Téma: A Dal

olahmiki1959 2014 jan. 31. - 19:40:19 Előzmény Kisbalas2
(1062/1642)
Nem nagyon értem Szabó Leslie általad való kicikizését...
Miért baj az, ha egy dalszövegben megkérdezi, hogy "Mit segíthetek?"...
És hogy jön ide az életkor?
Ezek szerint, ha bemész egy étterembe, és egy 40 évesnél idõsebb pincér megkérdezi tõled, hogy miben segíthet, hozhat-e neked valamit, akkor te az arcodon alig leplezett megvetéssel méred végig, hogy hogy lehet, hogy ennyi idõsen "még itt tart", hogy felajánlja neked a segítségét?
És amikor az idõs doktor bácsi megkérdezi, hogy mi a panaszod, miben segíthet, akkor fejcsóválva felállsz, és otthagyod, mert felháborít, hogy a szakmában eltöltött évtizedek után egyáltalán még eszébe jut ilyen ostoba kérdést feltenni?...
Na ne fárasszá!...:DDD
Kisbalas2 2014 jan. 28. - 13:48:04
(1061/1642)
Szabó Leslie mély tartalommal teli dalára pedig: ... 40+ évesen, ha még mindig csak ott tart, hogy "Mit segíthetnék?" na az gáz.
Kisbalas2 2014 jan. 28. - 13:44:02
(1060/1642)
Remélem a következõ selejtezõkben lesz jó dal is, mert ez egyelõre katasztrófa.
Király Viktorén nem tudom mit láttak 40 pontnak, de én konkrétan bealudtam rajta olyan egy tucat.
raczkia 2014 jan. 28. - 07:30:54
(1059/1642)
Itt a heti beosztás :)

Február 1.

Muzikfabrik – This is my life

Vastag Tamás – Miss one smile

Dér Heni – Ég veled

Kállay-Saunders András – Running

To Beat or not to Beat – Camon Babe

Szécsi Saci&Böbe – Born to fly

Belmondo – Miért ne higgyem

Bogi – We all

Polyák Lilla – Karcolás

Joni - Waterfall

Február 8.

Gájer Bálint – Elmaradt pillanatok

New Level Empire – The Last One

Pál Dénes – Brave New World

Mystery Gang – Játssz még jazzgitár

Fool Moon – It Can't be over

Knoll Gabi – Sweet Memories

Radics Gigi – Catch me

Király Linda – Everything

HoneyBeast – A legnagyobb hõs

BülBüls – Minden mosoly
olahmiki1959 2014 jan. 27. - 08:09:41
(1058/1642)
Cserpes Laurának, szegénykémnek, mondja már meg valaki diszkréten, négyszemközt, mintegy barátilag, hogy szép lassan gondolkodjon el az éneklés helyett valami egyéb foglalkozáson, mert olyan hamisan énekel, hogy a liftek elakadnak két emelet között! (Ezt most találtam ki, szerintem egész jó...:)))
Nem lehet igaz, hogy senki nem hallja, aki meg igen, az nem meri neki megmondani!
Kovács Kati bátortalanul célozgatott rá, hogy "voltak kis csúszások" az éneklésében, nekem meg az a véleményem, hogy aki nem képes ÉVEK ÓTA! megtanulni tisztán énekelni, az ne akarja képviselni Magyarországot az EU-s dalfesztiválon!

Oláh Ibolya egy olyan katasztrofális dalt hozott, hogy csak kapkodtam a levegõt, hogy mást ne mondjak, a prozódiai hibákkal teli szöveg olyan sûrû volt, hogy õ maga, - a szerzõ! - sem tudta normálisan kiénekelni! Kapkodta a levegõt, végig hadart, rossz volt hallgatni. (A zsûri magas pontszáma jelzi, hogy annyit értenek a szakmához, mint ez a klaviatúra, amin éppen írom ezt a szöveget, vagy, - ami még rosszabb, - nem merik megmondani a véleményüket. Ibolya dalát eleve nem lett volna szabad beengedni a legjobb 30 közé, nemhogy továbbjuttatni!)

A kölyökbanda kedves volt és aranyos, (a nevüket nem jegyeztem meg, talán azért, mert még nincs nekik, hihihi!), egy amolyan jóféle csajozós iskolai szalagavatóra éppen megfelelõ színvonalat hoztak. Jövõre ismét megpróbálhatják. Sajnos... (Ezek is bekerültek a legjobb 30-ba??? Szúr az oldalam!!!:)))

Ez a Lil 'C' nevû srác néhány Michael Jacksontól ügyesen lenyúlt táncfigurájával jól mozgott ugyan, de az erõtlen hangocskáját, és a dalának a jelentéktelenségét nem tudta feledtetni velük. Kijárat balra!:DDD

Hien nagyon bájos, kellemesen énekel, - a Shakira-féle orgazmus elõtti nyögést még nem tudta elhagyni az éneklésébõl, szerintem már nem is fogja, csakúgy, mint Tolvai Heni, úgy látszik, ez baromira tetszik néhány énekesnõnknek, és azt hiszik, attól lesznek menõk, ha ezt utánozzák... - viszont a dala olyan sablonos, mind hangzásában, mind dallamvilágában, hogy az EU-s Dalfesztivál ilyenekkel lesz tele, jó ,hogy nem jutott tovább, feleslegesen vett volna el egy helyet valakitõl.

A Depresszió-féle rock - mint mûfaj, - nem áll hozzám közel. de a hangzásuk tömör volt, a srác jól énekelt, a számukkal sem volt különösebb baj, viszont semmi kiemelkedõ nem volt a produkcióban, a szöveg ötletszerûen összedobált szavakból állt, amelyek nem nagyon álltak össze értelmes mondatokká, a legnagyobb problémám pedig egy jó gitárszóló hiánya volt, - ami egy kemény rockot játszó zenekar esetében ELENGEDHETETLEN!
Egy virtuóz, hatásos gitárszólóval meg lehet menteni akár még egy gyengébb számot is, és nagyon jó összhatást lehet kelteni vele.
Ez elmaradt, helyette volt néhány taktus szerencsétlenkedés a szintetizátorral, és annyi.
Ha így nézzük, nem kellett volna továbbjutniuk, mert semmi különlegeset nem mutattak fel.
Arról nem is beszélek, hogy egy ilyen számmal az EU-s Dalfesztiválon mennyi esélyünk lenne...

Marge kellemes meglepetés volt a számomra, eddig nem ismertem, szépen, tisztán énekel, a dala is jó, még valamiféle skandináv, vagy ír hangulata is van, bár a terhesen való éneklést, illetve annak kihangsúlyozását egy kissé hatásvadász fogásnak éreztem...
Reméljük, a pici nem sínyli meg a sok ide-oda mászkálást, és a próbák miatt mindennap órákon keresztül a nagy hangzavart a mama pocakjában.

A Group 'N' Swing zenekar neve valóban a "gruppenszex" kifejezést juttatja az ember eszébe, - és nem csak az olyan piszkos fantáziájú alakoknak, mint én, - szerintem ezt õk direkt így találták ki, hogy a közönség könnyen megjegyezze õket ezzel a pikáns mellékízzel.
A banda elképesztõen jó, végre valódi hangszertudást hallottam, több szólamban játszó fúvóskórust, remek ritmusszekciót, igazi szvinges lüktetést, egy tisztán, nagyon jó stílusérzékkel éneklõ énekesnõt, a számuk is tetszett, jó volt a színpadkép, összességében az egyik legjobb produkciót nyújtották.
Sajnos, nem sok esélyt adok nekik a kijutásra, elsõsorban a stílusuk miatt, ami ma nem igazán divatos Európában, pedig egyszer egy ilyen dal is megmérettethetné magát a versenyben...

Király Viktor annak idején nem volt nekem szimpatikus, nagyon érezhetõ volt mögötte a segítõ hátszél, az, hogy a család, és a testvére, Király Linda miatt nagyon nyomták elõre, annyira, hogy még a versenyt is megnyerették vele.
Viszont, - és ezt el kell ismerni, - az eltelt évek, és az amerikai tartózkodás alatt abszolút profi elõadó lett belõle, minden szempontból a kisujjában van a szakma, a dala is egy abszolút fülbemászó, hatásos zenei fordulatokkal teli, könnyen fogyasztható, és a következõ pillanatban ugyanolyan könnyen el is felejthetõ dal volt.
Nem tudom meddig jut, most jogosan jutott tovább, bár a 4X10 pontot egy kissé túlzásnak tartottam...

Szabó Leslie.
Kristálytiszta éneklés, kellemes zenei világ, szép dallam, ízléses, jó akkordokkal teli gitározás, komoly mondanivalót hordozó szöveg, megkapó háttér, sallangmentes, teljesen hibátlan elõadás.
Az egész este - számomra - legjobb produkciója volt, én erre adtam volna 40 pontot, és személy szerint örülnék, ha õ menne ki Dániába.
Annak idején Bayer Friderika is egy hasonló, letisztult dallal érte el minden idõk legjobb magyar helyezését, a 4. helyet odakint, szerintem Szabó Leslie ezzel a számmal esélyes lenne egy szép eredményre.

Kíváncsi vagyok a többi fordulóra, a zsûrirõl, és szegény, taccsvonalra állított ByAlexrõl, meg a mûsorvezetõkrõl most nem írok, annyi energiám nincs.
Majd legközelebb...
Vagy akkor sem...
cene7 2014 jan. 27. - 03:14:41
(1057/1642)
Azt nem lehet tudni hogy következõbe kik lépnek fel? :) én Kállay-Saunderst és a New Lever Empire-t várom nagyon :)
5/10
kazsagx 2014 jan. 27. - 01:06:05 5/10
(1056/1642)
Az elsö adas baromi gyenge volt...
K.Viktor szama tetszett egyedül Ibolya hangjat szeretem,de ez a dal nem Euroviziora valo...fricskanak nem rossz,de nem ide tartozik.
Alex nagyon eröltetett es nevetseges volt,ugy jött le a dolog,hogy "oke a zsüribe nem hianyzol,de ezt a netes-marhasagot vallald el..." nekem nem jött be.
Remelem lesznek jobb dalok is,a zsüri meg szora sem melto!
pneklara 2014 jan. 26. - 21:00:26
(1055/1642)
Nekem az egész mûsor olyan õszintétlen.Kötelezõ dicsérni a portékánkat, meg elhitetni, hogy juj, de jók vagyunk.Olyan, mint mikor kellemkednünk kell a célunk érdekében,de ez megalázó is, viszont ezért fizetnek. Nem igaz, hogy Philip mindentõl ilyen magasztos állapotba kerül.Ruzsa Magdinak meg örökké eláll a szava a meghatottságtól. Ennél az is jobb volna, ha csak pontoznának. Az elõzõben a Compact, meg a zeneszerzõ srác, Rakonczay?legalább szakmai hozzászólást is tett, itt meg lelkes amatõrök szintjén,egymástól is meghatódva róják a kötelezõ tiszteletköröket.
Ritka eset, hogy elsõ hallásra beleszeret az ember egy dalba, vagy jellegzetes dallamfordulatába.Sokszori hallgatás után jön el az, hogy elkapunk egy-egy dallamrészt,s dúdoljuk, s bemászik a fülbe..Kevés ilyen dal hangzott el.
Voltak bûnrossz elõadók. Az a fiúbanda, nevüket sem tudom, ahol a kis trendi srác olyan rosszul énekelt, hamisan is, hangszíne is csapnivaló, egy középiskolai szalagavatón sem lett volna helyük,de hogy a legjobb harmincban, egy nemzetközi megmérettetésre?
Ez a Marge viszont meglepett. Sose hallottam, láttam, de magabiztos, s a dalnak olyan északi filingje van: bármelyik dán, norvég, svéd megirigyelhetné.Eredeti a dallam is, azokkal a lefele ugráló hangközökkel. Nem az a pentaton magyar hangulat, de Dániába pont jó lenne.
Végül is, akik bejutottak, azok ellen nincs kifogásom, csak a rockbanda nem az én esetem.
Nem csodálkoznék, ha Marge ott volna a döntõben.
onlény 2014 jan. 26. - 19:29:36
(1054/1642)
Szerintem rémes volt a tegnapi adás, de amint olvasgatom itt a kommenteket, kb. mindenki egyetért velem...
Szerintem is gáz ez a tehetségkutató mûsor majmolás és hogy ez nem tehetségkutató, hanem a tehetségek mûsora, na ezzel vitatkoznék...erõsen vitatkoznék......
Gundit szeretem, de valahogy ebbe a felturbózott közegbe nem illik bele tényleg, vagy akkor ne akarjon ilyen über-trendi lenni a mûsor..
A produkciók siralmasok voltak néhány kivétellel.
Leslie dala volt a legjobb szerintem, és jó volt még a group n swing (jó hülye név...gruppen szex jut róla eszembe...vagy csak nekem????:))))(nõ vagyok megjegyzem...)
Király Viktort utálom, de most nem volt rossz a produkciója.
Marge-ot nem tudom hová tenni...az áldott állapotától nem tudtam elvonatkoztatni, mivel májusban már nem így nézne ki...tehát ez csalóka, meg nem hiszem, hogy egyszerre lehet egy kisbabára és egy ilyen versenyre összpontosítani, én a helyében a babát választanám...
Ibolya botrányosan hülyén néz ki, amúgy szeretem pedig a dalait, meg a mondanivalóját, de ez a dal nem tetszett...
A Depresszióhoz nem tudok hozzászólni, mert nem tetszenek. Szerintem ez a fajta rock nem hiteles egy ilyen mûsorban. A rock nem errõl szól szerintem.
Nekem még tetszett Hien, sztem fülbemászó a dallam és jól is énekelt, de a Londoni képekkel nem tudtam mit kezdeni és hiába magyar, mégsem örülnék, ha õ képviselné Magyarországot.
Én leginkább egy magyarul szóló dalt támogatnék.
A többi produkció említésre sem méltó. gyengék és még gyengébbek...
A zsûrizés nagyon átlátszó. Valaki írta,hogy nem azt mondják,amit gondolnak...Vagy füldugót tesznek be és csukott szemmel relaxálnak a dalok alatt...nem tudom, de én is megkérdõjelezem õket. És K.V. vajon mért az utolsó helyen lépett fel...
ByeAlex béna, de ezt már megszokhattuk, Harsányi próbálja kihozni a semmibõl a maximumot, a csaj meg tök fölösleges mûsorvezetõnek.
Igazából egyik mûsorvezetõ sem tudja, mennyire vegye komolyan ezt az egészet...
Összességében csak remélem, hogy a köv dalok ill. elõadások színvonalasabbak lesznek, mert hiába a zsûri, meg hogy lehet, már megvan ki megy ki, még élvezni szeretném kicsit a produkciókat...hamár nézem...
Cordelia 2014 jan. 26. - 19:25:16 Előzmény pneklara
(1053/1642)
pedig kovács katiban bíztam, hogy nem marketing szöveget fog mondani
sajnos eddig szinte mindenkit megdicsért
tavaly ettõl másztam falra, hogy mindenki olyan ügyes volt és szép és okos - a zsûri szerint

szegény cserpes laura, kár erõltetni
a swing viszont friss és újszerû, tetszettek nagyon
király viktor abszolút szuper, csak a dala még nem fülbemászó, hátha sokadszorra megszokom :)
mushi 2014 jan. 26. - 16:34:00
(1052/1642)
nekem még tavaly nagyon tetszett kállay saunders andrás dala, aranyos, kedves, fülbemászó kis dal volt. kár, hogy most nem azzal indul, vagy nem is indulhatna vele, nem tudom. pedig az szerintem elég nagy siker lett volna.
kíváncsi leszek majd a mystery gang-re is. talán összedobtak egy jó kis muzsikát most is.
1/10
leopardreni 2014 jan. 26. - 09:38:35 1/10
(1051/1642)
Király Viktor: nem szeretem, nem szimpatikus a srác, de ez a dala tetszik. A zsûri kicsit túlértékelte és elfogult volt, de azért örülök, hogy a középdöntõben van.

Marge: nagyon tetszett, kellemes hangja van az énekesnõnek, és a dal is jó. A színpadi megjelenés is jó volt, bár az 1 háttértáncos koreográfiáján változtatnék.

Szabó Leslie: nem értem, mit keres a középdöntõben.

Group'N'Swing: az este legjobbjai voltak, nagyon örültem a továbbjutásuknak. Nagyon jó a dal, az elõadás, nekem bejött, nem az a tucat.

Oláh Ibolya: remélem, a következõben kiesik.

Depresszió: nekem nem jött be a stílus, tény, hogy nem a megszokott. Az este alatt elgondolkodtunk a párommal, lehet, csak poénból jelentkeztek, hogy lássák, meddig jutnak.

Extensive: nem tudom õket hová rakni, gyenge elõadás volt.

Hien: szépen énekelt, de a dal nem fogott meg, vannak jobb dalai is.

Lil C: unalmas dal.

Cserpes Laura: a tavalyi dala jobb volt, ezt hamisan énekelte. Szerintem nem kellene erõltetnie az énekes karriert. A lihegõben is végig látszott rajta, mindjárt elsírja magát.
Ezüstliliom 2014 jan. 25. - 22:58:06
(1050/1642)
A blogjában pedig egész bõbeszédû. Nem is vitatom, amit írt, csak annyi kritikai észrevételem lenne, hogy egy kicsit még lehetne fejlõdnie helyesírásból.
mulao 2014 jan. 25. - 22:55:08
(1049/1642)
Nagyon szerettem a korábbi években nézni a mûsort, viszont ma annyira nem tetszett. Kissé túlzás ez a "legyen egyszerre öt mûsorveztetõ, meg új díszlet, mert az olyan menõ" meg egyéb elgondolás. Sokkal jobb volt a mûsor eredeti állapotában. A dalok se voltak túl nagy durranások. A mûsorvezetõknek egy értelmes mondata nem volt, a zsûri meg ugyanolyan elfogult, mint mindig. Ikább az énekesekre szavaznak, semmint a dalokra és az össze produkcióra. Bár Kovács Katinak azért volt pár értékes meglátása.

Cserpes Laura: Én kedvelem Laurát, de hamis volt és ez a dal nem olyan jó, mint a tavalyi volt, a színpadkép is határozottan jobb volt múltkor. Nem csodálom, hogy csak 28 pontot kapott és a közönség se szavazta be.

Depresszió: Nekem nem különösebben jöttek be, kár, hogy tovább jutottak.

Extensive: Elég gyengék voltak.


Grup'N'Swing: Egyértelmûen az egyik legjobbak voltak a mezõnyben, jó dal, jó színpadkép, tiszta énekhang. Örülök, hogy a közönség vevõ erre. Viszont nem Euróvízióra való stílust képviselnek.

Hien: Se a dal nem volt fülbemászó, se Hien elég spontán, nekem nagyon erõltetettnek tûnt az elõadásmódja. Viszont kétségkívûl tisztán énekelt.

Király Viktor: Nem értem a kedves zsûrit (persze tudom, hogy a zsûri gusztustalan módon elfogult) , hogy egy ilyen unalmas dalt, miért értékel maximális pontra. Nem Viktorral van a baj, õ profi volt és remek volt a színpadkép, csak a dal érdektelen.

LIL C: Minek válogatták be a legjobb 30 közé? Szintén unalmas dal, unalmas megjelenítéssel.

Marge: Talán az egyik legjobb volt, tiszta hang, némileg különleges dal és egyedi színpadra állítás.

Szabó Leslie: Nem kedvelem Leslie-t, de a dala neki volt a legjobb, hiteles elõadással, tiszta énekhanggal.

Oláh Ibolya: Nem értem, hogy egy ilyen rossz dalt miért dícsértek halálra, ráadásul a színpadi látvány is nulla volt. Én nem jutattam volna tovább, persze lehet, hogy már a következõ körben kiesik.
far vik 2014 jan. 25. - 22:41:29
(1048/1642)
Ja, és észrevettétek, hogy Novodomszky Évi a korai Sharon Stone-ra volt maszkírozva ma este ? :)
far vik 2014 jan. 25. - 22:40:26
(1047/1642)
Cserpeséktõl szeretjük a tejet, a sajtkrémet, a kefírt, palacsintába kiváló a krémtúró, de Laura HAMIS! Kár volt szegénynek ronggyá égetnie magát. Nem tudom, hogy õ maga erõlködik, vagy a család erõlteti, nem kellene.
SZOTYl 2014 jan. 25. - 22:37:45
(1046/1642)
mondjuk konkrét válasz itt sincs a kérdésedre :) csak annyi, hogy Alex örül, hogy õt nem akarták zsûribe
http://www.adal2013.hu/index.php?action=recordView&type=places&id=440569
Ezüstliliom 2014 jan. 25. - 22:36:24
(1045/1642)
Ráadásul, amilyen "bõbeszédû", nem tudom, mit kezdett volna a zsûriben, ha értékelnie kellett volna.:)
SZOTYl 2014 jan. 25. - 22:33:56
(1044/1642)
szerintem Alexben volt annyi, hogy kérte, hogy ne kelljen másokat zsûriznie... elég volt neki a dalválasztó csapat tagja lenni...
Ezüstliliom 2014 jan. 25. - 22:14:26
(1043/1642)
Nekem a három elsõnek továbbjutón kívül Hien dala tetszett még. Sajnos az elsõ dalról lemaradtam, pedig lehet, hogy az is tetszett volna.