szonya1 2012 aug. 28. - 16:21:38
(10/10)
"1929. február 21-én született Zalaegerszegen." Ki??

Na jó, közben rákerestem, de muris, hogy a neve teljesen kimaradt. Nem mindenki olyan mûvelt, hogy a leírás alapján rögtön rávágja: Izsák Imrérõl szól a film.
offtopic
umma 2012 aug. 28. - 00:37:28
(9/10)
Érdekes, hogy Ottlik Géza szintén a kõszegi katonai alreáliskolába járt, majd érettségi után õ is a budapesti egyetem matematika-fizika szakára járt. Csak Ottlik 17 évvel idõsebb volt Izsáknál, 1912-ben született.
offtopic
umma 2012 aug. 26. - 22:43:22
(8/10)
Azt olvastam róla, hogy bizonyos amerikai információk szerint nem természetes halállal halt meg, hanem idegen kezûség miatt. Errõl volt szó a filmben? Esetleg csak megemlítették, vagy indokolták is?
Ford Mustang 2011 júl. 13. - 22:03:03
(7/10)
Nagy valószínûséggel így van, sajnos.
Egyértelmû, hogy csodákra lennénk képesek, a nagyhatalmakkal vetekszene az ország.
offtopic
feketevipera 2011 júl. 13. - 21:34:03
(6/10)
Nekünk már csak mindig ez marad. Gondolom, sokaknak nem érdeke az, hogy legyen itt egy szellemi nagyhatalom, ráadásul pont egy ilyen kis ország. Pedig állítom, hogy csodákra lennénk képesek.
Ford Mustang 2011 júl. 13. - 21:22:46
(5/10)
Igen, csak azzal meg majd sokra megyünk...
offtopic
feketevipera 2011 júl. 13. - 21:08:08
(4/10)
A megélhetés érdekében sokan kimennek, mert itt egy nagyon vékony rétegtõl eltekintve senki nincs túlfizetve a munkájáért, a megbecsülése meg általában nulla. A tudomány és a kultúra pedig már évek/évtizedek óta mostohagyerek, van itt-ott ugyan egy-két beruházás, de általában innen csippentenek le, ha "megszorítás" van. Pedig munkaerõre szükség lenne, nekem is számtalan helyen mondták, hogy szívesen alkalmaznának, de nincs keretük a létszámbõvítésre. Így sosem leszünk olyan szinten, ahol lehetnénk, ha nincsenek meg a feltételek, akkor nagyon sokan el fognak menni, köztük a tudósok is, és ugyanaz folytatódik majd, mint az elmúlt évszázadban, a többség majd külföldön szerez hírnevet. Azt kellene belátniuk a vezetõknek, hogy az országban többek között óriási szellemi tõke halmozódott fel, ezt kellene kihasználnunk, de mintha ez senkinek sem lenne az érdeke. A magyar szellemi élet majd visszafejlõdik, vagy legfeljebb más országokban segíti a kultúrát. Mi pedig legfeljebb azzal büszkélkedhetünk egy-egy nagy ember kapcsán, hogy "igen, õ is magyar származású".
Ford Mustang 2011 júl. 13. - 20:53:47
(3/10)
Sajnos igen, vagy ld. pl. az orvosokat is... mind kimegy külföldre, a végén alig marad, és akkor jobb lesz mindenkinek ugye, fõleg az államnak, nem lesz aki gyógyítson, kihal a nép, így is túl van népesedve a világ, hát akkor egy ilyen véletlenszerû móddal elintézik ezt az országot, nem lesz rá gond.
feketevipera 2011 júl. 13. - 19:54:44 Előzmény Ford Mustang
(2/10)
Csak az a kár, hogy ezekrõl az emberekrõl idehaza alig tudunk valamit, illetve hogy külföldön jobban ki tudják teljesíteni önmagukat, és nagyobb elismertségben van részük, mint itthon. Szomorú, hogy a nagy koponyáknak sokszor el kell menniük hazulról, hogy teljes értékû tudományos életet élhessenek (nem is beszélve azokról, akiket a hazájuk kvázi "kitaszított", vagy menekülni kényszerültek). Mi mindenre lenne képes ez a kicsi ország, ha egyszer jutna elegendõ pénz a tehetségekre, igazi szellemi nagyhatalom lehetnénk.
Ford Mustang 2011 júl. 11. - 13:31:13
(1/10)
Nagyon jó kis dokumentumfilm, érdemes megnézni.