Téma: A fattyú

10/10
Vicuskaa márc. 19. 20:45:33 10/10 Előzmény Ataga
(17/17)
Na igen, kellett volna intelligencia a megértéséhez, ennek híján jobban tetted, hogy ott hagytad a filmet.
10/10
frakeca márc. 14. 09:38:58 10/10
(16/17)
Számomra a kitartásról szólt, és arról, hogy érdemes-e mindent feláldozni a cél érdekében.
Engem a Közellenség (Kohlhaas) című színdarabra emlékeztetett.
9/10
apolka márc. 09. 10:10:00 9/10
(15/17)
Pimpalini márc. 01. 01:59:26
(14/17)
Dán western a dán "vadnyugatról", amiről az ember nem is tudta, hogy létezett.
Ezért aztán a történet könnyen behelyettesíthető lenne a valódi Vadnyugat területére és időszakába.
(Persze tudom, az a 19. század, ez meg a 18., de a párhuzam így is tetten érhető.)

Mikkelsen filmjeinek többségét kedvelem, így ez is tetszett.
Remélem készít még hasonlókat, mert egyrészt kellenek jó európai filmek, másrészt ő
nagyon ritkán nyúl mellé a szerep/történet választásnál. Személye mondhatni biztosíték a jó filmre, jó szórakozásra.
8/10
Filmkocka febr. 28. 20:59:33 8/10
(13/17)
Jó kis történelmi film! Mads Mikkelsen neve még mindig garancia a minőségre.
9/10
Adriamus febr. 25. 01:23:04 9/10
(12/17)
Élethű karakterek, hitelesen előadva. Mindemellett a forgatókönyv is teljesen oké. Szerintem, aki szereti Mads Mikkelsent vagy en bloc a dán drámákat, annak tetszeni fog.
Az egó és az erkölcsi dilemmák.
Kritikán felüli febr. 18. 19:19:17
(11/17)
Elemzésünk a filmről: https://youtu.be/1VpH-lGyAQE
3/10
Ataga febr. 18. 19:04:09 3/10
(10/17)
Sztori: Van egy kemény csávó, aki csak néz, de azt sokáig és áthatóan. Mindig nagyon sótlan, rossz kedvű, ami később érthető lesz. Beleszeret (standa pityere) a helyi M. Lőrinc csajába, és viszont. Szegény kemény csávó saját szerszám híján (no szex) egy bottal próbálja a kolóniát felépíteni. Van még az állítólag könyörtelen természet mint szereplő, ebből is kivesszük a részünket, csak sajna ettől a főszereplőnk még sótlanabbá válik. Két mondat után azt közli, soha nem beszélt még ennyit. (Nem afáziás, megjegyzem.) Lehet, hogy nem volt mit. Sajnos kijöttünk, így spoilerezni sem tudok, ha akarnék sem.
Edmond Dantes febr. 11. 21:14:37
(9/17)
A szereposztásból "csak" a másik főszereplő, a "könyörtelen helyi földesúr" Frederik de Schinkel (Simon Bennebjerg) maradt le. Javaslom pótolni. Egy másik kitűnő dán történelmi filmhez, az Egy veszedelmes viszonyhoz hasonlóan ez a film is teljesen lekötött. Kahlen kapitány is létező személy volt -mint Struensee a másikban- és a cselekménynek is erős valóságalapja van. Mads Mikkelsen pedig lubickol a főszerepben, mint mindig.
9/10
Karban79 febr. 11. 12:44:57 9/10
(8/17)
Hatalmas logikai bukfenc a film sztorija, de ettől még szerethető. Azon a ponton, amikor a főgenya megtudja, mire készül a kapitány, neki kellett volna megvalósítania a király álmát. Hiszen földje, emberei, pénze volt ehhez...arról nem beszélve, hogy a végén "mindent vitt volna".
4/10
Bill Shut febr. 09. 21:04:18 4/10
(7/17)
Ez "remekmű"? Nos, csak azért írok ide, mert mostanra elegem lett az itt rendszeres hype-oló hozzászólásokból, amik teljesen félreviszik az embert, és így megnéz olyan mozikat, amik pedig egyáltalán nem érik meg a lassan már 3000 ft-os mozijegyet, sem a rájuk fordított időt.
Nekem nem tetszett. Gyenge történet, gyenge rendezés, kidolgozatlan és hiteltelen szereplők (pl. rendre első látásra szeretnek bele a másikba már aznap örök hűséget fogadva és csapot-papot otthagyva stb.), ráadásul túl hosszú és vontatott, az egész olyan, mint egy rendezőszakos első vizsgafilm. Bár annak elmenne, de kicsit drága lenne, mozifilmnek viszont érezhetően túlzottan low-budget. Ha viszont low-budget, akkor legalább jónak kéne lennie, de nem az. 3-4/10, maximum. Ennyit megér, mert a táj és a kosztümök tényleg jók és katartikus-momentum-ötlet is van benne egy-kettő, ha a megvalósítás harmatgyenge maradt is.
Nemcsak Hollywood egyre gyengébb és ötlettelenebb sajna, hanem az ún. művészfilmek is... :(
9/10
Léc2 febr. 08. 15:15:04 9/10
(6/17)
Remekmű, amit igazán Mads tesz azzá. Rá öntötték a szerepet, nem is tudom, mástól hatna-e így a dráma. A rendezés és fényképezés is rendben volt. Csak azért nem 10 pont, mert az egész filmet értékelve van néhány gyengus alakítás másoktól, de talán mert Mads túl jó, és így nagyobb a kontraszt.
10/10
Rózsa Ábel febr. 07. 23:33:15 10/10
(5/17)
Történelmi, romantikus, kosztümös filmdráma kategóriában az eddigi legjobb film, amit eddig láttam. Csak ajánlani tudom. 122 perc alatt egy pillanatig se unalmas. Végig leköt, sok sok síkon játszódik. Rengeteg hiteles karakterrel. Életszerű. Csak ajánlani tudom. Lehetőleg moziban persze tekintve, hogy mennyire jó az operatőri munka is. Mads Mikkelsen talán legnagyobb alakítása is főszerepben.
8/10
joshfeed febr. 04. 23:53:30 8/10
(4/17)
Nagyon jó film. Ajánlom !
9/10
Ildikó Nóra febr. 03. 23:09:12 9/10
(3/17)
A filmet érdemes megnézni, kikapcsolódásnak jó, nekem kicsit hosszú volt (bő 2 órás). Tetszett a történet, a szereposztás, a színészi alakítások, a helyszínek, kosztümök, filmzene is. Mads M-nek ez a szerep is jól állt.
9/10
New-man jan. 31. 22:16:14 9/10
(2/17)
Jó film, nekem is tetszett.
bela.torok 2023 dec. 25. - 23:10:24
(1/17)
Remek film és persze Mads Mikkelsen hozza a tőle megszokott minőséget.