10/10
Sonic8 2013 dec. 16. - 19:04:54 10/10
(219/479)
"I am King under the Mountain."
9/10
borkasztik 2013 dec. 16. - 07:37:41 9/10
(218/479)
Tegnap néztem meg végre. :) Még mindig a hatása alatt vagyok. Ilyenkor tudatosul bennem hogy ezért járok én moziba az ilyen film élmények miatt. Régen ládtam már ilyen kidolgozottságot egy filmben.
Akinek ez a film nem tetszik az nem is igazi fantasy rajongó és elvesztetet a gyerekkori énjét.
ebben minden benne van ami egy jó ízig vérig fantasy filmhez kell
Spoler
órisápókok, varászlatok, sötét titkok, sárkány, mesés kincsek, tündék, orkok, menekülés hajsza kaland, relytélyek és még sorolhatnám.
Spoiler vége.

Ez több mint két és fél óra úg repült el hogy észrese vedtem és még akrtam volna tovább nézni. Ezt mégegyszer megkell néznem. Rég éreztem már magam ilyen jól egy film alatt a moziban. HIányzott :) Persze nem hibátln a film, de nem is érdekel. Egyszereûen így jó ahogy van ilyen meseszerûen ^^
Kpista007 2013 dec. 16. - 01:23:10 Előzmény FirstTBull
(217/479)
Teljesen egyetértek veled. Továbbá az index ítélettel is. Nem is szaporitanám tovább a szót...
9/10
Pénzes Ádám 2013 dec. 16. - 00:14:28 9/10
(216/479)
A film remek ! Nekem még az elsõ résznél is sokkal jobban tetszett. Az egy kicsit gyengébb volt, mint a gyûrûk ura trológia, de ez viszont már felveszi vele a versenyt. A 2 és fél óra csak úgy elrepült. Ja és Legolas karaktere és megjelenése nagyon feldobta a filmet, jó volt újra látni, ahogy szétkap vagy 20 orkot egyszerre.

10/9 pont nálam
9/10
Andrew8 2013 dec. 15. - 23:22:34 9/10 Előzmény Pappaya
(215/479)
Igen, de ez a rész már komolyabb, sötétebb így nem hinném hogy most is ilyen bõvítések lesznek. Eleve lesz elvileg egy Thrain-os is kell is a könyv miatt is meg a trailer 1-ben is benne volt.

Most hallgatom a 2. részbõl az On the doorsteps c. számot abban nagyon sok rész van a törpös zenei motívumokból az elõzõ rész Axe and Swoords c. számából, de máshol is elõjön ez a téma csak lassabban és nincs teljesen kitárva mint a 1. részes kalandozásoknál azért nem veszitek észre.
kymara 2013 dec. 15. - 21:35:25
(214/479)
Nekem szintén tetszett a film, de valamit nem értek. A tóvárosi nép hogy nem hallotta meg az orkokat és a harcot?
Pappaya 2013 dec. 15. - 21:07:19
(213/479)
Hja, kérem szépen...ez a film elsõsorban azoknak készült, akik már régebben ismerték és szerették Tolkien mesevilágát.
A többieknek ez az egész nem sokat jelent, és orrba-szájba fikázzák...kár komolyan venni az ilyen véleményeket.
A bõvített változattól én már nem várok semmi extrát, mert a Gyûrûk ura filmek bõvített változata lazán veri a moziváltozatot, a Váratlan utazás bõvített változatáról már nem mondható el ugyanez.Például a Völgyzugolyban parasztkocsmába illõ törp-nóta jelenet nélkül én meglettem volna. De amit a kobold-király jelenettel mûveltek, az a legrosszabb. Egy viszonylag "félelmetes" lénybõl csináltak egy groteszk figurát, aki egy gigászi pottyantós wc-n üldögélve költi a hülyébbnél hülyébb dalokat. Megtámogatták egy kobold zenekarral és kórussal. Ez mondjuk az "Óz a csodák csodája", vagy valami hasonló mesében még jól is nézne ki. Na de itt? A gagyibbnál gagyibb törp beszólásokról, meg a kobold-király Télapó bácsis szinkronhangjáról már ne is beszéljünk...
Azt hiszem, szerkesztek magamnak egy saját bõvített változatot.:)
Cross 2013 dec. 15. - 20:44:09
(212/479)
Az orkok hogy szaporodnak ?
9/10
Andrew8 2013 dec. 15. - 20:05:30 9/10
(211/479)
Sok volt láthatóan a vágás, a bõvített változat szerintem sok mindent meg fog magyarázni ala Két torony. (ott sokat javított)
8/10
Jagdglück 2013 dec. 15. - 13:28:52 8/10
(210/479)
1.Lehet rosszul emlékszem, de mintha az elsõ részben más lett volna Bilbó magyar hangja (bár a port-on ugyanaz, mindkettõ részben), no de a lényeg, hogy szerintem nem illik hozzá.
2.Kár, hogy Legolas 20 kilóval több, mint a A gyûrûk urában...de fogjuk rá, hogy annyit ugraburált és harcolt, hogy arra az idõszakra már lefogyott :D
3. Erõsen hasonló mondatokat fogalmaztak meg A hobbitban, mint A gyûrûk urában...jó, az események is hasonlóak, de ha már nemlétezõ szálakat is beleraknak, hogy izgalmasabb legyen, a szövegben is egyedibbet alkothatnának.
4. Thranduil karaktere tetszett.
Végszó: Jobb volt, mint az elsõ hobbit.
Ferrrrri 2013 dec. 15. - 12:55:57
(209/479)
Nagy várakozással ültem be a filmre, csalódottan távoztam. Az elsõ rész szintjét nem érte el sem látványban, sem történetben, semmiben. Sok a meg nem magyarázott, el nem mesélt, kihagyott rész. Az utolsó 30 perc pedig kifejezetten rossz lett.

Szóval 10 pontok ide, 10 pontok oda, bár nagyon vártam a filmet, mégis csak 6 ponttal tudom jutalmazni. Egyedül a 3D miatt volt értelme moziban megnézni.
9/10
Andrew8 2013 dec. 14. - 23:28:41 9/10
(208/479)
Jó film volt majd errõl is csinálok videót. De azért nem lett tökéletes.
9/10
Andrew8 2013 dec. 14. - 23:28:09 9/10
(207/479)
1, Nem, Gandalf egy maia (eredeti neve Olórin), mint Sauron csak gyengébb. Az istenek a valák segédei õk. Morgoth (eleinte Melkor amíg nem volt 100% gonosz) volt Sauron gazdája annó a legerõsebb vala egyébként. A Szimarilokat ajánlom olvasásra. Tolkien másik könyve.

2, Rhudaur magas fennsíkja volt az. Kérdés Gandalf teleportált? Mert az Völgyzsugolytól északra van azt hiszem. :D (végülis Dol Doldurnál is teleportált rövid távon :D) A gyûrûk miatt romlottak meg de még mint ember úgy hiszem, s Sauron magához csalogatta amikor meghaltak pedig felélesztette õket örök szolgálatra.

3, Szerintem csak nem akar róla mesélni a kedves, békés, nyugodt Megyében. Ezzel megrémiszteni a háború elõszelével õket. Azt tudja, hogy Sauron megerõsödött hisz mondja Frodónak hogy Barad Durt újjáépítették már csak az Egy Gyûrû kell neki a totális hatalomhoz.
Juubito 2013 dec. 14. - 22:32:47
(206/479)
Lenne 1-2 kérdésem a filmmel kapcsolatban, valaki aki tisztában van a dolgokkal megválaszolhatná.
-- Spoiler --

1., Ha úgy nézzek, Bilbo most maximum 30 éves lehet. Az elsõ Gyûrûk urában kb a 110. születésnapját ünnepelte. Ergo eltelt körülbelül 80 év, eközben Gandalf semmit nem öregedett. Azt mondta valaki, hogy a mágusok nem öregednek, de akkor õ már 200 évesen meg szõrösen született?:D

2., Amelyik sírhelynél Gandalf és Radagasz találkoztak, az ugye " A kilenc "-nek a sírhelye volt. Õk mind emberek voltak, de a gyûrûjük megfertõzték õket. De hogy kerültek arra a sírhelyre? Elvileg úgy szólt a történet, hogy õk átváltoztak olyan fekete csuklyás izékké, aztán rosszalkodtak. De akkor most már inkább megint megölték õket, majd ez után támasztotta fel õket Sauron? Vagy most mivan akkor?

3., Gandalf találkozik a nagy-hatalmas-félelmetes-brutális Sauron "gonosz feketeköd megtestesülésével", "megküzdenek", elkapják.. Gyûrûk Ura part1.0, amikor találkozik Frodóval: szerencsétlen öregember aki szeret petárdázni. Nem volt rá túl nagy hatással ez a kis találka. Viszont amikor ugrik a fejest a Balroggal, akkor egybõl szintet ugrik és már Lv2-es fehér mágus lesz belõle.. Ennyi erõvel már itt a Hobbit2-be is lehetne fehér.

4., A pókocskák miért nem használtak bénítómérget, mint Frodónál?

5., Miért nem fogy el soha Legolas nyílvesszõje..?:D
Cross 2013 dec. 14. - 22:08:48 Előzmény buddyisrael
(205/479)
gárdafantom
Gab98 2013 dec. 14. - 20:28:11
(204/479)
Igen, és gondolom azt akarta szimbolizálni, hogy kegyetlenül legyilkolt egy gyereket a gyûrû iránti megszállottsága miatt.
10/10
pikemen 2013 dec. 14. - 18:40:08 10/10
(203/479)
Nagyon jól sikerült a 2. rész, sokkal jobb, mint az elsõ. Kevesebb a felesleges rossz poén, több izgalom... SUPER !
9/10
cardas 2013 dec. 14. - 17:44:05 9/10
(202/479)
A sárkány azért beszél, mert a könyvben is beszélt. Ott ráadásul a pókok is, anélkül hogy gyûrût húznál, és vannak benne két lábon járó háziállatok meg beszélõ madarak. Szóval ahhoz képest eléggé komolyítottak a dolgokon, de ennyit meg kellett hagyni benne, hiszen végül is ez egy mese, ahol ez is megeshet. Nem kell egyáltalán komolyan venni :D Én pl külön örültem neki hogy beszél. Némán elég gyenge ellenfél lenne, nagyjából egy sima agyatlan szörny, egy dínó. :D
buddyisrael 2013 dec. 14. - 16:33:12
(201/479)
gyors kérdés: az a fehér rákszerû otromba gané ami Bilbóra támadt az erdõben az mi akart lenni? :D pókbébi?
8/10
horipapa. 2013 dec. 14. - 15:30:10 8/10
(200/479)
Úgy gondolom, hogy a sárkány megjelenéséig semmi gond nem volt ezzel a résszel, olyan volt, mint amilyet vártam.
Ugyanakkor onnantól kezdve számomra az egész komolytalan volt. Idegesített, hogy a sárkány beszél (mindegy ki hallotta és ki nem a filmben..), a magyar hangja sem volt jó választás. Nekem a vége egyáltalán nem tetszett,bár összességében rendben volt.

A legjobban egyébként az a legidegesítõbb, hogy már most lehet sejteni, hogy azzal a maradék egy íjjal fogják megölni a sárkányt.. nem szeretem mikor ennyire egyértelmû utalások vannak a végkifejletre mert érdektelenné teszik az egészet.