Novalis 2016 jan. 10. - 12:34:52
(11/191)
Erre várok 20 éve! :D Nem érdekelnek sem a pozitív, sem a negatív kritikák, alig várom, hogy bent ülhessek a moziban, és tudom, hogy akármilyen lesz, akkor is tetszeni fog, mert... mert a Függetlenség napjáról van szó, hát mi másért? :D
Nem várom, hogy ugyanakkora hatással legyen rám, mint az elsõ film, de látatlanban is biztos vagyok benne, hogy élmény lesz megnézni.
Úgy gondolom Jeff Goldblum nem adta volna a nevét hozzá, ha nagyon rossz lenne. Aztán majd kiderül, jól gondolom-e :)
Kovács kolléga 2016 jan. 03. - 19:58:44 Előzmény caseyjones
(10/191)
Egyáltalán nem baj, ha folytatják.

Egyébként a piszkos anyagiakat tekintve ez a film az idei év egyik sötét lova. Benne van a pakliban, hogy bukta lesz, mint a Jupiter felemelkedése, és Emmerich megy a Wachowskyk után a süllyesztõbe.
De az is lehet, hogy a Jurassic World útjára lép, azaz a rajongók elárasztják a mozikat, és bõdületes kasszasiker születik.
10/10
caseyjones 2015 dec. 29. - 21:27:13 10/10
(9/191)
Egyébként szerintem ezt a filmet nem kéne folytatni... Visszajönnek az idegenek, és mi megint legyõzzük õket, biztos vagyok benne, hogy így lesz. Elõzetes alapján annyit szûrtem le belõle, hogy nagyon a látványra törekednek. Bár az a rész, mikor azokat koponyákat meg egyéb különös dolgokat megmutatják Davidnek, eléggé érdekfeszítõ.
Én jobban örültem volna egy elõzményfilmnek. A Csendzóna címû könyv egyébként a Függetlenség napja elõzménye (a borítóján az áll, folytatás, pedig nem így van), amit tulajdonképpen mondhatunk Brackish Okun önálló történetének (spin-offnak). Remek könyv, nekem nagyon-nagyon tetszett, sok érdekes dologra fény derül az idegenekkel kapcsolatban, emellett rendkívül izgalmas regény. Ha azt filmesítenék meg ehelyett, sokkal jobban örülnék és szerintem több értelme is lenne az egésznek.
10/10
caseyjones 2015 dec. 29. - 21:21:47 10/10
(8/191)
offtopic
cellasto 2015 nov. 20. - 22:20:33
(7/191)
fichtner miatt megnézem szerintem
de csakis õmiatta :)
offtopic
jani-wan 2015 nov. 20. - 21:30:58
(6/191)
Én azért remélem hogy jó lesz.
offtopic
garamba 2015 nov. 20. - 19:51:55
(5/191)
És csupán ez miatt kell leszólni egy filmet, ami még meg sem jelent? Érdekes.
offtopic
cellasto 2015 nov. 20. - 18:53:07
(4/191)
miért,te indián vagy azért magyarozol itt??
sajnos a remake-k és a folytatások 90%-ban csalódást okoztak eddig
offtopic
garamba 2015 nov. 20. - 18:51:36
(3/191)
Tipikus magyar hozzáállás, mindent alapból fikáztok látatlanul, szánalmas. Én normális ember módjára elõbb inkább megnézem, majd aztán mondok véleményt.
offtopic
cellasto 2015 nov. 20. - 16:03:56
(2/191)
erre is nagy szükség volt...
az elõzõn még jókat derültünk a nagy amerikai hõsökön ez tény
azóta viszont az usa felégette a fél világot..max a saját agymosott népük lesz vevõ erre..
bár amilyen világot élünk,még kasszasiker is lehet,elnézve a mai fiatalokat
somersby 2015 nov. 20. - 13:00:56
(1/191)
20 évvel a világsikerû mozi, vagyis A függetlenség napja után, jövõ nyáron megérkezik a folytatás, az Independence Day: Resurgence, amelyet az elsõ részt is készítõ Roland Emmerich rendez. A rendezõ a napokban egy interjúban néhány részletet is elárult a folytatás történetével kapcsolatban. Az akkor látott inváziós flotta valójában egy kis része volt az idegen civilizáció hódító gépezetének, az akkor anyahajójuknak hitt ûrhajót tekinthetjük egynek a milliónyi kasból, amellyel a világûrt járják.

Emmerich elmondása szerint megpróbálják kibõvíteni a film világát, ami miatt a folytatás sokkal bonyolultabb lesz. A történet részben arról fog szólni, hogy miként is változott meg az emberiség élete annak tudatában, hogy nem vagyunk egyedül, ráadásul az idegenek vissza fognak térni egy még nagyobb sereggel. Az emberiségnek két évtizede volt arra, amit elõtte több évezreden keresztül sem tudott kivitelezni: egységbe kellett kovácsolódnia, hogy olyan eszközöket hozzon létre, amelyek valamelyest javítják a háborús esélyeiket a csápos földönkívüliekkel szemben.

A folytatásban az elsõ film szereplõi közül többen is visszatérnek, de Will Smith nincs köztük. Visszatér viszont Jeff Goldblum és Bill Pullman, akik a vírus feltalálóját és az akkori amerikai elnököt alakították, valamint Vivica A. Fox, aki Hiller kapitány (Will Smith karaktere) barátnõjét és késõbb feleségét játszotta, és Judd Hirsh, aki Goldblum apját alakította. Az új arcok között pedig olyan színészeket találunk, mint Maika Monroe, Liam Hemsworth, William Fichtner és Charlotte Gainsbourg.


Bemutató dátuma: 2016. június 24.