Téma: A gazdatest

1/10
bodaibalint 2009 máj. 13. - 17:27:03 1/10 Előzmény madmonkey
(26/46)
Szerintem az is egy amazonas-i folyami delfin aki ezt végig bírja nézni.
3/10
jocika8627 2009 máj. 07. - 22:44:05 3/10
(25/46)
Hát ez egy irtó gagyi valami volt! 3/10, jóindulattal!
Anditos 2009 máj. 07. - 22:20:57
(24/46)
Nem vagyok horror-rajongó, de erre a filmre kiváncsi voltam, és nem a film tehet róla, hogy elaludtam az utolsó negyedórát.

---spoiler----

Elmesélné valaki, akár priviben is, hogy mi történt azután, hogy kiderült, nincs is vírus és "meglékelték" a lány apjának fejét? Elõre is köszi.
Amúgy a film tényleg sajátos hangulatú és nem a horrorisztikus jeleneteken volt a hangsúly. Engem eléggé zavart mondjuk néhány eléggé idióta, vígjátékba illõ jelenet, pl a gyászoló család zokogós fetrengése egymás hegyén hátán a gyászteremben, de ezeket leszámítva majnem végig fenntartotta az érdeklõdésemet. Hogy elaludtam rajta az csak a kései idõpontnak volt köszönhetõ.
8/10
negabi 2009 máj. 06. - 23:27:52 8/10 Előzmény 7szünyü
(23/46)
Teljesen egyetértek ezzel az értékeléssel. Ezt a filmet nem úgy kell nézni, mint a B-kategóriás szar amcsi filmeket. Szerintem sokan félreértik, nem ismerik, vagy nem ismerik eléggé az ázsiai és ezen belül különösen a koreai filmmûvészetet.
Ez a film nem is nagyon sorolható be egyetlen kategóriába.
Nem annyira horror, inkább valamiféle fantáziafilm amiben a dráma keveredik a koreai filmekre jellemzõ sajátos, nyers humorral.
Nekem tetszett.
10/10
7szünyü 2009 máj. 01. - 23:32:05 10/10 Előzmény Tibet
(22/46)
Lám, milyen nagy (vagy kicsi?) a világ... És mennyien elférünk benne :))) Ommmmmmm... :)
1/10
Tibet 2009 máj. 01. - 08:26:38 1/10 Előzmény 7szünyü
(21/46)
Hihetetlen,hogy mennyire másképp nézünk mindketten erre a filmre...pedig én is szinte minden szembejövõ horrort megnézek,és nekem ez valahol ott van a süllyesztõ legalján...érdekes :)
10/10
7szünyü 2009 ápr. 25. - 11:38:27 10/10
(20/46)
Elnézést, korrigálnom kell: összekevertem a Bárányok harapnak-ok a Báránysültek hallgatnak-kal :). Mivel az elõbbit nem láttam, ezért nem tudom, de lehet, h. hasonló.
10/10
7szünyü 2009 ápr. 24. - 20:58:58 10/10
(19/46)
Nem, nem igazán. A Bárányok harapnak paródia, tehát létezõ filmek létezõ fordulatait, eseményeit figurázza ki, míg a Gwoemul nem így játszik a klisékkel.
Ha mindenáron össze akarnánk hasonlítani a kettõt, akkor azt mondanám, hogy a Bárányok harapnak humora vaskos, harsány, a Gwoemul humora ennél finomabb, árnyaltabb, és nem nagyon észrevehetõ, hogy más, konkrét filmekre támaszkodna. Sok poén nehezen észrevehetõ, ha az ember nem figyel oda nagyon a filmre.
Emellett egy elég korrekt szörny-film, izgalmas is, van benn gore, de egyben több is ennél. Mintha a horrort magát csak díszletnek használná, hogy elmondhasson egyéb dolgokat is emberségrõl, érzelmekrõl, stb.
Nem hiszem, hogy most ennél jobban el tudnám magyarázni. Én azt gondolom, nyugodtan nézd meg - legfeljebb nem tetszik és buksz 2 órát rajta. ;)
Klmn 2009 ápr. 24. - 19:43:03 Előzmény 7szünyü
(18/46)
Szóval hasonló,mint a Bárányok harapnak.
Nem horror,nem is vígjáték,hanem leginkább egy vicces horrorfilm:)
10/10
7szünyü 2009 ápr. 21. - 01:23:41 10/10 Előzmény Klmn
(17/46)
Van benne vér, meg horrorisztikus elem, de ne egy szokványos horrort várj, és ne is vígjátékot. Lásd elõzõ hsz-em.
10/10
7szünyü 2009 ápr. 21. - 01:21:59 10/10
(16/46)
Ez a film egy valódi gyöngyszem. Jó sok horrort láttam már, a többségük csapnivaló volt, de ez messze a legjobb, amihez az utóbbi idõben (15-20 év?) szerencsém volt. Mégpedig azért, mert hihetetlen könnyedséggel és eleganciával játszik a film a különbözõ klisékkel, nézõi elvárásokkal, és cseppet sem erõlködik, hogy megpróbáljon más/több lenni, mint ami: egy szórakoztató, humoros, morbid, groteszk és irónikus szörny-film, megspékelve az ázsiai filmekre jellemzõ érzékenységgel, érzelmi finomságokkal, emberséggel/emberiességgel (és azt hiszem, ezt így visszaolvasva, mégis több lett :).

Aki a szokványos halivúdi gore/tini/nindzsa-típusú horrorfilmet vár, az csalódni fog.

Aki rászánja magát, és hajlandó nyitottan megnézni egy nem szokványos filmet (és látja is!), annak szerintem maradandó élményben lesz része. Ha meg nem... akkor nem. :)
10/10
Klmn 2009 ápr. 08. - 23:06:39
(15/46)
Nem tudom megnézzem-e a filmet.Azért van benne valamennyi vér és horrorisztikus elem,vagy az egész egy vígjáték?
madmonkey 2009 ápr. 05. - 19:42:13
(14/46)
Hát ez nagyon rossz volt. Nem is tudtam folyamatosan nézni mert unalmas volt. És amikor elõször megláttam a szörnyet.:) Na az csúcs volt. "Ez egy amazonas-i folyami delfin. Láttam.(...) Fussanak!" Nagyon tré volt.:)
1/10
Tibet 2009 ápr. 05. - 09:20:00 1/10
(13/46)
Na,hát ezután a film után sem rengek meg abban a hitemben,hogy Amerika a horror(és nagyjából minden más)filmek õshazája...

Amerikába tudnak baromi gyenge,és sablonos filmeket csinálni,de a történelem legkiválóbb horrorfilmjei onnan kerültek ki.Keleten pedig mindig,ugyanaz a nyomasztó,élvezhetetlen hatáskeltés.
Ha legalább annyival tudna büszkélkedni ez az alkotás,hogy valami eredeti ötlet alapján készül akkor egye fene,2/10 pont,de így 1/10,mert még ez sem sikerült szerencsétleneknek.Arról meg nem is beszélve,hogy köze nem volt a horrorhoz.
Ubul 2009 ápr. 04. - 23:55:41
(12/46)
az a baj hogy itt mindenki horrorfilmet vár,mert az van kiírva...istenem,elkéne nézni imdb-re is,ott vna hogy comedy...alapból nem veszi komolyan magát a film,mi miért vennénk? :D

amúgy szvsz,a koreai filmek mostanság nagyon feljöttek,pl chaser :O
slacio 2008 nov. 18. - 00:07:08 Előzmény KF
(11/46)
mélységesen egyetértek :)
1/10
KF 2008 szept. 10. - 21:40:04 1/10 Előzmény fulcsy
(10/46)
Ha a kínai/koreai filmek többsége ehhez hasonló akkor én nem akarok többet megnézni...
10/10
fulcsy 2008 szept. 01. - 16:32:47 10/10
(9/46)
verdeleth-tel értek egyet...
bodai úr nem sok keleti/koreai filmet láthatott...
de elhiszem, hogy vannak olyanok, akiknek nem tetszik, de õk azért ne beszéljenek le mindenkit a megnézésérõl...

SPOILER
a kislányt sirató jelenet direkt lett olyan, amilyen... nem véletlen az a poén sem, hogy a sirató emberek között a hangszóró bemond egy tilosban parkoló kocsi rendszámát, és jól le is teremtik a rossz helyen parkoló gyászólót...
SPOILER OFF

ez a film nem egy tucathorror, tud szórakoztató és izgalmas is lenni, nevetni is lehet rajta, meg kínlódni is valóban... és ez a film mer olyannal viccelni, és olyankor, amikor más film nem... (SPOILER: azon nagyon röhögtünk amikor a kulcspillanatban a molotov-koktélt jól leejti a gyerek)
1/10
bodaibalint 2008 aug. 03. - 13:42:42 1/10
(8/46)
Gyerekek ez egy nagyon pocsék film. Nem ajánlom senkinek.
Mikor siratja a kislányt a család az szerintem vígjátékba illõ jelenet. Legalább is én csak nevetni tudtam rajta
verdeleth 2008 júl. 29. - 13:45:03 Előzmény Avvocato
(7/46)
Amit leírtál a turmixról az igaz. A többivel már nem értek egyet. Ahhoz, hogy értékelni lehessen egy ilyen filmet, sok ázsiai filmet kell nézni, mert azoknak a hagyományánba illeszkedik. Nem az az eszeveszett amerikai tipúsú paródia, hanem olyan, mikor nem lehet eldönteni mit lehet komolyan venni, és az átmenetek szomorúból az eszeveszett baromságba nem olyan éles. Ezt szokni kell, de ha megvan, nagyon lehet szeretni az ilyen filmeket, ezt is. Ismerekedésként ajánlom a The quiet family c. koreai filmet. Nagyon kegyetlen és vicces