Rhubarb 2016 szept. 12. - 16:51:08
(124/404)
Köszi szépen!
10/10
Fõnix_császárnõ 2016 szept. 12. - 15:40:50 10/10
(123/404)
Szia Rhubarb!

A karkötõ Nam Sago mesteré volt, aki egy híres látnok volt. Maga a történet úgy indult hogy megtalálták Nam Sago holttestét.
Anno ez a Nam Sago jósolta meg hogy eljön majd a fény ideje a tiszta vér uralma és akkor a királynõ a hercegnõvel volt még terhes.
Valahogy a királynõhöz került a karkötõ, és mikor a hercegnõ menekült a palotából indulás elõtt búcsúajándékként neki adta az édesanyja.
K. Judit 2016 szept. 12. - 14:57:54 Előzmény biri66
(122/404)
"... nem feltétlenül néhány összeszokott ember beszélgetése kell, hogy legyen... "
Rendben.

Persze nem is tudnám vállalni, nem is tudom rendszeresen nézni, pláne nem is nagyon tudom pontosan idézni a szereplõk nevét. Néha kezdõbetûket szoktunk használni, néha körülírjuk a szereplõket, néha elnevezzük õket, hogy világos legyen, kire gondolunk. Idáig páran értettük egymást, de megértem, ha ezentúl ... más a cél.

Itt egy kép HOngról. (Hát én már csak így hívom.)
Rhubarb 2016 szept. 12. - 14:21:58
(121/404)
Nem tudtam az elejétõl követni, így segítsetek, kérlek.
Hwayi karkötõje micsoda tulajdonképpen?
Gondolom, a múltban kapta valakitõl.
Köszi! :)
Rhubarb 2016 szept. 12. - 10:48:04
(120/404)
Személy szerint Jumong után én rögtön ugranék Pekcsére... :)))
De ez már csak ízlés kérdése.
bori3 2016 szept. 12. - 10:32:25
(119/404)
Azért ha valaki most akad rá ezekre a dolgokra, így érdemes az elejétõl (Jumongtól) követni a történelmet...
Közben lehet nézni aktuálisat is, ha már van kedvenc.... De én nem bántam meg, hogy három királyságot nagyjából idõrendben néztem végig, sokkal érthetõbb lett minden már a Joseon korban is így....
Rhubarb 2016 szept. 12. - 10:27:46
(118/404)
Arra gondolsz, hogy idõrendben kellene nézni?
Ez azért szinte lehetetlen.
Már csak azért is, mert nem idõrendben készülnek.


Ha valamelyik téma érdekel, vagy kor, akkor érdemes.
De hagytam már ki sorozatot, mert pl. a színésznõt nem kedvelem. :))

Én se szoktam sorrendben haladni, de azért a helyére kerülnek a dolgok utólag is.
Pl. nem sok konkrét esetben nem annyira jó a Sillát vagy a Dong Yit összehasonlítani, aszerint, hogy milyen volt a király.
Közel 1000 év van köztük.
biri66 2016 szept. 11. - 10:28:45
(117/404)
Hú, most gyorsan megnéztem, hogy mi Unnival annak idején a magyar felirat készítésénél elkövettük-e ezt a hibát, mert bevallom, hogy a földrajz és a biológia sosem volt az erõsségem. Vízibivalyt írtunk, megnyugodtam... Köszönöm egyébként a tájékoztatást.

https://birikorea.blogspot.hu/2015/05/hwajung.html
Ghanima 2016 szept. 11. - 00:32:48
(116/404)
Elnézést, hogy kicsit off-topik leszek, de nagyon morcos vagyok - megint, mivel a következõ hiba ennél a sorozatnál, de sok más esetben is elõfordul/t.

Gondolom, a szinkron elkészítõi, megírói nem nagyon járnak errefelé, hiszen rengeteget dolgoznak. Mégis - mivel már nagyon, de nagyon utálom, hogy úgy õk, mint sok más magyar szöveg készítõjének fogalma sincsen egy biológiai/földrajzi tényrõl - meg kell írjam a következõket.

Vagy a most csütörtöki vagy a pénteki részben, amikor a vámnál kinyitnak véletlenül egy csomagot, a belekukkantó férfi felsorolja, hogy mi is van benne: agancs és _vízibölény_ szarv stb. stb.

Tanulja már meg az, aki eddig képtelen volt rá vagy elfelejtette, hogy a water buffalo = vízibivaly (Bubalus bubalis). Ez az állat elterjedt szinte egész Ázsiában. Az Afrikában élõ rokona egyszerûen: bivaly.

A bölény egészen másféle, nem is különösebben vízkedvelõ állat. Két alfaja él még ma is: az európai (Bison bonasus), ami kisebb termetû és a amerikai (Bison bison), jóval nagyobb. Észak-Amerikában a bölényt angol nyelven két néven szokták említeni: buffalo vagy bison. Az angolból fordítók emiatt rontják el gyakran a magyar nevet. Holott egyszerû megjegyezni: ha valami film Ázsiában játszódik és buffalo-t emlegetnek, akkor az csakis (vízi)bivaly lehet. Ha afrikai terepen, akkor csakis bivalyról lehet szó.
Viszont ha észak-amerikai a történet, akkor írjanak/mondjanak akár buffalot, akár bisont, az csakis bölény lehet. Az észak-amerikai bennszülöttek, közismert magyar nevükön "indiánok" bölényre vadásztak, Buffalo Bill nem Bivalyos Vili...
Kivéve, ha valami észak-amerikai állatkertõl van szó, ahol tarthatnak éppen ázsiai/afrikai (vízi)bivalyt és bölényeket is.

Nnna. :-)

A sorozathoz is van azért kérdésem, megjegyzésem, de azokat külön majd. :-)
Rhubarb 2016 szept. 10. - 18:41:57
(115/404)
. Tree with deep roots
Rhubarb 2016 szept. 10. - 18:38:23 Előzmény halaszist
(114/404)
Ha ennyire érdekel a koreai hatalomgyakorlás mikéntje, nézd meg az alábbi sorozatokat.
Six Flying Dragons- Hat repülõ sárkány
Mélygyökerû fa- Tree with roots
Ez a kettõ idõben követi egymást
Secret Door- A királyi ház titkait követi idõben.

Innen le tudod tölteni a feliratokat.
http://azsiaekkovei.hu/

Avistaz.to torrent oldalról a filmeket.
De vannak magyar online megosztó oldalak is felirattal.

Illetve hozok egy táblázatot, ha szeretnéd idõben elhelyezni a drámákat.
http://hotspicyramen.blogspot.hu/2015/09/tortenelmi-dramak-idorendi-tablazata.html
10/10
halaszist 2016 szept. 08. - 19:07:32 10/10
(113/404)
Az egy dolog, hogy egy király így nyilatkozott, mellesleg ebben sem azt írja, hogy õ nem szól bele semmibe, csak azt, hogy kikéri a kormányfõ véleményét.
Az uralkodó és az országnagyok között mindenhol jött létre valamiféle egyesség, enélkül nem lehetett létezni. Gondolj az Aranybullára. II. András sok szépet és jót írt bele, de a nagy részüket nem akarta betartani. Nem is tartotta. Nagy uralkodóink egytõl egyig megkerülték az Aranybullát, hiszen akkor nem váltak volna azzá, akik lettek.
Láttam már pár hasonló sorozatot: A palota ékköve, A Silla királyság ékköve, A királyi ház titkai és A korona hercege. Tudtommal több koreai történelmi sorozatot nem hoztak le a magyar csatornákra. Illetve ezt a mostanit.
7/10
Ljerk 2016 szept. 07. - 22:17:26 7/10
(112/404)
Azt hiszem csak félig van igazad. Párját ritkító történelmi tény, hogy az 1400 körül megalapuló Csoszonban a kezdetektõl a király VIZSGÁT letevõ tudós nemesekkel kormányzott együtt. Se a királynak sem a nemeseknek nem volt abszolút hatalmuk, de ezt a KIRÁLY SZEMÉLYE nagyban befolyásolta, gyenge vagy erõs esetleg véreskezû, fiatal vagy öreg (akik helyett mások kormányoztak), vagy a király az elõzõ királyt megbuktatva a segítõinek bábjaként muzsikált. Igazából alig van 5-6 király a 27-bõl, akik harmonikusan uralkodtak.

Az, hogy istenként tisztelték õket az is királytól függött, és pont az elsõ részben látott Seonjo királyra sem igaz - a japánok elöli gyors és felháborítóan végrehajtott menekülése gyûlöltté tette õt a nép elõtt.
moni06 2016 szept. 07. - 18:23:51
(111/404)
Mindenkinek nagyon köszönöm az információkat!!! Ilyenkor sajnálatos, hogy a tévében nem kapunk legalább egy-két feliratnyi információ-morzsát és talán ezért sem nézik kicsit többen. Keveset tudunk errõl a csodálatos országról és kultúrájáról pedig érdemes lenne "felfedezni"! :))
bori3 2016 szept. 07. - 14:27:38
(110/404)
Nem tudom mennyi koreai történelmi sorozatot láttál - úgy érzékelem nem sokat...
Joseont és a dinasztiát alapító filozófus-tudós Jeong Do Jeon hitvallása a Titkos gyökér társaság esküjében:

"Ha a király a virág,
a gyökere a miniszterelnök.
Még ha a virág el is szárad,
a fa nem fog elpusztulni.
De a ha gyökér elszárad,
a fa elpusztul.
Az elszáradt virágot...
...le lehet szakítani.
A király csupán kiválasztja
a miniszterelnököt,
Ès kikéri a miniszterelnök tanácsát.
Csupán egy fényûzõ jelkép
Csoszun fájára tûzve .."

És mintha ez nem merült volna feledésbe - mintegy alapköve, fõ hitvallása lett volna Korea (Joseon) további történelmének...
werzsi9 2016 szept. 06. - 22:44:34
(109/404)
A Korea történelmére vonatkozó ismereteimet a történelmi filmekbõl merítem, amit ellenõrzök, és kiegészítek az interneten talált írásokkal. Az említett témával foglalkozik nagyon részletesen a Six Flying Dragons címû sorozat. A filmbõl egyértelmûen ezt a következtetést lehet levonni. A KHT topikon elemeztük, megtárgyaltuk a filmet a fórumtársakkal.

Ha baromságnak tartod a királynak a virághoz való hasonlítását, akkor azt valószínûleg a film készítõi követték el.
10/10
halaszist 2016 szept. 06. - 20:57:45 10/10
(108/404)
Borzasztó ez a leírás a sorozatról...
10/10
halaszist 2016 szept. 06. - 20:53:43 10/10 Előzmény werzsi9
(107/404)
Nagyon rosszul tudod, egy uralkodónak mindenhol, minden körülmények között figyelembe kellett vennie a politikai elit akaratát, mivel ha szembefordul velük, nem lesz hatalma. Egy uralkodó, ha tehetséges volt, bárhol kiépíthette abszolút hatalmát, de ha nem volt rátermett, egyértelmûen háttérbe szorult politikailag.
Korea uralkodóinak még a 19. században is abszolút hatalmuk volt, szentként tiszteltél õket és sérthetetlenek voltak. Az egy nagy baromság, hogy a király csak dísz volt, a mindenkori kormány tagjait is az uralkodó válogatta meg.
Japánban szorult háttérbe a császár hatalma évszázadokra, de ennek alig van köze Konfuciuszhoz. Ott a sógun tartotta kezében a hatalmat, mivel õ volt a katonai vezetõ, és Japán katonaállam volt.
7/10
Ljerk 2016 szept. 06. - 14:22:58 7/10
(106/404)
Õ a tanulni kevésbé vágyó fiú apja - egyébként ha jól emlékszem a város kormányzója, és nem utolsósorban nagyon gazdag kereskedõ is.
6/10
napraforgó 2016 szept. 06. - 13:38:21 6/10
(105/404)
Oké, látom én, hogy a király szinte báb, ha nincs mögötte egy jelentõs politikai erõ, akkor nemigen tehet semmit se. Szinte még a palotát se hagyhatja el. De látjuk, hogy ott van mögötte néhány hataloméhes ember, férfi, nõ, akik döntenek és cselekszenek is helyette. Érdekelne, hogy ki az a kékruhás férfi, aki szerint a király csak báb és "mostanra már õ is rájött", hogy tehetetlen. Gondolom, õ az, aki valahogy a háttérbõl mozgatja a szálakat, pedig a ruháját elnézve nincs semmiféle magasabb rangja, tisztsége.