km185051 2020 okt. 22. - 17:56:22
(15/15)
2020 van és 10 éve szeretném ujra látni...
Éduah 2012 jún. 17. - 17:18:41
(14/15)
vontatott, unalmas... 30 perc után beletekergetõs. nem sikerült megértenem, hogy a kislány puncinak, pucinak, vagy puszinak hívja e az apját...
mozicsillagon fent van, ha valakit érdekel.
kanarij 2011 ápr. 03. - 17:02:11 Előzmény bela31
(13/15)
Felvettem, feltettem. A googli a barátod. Aki akarja, megtalálja...
helsinkirokker 2011 márc. 27. - 21:58:08
(12/15)
Tegnap este láttam, azóta is a fejemben van az egész, szinte minden kép. Nagyon erõs film. Nálam 10/10. A hódító Pelle volt ilyen hatással rám.
aboriginal 2010 nov. 05. - 17:28:07 Előzmény d.rita
(11/15)
Bámulatos film. Ahogy elmondja, amire nincs szó. A teljes kiszolgáltatottságot és megalázást. Amin már nem is tudnak sírni a kisemmizettek, csak az érzõ szívû nézõk.
Szívszorító, hogy amíg képesek vagyunk filmen bemutatni és ezáltal átérezni egymás nélkülözését, fájdalmát, valójában már semmi sem történik ennek felszámolására. Talán, mert átléptük a Rubicont és nincs visszaút.
Az egyik legszebb film, amit valaha láttam. Elmondja amit kell: az igazság, ha van ilyen egyáltalán, mindig a nyomorultak oldalán áll. És a mérhetetlen bûnöket itt a földön kár is emlegetni, kisebbíteni avagy túlozni, 'az egész élet szenvedés', ahogy a buddhisták vallják. De a szenvedés nem értelmetlen, mert megmutatja az igazságot. Aki végignézi ezt a filmet meg fogja érteni.
10/10
katadoromb 2010 szept. 15. - 22:56:58 10/10 Előzmény kgyuri0
(10/15)
köszönöm!
9/10
kgyuri0 2010 aug. 27. - 12:40:45 9/10 Előzmény katadoromb
(9/15)
Tulajdonképpen nekem is van kérdésem a filmrõl, bármennyire tetszett is, azért homályosodik lassacskán az elmém.
Ae elõbbi hszben válaszolok,ahogy tudok s fölteszem a kérdéseket.
9/10
kgyuri0 2010 aug. 27. - 12:38:18 9/10 Előzmény katadoromb
(8/15)
SPOILER
a család nem egyedül indult útnak, az apa megbeszélte egy másik férfival, hogy meg kell lépniük, mert a katonáktól semmi jót nem várhatnak, megszabadultak attól az embertõl is, akitõl az egész csordáját kérték az autóval való elfuvarozásért(1,Tkp. honnan lehetett ezt tudni, azon kívül, hogy a katonák valóban igen rosszarcúak voltak?)
Amikor aztán elindultak, egy fiú elmaradt az úton, az apa egyszer meg is itatta, amikor azonban ismét fölbukott hátra se néztek Shasha, a kislány kivételével, ki volt ez? Esetleg a másik család tagja, volt ott még másik asszony is, amikor megpihentek, ha ezek annak az embernek a családja, akivel az apa elhatározta, hogy meglépnek, hát ez a férfi nem nagyon izgatta magát a családja miatt. Ez nem is kissé kidolgozatlan dramaturgia a filmen. Ez a érfi aztán elõre megy, az apa elmondja neki, hog pihenniük kell, mert az asszony nem bírja, „belsõ vérzése van”, mire megállapodnak, hogy a többiek(vagy csak a másik férfi(?) )elõre mennek. Lehet tudni, hogy miért volt az anyának belsõ vérzése?
Én úgy emlékszem, a kérdésedre válaszolva, hogy a végén a kislánnyal izgatottan keresgélnek a sátortáborban, vízosztásra várakozók hosszú sora mellett az apa (gyanút fogott(?) megkérdezi: - Shasha, hogy nézett ki Ravin? – Boldognak látszott, még szaladgált is kicsit Amyvel(a kecsekgida) – kislány tehát képzelõdött, nem találják meg a bátyját, leülnek a „menekült tábor szerûség egy sarkában, a kislány egy korabéli másikkal a homokban kuporog egy új(táborbeli) kisgidának énekelget, egyszer csak egy ember megérinti az apát, sztem õ az a férfi, akivel elindultak, s aki (esetleg többed magával) elõre indult. Összeölelkeznek, érdeklõdik a család iránt az apa elmondja, hogy mindenki meghalt, csak Shasha nem és talán Ravin(?), akit elvittek a lázadók. És ti? a másik körbenéz a kietlen táboron, s hallgat, határozatlanságban tartva a nézõt A kislány odajön s kedveskedve az apa ölébe ül : „Õ az én Pootsym(ha jól értem, így szólította az apját, az hiába tiltakozott) szomorú,mert elvesztette a tevéjét!”

SPOILER VÉGE
bela31 2010 júl. 27. - 02:15:25 Előzmény katadoromb
(7/15)
ha valaki oda tudná adni bármilyen(avi,mpeg2,dvd) formában nagyon örülnék nagyon meghálálnám.
bela31 2010 júl. 27. - 02:12:52 Előzmény katadoromb
(6/15)
ha valaki oda tudná adni bármilyen(avi,mpeg2,dvd) formában nagyon örülnék nagyon meghálálnám.
10/10
katadoromb 2010 júl. 26. - 09:17:45 10/10
(5/15)
Sziasztok!
Kérem, valaki írja le az utolsó perceket. Tegnap néztem meg a filmet felvételrõl, és, hiába nyeltem a könnyeimet, a végét nem láttam, az utolsó néhány perc lemaradt.
Addig van meg, h
***SPOILER***
magukhoz térnek a kórházban, és elkezdik keresni Ravilt. Megtalálják?
***SPOILER VÉGE***
Gyönyörû és elmondhatatlanul fájdalmas film :(((
10/10
d.rita 2010 jún. 18. - 15:23:46 10/10
(4/15)
Sírtam ezen a filmen, aztán bementem az alvó gyerekeimhez és fölöttük is sírtam.
Nemcsak a szörnyû nyomorúságon, amiben a világ egyes részein tengõdnek, hanem azon, hogy mennyi haszontalan dolog, tárgy és gondolat vesz körül bennünket, "civilizált" embereket.
Számomra megdöbbentõ, hogy amíg mi a gyerekeinknek újabb és újabb kütyüket veszünk Karácsonyra (vagy csak úgy); addig más egyik gyerekét adja, hogy mentse a többit. És még elsíratni sem tudja, nincs ereje....
Félelmetes...megnézném ezt a filmet pl: az
RTL vagy Tv2 rajongók szemében tükrözõdve.
9/10
kgyuri0 2010 jún. 18. - 02:16:50 9/10
(3/15)
Bizonyhogy!!!

Ez gyönyörû film volt egy gyönörû tájon gyönyörûen szenvedõ gkívül-belül gyönyörû emberekrõl.
Ha valaki rámfigyelt kicsit is, tudhatja, nem szoktam lelkesedni, de itt nincs más tenni.
Kötelezõvé kéne tenni minden fehérembr számára. Nagyban hozzájárulna azmberréválásukhoz.
Nem említek neveket, de jónéhány frumozót név szerint említhetnék, úgy se vetõdnek erre még véletlenül sem, akik nem tartanának ott, az emberréválás olyan alacsony fokán, ha ezt ideje korán megnézték volna.
Joób Emõke 2010 jún. 17. - 23:50:40
(2/15)
Hát bizony! Húúh! Mostanában ritkán lát az ember ilyen filmeket! Hogy fiataljainknak kívánatos lenne-e megnézniük? Naná! Borítékolom: NEM FOGJÁK, a "ki nem sz.ja" le szellemében.Nagy kár.
9/10
kgyuri0 2010 jún. 17. - 22:36:48 9/10
(1/15)
Huhhh!!!!!