tortura márc. 24. 12:31:16
(39/39)
Már régóta meg akartam nézni ezt a klasszikust (könyvben nem olvastam, más Márai könyveket olvastam eddig). Nekem csalódás volt. Nem (csak) azért, mert egy tömény gyötrelem az egész, hanem valahogy nem adott akkora katarzist, mint pl. a Kaland.
Igen, valójában három önsorsrontó ember vívódását láttuk (illetve csak kettőét), de nem akarok spoilerezni.
9/10
ligetiz51 márc. 18. 06:52:36 9/10
(38/39)
Márai az MÁRAI...Tompos Kátya sziluettje gyönyörű....a két férfi színész hozza a jót...bár lehet -talán- lenyűgözőbben is játszani, de a mai színészek közül senkit nem látok akik jobban tudni hozni a két karaktert. Bár egy Rudolf Péter-Gáspár Tibor duó talán.
1/10
Andrea4378638467587 márc. 04. 10:52:51 1/10
(37/39)
Unom. Még jó, hogy a port volt olyan szíves leírni az egész történetet.
6/10
vargama jan. 27. 18:12:55 6/10
(36/39)
Nem volt eléggé átütő a két főszereplő játéka, különösen Agárdynak volt idegen ez a figura.
6/10
Tiberio jan. 22. 17:04:51 6/10
(35/39)
Az eredeti kisregényt három óra alatt kényelmesen ki lehet olvasni, így is tettem. A film másfél órás: ezért választaná bárki a filmet a könyv helyett? Az se baj, ha valaki a filmre szavaz: akkor is a kultúrát választotta; én azért a könyvre szavazok.
ilali 2019 szept. 14. - 15:46:56
(34/39)
***SPOILER***
Olyan van, (volt már állítólag), hogy egy nő, érzelmeket ébreszt, akár boldoggá tud tenni két (vagy több) férfit. De hogy ezek közül egy is bemenjen a nő betegszobájába, ha odajut. Na az a ritkább. (Nem lehetetlen.)
Szerintem ez a legfeltűnőbb, a történetben, az életben.
Hogy ezzel könyvben, színházban, vagy filmen szembesítenek minket, szerintem lényegtelen.
2/10
tesz-vesz 2016 jan. 21. - 21:08:45 2/10 Előzmény ABC kiscsacsi
(33/39)
mesélj a színházi élményeidrõl kérlek, kik játszottak?
ABC kiscsacsi 2016 jan. 17. - 19:38:23 Előzmény tesz-vesz
(32/39)
A színházban sem...
Nem én voltam az egyetlen, aki szünetben otthagyta.
2/10
tesz-vesz 2015 ápr. 12. - 22:59:26 2/10
(31/39)
ja és a színészek bikkfanyelven játszanak, ez a halvány ripacskodás, affektáló modorosság a színházban elmegy, a film nem bírja el.
2/10
tesz-vesz 2015 ápr. 12. - 22:57:17 2/10
(30/39)
...és bedobják a naplót a tûzbe! márai a k* anyádat. hihetetlen.
giccses, felesleges, tömény szentimentalizmus. az önsajnálat nagy úr a társadalomban az ilyen ponyvák miatt. pedig mennyivel szebb lenne az élet igazi klasszikusokkal.

Henrik elmebeteg, elhatározta hogy meghal a felesége, amikor az megbetegedett, hát ez hülye.
feketevipera 2011 dec. 26. - 20:02:08
(29/39)
Akad egy-két emlékezetes jelenet a filmben, de idõnként elfogott az az érzés, hogy egy "steril" környezetben vagyunk, mintha nem lett volna meg a kellõ hangulat. Mintha nem "élt" volna a díszlet, a ház, csak "ott volt" magának. Véleményem szerint sok mai magyar filmnek részben az is a baja, hogy nem igazán tudnak hangulatot teremteni, érezni, hogy túl mûvi az a környezet, amiben játszódnak.
feketevipera 2011 dec. 25. - 21:24:56
(28/39)
Talán még a Duna Tv-n láttam annak idején, és felemás érzésekkel gondolok vissza a filmre. A Márai-mûvet nem olvastam, így arról nem tudok véleményt mondani, hogy azt mennyire lehet átültetni színpadra vagy celluloidra. Viszont ez a feldolgozás szerintem picit erõtlen, "tévéfilm-szagú", van benne valami olyasmi, ami nem engedi a nézõnek, hogy igazán beleélhesse magát a történetbe - legalábbis én így éreztem. A másik problémám az, hogy ebben a formában talán sok a másfél óra a sztorinak, itt-ott vontatottnak gondolom az alkotást, fõleg az elején. A két fõszereplõ játékát jónak mondanám, de Avar István mintha kissé tényleg gyengébb lenne (bár fene tudja, talán a figurája volt ilyen). Egy helyszínen játszódó, lélektani drámát nehéz vászonra vinni, egyrészt mivel viszonylag kevés a mozgalmasság, másrészt pedig nehéz visszaadni azt, amit a papírra "könnyû" leírni. Egy próbát mindenesetre megér a megnézése, mindenki döntse el maga, hogy hogyan értékeli a látottakat, én egy erõs közepesre szavaznék.
Ford Mustang 2011 jún. 21. - 13:06:20
(27/39)
Szegény Agárdy, épp, hogy leforgatta a filmet... még a premiert se várta meg az öreg. R.I.P.
ondok 2009 dec. 04. - 19:45:32
(26/39)
Iglódi gyertyája is csonkig égett sajnos.
lolow 2009 dec. 04. - 17:56:05 Előzmény oszizambo
(25/39)
Nagyon megható történet,és jól játszanak a színészek.:)
remy_14 2009 okt. 27. - 22:14:44
(24/39)
Most láttam a filmet. Nagyon tetszett a két színész elõadásában. A könyvet valószínû nem értettem. El kell olvasnom mégegyszer. Epizódokra emlékeztem a könyvbõl, de így a filmen keresztül értettem meg a feszültséget a két férfi között. Köszi
Szocske74 2009 okt. 27. - 17:53:02
(23/39)
A film egyszerûen csapnivaló. Nem ad vissza szemernyit sem a könyv olvasása közben érezhetõ feszültségbõl, valamint a jellemrajzok is felszínesek.
Kár volt erre a nyersanyagot elpazarolni...
Vegyék már vége tudomásul a "nagy nevek", hogy vannak olyan irodalmi alkotások, amelyek nem vihetõk egykönnyen színre, illetve filmre. Még nekik sem.
10/10
Bizánc 2009 szept. 02. - 22:51:31 10/10 Előzmény arobase
(22/39)
Persze, ízlések és pofonok különböznek. Még akkor is, ha hülye közhelynek tûnik. Nekem volt szerencsém megnézni a színházi változatot, majd évekkel késõbb a filmet. Engem megérintett. Két öregembert láttam, akik sehogy sem tudják lezárni a múltat. Az egyik izgatottan fürkészi az igazságot, a másik szõnyeg alá söpörné azt. Avar István és Agárdy Gábor szerintem jó választás volt Henrik és Konrád szerepére.
Hogy nem mozogtak otthonosan ebben a témában? Azért Agárdy sem csak nevettetõként lépett elénk. Ebben egészen más volt. Olyannyira, hogy a színházban egyszer sem jutott eszembe, hogy egy héttel korábban Eliza Doolittle részeges apjaként szórakoztatott minket a My fairben. Dehát, ettõl színész a színész. Hogy sok arca van. Agárdynak pedig sok volt.
6/10
oszizambo 2009 febr. 21. - 20:42:02 6/10 Előzmény arobase
(21/39)
A nagyon unalmas, és rosszul játszott színdarab után kellemes meglepetés volt a film, igaz, hogy dramaturgiailag leegyszerûsítették, egyértelmübbé, egyszerûbbé tették, mint a színházi változat.
arobase 2009 febr. 21. - 15:40:38
(20/39)
Szeretem Márait, de ez nagyon rossz volt. Rossz volt a két szereplõ kiválasztása és nem tudott érzelmileg sem megérinteni a film. Még jó, hogy olvastam, mert anélkül már el is kapcsoltam volna. Az egész film alatt nem tudtam elvonatkoztatni attól, hogy a két szereplõ nem játszott ilyen típusú szerepeket és idegen volt számukra ez a világ.