Téma: A falu

10/10
Suziy 2014 aug. 19. - 19:32:07 10/10
(343/383)
10/10
Suziy 2014 aug. 07. - 19:22:25 10/10 Előzmény Suziy
(342/383)
Egy biztos aki egy bizonyos "mókuskerékbõl" nem tud kiszállni az õrült!! Legyen az a "mókuskerék" akárhol és bármikor!!

A paraszt szamara beesett a kútba.
Egész nap üvöltött, s a paraszt már unta.
Kútja rég kiszáradt és víz nélkül maradt.
- Beletemeti hát az öreg szamarat!
Hívta a szomszédot, fogták a lapátot,
lapátolni kezdtek, s a szamár iá-zott.
Rémisztõn üvölt, mint fába szorult féreg.
Aztán lenyugodott. S nem hitt a szemének,
mert csodát lát a gazda, mit a szamár játszik:
Lerázza a földet, s a tetejére mászik.
A paraszt, s a szomszéd csak tovább lapátolt,
ahogy nõtt a halom, magasabbra gázolt
a paraszt szamara, s mikor már elérte
egyszerûen kijött a kút peremére.
Mi hát a tanulság a szamaras mesébõl?
Így tanít az élet, hogy kimássz a mélybõl.
Bármennyi szemét és föld nyomja a vállad,
megvan az esélyed, magadról lerázzad.
Mindegyik nehézség, minden ami gátol,
csak kiinduló pont, s oldódik magától.
Bármi történjen is, semmiképp ne add fel,
minden problémából kilábal az ember!
Gondjaidat rázd le, s lépkedj mindig feljebb,
Elérheted célod, ha vágyak vezérelnek.

Aranyosi Ervin: A szamár és a kút…

happy end "esély a folytatásra" Edward Walker
10/10
Suziy 2014 aug. 05. - 18:36:23 10/10
(341/383)
.....a földi paradicsom megteremtése egy mûködõ civilizáción kívül. A csalódott ember Ön-Ön kirekesztése egy szerinte rosszul nem megfelelõ méltósággal mûködõ társadalomból. Istent játszik, megteremti saját világát(falu) elvonultan saját törvényt saját élettani szabályokat állít nem törõdve a jövõ generációik szabad szellemével, szabad akaratának fejlõdésével.
De láss csodát, a természet utat tör magának. Jelen esetben Lucius Hunt (Ádám) és Ivy Walker (Éva) személyében.
És a történet már folytatódik magától.
"Aludj, aludj, mélyen aludj,
A szerelem mély mint a kút,
Édes lesz az életed, csak meg kell értened.
Nézz körül és láthatod, jönnek, mennek az árnyékok,
Hogy fújja szél a fát, hogy nõ a sok virág.

Csodálatos film, darab! Csodálatos zenével!
Már 5x láttam és még mindig felfedezek benne valami újat.
nickerer 2014 júl. 29. - 08:12:46
(340/383)
Érdekes film. Elgondolkodtató. Szívesen élnék olyan közösségben, ahol együtt esznek, együtt dolgoznak.

SPOIler


Vannak, amiket nem értek.
5 pár és egy nõ alapította a falut, a kinézetük alapján kb. 25-30 évvel korábban. Õk a vének. A faluban kb. 100 ember él. Ezek az õ leszármazottaik? És Lucius, aki a legöregebb, mert a fotón már kisbabaként rajta volt, egy késõn érõ típus? (Mert még nem nõsült meg, mikor mások igen.). De látok öregebb embereket is, akik nem a vének, õk honnan lettek ott?
Aztán nem értem, hogy inkább hagyják meghalni a gyerekeiket, de nem mennek gyógyszerért? És miért épp a vak lány megy? Miért nem megy vele az apja (titokban, éjjel)?
A bolondnak mi volt a szándéka, mikor megtámadta a lányt az erdõben?
Mellesleg zseniális volt, mert azt hittem, az apa csak azt hazudja a vak lánynak, hogy az egész mese, hogy ne féljen. Mert úgyse fog szörnyeket látni. És tessék, erre megtámadja egy.

Meg senki emberfia nem akart azon a rezervátumon átmenni, bemenni kutatni, stb.?


Spoiler vége.

Tetszett, hogy együtt ettek, együtt dolgoztak. Ilyen közösségben én is szívesen élnék.
Tetszett az is, hogy a két vén, bár szerelmesek voltak egymásba, nem teljesítették be a szerelmüket. A férfi nagyon felelõsen és tisztességesen viselkedett.
Montmorency 2013 aug. 12. - 04:28:05
(339/383)
Egyszer már biztosan láttam, de régen lehetett és nem is emlékeztem rá jó szívvel. Most azonban újból megnéztem (insomnia) és újból átgondolva tetszett! A casting oltári jó, mindegyik szereplõ hiteles és hozza a karakterét. A látvány, a díszlet és az atmoszféra is teljesen életszerû, szinte átjön a képernyõn. Bevallom olykor kedvem támadna a hintaszékben üldögélni :)

SPOILER

A film belsõ logikája nagyjából intakt, de azért vannak apróságok amik egy kicsit bántanak. Például, egy önellátásra berendezkedett közösség takarékoskodik ahol tud, ennek ellenére ötméterenként hatalmas lánggal égnek a fáklyák a falu körül. Fõ funkciója nyilván az, hogy vizuális elemként feldobja a filmet, de ha belegondolunk, nem engedhetnék meg maguknak a telepesek ezt a luxust. Aztán, mi van az egészségügyi ellátással? Ahol ennyi gyerek van, ott hogy oldják meg a szülést? Gondolom ott is elõfordulnak komplikációk... Ezek az emberek tulajdonképpen kockáztatják mások élethez/egészséghez való jogát azzal, hogy nem biztosítják a maximális eg. ellátást csak azért, hogy fenntartsák a látszatot. Vagy ilyenkor hagyják meghalni a másik embert pedig a gyors orvosi beavatkozás megmenthetné?
Nem folytatom, nem célom a gyenge pontok taglalása, mert - bár mást vártam - de így is jól elszórakoztatott!
9/10
csibu 2013 jún. 06. - 02:13:04 9/10
(338/383)
Lekötött. Magába zárt. Nem engedett.
Kiváló színészi alkotások, már-már feleslegesen is túl sok kiváló színész.
Kiváló muzsika, kiváló színek, kiváló történet és kiváló cselekményvezetés.
Lassú, titokzatos, de mégis magával ragadó.
Ilyen egy jó film! :)
Julcseee999 2012 okt. 01. - 21:05:14
(337/383)
Önmagában tetszett a film története és az egyedisége. Jó ötlet volt a falu elzártsága, a piros sárga szín párhuzam stb. Viszont csalódtam, hogy kb. 1:10-nél már lelövik a poént, ami a filmek legvégén szokott lenni általában. Onnantól kezdve már nem volt izgalmas a film, kivéve az erdõs jelenetet.
A "Those we don't speak of" címû zene viszont 10/10-es szerintem.
8/10
technokrata 2012 máj. 07. - 15:42:28 8/10
(336/383)
Jó film! Még elõ is fordulhatna ilyesmi, de mint ahogy itt is, elõbb, vagy utóbb változást akarna valaki, vagy változást is hoz, esetleg valamilyen külsõ dolog is bejutna. (Akár valami infó a kinti világról.) Kicsit az utópikus szocializmusra hasonlít, ahol mindenki csinál mindent és mindenki egyenlõ és egyenlõen él. (Egyébként ez az alapja a kommunizmusnak is. Mármint hogy mindenki egyenlõ. Most sokan azt fogják reagálni, hogy hogyan jutottam el idáig, de ez csak pusztán eszmefuttatás.) Persze az ilyen telepek nem mûködõképesek szerintem hosszútávon.
Mermaid. 2011 dec. 01. - 01:54:30 Előzmény dracung
(335/383)
Ivy szörnye Noah volt. Szerintem õ tudta ezt, mivel mindenkinek volt szine az õ szemével!
Mermaid. 2011 dec. 01. - 01:50:56 Előzmény dracung
(334/383)
Te látszik hogy nem figyeltél a film alatt, vagy szinkronosan nézted!!!! Ivy és Lucius szerelme pontosan hogy ki lett bontva és érthetõ is volt Lucius miért nem a másik lányt választotta és Ivy is tudta ezt.
SPOILER
Lucius és Ivy beszélgetésébõl ugyanis kiderül gyerekkortól ismerik egymást és sokat voltak együtt. Majd Ivy megjegyezte egynap már nem fogta meg már Lucius a kezét. Ivy csak gondolta miért történt ez, de hallani akarta Luciustól aki még akkor nem mondott erre semmit csak elment, zavarban volt. A nézõ ha figyelt és rendelkezik némi érzelmi intelligenciával akkor már rájön hogy szerették és szeretik egymást és Lucius nem az a hangos ember. A következõ beszélgetésükkor derül ki Lucius elmonddja szereti a lányt.
Ford Mustang 2011 nov. 14. - 23:52:23
(333/383)
Nincs mit. :) Lehet nem lenne rossz. :)
Ford Mustang 2011 nov. 13. - 23:59:37
(332/383)
Egyetértek.
9/10
lark 2011 okt. 28. - 13:00:35 9/10 Előzmény Ochoa
(331/383)
Mondjuk aki A Minden6ó-ra 9-est ad, ne várjunk mást. Ízlések...
9/10
notthekindofgirl 2011 okt. 19. - 11:18:18 9/10
(330/383)
Az egyik kedvencem. Elgondolkodtató téma, végig rettegõs helyzetek de mégis olyan nyugodt az egész.. Jó színészek. Szeretem ezt a filmet.
10/10
Ignis Subdialis 2011 okt. 14. - 23:21:45 10/10 Előzmény ironangel
(329/383)
Ezt a filmet valaki érti, valaki nem érti, ez van. Nyilván ha egy alapvetõen mélyebb szimbolikájú filmet úgy vezetnek fel, mintha az átlag hálivúdizó mozirajongónak szánnák, akkor a tömeg le fogja szavazni, mert nem neki való.
Mermaid. 2011 júl. 06. - 12:02:43
(328/383)
Jó film és elgondolkodtató, meg rémisztõ is egyben. :)
1/10
Ochoa 2011 ápr. 27. - 13:11:08 1/10
(327/383)
Ez a film egy vicc. Én akkor görcsöltem be mikor a csaj átmászott a kerítésen. 10/4
Gordon Szabolcs 2011 márc. 21. - 21:30:01 Előzmény dracung
(326/383)
SPOILER!!!!

Én legelõször feliratosan néztem meg a filmet és akkor nem volt döbbenetes, amikor Ivy az erdõben "meglátja" a szörnyet és csak úgy menekülni kezd. Ez azért volt, mert eredetileg akkor meglátja és hátrálni kezd, halkan suttogja magának hogy: "It's not real": gyõzködi magát, hogy de hát nem igazi, de mikor a szörny elkezdi üldözni, még szép, hogy rohanni kezd elõle. A szinkronos verzióban simán kihagyták ezt a mondatot, (és ez nem is feltûnõ, hiszen Ivy háttal áll akkor a kamerának), de ezzel meg is fosztották a nézõt attól, hogy egyértelmûen követhesse a fõszereplõ belsõ vívódását.
9/10
ironangel 2010 dec. 11. - 22:15:48 9/10 Előzmény ghost86
(325/383)
Az átlag valóban nem megérdemelt. Csak éppen azért, mert kevés! A film sokkal de sokkal JOBB:). Az rendben van, hogy van akinek egyebek miatt nem tetszik..Na de így fikázni, azért mert nem szórakoztatott. Hát ez igazán vicces vélemény, ugyanis hadd világosítsalak fel, hogy nem is az a lényege, hogy szórakoztasson, hanem hogy elgondolkoztasson. Mivel hozzászólásodból következtetve ez sajnos nem lehet az erõsséged, csupán egyet tehetsz azellen, hogy egy ilyen jellegû film így felzaklassa a kis lelkivilágodat, mert hogy "úúristen mennyire szar": ne nézz komolyabb filmeket, hanem szórakozz továbbra is a gagyin! ennyi:)
7/10
PivarnyikKrisz 2010 nov. 11. - 18:17:07 7/10
(324/383)
Nem annyira nagy film,de azért egynek elmegy.
10/7.