10/10
Ezüstliliom 2008 márc. 20. - 13:39:05 10/10
(51/531)
Arwen a gázlónál... Nos, ebben igazad van, hisz a könyv szerint nem is neki kellett volna ott lennie.:) De ha ettõl eltekintek, engem nagyon megfogott az a jelenet. Azt mondtam magamban: "Igen! Mennyire vágytam rá, hogy ezt megfilmesítsék! És tökéletesen sikerült!:))))"

Jó lenne, ha mondanál példákat rá, mit hagytál volna ki, és miket tettél volna még bele a filmbe, hogy értsük.
10/10
Ezüstliliom 2008 márc. 20. - 13:34:19 10/10
(50/531)
Eh! Moderátorok...:/ Az origo fórumra mutatott a link.

Na, akkor csak megemlítek egy hibát, ami bizony mondanivaló szempontjából elég erõs, és a Shagrat nevû fórumtársunk nagyon nehezményezett, végülis teljesen jogosan: Gimli Móriában feláll Balin sírjára, mikor megtámadják õket. Ennél õ sokkal jobban tisztelte Balint. Semmibe sem került volna ezt elkerülni.
Persze írom ezt úgy, hogy számomra a világ egyik legjobb filmje ez.:)
zszoltan 2008 márc. 19. - 22:31:34
(49/531)
Ja, hogy formai hibákra gondolsz? Olyan szempontból valószínûleg tényleg jól elkészített film. Viszont nekem például annyira nem tetszett az elsõ rész, hogy a többit már meg sem néztem.
Pont azok a részek maradtak ki a filmbõl, amik számomra fantasztikus hangulatú mûvé tették a könyvet. És olyan jelenetek kerültek bele, amit számomra szenvedés volt nézni; sõt, bármelyik másik történetben is leginkább csak felháborodást váltott volna ki belõlem.

De ez már tényleg csak ízlés dolga. Például nemrég akadt a kezembe egy pár sor, amiben a cikk szerzõje méltatta, hogy a filmben mennyivel jobb volt a Zubogó gázlójánál történt összecsapás a szánnivalóan erõltetett könyvbeli leíráshoz képest. Hát én meg éppen a film megoldását láttam szánalmasnak. Ahogy Arwen ott állt a parton... :( Egy kicsit többet vártam a jelenettõl, mint hogy - az egyébként ismét gyönyörû - Liv Tyler ül a lován, és jól néz ki. :)

Azt viszont el kell ismernem, hogy például bármilyen furcsának és gyengének is találtam a móriai menekülést az orcok elõl, azért én is visszafojtott lélegzettel meredtem még másodjára is a TV képernyõjére.
Szóval a látvány és az akciók kidolgozása tényleg elismerést érdemlõ, még ha - szerintem - a könyv tartalmának jelentõs része el is veszett a fantasztikusan csillogó felszín mögött.

Forma:4 + Tartalom:1
7/10
10/10
Zempy 2008 márc. 19. - 21:01:57 10/10
(48/531)
Okés, a linket kivették, de sztem biztos olvastam már azt amire gondolsz. Olvastam már sok rajongói véleményt. Tagja vagyok a Tolkien.hu társaságnak, minden mûve megvan Tolkiennek is, azt hiszem igazán rajongója vok a dolognak :) és mégis azt mondom, hogy ez a film így jó ahogy van. Igaz, valóban lehet kötekedni, de nem hiszem, hogy igazán fogós, értelmes kritikát lehetne mondani vele kapcsolatban. Csak a hangyából lehetne elefántot csinálni :)) A dvd-n amúgy is megmagyaráznak sok okot a változtatásokra, és teljesen logikusak is. Viszont most eszembe jutott, hogy tényleg van benne pár hiba: pl. a pöfögõ kamion a búzamezõ szélén, na meg hasonlók. Ennyiben igazak a hibák, másban nem :))))
10/10
Ezüstliliom 2008 márc. 19. - 13:45:35 10/10 Előzmény Zempy
(47/531)
"Ez a film a tökéleteshez olyan, de olyan közel áll...
Annak idején tátott szájjal támolyogtam ki a moziból, aztán késõbb a dvd megjelenéséig számoltam a napokat."

Abszolút egyetértek. Én is így voltam ezzel.:)

"Egyszerûen nem lehet belekötni semmibe sem, minden a helyén van."

De ezzel már nem .:) Egyrészt mert mindenbe bele lehet kötni, ha nagyon akar az ember, másrészt mert azért voltak kisebb hibák ebben is, bár a film egészét tekintve nem számottevõek a legtöbb ember szerint. Félre ne érts! Szerintem is csodálatos film. Minden esetre ha érdekel, miket kritizáltak a könyv (és egyben a film) rajongói, itt elolvashatod:
*moderálva*
ha még nem találtál rá eddig. Ha igen, akkor bocs!:) (Nemkati és én is a topik elsõ látogatói közé tartoztunk.:) )
merkur66 2008 márc. 19. - 13:00:37
(46/531)
És az elsõ rész nálam az etalon. ezt láttam a legtöbbször és ezt tudom még vagy ezerszer megnézni( persze a többit is csak ez a csúcs).
merkur66 2008 márc. 19. - 12:59:16
(45/531)
Nálam kultfilm. Sajnos a regény nem ragadt meg és ebben ,szerintem a film a hibás nálam ugyanis a könyvtõl is ugyanazt vártam mint a filmtõl. Nem volt kedvem végigolvasni, mert már tudom avégét, meg az se tetszett, hogy olyan terjengõsen írja le a részleteket, hogy mire a végére érek már megunom. De Tolkien elõtt fejet hajtok, amiért képes volt egy ilyen univerzumot (fajokkal, nyelvekkel, földrészekkel stb.) megalkotni. Ritka nagy tehetség.
10/10
Zempy 2008 márc. 19. - 12:20:35 10/10
(44/531)
Ezt az 5letet már volt szerencsém hallani, de a videót most láttam elõször. Nagyon ügyes. Csak az a baj, hogy ezzel a változattal hogy kerekedett volna ki ez a hatalmas mese? A szerzõ vajon így is papírra tudta volna vetni élményeit, gondolatait, üzenetét? Lett volna-e katarzis, hogy a legkisebb is véghez tud vinni nagy dolgokat? Aligha. Szóval én inkább maradok az eredeti sztorinál, az mintha szövevényesebb lett volna :) Ennél jobb érvet kell kitalálniuk a kötekedõknek :P
Dantes 2008 márc. 18. - 19:29:30
(43/531)
Már hogy ne lehetne!
Mindjárt jön egy okos ember,(ezen afórumon sok van belõlük) és meg mondja hogy ennek semmi mondanivalója, úgy hogy hülyeség...de egyébként természetesen mindhárom rész 10/10-*es
10/10
Zempy 2008 márc. 18. - 19:23:10 10/10
(42/531)
Ez a film a tökéleteshez olyan, de olyan közel áll... pedig ilyennel nem dobálózik az ember, de ez esetben ez jogos kijelentés. Egyszerûen nem lehet belekötni semmibe sem, minden a helyén van. Hihetetlen, hogy lehet ilyen filmet alkotni. Ennyi energiát beletenni, minden részletre figyelni, ennyire ráérezni a mû szellemére. Ritkán gördül le a hollywood-i futószalagról ilyen nagy szeretettel és odafigyeléssel megcsinált munka. Hibátlan. Annak idején tátott szájjal támolyogtam ki a moziból, aztán késõbb a dvd megjelenéséig számoltam a napokat. Minden fantasy és epikus film atyja, örökre ott lesz a filmtörténet nagyjai között. Nemcsak ez a rész, az egész trilóga is. Viszont a "hibátlan" és többi jelzõt csak e részre értem, mert pl. a Két torony már közel sem tökéletes számomra. Az elsõ rész az, ami igazán viszi a prímet.

Van szubjektív vélemény, és el kell fogadni, de komolyan: ezt a filmet nem lehet lehúzni. Egyszerûen nem lehet normális érvet felhozni, hogy mi benne a rossz. Aki akarja, próbálgassa, de értelmetlen. Akinek nem tetszik, vagy unalmas számára a hossza miatt, ne nézze. De ne égesse magát azzal, hogy EZT alázni próbálja. Aki még nem látta, nézze meg, bûn kihagyni. Azt hiszem, ennyi. Amit írtam, nem elfogultságból írtam.
10/10
mkcmagico 2008 jan. 16. - 14:13:50 10/10
(41/531)
Sziasztok!
Emlékszem, amikor még nem játszották nálunk, a VOX és a CINEMA azt írta, hogy minden idõk legnagyobb filmalkotásaának nevezték egyértelmûen minden nemzetközi fórumon.
Na ehhez azért nagy bátorság kellett.
Mindenesetre a moziból kijövet elállt a szavam, és csak az idegesített, hogy újabb majdnem egy évet kell várni a következõ részre.
Szerintem ebben a filmben minden benne van, ami csak kell.
Fantasztikus, és ez vonatkozik mindhárom részre.
10/10 (11?)
10/10
ezsolty 2007 dec. 30. - 09:48:26 10/10 Előzmény merkur66
(40/531)
Sziasztok!

merkur66! Az említett bejegyzéseddel egyetértek, csak nem értem Boromir mikor találkozott nazgúlokkal?

A filmben a szinkrontól, a színészeken át a látványig minden kiváló! és az teljesen igaz, 100%-ig hogy, "Amerikai piték" eltörpülnek, e MESTERI film mellett!!!
zszoltan 2007 szept. 10. - 12:12:48
(39/531)
No, igen. A Potter-nél azért picit komolyabb. De a könyv szintjét azért nem éri el. A könyv az igazi!
Egyébként megint belepislantottam, és picit leragadtam. Úgyhogy korábbi véleményemet annyival módosítanám, hogy szépen kivitelezett és lebilincselõ akciók vannak benne, de valahogy nekem mégsem tetszik igazán a történetvezetés, ami az akciójeleneteket hivatott összefûzni. Kicsit olyan elnagyoltnak érzem a történetet. És néhol már-már giccsesnek. (Persze lehet, hogy megint csak elkerülhetetlenül viszonyítom a kedvenc könyvemhez. És persze így, hogy kihagyták vagy átírták kedvenc részeimet...)
Akik szeretik a kalandfilmeket, azoknak egyszer mindenképp érdemes megnézni. Akik a fantasy-t és az akciót is szeretik, azoknak szerintem többször is kellemes kikapcsolódást nyújt.

Forma:4 + Tartalom:1
7/10
Vikke 2007 szept. 09. - 18:15:48
(38/531)
Anno 12 évesen elkezdtem nézni és kb. másfél óráig bírtam, nem kötött le, untatott. Tegnap leültem, végignéztem és még tetszett is.Nem azt mondom, hogy ezután nyakra fõre ezt nézném de egyszer-egyszer szívesen. Szerintem (saját tapasztalat) bizonyos szinten érettnek kell lenni hozzá. Pl. mikor én 12 évesen leültem rá egy Harry Potter filmre számítottam. Csoda hogy nem tetszett? :)
andy_balog 2007 szept. 09. - 17:56:43
(37/531)
nagyon szeretem super film ...
Vica 2007 szept. 09. - 16:44:31
(36/531)
GABESTO!
Te pontosan mit néztél? Ugyanis BENNE VOLT az a jelenet is, jókat röhögtünk rajta, a srác, akivel néztam, meg is jegyezte, hogy "két vénember vérre menõ harcát látjuk". Így 800- adjára is nagyon tetszett, a végét ismételten elsírtam, de nem baj. Tetszett... ismét:-).
norton15 2007 szept. 09. - 10:39:31
(35/531)
Minek letölteni? Vedd meg DVD-n, most már csak 3990 Ft.
Andi16 2007 szept. 09. - 10:17:24
(34/531)
Csak az a baj, hogy a bõvitet változatot, nem játszák tv-ben csak lelehet tölteni a netrõl (de aki béna nem tudja letölteni vagyis én), mert a 2 és a 3-at bõviteten láttam, de az 1-et sajna még nem(ezek a részek az ucnsimtól van meg..)
Kronosz 2007 szept. 08. - 22:08:00
(33/531)
A bõvített változatot érdemes megnézni.Ebbõl sokminden kimaradt,ezért érthetetlen.
Gabesto 2007 szept. 08. - 21:09:34
(32/531)
A r*hadt RTL persze megint hozza a formáját! Kihagyták azt a jelenetet, amikor Gandalf harcol Szarumánnal! Errõl ennyit...