Téma: A halál ára

Vikke 2009 márc. 12. - 15:16:38
(10/30)
Szó sem volt arról, hogy én nem értékelem a filmet. Én ilyet nem ítam, ahogy azt sem, hogy látni szeretném a kínzásokat.
"milyen lenne,ha be nem állna Deppék szája?"
Írtad te, viszont én az elsõ kommentemben már megírtam mit gondolok errõl:
".. amit szóban nem hallunk azt a hangulaton és a tetteken érezzük"
Abszolut pozitív volt ez a hozzászólásom.
Viszont, szerintem igen is sok vontatott rész volt benne.
10/10
kuksiii 2009 márc. 12. - 12:04:41 10/10 Előzmény Vikke
(9/30)
szomorú,ha valaki nem tudja értékelni ezt a filmet. milyen lenne,ha be nem állna Deppék szája? tökéletesen illik a történethez ez a vontatott stílus. és azzal sincsen semmi baj,hogy kimaradtak a kínzások.

roppantul jó film (Y)
10/10
josephine77 2009 márc. 06. - 09:17:19 10/10
(8/30)
Nagyon tetszett a film, kicsit lassú, elgondolkodtató, de nagyon emberi.
Johnny Depp fantasztikusan jó benne mint mindig!!!
leguan 2008 okt. 05. - 16:24:08
(7/30)
J.D. úgygondolom egy élõ klasszikus,Brando pedig...talán mindenki tudja,nyugodjon békében.
Tehát adva volt két nagyszerû színész,kiknek játéka mindig katarzist nyújtott-ezt a filmet kivéve.
Én személy szerint kedvelem a lassú lefolyású,vontatott filmeket...Tarkovszkij,Bergman stb...

Azonban ez a mû hatalmas csalódás volt.És végtelenül unalmas.
csontig lerágott sémákat ismételgetett-egy amúgy nagyszerûen kivilelezhetõ történet talajába ágyazva.

Egyszer nézhetõ...legalábbis számomra.

Pedig tényleg azt akartam h. tetszen...de valahogy nem mûködik...lehet az én hibám...
syl_ann 2008 aug. 21. - 16:39:26
(6/30)
Nekem egyáltalán nem tûnt vontatottnak, egyszerûen csak más nyelven beszél, mint a legtöbb film.
Deppet nem sorolom a kedvenc színészeim közé, és a film elején nemis éreztem, hogy tényleg egy családapát látok a képernyõn, de a végére már úgy vitt a hangulat, a sok-sok piszkos pasztell, a ténylegvörös vér, az árnyékok és a fájdalmas tekintetek, hogy nem akartam felébredni belõle.
A befejezés állítólag azért lett ilyen, mert nem volt idejük másra. Kár. ***spoiler*** Készültem rá, hogy majd be kell csuknom a szememet, hallkabbra venem a filmet, hogy sokkolni fog és nagyon megrendítõ lesz. De így sem rossz, szeretem ezt az üresség-érzést, amit utána tapasztaltam. ***spoiler***
Könyv formájában bizonyára kifejezõbb, de Deppnek rendeznie kéne még. És ha már játszik benne, ilyen hosszú hajjal tegye:)
10/10
Yotequiero 2008 aug. 10. - 00:17:40 10/10
(5/30)
Fantasztikus film!!!! Johnny Depp a legjobb!!!(L)(L)
Vikke 2007 márc. 08. - 18:18:13
(4/30)
A legnagyobb hibáj az, hogy vontatott. Kevés az úgymond' "beszélõs rész" mert inkább a tettekre építenek, és szerintem ez okozza azt, hogy a film vonatottá válik. Ezek a részek olyanok mintha üresek lennének, mintha hézagos lenne de nem az, mert amit szóban nem hallunk azt a hangulaton és a tetteken érezzük.
rockqueen 2006 aug. 10. - 08:45:21
(3/30)
Nekem is a kedvenc színészem.Csak azt csodálom,hogy olyan kevés díjat nyert.
Redfield 2006 máj. 18. - 09:23:32
(2/30)
Valóban nagyon jó film. Elég vontatott, és több helyen iszonyú unalmas, de ugyanakkor a drámai történet valamennyire feszûltségben tart. A befejezésbõl nem lett sok kihozva, de nem is lehetett volna nagyon többet. Igen szomorú film, én annál a résznél éreztem ezt a leginkább, amikor a pappal beszél a végefelé.
Johnny Depp is rendezte, és csak a minimális színten vehetõ önfényezésnek, mert itt vittek hangsúlyt mindenre, amire kellett.
NYuszika007 2006 ápr. 27. - 14:46:28
(1/30)
nagyon szép film. nagy áldozatot hozott a fõszereplõ a családja boldogságáért. a végén el is érzékenyültem. Johnny Depp a kedvenc színészem.