Lyanos 2008 jún. 01. - 10:54:39
(13/33)
Hogy egy másik filmbõl idézzek: "Kicsi is, savanyú is, de a miénk"
Nem volt ez rossz film a maga korában. Hollywoody szuperprodukciókkal, pláne maiakkal meg felesleges összehasonlítani. Ez egyszerûen egy krimi, ahol a tettest próbálják meg beazonosítani. A klasszikus szabály érvényesül benne: nem az a tettes, aki nagyon gyanús.
Kisebb belekötnivalók azért akadnak. Pld. a tetthelyen található gyûrû bevésett szövegét olvassák a nyomozók: "Az én hamis Izabellámnak 1932" Lehet ekkora hosszú szöveget bevésniegy gyûrûbe?
Juccmokk 2008 máj. 24. - 21:25:22
(12/33)
Láttam már pár magyar filmet az életben, kedvelem is õket, nem szoktam összehasonlítani õket hollywood-i szuperprodukciókkal, úh. nem hiszem, hogy ezért "nem jött át". Teljesen más a környezet, ez így van.
Ruttkai Éva játéka egyébként most sem volt semmi.
StJust 2008 máj. 24. - 21:06:53 Előzmény Juccmokk
(11/33)
Egyet tudok érteni dosandor-ral.Mindent a saját környezetéhez kell hasonlítani.Nekem még a színészek természetessége tetszett nagyon,így ma kevesen tudnak játszani,vagy éppen nem látjuk azokat,akik így játszanak.
dosandor 2008 máj. 23. - 13:37:30 Előzmény dosandor
(10/33)
Bocsánat, az elõbb Magyarországot kis kezdõbetûvel írtam.
dosandor 2008 máj. 22. - 21:05:37 Előzmény Juccmokk
(9/33)
Szerintem attól függ, hogy honnan nézzük. Az akkori, magyarországon készült filmekhez képest igen fordulatos és izgalmas volt. Viszont, ha a mai jobb thrillerekhez viszonyítjuk, amiket már jobban megszoktunk pl. a Szökés, unalmas, vontatott a film. Talán bele kellene élni magunkat az akkori kor hangulatába, az jóval nyugisabb volt, mint most.
Jsmal75-höz szólva, nekem is rémlik, hogy díjazták a színészi ténykedését is.
Juccmokk 2008 máj. 21. - 12:20:11 Előzmény StJust
(8/33)
Sziasztok! Én is láttam a filmet, de bevallom, engem nem fogott meg annyira. Mitõl olyan színvonalas és fordulatos szerintetek? Ez most nem provokáció meg fikázás akar lenni. :) Csak érdeklõdöm, mert kíváncsi vagyok. Hátha ti jobban értetek hozzá nálam.
StJust 2008 máj. 20. - 16:53:05 Előzmény Jsmal75
(7/33)
Jaja,megnéztem,kezd összeállni a szakadozott pókháló :-)
Jsmal75 2008 máj. 19. - 22:00:06 Előzmény dosandor
(6/33)
Mészáros Márta "Eltávozott nap"-jáért valami rangos hazai díjat is kapott. Asszem a Filmszemle legjobb nõi alakításának díját.
Jsmal75 2008 máj. 19. - 21:58:46 Előzmény StJust
(5/33)
Ha rákattintasz a nevére, találsz egy pár bizonyosan neked is ismerõs alkotást. A Keménykalap és krumpliorr pl. De szintén elég népszerû szatírái a "Gyula vitéz télen nyáron " Koncz Gáborral és a "Nápolyt látni és..." Váradi Hédi bravúros alakításával.
dosandor 2008 máj. 18. - 19:24:01 Előzmény StJust
(4/33)
A hatvanas, hetvenes években Kovács Kati sok filmben szerepelt. Ha rákattintasz a nevére a szereplõk között, a Port is jelez néhányat. Én kedveltem színészként, talán jobban, mint énekesnek. Olyan magából jövõ természetességgel, pózok nélkül alakította szerepeit.
StJust 2008 máj. 13. - 21:43:04
(3/33)
Tudom szégyen,de nem ismerem õt,de ha ez volt a bemutatkozó filmje,milyen lehet a többi.Tényleg nagyon színvonalas kis film.
Jsmal75 2008 máj. 13. - 12:24:41 Előzmény StJust
(2/33)
Bizony. Egy kifejezetten jól megcsinált és fodulatos cselekményû magyar krimi, mondhatnám igazi "thriller". Bácskai Lauró István bemutatkozó játékfilmje.
StJust 2008 máj. 12. - 22:25:48
(1/33)
Nem is volt ez olyan rossz,sõt.Nem is láttam még Kovács Katit,filmben.