napraforgó 2014 máj. 14. - 14:36:17
(110/230)
Én is nagyon szeretem, biztos sok jó és neves osztrák és német színész játszott benne anno. Ott van még a boltosnõ, Anna, meg a két asszisztensnõ, Trudl és Christina is, és persze a kedvencem, Konrád úr is. Én jobb szeretem ezeket a kedves emberi sorozatokat, a jó színészeikkel, mint a sok utcáról fogdosott celeb "mûvésszel" forgatottakat.
Cordelia 2014 máj. 14. - 14:14:12
(109/230)
üzleti szempontból jó húzás, mert népszerû lehetett a sorozat. a falusi szereplõk adták a sava-borsát a dolognak. Angerer, Zieglmeyer (bocs, én angolos vagyok, nem írtam jól a nevét), a szép grófnõ, a karizmatikus Pankraz és a mindent megoldó Franzi :)

no de a filmek mégis az érzelmeinkre hatnak és nehéz elvonatkoztatni attól, hogy mégis meghalt két ember :)
napraforgó 2014 máj. 14. - 14:01:34
(108/230)
Láttam, ha talán nem is az összes részt. és mivel kb. 20 éve volt, sikeresen el is felejtettem.
Valószínû, hogy a producer, meg az alkotógárda folytatni akarta a sorozatot, mert az sikeres volt, de pont a két fõszereplõ meg ki akart szállni, hát egy ilyen megoldást választottak. Így a falu, meg a többségi szereplõk élete folytatódhatott. Kapnak egy új, szimpatikus doktort és minden megy tovább.
Cordelia 2014 máj. 14. - 13:54:28
(107/230)
SPOILER
na jó, de nem elég, hogy Maxl-nak meghalt az anyja, utána még egyszer át kell ezt a tragédiát élnie? Akár el is költözhettek volna Olaszországba mindannyian, vagy mittudomén. Ahogy Szomjas György mondta nemrég társaságban "de nem te rendezed a jelenetet":)

Még a filmzenét is átírták. Meg az a pedofil téma, úristen, azt kihagytam volna. Még akkor is, ha gyakrabban elõfordul családon belül, mintahogy gondolná az ember. Brrr.
SPOILER

Te már láttad a sorozatot. Tudtad, hogy így lesz?
gyorgye 2014 máj. 14. - 13:51:00
(106/230)
Akkor a továbbiakban nem nézzük.
napraforgó 2014 máj. 14. - 09:17:58
(105/230)
Tényleg szomorú, hogy így írták ki a fõszereplõketa sorozatból. Úgy tûnik, az alkotók mindenképp folytatni akarták, azt sem bánták, ha más szereplõkkel.
Cordelia 2014 máj. 13. - 19:55:09 Előzmény napraforgó
(104/230)
Óh de sajnálom a dokit. Mi lesz a gyerekekkel? Nem olyan könnyû új dokit behozni, ha egyszer Burgner doktor Pankraz Obermeyer veje volt...
Mindig sütött a nap a sorozatban, most meg képesek voltak elmenni sielni és ez lett belõle.
gyorgye 2014 máj. 13. - 09:12:15
(103/230)
Kivették a fõszereplõket a sorozatból?Akkor ezután hogyan akarják folytatni?Vagy befejezik?
9/10
schenker 2014 máj. 11. - 18:47:14 9/10 Előzmény napraforgó
(102/230)
Bizonyára a Google fordítóval dolgoztak. :))
(Sonnensteiner = sonnensteini, de az ilyen jelzõs szerkezeteket általában nagyvonalúan kezeli, azaz úgy hagyja. És bizony gyakran elõfordul, hogy angolra fordít magyar helyett egyes szavakat.)
napraforgó 2014 máj. 06. - 04:51:02
(101/230)
A mai rész tartalma:
Mr. Conrad meg van gyõzõdve arról, hogy megtalálta az örök ifjúság forrását. Eközben egy vonzó amerikai cowboy érkezik a faluba, és igencsak megtetszik a Sonnensteiner hölgyeknek az ifjú élettel teli viselkedése...

Ezzel csak annyi baj van, hogy nem Mr.Conrad, hanem Herr Konrad - Konrad úr, és a falu neve nem Sonnensteiner, hanem csak Sonnenstein.
De jó lenne, ha a port.hu oda is figyelne is kicsit.
10/10
szalapala 2014 máj. 01. - 07:50:16 10/10
(100/230)
Pontosan... A Sabinát alakító Anita Zagaria azidõtájt Marokkóban forgatta Ben Kingsley-vel a Mózest.
Carin C. Tietze - Traudl - pedig folyamatos szerepet kapott egy akkor futó népszerû tévésorozatban - Unser Lehrer Doktor Specht - és oda igazolt át végleg.
(Más kérdés, hogy onnan alig 10 epizód után kiírták..pech..)
napraforgó 2014 ápr. 30. - 19:12:48
(99/230)
Sabinét azért "tüntették" el, mert az anyja beteg lett, hazament hozzá Olaszországba. Vitte a babát is. Aztán rövid idõre megint megjelent, majd visszament, mert az anyja rosszabbul lett. Persze ez csak a mese, nyilván a színésznõnek más munkái voltak, nem tudta vállalni a forgatást. Ez tünt a leghihetõbb mesének. Egy asszisztensnõt könnyebb lecserélni, mint egy feleséget... Még Maxl sincs mindig, néha õ is elutazik Sabinéval Olaszországba....
Sabine csak egyszer lógott meg a családtól egy közeli városba, ahol egy klinikán dolgozott pár napot "kikapcsolódásként".

Az az ügynök, aki udvarolt Angerernének, egy csaló volt, ez kiderült az epizód végén. Egy levéllel búcsúzott a nõtõl és egy aranylánccal, szép medállal. A levél szerint az ékszer valódi, abból a pénzbõl vette, amit a férjétõl csalt ki.... De azt már nem mutatták, hogy a férje mit szól az ügyhöz.

Én is pont azért szeretem ezt a sorozatot, mert a gyönyörû tiroli táj mellett annyira helyes emberi történeteket látunk. Nincsenek benne véres jelenetek, üldözések, lövöldözések, boncolások, stb., mint sok más sorozatban. Itt az epizód végére általában meggyógyul a beteg és az emberi problémák is megoldódnak.
Cordelia 2014 ápr. 30. - 18:42:19
(98/230)
volt az a rész, ahol Angerernét el akarta csábítani valami ügynök. Az utolsó tíz percet nem tudtam megnézni, addig örültem, hogy végre megmutatja a felfuvalkodott férjének, aki állandóan csalja, hogy õ micsoda nõ. De nem tudom mi lett a vége...

meg még az a rész tetszett, ahol egy fiatal nõ idõsebb férfihoz ment férjhez és megjelent az esküvõn a férfi jóképû fiatal, ráadásul énekes fia :)

normális, "életszerû" (rendõr szleng brrrr) történeteket mutatnak be, kinek kellenek az erõszakos filmek?

zavart, hogy Sabine annyira megunta a fõzést meg a babázást, hogy pár napra eltûnt, de végül is érthetõ, hogy aki érezte már az elvégzett munka utáni elégedettséget, annak egy idõ után hiányzik az érzés.
napraforgó 2014 ápr. 30. - 16:21:46
(97/230)
Biztos új évad kezdõdött, és nem tudtak, vagy nem akartak egyes régi szereplõket megszerezni. Sabine ezért ment el Olaszországba az anyjához hosszabb idõre, Traudl meg Afrikába, Christine helyett. Õt behozták a korábbi nõvér helyett. De szerencsére a legtöbb régi szereplõ maradt, a doktor, Maxl, Pankrátz, Franzi, Angerer és Angererné, a boltosné, a rendõr és az utolérhetetlen Konrád úr. Õt egyszerûen imádom!
napraforgó 2014 ápr. 30. - 14:36:26
(96/230)
Ez egy igazi családi, családias film, érdemes nézni, annyira kedves, szórakoztató.
Cordelia 2014 ápr. 30. - 14:32:17
(95/230)
szándékosan rászoktattam magam erre a sorozatra, mert elegem lett a gyorsan pörgõ eseményekkel telerakott filmekbõl. A hegyi doktor egy lassú film. Jó látni normális emberi arcokat, életkoruknak megfelelõ ráncokkal. Hetente csak egyszer-kétszer sikerült eddig elcsípni a részeket, sokáig nem értettem miért serken Maxl bajusza, meg hova tûnt Trudl? Meg ahogy kezdett Sabine kicsit nõiesebben kinézni (megnõtt a haja), a következõ részben már le is vágták és megint csúnyácska lett, de nem baj.

Konrád úr szinkronhangja valami zseniális.

Bizony szép a népviselet. Jó lenne azokban a csodás dirndli ruhákban járni: nõiesek, színesek. Széken még mindig népviseletben járnak az asszonyok, a fiatal huszonéves lányok már nem. Elcsúfítja õket a szûk farmer.
napraforgó 2014 ápr. 30. - 07:12:35
(94/230)
Milyen érdekes, hogy a tiroli emberek 20 éve még mennyire hordták a népviseletet. a nõk a drindlit, a férfiak a bõrnadrágot... Sõt, olvastam a neten egy cikket arról, hogy még ma is ragaszkodnak hozzá! Ha máskor csak ritkán is, de ünnepi vieseletként hordják.
10/10
szalapala 2014 ápr. 28. - 23:23:21 10/10
(93/230)
Igazad van.
Pedig Herr Konrad több részben szerepelt, mint akár Burgner doktor, csak Pankraz és Franzi elõzi meg.
uzi9mm 2014 ápr. 28. - 21:35:37
(92/230)
Herbert Fux nevét lehagyták
huber 2014 ápr. 22. - 17:11:40
(91/230)
Köszi Schenker, így már érthetõbb lesz a történet.