Téma: A dolog

boom47 2013 nov. 09. - 07:46:35 Előzmény olahmiki1959
(204/244)
Hát frissen látva mindkettõt egymás mellett, eza változat (ami NEM egyszerû remake, hanem elõzményfilm) MINDEN TERÜLETEN felülmúlja a John Carpenter félét, kivéve némileg a színészi játékot.

Jobb a forgatókönyv, a rendezés, a lény, hitelesebb az egész, jobban összeszedett.
Mndjuk a '82-es film végsõ csattanója adja meg a sötét utópia hangulatot (ami kell), és ebben sajnos hamar kiderül hogy a fõhõs meg fogja úszni (bár ezt utólag finomították).


--------

A kérdéseid nemigen kapcsolódnak EHHEZ a filmhez, de örülj:
- a Predátor egyáltalán nem "az evolúció kezdetleges fokán lévõ primitív õshüllõszerûség", hanem hót-humanoid, azaz gyakorlatilag az emberrel megegyezõ külsejû lény (amúgy rovar-eredettel, amik meglehetõsen fejlett felépítésûek, csak a földiekben túlbuzognak az automatizmusok).
- az Alien NEM értelmes létforma, önálló ûrutazásra NEM képes.
- A Dolog (jelen két filmnek a lénye) igazából hihetetlenül fejlett létforma, annak ellenére hogy alapvetõen erõsen protoplazmikus felépítésû.
- A Függõség Napja: õk annyira emberszerûek (= humanoidok), hogy még nagy karmokkal sem kell veszõdniük mint egy Predátornak.

Hogyan vezetnek ezek ûrhajót?
1) óvatosan, és saját fiziológiájukhoz alakított kezelõfelülettel. Pl. nyilván kevesebb olyasmit gyártanak amibe beleakadhat a körmük, és a gombok lenyomása is több erõt bír el.
2) mint mondottam volt, nem vezetnek ûrhajót.
3) nincsenek karmaik. Szabadon termelhetõ, tetszõlegesen kialakítható végtaggjaik vannak, alapállapotban csont nélküli, ráadásul igen vékony csápokkal manipulálhatnaka finommozgásoknál.
4) ugyanolyan ujjaik vannak mint neked.

Végül meg: nem az a lényeg hogyan jött idáig a lény, hanem hogy elkezd mindenkit jól megenni! ;)
olahmiki1959 2013 nov. 08. - 06:34:46
(203/244)
Egész jó film volt, helyenként feszült, izgalmas, fordulatok is voltak benne, az 1982-es klasszikusnak a színvonalát persze nem érte el, de szórakozásnak jó volt.
Egy dolog viszont érdekelne, és ezt már egyszer megkérdezném egy rendezõtõl, hátha tudna valami értelmes magyarázatot adni.
Az idegen ûrhajók a mostani filmekben mindig borzalmas külsejû, pikkelyes, hüllõszerû szörnyeket rejtenek a belsejükben, akiknek értelmes lényeknek kell lenniük, hiszen a világûr egy távoli pontjáról idáig vezettek egy hiper-szuper-modern ûrhajót.
Akkor viszont itt van egy hatalmas ellentmondás.
A világûrbõl érkezõ értelmes lényeket miért az evolúció kezdetleges fokán maradt, gyíkszerû, õshüllõkülsejû lényeknek ábrázolják a filmekben???
(Predator, Alien, A dolog, A Függetlenség Napja...)
Persze, gondolom azért, hogy félni kelljen tõlük.
Csak azt magyarázza meg valaki, hogy például egy éles, ormótlan karmokban végzõdõ végtaggal, "kézzel", hogy a francba' lehet elvezetni egy ûrhajót, kezelni a mûszereket, nyomogatni a gombokat, finom mozdulatokat tenni, stb, stb.
Például krokodilok, vagy varánuszgyíkok, - amelyeknek a lábukon vannak ujjaik, - soha az életben nem tudnának
megfogni egy botkormányt sem, de egy ajtót sem tudnának kinyitni, még akkor sem, ha évekig idomítaná õket valaki...
A dolog lényege, - és az amerikai forgatókönyvírók meglehetõs ötlettelenségének bizonyítéka, - hogy õshüllõ külsõben intelligens, gondolkodó lények rejtõznek, akiknek mindig egyetlen gondolatuk van, nevezetesen, hogy elpusztítsák a Föld lakosságát, és elfoglalják a bolygónkat...

Természetesen tudom, hogy az ilyen okvetetlenkedõ alakoknak - mint én, - a kérdéseit nem kell figyelembe venni, hiszen akkor nem lehetne filmeket csinálni, de azért néha jó elgondolkodni egy-egy ilyen kérdésen...
zsoltix 2013 nov. 07. - 00:35:50
(202/244)
Valahogy így kezdõdik az Alien vs. Predator is. Hát a filmek szereplõi sose néznek filmet? Tudhatnák, hogy az Antarktisz jege alatt talált hájtek építmények bizarr külsejû, gyilkolászó idegeneket jelentenek. :)
mapk 2013 nov. 06. - 21:46:37
(201/244)
Dolog?? Ki látta moziban? A vászon, papírból volt?
DrAgy 2013 nov. 06. - 19:37:50
(200/244)
Itt nem errõl van szó.Az eredeti,elsõ verzió 1951-ben készült.
DrAgy 2013 nov. 06. - 09:20:20
(199/244)
Nincs ugyan nagy jelentõsége,de nem a 82-es az "eredeti".
Az már csak egy remake.
abisztriczky 2013 aug. 31. - 20:08:21 Előzmény Csonger
(198/244)
**SPOILER**
Az engem is érdekelt, hogy az eredeti film ('82-es ??) nyitójelenetét hogy oldják meg ennek az újabb film végén! De benne volt a kutyautánzat üldözése helikopterrel. De elég rég láttam, úgyhogy úgy emlékszem, hogy lement a stáblista, és csak utánna volt ez a jelenet.
Amúgy meg mi lett azzal a tudós-nõvel a végén, aki valami munkagépbe ült be, amikor már igencsak megritkultak a szereplõk? Ha jól emlékszem, azután hogy beült, vágás volt a filmben és nem láttam többet. Amikor a film legvégén meg elkezdték üldözni a kutyautánzatot, akkor sem volt sehol!
9/10
Újvállalkozó 2013 máj. 05. - 00:16:28 9/10 Előzmény Meklód fia
(197/244)
Hát a Prometheust messze lekörözi ez a film, de még a '82-es eredeti is.
9/10
Újvállalkozó 2013 máj. 05. - 00:15:47 9/10 Előzmény nuiii
(196/244)
Nem remake, hanem prequel. És jó volt.
1/10
Meklód fia 2013 ápr. 27. - 09:07:42 1/10
(195/244)
Nem egy Prometheus színvonal, de azért nem rossz film ez, pár dolgot megmagyaráznak a 82-es film kérdéseire. Volt egy rész amit elég ötlettelenül oldottak meg:
***SPOILER*** A végén amikor lementek az ûrhajóba ott történhetett volna valami misztikusabb dolog, de ehelyett csak harcoltak a lénnyel mint azelõtt az egész film alatt. Ez a rész már inkább fárasztó volt.
5/10
nuiii 2013 ápr. 20. - 00:09:40 5/10
(194/244)
egy újabb halál felesleges, ötlettelen vacak remake egy klasszikus horrorból. köszönjük.
7/10
Princewall 2013 febr. 16. - 12:07:37 7/10
(193/244)
Elõször ezt a filmet néztem meg,aztán meg néztem a régebbi kiadást is.Ez szerintem sokkal jobban sikerült.Összességében tetszett a film,megéri egyszer megnézni.
8/10
lotto 2013 jan. 28. - 11:55:43 8/10
(192/244)
Szerintem egyáltalán nem volt rossz, sokkal rosszabbra számítottam mikor leültem elé!
Fõleg a vége tényleg elég jól el lett találva, ám azt meg kell hagyni, hogy a '82-es original változatban azért jobban adtak a feszültségre, míg ebben a remake-ben inkább a speceffektek-re mentek rá, mint ahogy ez jellemzõ az összes mai remake-re is!!
7/10
MilkFanatic 2013 jan. 18. - 08:31:13 7/10
(191/244)
Mikor elõször megnéztem a filmet az elsõ benyomásom az volt hogy méltó elõzménye az eredetinek, bár kicsit kapkodott, annyira nem próbált feszültséget teremteni, mint az eredeti. Ehelyett a gore lényekre, és pörgõ akcióra helyezte a hangsúlyt, ami szerintem rendbe is van ha úgy nézzük hogy a film nem csak a rajongóknak hanem a nagyközönségnek készült. Csak hogy a probléma az hogy a film a végére az akció ellaposodik. Szerintem látványilag (ha szabad magam ennyire sz@rul kifejezni) megállja a helyét. Ezt nem is csak azért mondom, mert rengeteg fizikailag megfogható bábot alkalmaztak a film során amelyeket a studioAdi készített youtubo-n van róla egy rövid film, hanem azért is mert a mai filmekhez képest röhejes 38 millió dollárból forgatták. Ami volt abból kihozták a maximumot. Lehetett volna Prometheus szintû alkotás egy nagyobb büdzsével, persze egyeseknek az is túl elvont film. (Még nem szoktak hozzá egyesek hogy a horror mûfajában születhetnek intelligens mûvek is.) A film megfelelt az elvárásaimnak, viszont egy közepes 7-nél többet nem érdemel.
6/10
Sadenal 2012 dec. 21. - 18:35:03 6/10
(190/244)
Hát tényleg elég messze volt a 82-es változattól, pedig nagyon nagy érdeklõdéssel ültem neki. Meg kell hagyni, hogy azért a végét nagyon eltalálták, de ez önmagában kevés, hogy kitûnõ film legyen.


6/10
seemur 2012 nov. 10. - 16:51:58
(189/244)
Pár hónapja láttam mindkettõt ('82-st és az újat). Végül is tetszettek, de az biztos, hogy ez az újdonsült rész 20 év múlva nem állná meg a helyét, míg a Kurt Russel-es mai szemmel is üt!
7/10
technokrata 2012 nov. 10. - 16:43:49 7/10
(188/244)
A film jó. ÖNMAGÁBAN! Ugyanakkor legjobb tudomásom szerint elõzményfilmnek készült. Ha annak készült, akkor illett volna legalább egyszer megnézni a régit!!! Még az eleje csak-csak elmegy, bár többnyire az se stimmelt. A folytatásról jobb nem beszélni. Tehát ez a film önmagában jó, arra adtam 7-est. Elõzményfilmnek 3-as lenne jóindulattal.
6/10
bulletproof90 2012 aug. 31. - 17:59:10 6/10
(187/244)
jól kezdõdött de rossz irányba haladt a vége felé. átlagos volt.. 6/10
Csonger 2012 aug. 27. - 18:55:50
(186/244)
Szerintem egyáltalán nem gáz a film. Nagyon jól passzol a Carpenter-féle filmhez. A hangulata is hasonló, a látvány is. Nem is akart több lenni a régi filmnél, csak bemutatni, mi is történt azon a bizonyos norvég bázison.

SPOILER lehet
Nekem nagyon tetszik, hogy a '82-es filmben a norvég táborban látottakat megmagyarázzák (a kivájt jégtömb a raktárban, a fejsze a falban, a kétarcú valami, a hulla a széken). Az meg különösen, mennyire jól sikerült a régi film nyitójelenetét rekonstruálniuk.
3/10
AldersbacherFilmYeah 2012 júl. 29. - 01:07:55 3/10
(185/244)
Szánalmas,ocsmány.
Emberek ez nem jó film,és ez egy TÉNY!
3/10