálint száma sem volt rossz szép kis szám,de szerintem ez sem idevaló.
Zola elég gyengén énekel szerintem és ezt baromi kevésnek érzem, az meg egyenesen vicces volt,amikor azt mondta,hogy "ennyi ember elõtt még nem énekelt és ennek tudható be a bizonytalansága"-én ezt értem,de mi lesz vele kint ha kimegy a versenyre?????....
A Hernádi lányka bandájának a száma kifejezetten tetszett,de a csajon nagyon látszott az izgalom és szinte remegett a keze,csúszkált a hangja is,ha ezen javítana nem lenne rossz kis szám.
A zsûri meg egyenesen az agyamra ment egész este,mindenkit az egekbe dicsértek,vagy ha véletlenül nem istenítették akkor azzal érveltek,hogy nem jött be nekik ez a szám vagy nem az õ ízlésüknek megfelelõ....nem értem én ezt,minek vannak ott egyáltalán,annyira felesleges, semmi értelmes,építõ jellegû kritikát nem mondanak és sokszor mintha nem is egy produkciót néznénk!
olahmiki1959 2014 febr. 09. - 19:55:09
(1121/1642)
Felemás érzéseim vannak a tegnapi adással kapcsolatban - már nem elõször...

Radics Gigi - nagyon tehetséges, de a Beyoncé, Shakira külsõbõl, és énekstílusból egyelõre nem tud kilépni. (Jót röhögtem a félmeztelen, szürke jégeralsóban ugráló "tánckaron"...)

Bülbüls - Na neee!... Ez a szerencsétlen kiscsaj bekerülhetett a legjobb 30-ba?... Akkor ez az ország - már ami a zenei színvonalat és választékot illeti - nagyon nagy bajban van...
Nem tudom, ki hogy van vele, a selypítve motyogás - legalábbis nekem - nem igazán szexi...

Király Linda - Abszolút profi, szuper, kristálytiszta hangja van, (eszméletlen, több mint 4 oktávos hangterjedelemmel), azonban ezeket a képességeket, úgy látszik, sehogy sem sikerül kamatoztatnia. A régóta hangoztatott amerikai karrier, úgy látszik, a mai napig várat magára, az idõ pedig megy, Linda nagy nehezen leadott kilói szép lassan visszajönnek, (többek között ennek eltakarására szolgált a derékra kötött, lezsernek ható, mindenféle szakadt ruhadarab), úgyhogy van itt probléma elég...
A száma pedig nem igazán az Eurovíziós dalversenyre való.

Pál Dénes - a száma azért tetszett, mert eltért a többitõl, hangvételében, hátterében, színpadképében.
Neki a mély fekvésben egyedülállóan bársonyos, hihetetlenül kellemes hangja van, ebbõl él évek óta, ezért is tudta megnyerni a Voice-t.
Viszont megint elõjött Dénes régi, a mai napig meglévõ, énektechnikai problémája, - ebbõl is látszik, hogy teljesen mindegy, ki mennyi ideje van a szakmában, a tehetségbeli hiányosságok megmaradnak, azokon nem lehet érdemben javítani - amikor magasabb hangokat kezd énekelni, abban a pillanatban ERÕTLEN, ÉS HAMIS LESZ A HANGJA!
Szegény Kovács Kati jóindulatúan próbálta mentegetni, arra hivatkozva, hogy talán az volt a koncepció, hogy a refrénben Dénes hangja eltûnjön a többiek hangjában, - nem, kedves mûvésznõ, Pál Dénes hangja ilyen. Mélyen csodálatos, kicsit feljebb hamis lesz, és abszolút jelentéktelen tucathanggá válik. (Egy énekes tehetségkutató verseny magyarországi nyertesérõl beszélünk, te jó ég!!!)
A 3 darab 10 pontot pedig teljesen feleslegesnek éreztem, bár maga a dal tetszett...

Mystery Gang - baromi hangulatos, igazi vérpezsdítõ zene, látványos színpadkép, show elemekkel fûszerezve, de a legnagyobb csalódás - legalábbis a számomra - mégis az õ produkciójuk volt.
"Játssz még, jazzgitár" - ez volt a banda számának a címe.
Na végre! - mondtam magamban, talán most hallok már egy jó gitárszólót is, amit a Dal adásaiból hiányoltam eddig.
(Mintha mindenki félne a hangszerszólóktól, a gitárosok, a billentyûsök, hogy miért?...)
Aztán csak kapkodtam a levegõt...
A bõgõs végig MAROKRA FOGTA A HANGSZER NYAKÁT, egy értékelhetõ hangot nem játszott - miközben a basszus hangok szóltak a háttérben, a dobos egyszer csak hirtelen elõjött, és látványosan imitált egy szaxofonszólót, - miközben a dob tovább szólt, magában, a gitáros gyerek meg akkordokat fogdosott a gitár nyakán, egyetlen hangot nem szólózott, közben meg a jazzgitárról énekelt!!! (A jazzgitározásnak a LÉNYEGE az improvizáció, a rögtönzés, amelyben minden IGAZI zenész megmutathatja, hogy mennyire tud gitározni...)
A nóta egyébként tetszett, bár ez a stílus nem igazán nyerõ "odakint", a fesztiválon.

Zárójeles megjegyzés...
Én úgy emlékszem, a mûsorfolyam kezdetén nem ismertettek velünk, nézõkkel fontos információkat, paramétereket.
Például azt, hogy a fellépõ zenekarok ÉLÕBEN JÁTSZANAK-E, VAGY CSAK IMITÁLJÁK A ZENÉLÉST?
Ugyanis azt vettem észre, hogy több zenekar zenészei is csak úgy tesznek, mintha játszanának, de közben más szól.
Ezt lehet? Ez oké?
Nem tudom...
De nem tetszik, kicsit átverésnek érzem a nézõkkel szemben...

Honey Beast - a zenekarról most már az Isten le nem mossa, hogy azért mentek tovább, mert az énekesnõ Hernádi Judit lánya, de sajnos, van benne valami...
A dal érdekes, szokatlan, kissé alternatív stílusú, hol egy kis Magna Cum Laude, hol némi Kispál és a Borz hatást éreztem ki belõle, de az énekesnõ majdnem minõsíthetetlen éneklése gyakorlatilag agyon vágta a produkciót.
Az egész este leghamisabb, legirritálóbb éneklését mutatta be a hölgy, ami miatt nem tudtam igazán élvezni az elõadást.
A továbbjuttatásuk egy vicc...

Full Moon
Nagyon tetszett a produkciójuk, végre valódi énekteljesítményt hallottam, hihetetlenül jól jelenítették meg ÉNEKHANGGAL a kísérõhangszereket, az egymásra épülõ énekszólamok kristálytisztán szóltak, a színpadképen persze még bõven lehet javítani, érdekesebbé tenni, de örülnék, ha õk mennének ki Dániába.

A többiekre nem érdemes sok szót vesztegetni, Gájer Bálint kellemesen énekel, a dala viszont abszolút nem maradt meg bennem, a piros kordbársony nadrághoz felvett bordó zakója viszont igen, a 70-es évek vidéki kultúrházaiban Nõnap alkalmából léptek fel ilyen ruhában a Pestrõl leutazó haknizenészek.
Knoll Gabi szép, hosszú, elöl szeméremdombig nyitott ruhája sem volt elég ahhoz, hogy a kis hölgy továbbjusson, egyébként nagyon helyesen.
New Level Empire - az énekest már láttam popzenei tv mûsorokat vezetni, de ez még kevés.
Bátortalanul, hamiskásan énekel, a gitár meg teljesen feleslegesen lóg a nyakában. A daluk egyébként kellemesen szólt, de ilyenekkel lesz tele az Eurovíziós Dalfesztivál.

Nagyjából ennyi. Várom a középdöntõket.
Cordelia 2014 febr. 09. - 17:59:24
(1120/1642)
nem értettem mit dicsérget itt mindenki valami fool moon-t
aztán rájöttem, hogy csak a mûsor felét láttam, egyet meg kihagytam
a tegnapit láttam, nem tegnap voltak, ugye?

mindegy, most hallgatom a csövön. hát gyerekek. nem kérdés FOOOOOOL MOOOON. Csakis õk. Végetért a DAL mûsor, nem kell tovább keresni. Csak õk mehetnek. Ez egy magyar együttes? Ilyen szuper kiejtéssel, hanggal, muzikalitással, dallal? Felmondok a zsürinek Ruzsa MAgdistól. Mindenki menjen haza. Fool Moon és kész. Szuper volt. Hol voltak eddig?
onlény 2014 febr. 09. - 16:34:08
(1119/1642)
Pál Dénesnek jobban áll a líra és ez érzõdött is a produkción, semmi extra, nem értem, mért sztárolják itt. Tény, hogy jóképû a pasi és a hangja is szép, de ebben a számban pont nem jött ki.
NLE: jó a dal, a rádióból ismert, nekem tetszik, csak az az idióta ugrálós nõ ne lenne benne a színpadképben...
FOOL MOON: VÉGREEEEEEE!!!!! Végre egy szuperjó, egyedi és élvezhetõ produkció ebben az egész gyenge mûsorban (sokáig kerestem a szót, de legyen a gyenge...nem akarok csúnyát írni). Csiszár kéri az Istent, hogy segítse õket, mert olyan hiper szuperek....és ad 8-at talán? szóval nem 10-et. Áradozik csak...meg beszél össze vissza mindig. Szóval remélem õk jutnak ki, minden esetre nekem nagyon bejött, elmennék a koncertjükre.
Radics Gigivel mit csináltak és mért hagyta azt nem tudom, mert 40 évesre maszkírozták...kár érte, szép lány volt. A dala tucat, a save me-re hajaz...ez senkinek nem tûnt fel? A hangja jó, de a szám nem.
MG: hát nekem nem jött be a kis Fenyõ. A Made in Hungáriában jók lennének. A koncertjük biztos jó lehet, de ide nem illik.
HB:Mint megtudtuk, Hernádi lánya a kis üdvöske, ezért viselkedik úgy, mintha õ lenne a primadonna. Kár, hogy a szám béna, a madárijesztõ szerkó nem menõ és hangja sincs a nõnek. (Az anyukája büszke lehet, de csak magára...õt is ki nem állhatom...)
Én Gájer Bálintot vittem volna még, az utsó 3 helyett, aki szépen, tisztán énekel, volt mondanivalója és jó volt a dala.
Király Linda színpadképe katasztrófa, a dal is mondjuk....olyan volt, mintha a roma takarítónõ a deszkás szerkójában nyomott volna valami kis nótát...a hangja szuper, nem vitás, de a szám nem jó.
Büli: olyan kis izé az egész csaj, mozdulatlanul és érzelem nélkül énekel, a beszédhibája meg szexi? Hm...kinek mi..
Szexi volt Knoll Gabi ruhája, de sajnos mást nem lehet értékelni az elõadásban. Nem jött be neki...
Az összes dal közül ami bejutott a legjobbak szerintem:
1. Fool moon: Ki velük!!!
2. Szabó Leslie
3. Dér Heni
aztán: New Level Empire, Király Viktor, Group 'N 'Swing, Muzikfabrik
a többi bejutó meg menjen vissza ahhoz, aki szponzorálta eddig, ott több sikert ér el.
Cordelia 2014 febr. 09. - 15:52:35
(1118/1642)
tényleg mi volt a honeybeast énekesnõ hangjával? egész idõ alatt azon gondolkodtam, hogy egész jó és szokatlan a dal, de a lány hangja olyannyira monoton, hogy megöli az egészet. Mintha beszélne és nem énekelne. Van hangja egyáltalán, vagy félénk és legközelebb jobb lesz?
tetszett a mystery gang meg nem is. A hangulata szuper, de az énekes mintha gyengécske lett volna...
Kisbalas2 2014 febr. 09. - 14:08:32
(1117/1642)
az euróvizión nem lehet élõben hangszeren játszani, ezért sokan már itt is csak imitálják.
3/10
smallblue98 2014 febr. 09. - 13:35:31 3/10
(1116/1642)
Nekem tegnap este lett olyan érzésem mint mikor tavaly elõször meghallottam ByeAlex számát,idén ugyan ez az érzés fogott el a Fool Moon produkciójánál. BülBüls tényleg Alexet próbálta utánozni csak hát nem jött össze neki.A Honeybeast elõadásának háttere ugyancsak a Kedvesem hátterére hajazott,de ez a nõ borzalmasan énekel.A New Level Empire dala szerintem a Compact Disco két évvel ezelõttiére hajaz,csak a csávó borzalmasabban énekel és nagyon idegesítõ, hogy egy gitárt vonszol díszbõl a nyakában.Összességében én remélem hogy a Fool Moon jut ki és akkor reménykedhetünk a tavalyihoz hasonló helyezésben(talán).

Ja és bocsánat ha valakinek rosszul írtam a nevét!
1/10
leopardreni 2014 febr. 09. - 09:40:24 1/10
(1115/1642)
Radics Gigi: közönséges produkció, felejthetõ szám. Kár volt a továbbjutás.

Fool Moon: az este egyik legjobb elõadása volt. Örülök, hogy a középdöntõbe kerültek.

Gájer Bálint: jó hangja van, a dal se volt rossz, de nem ért továbbjutást.

Knoll Gabi: nem tetszett, pedig a hangja jó.

New Level Empire: a dalt a rádióból ismertem, már akkor is tetszett.

Király Linda: kivételesen tetszett, mint két hete a testvére elõadása is (pedig abszolút nem kedvenceim). De azért örülök, hogy nem jutott/juttatták tovább.

Bülbüls: ByeAlex tavalyi elõadására hajazott, elsõre ez ugrott be. Nálam felejtõs, nekem nem jött be.

Honeybeast: hamis volt az elõadás, pedig jó a dal. Remélem, jövõ héten jobban sikerül majd.

Pál Dénes: nem vagyok tõle elájulva, nekem kicsit unalmas, hogy mindig nyomják elõre.

Mystery Gang: örülök, hogy továbbjutottak, tetszett.
magicvoice 2014 febr. 09. - 07:14:21
(1114/1642)
A tegnapi elõdöntõ is hozta a szokásos színvonalat, a továbbjutók közül Pál Dénes nem volt rossz, a back vokálos fiút kellett volna kicsit ráncbaszedni, és csak olyankor énekeltetni, amikor alábúg, a többi résznél elég lett volna a csajok háttérhangja, de kicsit halkabban, mert túlénekelték. A New Level Empire innen-onnan összelopkodott száma is egész jó lehetett volna, ha az énekes tudna énekelni, így inkább kínos volt, fõleg az eleje. A szinti gitárhanghoz meg miért kellett egy gitárt szorongatnia? (még az eredményhirdetéskor is!) Nálam a Fool Moon volt a nyerõ, szerintem a teljes mezõnybõl kimagaslik a produkciójuk, de élõben lenne még mit csiszolni rajta, mert kissé erõtlen volt addig, amíg fel nem álltak. Radics Gigi produkciója egyszerûen közönséges volt, és valószínûleg csak a félmeztelen táncosfiúk juttatták tovább. A száma a demón nagyon jól szólt, élõben már közel se volt ennyire meggyõzõ. A Mystery Gang száma gyenge, de jól szólt, profi volt az elõadás is, bár nem értem, hogy amikor a dobos saxofonozott, ki dobolt? A HoneyBeast száma aranyos, a háttér kreatív volt, a színpadi megjelenésük is tetszett, de az énekesnõjük egy katasztrófa, nem beszélve arról, hogy a szám közepénél teljesen elment a hangja, alig tudta befejezni a számot, a beszédhangját már meg se merem említeni.
mushi 2014 febr. 08. - 22:51:36
(1113/1642)
volt szerencsém már mystery gang koncerthez, és azt kell mondanom, hogy fantasztikus bulit csinálnak, izzadt a végére az egész közönség a tánctól, idegen fiúk kértek fel idegen lányokat szoknyapörgetõs rokira. szuper volt na. de ez a szám sajna nagyon lapos a többihez képest, mármint a zenekar többijéhez képest. kicsit unalmas és egysíkú. ha a refrén nem lenne hússzor, helyette viszont lenne valami kis más, egy dallamcsavar, bármi, érdekesebb lenne és akár még a kijutást is rámondanám. de sajna így nem.
mondta itt valaki a fool moont, ha valakinek füle is van, miután kihúzta a fejét egyes seggekbõl, akkor talán õk lesznek a befutók.
mulao 2014 febr. 08. - 22:50:07
(1112/1642)
Igen, késön jutott eszemebe, azóta pótoltam.
mulao 2014 febr. 08. - 22:49:30
(1111/1642)
Knoll Gabit kifelejtettem: Jó a hangja, de olyan semmilyen volt a produkció és a dal se tetszett. Pedig Gabi volt az, aki lefordította angolra tavaly a Kedvesemet és egy gitárral elénekelte (youtube).
mulao 2014 febr. 08. - 22:43:12
(1110/1642)
Sajnos valóban egyre rosszabb (színvonaltalanabb) a mûsor, pedig az elsõ két széria még nem volt olyan rossz.


Radics Gigi: Oké, hogy jól énekel, meg eladható lenne nemzetközi sztárnak meg nagy a rajongó tábora, aki szavazott rá, de a dal alapján nem kellett volna tovább jutnia.

Fool Moon: Talán az egész este alatt ez volt az egyetlen produkció ami tényleg tetszett. A dal kissé unalmas, nekem amolyan középtempójú, de a színpadi elképzelés tetszik. Az Eurovízió színpadán mindenféleképpen megjegyezhetõ lenne a 40 ország mindenféle produkciói közül.

Gájer Bálint: Jól énekel, egész ötletes volt a háttér, de nem sajnálom, hogy nem jutott tovább.

New Lewel Emprise: Talán a legfülbemászóbb az õ daluk volt, tetszett a hátérben a Parlament is, de kevésbé hamisan kéne elõadni. Remélem fejlõdik majd Zola a középdöntõre, akkor okés lesz.

Bülbüls: Nekem amolyan Kedvesem 2.0, mintha ugyan azt akarta volna elõni, mint Alex, egy egyszerû, különleges szövegû, gitáros produkció. A hangja tetszik, olyan kis népdalénekes ízû, meg a dal hangulata is ezt jutatta eszembe. Olyan közepes, nem sajnálom, hogy nem jutott tovább.


Király Linda: Nekem túl amerikaias a stílus ahogy elõadta, a ruhák, meg a háttér, meg minden, ez nem Európai színpadra való. Nem sírok érte, hogy kiesett, a dal se volt különösebben fülbemászó.


Honeybeast: Bülbülshöz hasonlóan Alexet másolták, az eredeti szöveggel akartak bevágódni, összeis jött nekik, mert tovább jutottak. Talán élvezhetõbb lenne, ha nem lenne ennyire hamis, talán csak izgult és a középdöntõre fejlõdhet a csaj.

Pál Dénes: Jó volt az ûrhajós szintetizátoros vetítés meg a jelnyelvi tolmácsolás is remek elképzelés. A hangja is jól szólt alsó lágékban, de én annyira nem dobtam hanyatt magam tõle, 38 pontot nem érdemelt volna, mégha tovább jutó helyre is rakja a zsûri, akkor se.

Mystery Gang: Én már korábban is hallottam tv-ben õket, eddig nem tudtak betörni a piacra, talán majd most. Tetszettek, de lehet, hogy kevesebb szóismétléssel érdekesebb lenne a dal és én több mozgát vártam volna az énekestõl, jobban tetszene ha jobban bejárná a színpadot. A gitárja mellett a mikrofonálvánnyal is "játszhatna" kicsit, pl oldalra dönthetné vagy valami. Hogy kissé lazábnak hasson a produkció. De csak ennyi megjegyzésem lenne. Örülök, hogy vevõ a közönség erre a zenei stílusra is.
mushi 2014 febr. 08. - 22:19:54
(1109/1642)
na mondom anyunak, ha hernádi lánya az a fekete özvegy, mint azt kovács katinak sikerült volt elárulnia, akkor már tuti az egyik továbbjutó. és így legyen ötösöm a lottón.
malvinkicska 2014 febr. 08. - 22:19:21
(1108/1642)
A ma este úgy ahogy van minõsíthetetlen, aminek külön örülök nem jutott be Király Linda, ha olyan nagy énekes miért nem maradt kint Amerikában.A Radics lány tud énekelni , de ez a szám valami borzasztó volt nekem amit , most énekelt.
olahmiki1959 2014 febr. 08. - 22:00:06
(1107/1642)
Akkor már mindent értek...
Azt is, hogy kifejezetten hamisan éneklõ versenyzõk hogyan juthatnak be napjainkban a legjobb 30 közé...
SZOTYl 2014 febr. 08. - 21:57:38
(1106/1642)
a Honeybeast fekete özvegynek álcázott "énekese"
olahmiki1959 2014 febr. 08. - 21:53:26
(1105/1642)
Bocsi, de melyik volt Hernádi lánya?
mushi 2014 febr. 08. - 21:22:33
(1104/1642)
mi a frász ez a honey akármi?? a csaj olyan hamis, hogy a macska rendesebben nyávog nálunk! és erre agyondicsérik, ez a magyar zeneipar napjainkban, gratulálok!
SZOTYl 2014 febr. 08. - 21:08:21
(1103/1642)
Ez a Bülbüls csaj borzalmas... ha a rádióban hallom, kikapcsolom a rádiót. Philip meg hallgassa sokat, ha szerinte szexis a beszédhibája a csajnak.