Téma: A doboz

esernyo 2015 márc. 20. - 02:22:18
(253/273)
SPOILER

+1 Vajon mi lett volna ha a végén a nõ nem nyomja meg a gombot? A feleséget mégsem kellett volna lelõni?

SPOILER
7/10
InteriorLulu 2014 jún. 15. - 01:28:51 7/10
(252/273)
A kérdéseid teljesen jogosak, szinte egytõl-egyig. Pont itt van a film nagy problémája, hogy az eredeti novella alapszituációja (doboz, gomb - ami egyébként konkrétan jelez egy irodában! -, meghal valaki, jutalom-pénz) köré kerít egy másik, elég zavaros történetet is. Önmagában egyébként egy másik sztori még nem lenne baj, sõt. Ám túlbonyolítja, és olyan jelenetekkel, mozzanatokkal, mondatokkal zsúfolja tele, melyek önmagukban teljesen értelmetlenek, lévén nem értjük õket, és/vagy nem kapunk rájuk választ. Ezek azok, amiket felvetettél, legalábbis a többségük. Szépen összegyûjtötted, respekt! :-)

SPOILER!!!

Van egy-két kérdésed, ahol a felvetésnek szerintem nincs nagy jelentõsége, és van, amire szerintem tudom a választ.
Stewardnak, a roncsolt arcúnak a "zombik" a segítõi, az alkalmazottai, akiket vagy õ irányít telepatikusan, vagy közvetlenül az õ megbízója, a marsbéli intelligencia, ez mindegy is. Van egy másik segítõje is, a szemüveges, erõsen kopaszodó csóka, a Nemzetbiztonsági Hivatal alkalmazottja, az teljesen normális ember, bár túl sokat õ sem tud, de õ közvetít a marsi akarat és a földi fõhivatalok, például a NASA között. Az õ révén épült be Steward Langley-be.
Lényegtelen, hogyan akarják a sikertelen teszt végén elpusztítani az emberi fajt. (A sikertelen nyilván azt jelenti, hogy az emberek nem mennek át a nyomógombos próbák tömkelegén. Gondolom, a marsi intelligencia meghatározott egy "kritikus tömeget", mely felett sikertelennek ítélik a tesztet, azaz, ha túl sok alany nyomja meg a gombot, az a szemükben azt jelenti, hogy a nem tudjuk korlátozni a vágyainkat a fajunk jövõje érdekében, a fajunk fenntartására alkalmatlanok vagyunk, tehát pusztuljunk is el).
Steward egyébként valóban elvileg örökéletû. Erre utal az a párbeszéd, ahol a szemüveges kopaszodó mondja a NASA-fõnöknek, hogy a villám-csapta Stewardban (a halálát követõen) megszûnt a sejtjei pusztulása. Viszont meg lehet ölni, legalábbis ezt mondja az autóban a Mikulás-karambol elõtt Alfrédnak a sorstársa, viszont ezt nem fejti ki részletesebben.
Sikeres teszt esetén újabb próbák következnek, és a hangárban a fénybe-folyadékba vonuló emberek már egy ilyen újabb próbát mennek elõkészíteni. Hogy ez pontosan mit jelent, persze fogalmam sincs, valószínûleg a rendezõnek sincs, mint ahogy sok más dologról sincs. :-p A fegyveresek amúgy nyilván a Hivatal parancsait hajtják végre, teljesen normális emberek. Hogy a marsi intelligenciának behódolt-e a kormány, szintén nem derül ki.
Az orrvérzés konkrétan az, hogy a marsi intelligencia/Steward épp belejut a zombik fejébe. Ekkortól válnak "alkalmazottá", zombivá. (Bár ez sem teljesen tiszta). A motel pedig, ahol a bébiszitter is "lakik", a transzportáló-állomás, a medence az átjáró. Viszont nem tudni, hogy az üdvözülésen/kárhozaton túl hova vezetnek az átjárók.
Ami szerintem nagyon fontos lehet, az a fõhadiszálláson néha elõbukkanó, gyorsan pergõ mozaikokból álló világtérkép. Szerintem azt mutathatja, hogy épp hogy áll a teszt, konkrétan van-e épp olyan a világban, hogy nem nyomják meg a gombot. De persze ez sem biztos, mint ahogy annyi minden más sem...

A többi kérdésre sajna egyáltalán nem tudom a választ. :-( Pedig kétszer is megnéztem a filmet. Nem rossz egyébként még így sem, legalábbis jó a morális alapfelvetéssel összefüggésben az, hogy egy földönkívüli intelligencia tesztel minket, aminek ráadásul súlyos tétje is van, csak épp túl sok az értelmetlen mozzanat, és így egy nagy katyvasz lesz az egészbõl. Kár érte, egy sokkal jobb forgatókönyvvel és rendezéssel sokkal több mindent lehetett volna kihozni a sztoriból.
7/10
lessmessino 2014 jún. 05. - 01:19:30 7/10
(251/273)
7/10 annyit megérdemel, egy gondom volt nekem is, hogy maga a film nem igen magyaráz meg semmit a végén, sejtettem, hogy vallásos dologról szól az egész, de volt mikor azt hittem, hogy földönkívüliekrõl szól :D

SPOILER
igazából a film-ben sok említést tesznek, hogy mirõl is szólhat ez az egész, de mindig félbehagyják, megvágják stb.. és nem rágják az ember szájába, elhangzik, hogy ez a purgatórium, ami lehet akár igaz is, mivel mindig megváltásról beszélnek, így aki nem nyomja meg a gombot az megváltást nyer és a mennybe jut, ahova a portál keresztül Arthur is, viszont annyi a baj ezzel, hogy a purgatóriumban, nem kéne mindenki másnak vígan élnie, ezért baj a filmel kapcsolatban, hogy nem igazán magyarázza el mi is ez az egész, viszont, ahogy már elhangzott valakitõl, elég egyszer eladni az ember lelkét és onnantól megvan pecsételve a sorsa, de ez csak mindazoknak vigasz akik hisznek és vallásosak, én csak abban hiszek amit látok, ezt a filmet láttam :) és nem volt rossz, az elsõ fele tényleg jó, de többször is feltettem magamnak azt a kérdést a film közben, hogy ez meg mi a ***** akar lenni xD végére kapsz egy morzsát és csõ

VÉGE

egyébként régóta terveztem megnézni csak sose jutottam el odáig és hát teljesen mást vártam, nem gondoltam, hogy ennyire vallásos lesz
szirgabor 2014 márc. 15. - 15:55:10
(250/273)
Hát vége lett, hála égnek! Rettenetes volt.
És a végére sem lett semmi értelme, sõt.
És miért minõsítették ezt thrillernek. Ahhoz semmi köze.
Ez egy ál-misztikus, "tudományoskodó", "fantasztikuskodó" katyvasz.
Kár volt az idõért
szirgabor 2014 márc. 15. - 15:20:58
(249/273)
Másfél órája nézem. Borzalmas
szirgabor 2014 márc. 15. - 14:44:01
(248/273)
Egy órája nézem... Ez most mi ez?
Várom a fülét vagy a farkát, de még egyik se látszik...
Bob19 2014 márc. 10. - 11:00:51
(247/273)
Látom sokan nem értették a filmet.:)
Még hogy egy beteg elme szüleménye? Az elveszett gyerekek városa, na az tényleg egy beteg elme agyszüleménye. Meg a Faun labirintusa. Ezeknél én ezt a filmet jobban élveztem. Csak el kell rugaszkodni egy kicsit a valóságtól.:)
Érdekes, hogy így lepontozták pedig pont az ilyen "hülye" filmeket (lásd fentebb) szereti a nagy közönség, de hát biztos csak azért mert ezt nem egy híres rendezõ készítette...
7/10
6/10
Nira1900 2014 febr. 08. - 21:06:50 6/10
(246/273)
A hozzászólások némelyikén viszont igen jókat nevettem, már ezért megérte! :D
6/10
Nira1900 2014 febr. 08. - 20:32:31 6/10
(245/273)
Lehetett volna ez sokkal jobb is. De nem lett. :-(
Keló Scofield 2014 jan. 25. - 23:43:39
(244/273)
SPOILER

Igen. És utána esik le a lakásában vízzel teli, vagy ilyesmi. Nem is értem.
2/10
feeco 2014 jan. 25. - 23:12:12 2/10
(243/273)
mintha egy elmegyógyintézet kezeltjei hozták volna össze ezt a forgatókönyvet..
a film gyakorlatilag önmaga paródiája.
az egyik legszánalmasabb rész a könyvtári jelenet, amikor fõhõsünket fura alakok veszik üldözõbe, õ pedig sebesen elsétál elõlük. én azért csak megálltam volna, hogy megkérdezzem tõlük: "mi a f@szt akartok..?!"
Nemo Identitas Aquarius 2013 dec. 15. - 13:33:16 Előzmény Csemy_
(242/273)
Egyetértek.
A film eleje feszültségkeltõ,érdekes,szokatlan és izgalmas.

De a misztikus résztõl áttekinthetetlen,értelmetlen,kegyetlen.
Egy beteg elme szüleménye.
Nincs magyarázat semmire.
Szörnyû.
eful11 2013 nov. 25. - 14:10:01
(241/273)
Meglepõen jó volt. Ez a Richard Kelly intelligens fickó lehet.
Keló Scofield 2013 nov. 25. - 12:56:34
(240/273)
Inkább érthetetlen, legalábbis számomra.
5/10
Csemy_ 2013 nov. 25. - 12:48:36 5/10
(239/273)
Az alap történet érdekes lett volna, de a felétõl kezdve a film szinte nézhetetlen...:(
Cathalyna 2013 nov. 25. - 08:18:09 Előzmény merkel
(238/273)
A film alap kérdése, dilemmája csak látszatra a megfoghatatlan. Nagyon is valóságossá teszi azt a mindennapi életünkben benne rejlõ örökös harcot, melyet a a Csillagok háborúja óta minden ember tud/hat:azóta nincs misztikus titok, hisz tudjuk, hogy a sötét oldal folytonos harca a fénnyel a hétköznapi ember mindenperceiben van jelen. A HARC végeredménye a lélek sötétjében vagy a fény-erejében rejlik. Számomra megerõsítés volt a film abban, hogy csak egyszer adod el a lelked valamiért....elvesztetted a játszmát és a sötétség örökre megkaparintja a lelked, fényed!
3/10
Owl 2013 nov. 09. - 20:50:21 3/10
(237/273)
A filmek van egy hangulata. A történeten lett még volna mit tuningolni, így sok kérdés kérdés marad. Amit nem értek, ez egy sci-fi lenne alapjában, akkor minek kevernek bele egyházi utalásokat, mindenféle megváltásról hadoválnak. Tulajdonképpen értelmetlen volt az egész... Az eleje a legjobb, a bevezetõ: "a beteg létrehozott egy ismeretlen rendeltetésû szerkezetet, amelynek tervét a Mars-project mûködõképesnek ítélte." Na ez lenne a doboz, amit a férj szétcsavaroz, belül meg tök üres.
jooasszony 2013 okt. 06. - 21:55:06
(236/273)
Ennél érthetetlenebb filmet még nem láttam. Nekem az alábbi kommentekben felsoroltakon kívül lenne még vagy száz kérdésem, amit végképp értettem.

Ha valaki megértette a filmet, akkor elmondaná dióhéjban mit is láttam? 1/10
merkel 2013 júl. 20. - 12:53:03
(235/273)
Akkor elmagyarázhatnád nekünk, mert szerintem senki sem érti, mivel semmit sem magyaráz el a film, hogy mi ez az egész kísérlet, kik irányítják, és mi ez a földi szemmel idegen technika, amivel rendelkeznek.
endredori 2013 júl. 19. - 22:51:13 Előzmény merkel
(234/273)
Szerintem csak simán nem értetted meg.