9/10
tamas patkos 2019 jún. 10. - 21:30:08 9/10 Előzmény STARset
(74/94)
Pont ezeket gondolom én is, jó kis nézhető western film.
valeriae222 2019 márc. 02. - 21:33:55 Előzmény 6n8sz
(73/94)
A 60-asévekbeli változat nem jenki koppintás, hanem "remake" , mégpedig western műfajban. Az egyik legjobb western, ami valaha készült. A mostani már a remake remake-je. Meglátjuk.
ukotaf 2019 márc. 02. - 19:46:50 Előzmény olahmiki1959
(72/94)
Szervusz, Miklós! Nem fogsz csalódni, én a megjelenés idejében láttam és szerintem jól sikerült. Jó szívvel ajánlom Neked!
Üdvözöl: Baranyai György
olahmiki1959 2019 febr. 27. - 17:11:13
(71/94)
"A klasszikusa is lopott! "

Elnézést, de ez egyszerűen nem igaz!
Ugyanis a filmben kiírják - nem emlékszem, hogy az elején vagy a végén -, hogy Kuroszava "A hét szamuráj" című filmjének ötletéből készült! Ha lopott lenne, akkor ezt nem írják ki.
Kíváncsi vagyok erre a mostani változatra, mert még nem láttam, de nagyon félek, hogy csalódni fogok...:)
6n8sz 2018 szept. 22. - 19:43:03
(70/94)
A klasszikusa is lopott! Az 1952-es japán Hét szamuráj című film története és karakterei ugyan azok, csak ez nem a középkori japánba játszódik. Egyébként érdemes megnézni mert sokkal jobb, mint akár a nyolc évvel későbbi Jenki koppintás!!!!
9/10
Nótárius 2018 júl. 13. - 01:37:08 9/10
(69/94)
Ja, és ebben a változatban humor is van!
(Pl.) Goodnight Robicheaux lőgyakorlatot tart a kisváros lakóinak és közben ekként buzdítja őket: "Vaktában is több kellett volna legyen a találat! ... Nem könnyű dolog ám ez! Ennyi sok embernek, ... Ennyire mellélőni, ... Kétszer!" (!) :)
9/10
Nótárius 2018 júl. 12. - 18:37:23 9/10
(68/94)
Talán különösen hangzik, de nekem, a kedvezőek mellett, az itteni részletező rossz vélemények (is) felkeltették az érdeklődésemet e film iránt. Megnézve aztán arra jutottam, hogy ifjan ez nem kevésbé lett volna számat-tátó western-élmény számomra, mint kultikus elődje. A kategóriájához mért (!) várakozásomban most sem csalódva, a kétségtelen bírálhatóságával (közben) egyáltalán nem gondolva, ezen is jól szórakoztam. Visszaidézve pedig, a korábbi változat sem volt hiba nélkül való. Szerintem.
10/10
Szabadhegyi Manci 2018 júl. 11. - 15:41:24 10/10
(67/94)
Jó ez a film, mint minden Denzel Washington film. A probléma az, hogy jobbat nem lehetett csinálni mint az eredeti. Kockázatos hozzányúlni egy tökéletesen sikerült eredetihez. Ettől függetlenül én élveztem.
1/10
sawyerx 2018 márc. 11. - 15:58:35 1/10
(66/94)
Mikor kijött dvd-n, egybõl rávetettem magam, de mivel csak 10 percig jutottam, 1 pontot adok rá.
Talán majd egyszer végigszenvedem.
oscar beaty 2017 máj. 29. - 13:58:38
(65/94)
Klasszikus western modernkori köntösben egy új popcorn generációnak. Nem volt rossz, de nekem sok elment a magyar szinkronon és a castingon. Számomra idegen volt, hogy anno ilyen "divat design belõtt sérós" figurák mászkáltak volna a vadnyugaton és klasszikusokat idéztek volna. Chris Pratt inkább volt haversrác a szomszédos videotékából, mint egy alkesz balhés ír. És hogy az a géppuska 1km-rõl, hogy az mindenen átlõtt, az valami csoda volt, komolyan :) Meg Ethan Hawke mitõl rettegett? Miért nem tudott embert ölni? Nekem nem derült ki. Szóval nekem eléggé felemás érzés ez a film, de ettõl függetlenül nem volt annyira rossz.
Urquidez 2017 máj. 21. - 21:11:07
(64/94)
Úristen, hol van ez a régihez képest? Sehol egy McQueen, sehol egy Yul Brynner, vagy a késes James Coburn, Charles Bronson.... Ebben nem élnek a karakterek. Nincsenek is karakterek, annyira erõltetett az egész, rossz nézni. Sose fogják befejezni a remakelést ezek ott hálivúdban.
9/10
STARset 2017 máj. 21. - 13:34:59 9/10
(63/94)
Tipikusan az az eset, ha láttad a korábbi, 1960-as verziót, erre max 5-6 csillagot fogsz adni. Ám ha nem ismered az eredetit, és leülsz, hogy megnézz egy jó western filmet, jól fogsz szórakozni és legalább 8* értékeled. Én 9*-et adtam, a végén az csihi-puhis jelenet jobb volt, mint bármely elmúlt 5 évben készült háborús filmé. Szerintem nem csak egyszer nézõs, pláne nem elvesztegetett 2 óra az életedbõl.
10/10
Gollam247 2017 márc. 21. - 12:31:43 10/10
(62/94)
Nincs ezzel a filmmel semmi gond, teljesen jó, az utolsó 40 perc pedig nagyon odabassz, nekem tetszett az eredeti is és ez a feldolgozás is.
Legalább ez film, itt nem köpönyeges, vasmaszkos idióták bohóckodnak benne és mentik meg a Föld nevû bolygót ezermilliomodjára, sõt még talán némi mondanivaló is van benne pl. a gonosz szar emberek a közösség összefogásával könnyebben legyõzhetõek.

10/10.
2/10
agathasirmio 2017 márc. 10. - 01:40:08 2/10
(61/94)
Szétesett , összeszedetlen karakterek a mesterlövészek között, semmilyen egyengonosz. A történetnek nincs sok teteje, egy ezeréves, unalmas sémát vettek elõ (vasút, mindenható vállalkozó-bûnözõ) és még csak meg sem variálták.
Hogy el lehessen adni, tettek bele akciójeleneteket, megvásároltak pár ismert arcot, és totálisan random helyeken beerõltettek utalásokat az 1960-as filmre, illetve néhol más westernekre (pl. a gépfegyver a régi Django-filmben kap szerepet).

Aki nem vette volna észre: a westernek közül azért csak pár maradt fenn, mert ezeknek valódi története volt, a lemorzsolódott sokak ellenben a Barátok Közt összetettségét mondhatták magukénak. És igen, az 1960-as feldolgozás pont ezt hozta: mind a hét hõsnek önálló és értékes saját története volt, a fõgonosz árnyalt motivációkat és hibátlan karaktert kapott, a mellékszereplõ, de témaadó parasztok pedig nem csak meghaltak, majd örültek, hanem szintén valódi szerepet kaptak: Emlékezzünk csak \"a mi emberünk az, aki a sebet ejtette\" vagy a \"neked is izzad a kezed harc elõtt?\" jelenetre, különösen pedig a Bronson+gyerekek és a \'hetedik mesterlövész\' erkölcsi leckékre. A megmentendõ parasztok nem arctalan, valótlan statiszták voltak, hanem valóban élõ, lélegzõ hús-vér vadnyugati parasztok, akikkel lehetett azonosulni. A film végére mindenki sorsát megismerjük, Chris pedig egy tételmondattal tesz pontot a végére.

Ezzel szemben ez a film a Barátok Közt-vonalat eleveníti fel és nem ég le a képérõl a bõr, hogy a Hét Mesterlövész nevet aggatja magára. Szarik rá, hogy milyen valós üzeneteket adhatna át, még a saját karaktertörténeteit sem képes kibontani és fontossá tenni - lásd Ethan Hawke karakterét, amelybõl majdnem lett valami, de inkább mégsem.
-
Különösen vicces amúgy megnézni a sokat emlegetett etnikai kérdést:
Az eredeti filmrõl senki nem veszi észre (mert a két hõsre és a cool jelenetre fókuszálnak), de a nyitójelenetben valójában egy kõkemény fajgyûlölettémát dolgoznak fel. Majd ezek után a film a nem épp hófehér parasztoké, akiknek még egy helyi ünnepét is megvillantja a film.

És akkor nézzük az új filmet: odateszik dísznek az indiánt, ott van Denzel, még egy ázsiait is odavonszoltak. Tekintsünk el egy pillanatra attól, hogy a feketék akkoriban ritkán lehettek mások, mint rabszolgák, az ázsiaiak pedig kizsákmányolt munkások voltak. Nézzük meg csak a szerepeket: egyszerûen semmilyenek, közhelyszerûek.
Valódi határvidéki mexikói parasztok helyett pedig nadrágtartós ámisokat nézegethetünk

Szóval :-D megértük, hogy 2017-ben egy fekete cowboyjal, egy indiánnal és egy kínai késessel fellépõ film gagyi és káros etnikai üzenetet tükröz, míg egy 1960-as alkotás nem csak hogy veri, de kortalan és releváns üzenettel teszi ezt. Nagyon Ciki!
c p 2017 márc. 06. - 13:49:43
(60/94)
Nagyon kellemetlen volt, hogy mennyire nem tudott közel kerülni hozzám, mint nézõhöz ez a film. Pedig marhára vártam ,hogy lássam végre.
Egyáltalán nem sikerült azonosulnom a fõszereplõkel. De még csak a városka lakóival sem.
Éreztem, hogy sajnálnom illene/kellene azokat, akik a csatában elesnek. Hasonlóképpen azokkal, akiknek épp elveszik a földjét.
De a film ebben nem segített: "Õk a jók, fogadd el!", mondta. "Aztán itt vannak az áldozatok... és lássuk kik is vannak még? Ja igen, õk pedig a rosszak".
Ennyi támpontot adott. De nagyon kevés olyan momentum volt, ami alapján megismerhettem volna bármelyik karaktert.

A felvezetés után aztán elkezdtek villámlani a koltok, meg a vincseszterek, röpködtek a kések. Aztán vége lett.

A történet ugyanolyan darabos, mint a karakterek: egy-egy mozzanat van csupán kiragadva, felnagyítva, megvizsgálva, jól bemutatva.
Hogy aztán sehol se köszönjön vissza. Akkor meg minek az egész?
Az egyik tud kártyatrükköket. Szuper. Ez kevés a szimpátiához. A másikról azt hihetjük, hogy nem is lõ jól, csak azt mondja. De aztán mégis... Tyû, leesett az állam.
Az egyik valamit dudorászik mielõtt kinyírná a fél csehót, meg úgy általában öldöklés elõtt. A másik egy nagy maci, aki vallásos szöveget mantrázik a csatában.

Ennyi. Semmi fordulat, semmi ügyes csavar. Odamegyünk, megvédjük, aki túléli, az meg ellovagol. Függöny.
Reiner Werner 2017 febr. 12. - 09:44:16
(59/94)
Nekem nem a hét fõhõssel van bajom, hanem az antihõssel, iszonyatosan ripacs.Azonfelül amikor nõket gyilkolásznak, hol tomahawkkal, hol puskával, valahogy nem illik egy igazi westernbe ( ezzel együtt Leone-nél is találunk ilyet ) .
Gaen 2017 febr. 08. - 17:21:50
(58/94)
Jó kis western volt, csak kár, hogy James Horner megint újrahasznosított valamit, rendre megszólalt egy jellegzetes motívum az Avatar zenéjébõl.
5/10
kobax 2017 febr. 07. - 22:43:21 5/10
(57/94)
A történet olyan, amilyen, nagy meglepetés nincs - ettõl eltekintve az 1960-as eredetinek a nyomába sem ér.
A kosztümök és a díszletek rendben is lennének - a szereplõk "21. századi polkorrekt" ki- és megválogatásán viszont hatalmasat bukik a dolog, és válik totálisan hiteltelenné.
A 7 mesterlövész közül legalább kettõt-hármat a valóságban, annak idején, a 19. században se paripa, se fegyver közelébe nem engedtek volna (elõbb lövik le, vagy lincselik meg õket, minthogy bármelyiknek is a közelébe érjenek).
Kár érte - nem nagyon volt mostanában igazán jó western; de sajnos ez sem az!
5/10
antibond 2017 jan. 27. - 16:20:29
(56/94)
Eleddig nem vettem szokásba, nekem nem tetszõ filmrõl véleményt írni, csakis pozitív észrevételeket osztottam meg a többiekkel, s fõleg azoknak írtam biztató sorokat, akik még nem döntöttek egy adott alkotás megtekintését illetõen. Minek "fikázni" egy rosszul sikerült rendezést, attól jobb az már úgysem lesz! Csakhogy itt egy hatalmas várakozás elõzte meg a filmet, pláne, hogy nem akárki rendezte.
Nos, el sem hiszem, hogy ez ugyanaz az ember, aki a "Kiképzést" ajándékozta nekünk.
Rettenet, amit láthatunk, ezer sebbõl vérzik a film, semmilyen mentség nincsen semmire!
Összegányolt, értelmetlen, elnagyolt, következetlen, bûnrossz.
Az eredetiben mégiscsak összecsapást, harcot láthattunk, itt sokkal inkább öldöklést, irracionális, néhol nevetséges akciók tömegét, ami 4 éves óvodásokat sem gyõzne meg arról, hogy hasonló a valóságban IS megtörténhet.
S mindenre rátesz még egy lapáttal a vége.
A városlakók tulajdonképpen meg sem igen köszönik megmentésüket - bár nem sok köszönet volt benne, az is igaz -, s azt sem mondják, legalább pisiljetek egyet, mielõtt ellovagoltok - kötelezõen - a naplementébe, vagy legalább kapjatok be egy hamburgert.
Nem, megígérik, hogy feltétlenül el fogják temetni az elesett bajtársakat, oszt jónapot!
Oldalakon át taglalhatnám, mi hiányzott a filmbõl, s ami bekerült, miért irritáló, de újra csak azt mondom: az már semmit nem segítene.
Nem szabadna vetíteni, de megnézni aztán végképp nem, SEMMIKÉPPEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
8/10
joci72 2017 jan. 19. - 19:38:33 8/10
(55/94)
Igazán jó movie.
Western rajongóknak kötelezõ darab!
8.00