Téma: A félszemû

antibond 2016 jún. 05. - 08:58:03 Előzmény darkbull
(133/153)
Ne haragudj, de ha egy kislány nem a Barbi-hadseregét rendezgeti, s nem affektál nyafka hangon, az máris irritáló??
Nekem éppen az elõbbi típus az!
Határozott, talpraesett, életrevaló, eszes, elszánt.
Ezek negatív nõi tulajdonságok? (Most a filmtõl teljesen függetlenül)
A filmet pedig nem kell nekem eladnom, eladja az saját magát...
darkbull 2016 jan. 22. - 13:35:26
(132/153)
A szerinted legrémesebb, fenekelõs jelenet az eredeti, John Wayne-esben is benne volt, sõt elég sok jelenetet 1 az 1-ben újraforgattak, ezekért ne ezt a filmet fikázd. Nem akarták a filmet XXI. századi tempóra áttenni, nem is lett jobb, korszerûbb az eredetinél. Ebben nagy szerepe van a kislánynak, aki az eredetiben is irritáló volt, de közel sem annyira, mint a remake-es lány.
10/10
Cukros csirkecomb 2015 szept. 29. - 00:15:16 10/10
(131/153)
Az egyik legemberibb western, amit valaha láttam. (Nem értem, kinek mi a baja egy talpraesett gyerek szerepével, nekem szimpatikus volt a kislány lelkiereje és elszántsága.)
Nagy1A 2015 szept. 27. - 11:12:08
(130/153)
Nem értünk egyet, de hát miért is értenénk valamennyien egyet! A kiscsajszi valóban elég sok egy felnõtt, öntudatos ember számára, különösen, ha az illetõ egy férfi, aki majdénmegmondomhogymitcsinálj-tetaknyoskölyök típusú,de egy átlag kiskölyök nem is lehetne film téma. Nem mondom azt, hogy minden bokorban terem egy ilyen határozott egyéniséggel rendelkezõ "kisfelnõtt", de elképzelhetõ, viszont ebben a filmben a számomra nem is ez volt a legfontosabb. Meg tudlak érteni, jártam már én is úgy, hogy egy antipatikus szereplõ miatt, elment a film, de itt nem okozott nagy gondot a kiscsaj nagyon okossága, nem tudta a filmet elrontani.
Nagy1A 2015 ápr. 30. - 10:51:11 Előzmény breeder
(129/153)
Pontosan így van, ez itt a való világ volt, az általunk ismert " Igazi Western " éppen a film végén kezdõdött 25 év múlva, abban a mutatványos showban, amiben a rendõrbíró is szerepelt. Sima cirkuszi elõadásokon mutatták be a Wild West-et amerikaszerte, hogyan gyõzték le az ármánykodó, gonosz, vérszomjas indiánokat ( miközben ellopták az országukat! ) és Buffalo Bill, hogyan nyírt ki többezer buffalót. Amerika akkor hemisította meg a történelmét, amit a rettentõ buta amerikaiak többsége még ma is tényként hisz el! Talán az öntudatos kis tini lógott ki a sorból egy kicsit, csak azt nem szabad elfelejteni, hogy abban az idõkben a tizenévesek szinte teljes értékûek voltak a házimunkában, Ugyanazt tudták már abban a korban mint a felnõttek, mert meg kellett tanulni, hiszen pár év múlva már a saját lábukra álltak és a saját háztartásukat vezették!
Nagyon jó kis film ez!!
breeder 2014 jún. 12. - 23:55:48 Előzmény zegorias
(128/153)
Szerintem ez egy realista ábrázolású, korhû film akar(t) lenni, azért sincsen túl sok mondanivalója.
Röviden összefoglalva, a film arról szól, hogy a vadnyugaton nem voltak hõsök, csak olyan emberek, akik túlakarták élni a nehéz helyzeteket...

8/10
8/10
kazama90 2014 márc. 16. - 11:57:44 8/10
(127/153)
a film eleje elég unalmas/vontatott,lassan indul be de az utolsó félóra jó volt.a színsészek is jók(Bridges,Damon),bár a kislány nekem is sok volt.10/8.
zegorias 2013 szept. 19. - 00:27:04
(126/153)
A film érdekessége, hogy egy nagyon fiatal, de annál határozottab lány irányítja az eseményeket, ami westernnél szokatlan. A Coen testvérek rendezõi stílusa egyértelmûen felismerhetõ: zord és nyers. Amúgy a film legvégén az a kérdés merült fel bennem, hogy: Mit akartak mondani ezzel a filmmel?...merthogy sok értelme nem volt az biztos.
8/10
King Diamond 2013 aug. 26. - 19:23:31 8/10
(125/153)
A Coen testvérektõl legutóbb az Égetõ bizonyítékot láttam, elõtte a Nem vénnek való vidéket. E két film remek volt. Most megnéztem ezt, és errõl is hasonlókat tudok írni. Egyáltalán nem éreztem unalmasnak, mint ahogy azt a hozzászólók egy része állítja. Az eredeti, John Wayne filmet nem láttam, de írta valaki, hogy könyv alapján készült. Az itteni szereplõk nagyon jók, a kislány is, bár õ számomra néha sok volt. Leon Russomot (A szökés Tábornok urát) fel sem ismertem elsõre, jó volt látni. Jeff Bridges és Matt Damon is remekel a szerepükben. Szépek voltak a tájak, a zene is jó volt. A magyar szinkronnal sem volt problémám.
Talán nincs olyan jó, mint a Nem vénnek való vidék (úgy rémlik, az jobban bejött), de mindenképp egy jó kis western ez. Az kicsit meglepett, hogy hiába jelölték 10 Oscarra is, egyet sem kapott meg.
8/10
szivecske8987 2013 aug. 18. - 18:34:44 Előzmény eperbari
(124/153)
Ahhoz nem volt faradt,hogy ezt a sok badarsagot leirja....
szivecske8987 2013 aug. 18. - 18:33:33 Előzmény dzseger
(123/153)
Miert kene sivatagban jatszodnia?Lattal te mar western filmet?
10/10
offtopic
kenubita 2013 febr. 04. - 19:02:49 10/10
(122/153)
EZ BIZONY A LEGNAGYOBB WESTERNEK EGYIKE. KÖTELEZÕ NÉZNIVALÓ A MÛFAJ SZERELEMESEINEK, ÉS MINDENKINEK AKI EGY RAGYOGÓ FILMÉLMÉNNYEL KÍVÁN GAZDAGODNI.
eperbari 2012 júl. 10. - 21:02:52 Előzmény dzseger
(121/153)
a SPOILER szó leírásától gondolom már nagyon elfáradt volna a kezed.. -.-''
dzseger 2012 máj. 13. - 09:03:23
(120/153)
***SPOILER PÓTOLVA***

Egy baki(?)

Átfutottam a hozzászólásokat, a film nagyon realisztikus, hiteles(nek tûnõ), meg minden..., egyszer (meg)nézhetõ.

Azonban azt - ha jól láttam - nem "szólta" meg senki, hogy a csajszi simán átúsztatott a lóval, majd - mintha mise(m) történt volna - ment tovább a történés, mintha õ is kompozott volna (a félszemû pár másodperces "félszájas" csodálkozását leszámítva).

A sztori nem sivatagban játszódott (néhol még hófoltok is voltak), "ezért" végig mindenkin vagy 5 réteg ruha volt. Abból hogy nem csorgott a víz két napig? (A lány nadrágja már az elfenekelésekor sem "látszott" vizesnek".) Hogy nem remegte végig a csaj a következõ "órákat"? Hol/hogyan szárította meg a cuccait? Nem ázott el semmilye..., se a pénze, se a kenyere (ha nála is volt), se a lõszerei?
...bár lehet, hogy a végén a rossz emberre ezért nem tudott másodszor is lõni?!

Szóval ez nekem valahogyan szembetûnt..., de amúgy a film egynek elment. (A végét én is úgy "fejeztem" volna be, mint ahogy valaki már írta, amikor kijött a házból a lámpás ember..., vagy ha már tovább "lett mesélve", akkor én a vén csajt össze hoztam volna texasi fejvadásszal.)

dzs
8/10
adi223 2012 ápr. 25. - 21:35:04 8/10
(119/153)
A karakterek tetszettek, a színészek jók, van benne poén, egy kis akció és egy "bosszú sztoriból" jó kis film kerekedett ki. Oké, hogy kicsit vontatott de egyszer(ha nem vagy álmos) mindenképpen meg kell nézni :) 10/8
8/10
horas 2012 ápr. 06. - 11:37:42 8/10
(118/153)
SPOILER

Többet vártam. A probléma, hogy túl hosszú lett a késleltetõ, várakoztató, feszültségfokozó elõzményekbõl. Mire a bonyodalomhoz érünk, lement a film 2/3-a és a lényegi cselekmény, a pörgõsebb részek kb a film 1/10-ét teszik ki. Ettõl függetlenül engem lekötött, csak kicsit zavaró, hogy kevés az igazi cselekmény, nem jó az íve a filmnek, és a játékidõ háromnegyede az elõkészületekkel és az odatartó úttal megy el. Egyébként tetszett a képi világ, meg volt benne a 'Nem vénnek való vidék' zordsága, Jeff Bridges marha jó volt benne, szépek a tájak is ahol mennek. Tetszett Cogburn figurájának összetettsége, hogy egyszerre negatív figura és pozitív is, hogy egy piás, züllött öregember, de közben okos, erõs, ravasz, és minden hájjal megkent. De valahogy mégsem áll össze az egész. Ettõl függetlenül nekem tetszett, lekötött, helyenként még izgultam is, de az igazi hatás elmaradt. De semmiképp nem húznám le a filmet, ajánlom mindenkinek, összességében szerintem fasza volt.
1/10
NADALFAN 2012 febr. 27. - 16:29:29 1/10 Előzmény pimpalini222
(117/153)
azért ezzel vitakoznék ,persze gyerekként nagy western rajongó voltam de a félszemü seriff egy nagyon jó film-igaz halványak az emlékeim:))
de ez a feldolgozás idõ és pénz pocsékolás -az meg hogy ennyi jelölése volt csak az oscart minõsíti!
persze ha egy vénnek való vidék meg egy bombák földjén fõdíjas lehetett mindent elmod az amerikai közízlésrõl!
pimpalini222 2012 febr. 26. - 12:38:32
(116/153)
Még valami: itt olvasom, hogy feldolgozás.

Ettõl kezdve meg egyenesen szomorú vagyok és dühös. Így már érthetõ a film unalmas mivolta.
Oké, hogy ez a sztori és film az ötvenes-hatvanas években jónak számított (John Wayne), de most???
Amúgy sem csípem a klasszikus amereikai westerneket. Az idealizált, mítoszkeltõ és imádó hozzáállással,
az egysíkú társadalomrajzzal, az ötvenes évek amerikai problémáinak vadnyugai környezetbe illesztésével,
a hõsiesség hazudozásával, az egy kaptafáról szalajtott sztorikkal. Sekélyesek, unalmasak, mint maga az amerikai történelem.
Persze vannak kivételek. Mint mindenhol, itt is (Mackenna aranya, Délidõ, A hét mesterlövész, stb...)
De minek kellett egy régi sztorit feldolgozni? Ennyire nincs fantázia? Nincsenek jó forgatókönyvírók? Kellett ez?
Borzasztó. Nincs rá jobb szó.
pimpalini222 2012 febr. 26. - 12:31:12
(115/153)
Egyértelmûen túlértékelt mû. Annak idején, a tavalyi uszkármizérián a sztori, meg a reklámok alapján még ezt tartottam a leginkább érdekesnek és fogyaszthatónak a jelölt filmek közül. Bocsásson meg nekem mindenki azért, hogy utálom a baletott, továbbá nem vagyok kíváncsi egy hegymászó (egyébként hõsies és embert próbáló) történetére.
Mármost a film valahogy feledésbe merült, s kb. a tegnapi napig így is maradt. Amikor is csodálkozva láttam, hogy a HBO csatorna mûsorára tûzte. Mondom végre, rendben, megnézhetem. Utólag majdnem azt kell mondjam, kár volt, hisz vele párhuzamosan az Angyalszív (amit már legalább 7-szer láttam) ment, s az azért egy éjjeli órán jobb választás lett volna. Ezzel gyakorlatilag mindent megfogalmaztam ezzel a filmmel kapcsolatban.
Unalmas. Vontatott. Szinze alig történik benne valami. A táj szép (helyenként), Jeff Bridges jó (alig ismertem meg), de az is tény, hogy az elõzetesben sikerült a legizgalmasabb jeleneteket összevágni. Nem is értem hogyan lehetett egy ennyire unalmas filmbõl olyan izgalmas és sokat sejtetõ elõzetest kreálni, mint amilyen ennél a filmnél készült. Az uszkárt kivételesen a marketing szakembereknek kellett volna adni.:))
A legnagyobb meglepetés (mivel mint mondtam fentebb, teljsen elfeledtem a filmet, így az alkotókat is) a stáblistán köszöntött be: a Coen-fivérek személyében. Oké, rendben, annak idején mindenhonnét az folyt, hogy újra remekmûvet alkottak, de szerencsémre nem úgy néztem, mint egy Coen-filmet.
SPOILER:
Egyetlen Coenes jelenet nem volt benne (tán a vermes, kígyós). Bár vontatottságban veri a Nemvénnek való vidéket.
SPOILER vége.

Úgy gondolom, ez a film erõs közepes, a Coenektõl meg egyenesen max. az egyszerû iparosmunka szintjét üti meg.
1/10
NADALFAN 2012 febr. 20. - 16:57:01 1/10
(114/153)
nem csípem e tesók munkásságát,ez is vontatott film a 2/3 -ig-csak a vége felé jó. az eredetihez közel sem jön! nagyon túl van pontozva ezért lepontoztam:)) egyébként épp hogy közepes.