Vinogradov 2008 febr. 17. - 12:09:34 Előzmény Meadow
(20/340)
Köszi
Meadow 2008 febr. 17. - 00:28:36
(19/340)
hát igen a kis szelet is relatív dolog)fúú..marco,rémlik a neve de az arca nem.mindjárt rákeresek a googlén.a tonjora emlékszem))
Meadow 2008 febr. 16. - 23:57:58 Előzmény Vinogradov
(18/340)
hát ez tök jó kis összefoglaló volt))))))
Dorian Gray 2008 febr. 16. - 22:42:51 Előzmény Acme
(17/340)
nem Dzsudicsi? bár igazából mindegy, a Pampák királyában volt Bruno B. Mezenga házvezetõnõje:) ezt a két szappanoperát néztem életemben. Na jó meg a dallast meg a szomszédokat de az más tészta:DD
Vinogradov 2008 febr. 16. - 15:32:30 Előzmény Acme
(16/340)
Ácsi!
Ki az a Zsudicsi???
És hogy lehet valakinek ilyen neve???
Acme 2008 febr. 08. - 22:56:50
(15/340)
Ebben a sorozatban szerepelt Zsudicsi? Vagy az A pampák királya? Esetleg valami más õrület?
Vinogradov 2008 jan. 28. - 23:02:42
(14/340)
Ha valaki évtizedek múltán, mikor majd kikerül a kortörténet tárgykörébõl s hozzájut megérdemelt történemi távlatához, foglalkozik a kilencvenes évek magyarországi kultúrtörténetével, három dél-amerikai sorozat hatását biztosan említeni fogja. Az elsõ az Izaura lesz (bár az még nyolcvanas évek), a második az Esmeralda (bár az meg közép-amerikai - ha még jól emlékszem), de a harmadik helyen biztos befutó a Homok titkai.

A Homok titkait ugyanis egy ország nézte, még akkor is, ha most kategorikusan letagadja, vagy nevének említésekor visszakérdez, hogy az meg micsoda...

A "Holdkóros Tonyó"-kifejezés kultúrtörténeti hatása például csak a nagy szállóigékével vetekedhet - nem mellesleg, az egyik osztálytársamat is így csúfoltuk, (meg kerge marhának is, de az már egy másik kultúrtörténeti fejtegetés témája vagy rémája lehetne).

Magam részérõl rengeteg élményem kötõdik a sorozathoz, a gyerekkorom nem legjelentéktelenebb része volt az, amelyet össze-vissza, át meg át szõttek a HT éppen aktuális epizódjai - életem elsõ mély kapcsolatainak ha jól emlékszem, legalább az egyike (egy Detti nevû lánnyal, akivel azóta is jóban vagyunk) szövõdött, miközben néztem (tíz-tizenegy éves voltam!), eközben a hely- és korbeli különbségek miatt beteljesületlen érzelmeket tápláltam a sori egyik hõsnõje, Malu iránt - aki mellesleg tényleg tök jól nézett ki (az a fejpánt meg vadóc tekintet - brrrr...), és a Madárijesztõ (nagyon emlékezetes karakter - tudjátok õ volt az, aki a vége felé folyton ijesztgette Virgillio-t), a jelenetein mindig majd be****tam (jó, ebben a korban ez talán nem olyan meglepõ) - legjobb emlékezetem szerint több cliffhanger is köszönhetõ neki a sorozat során (persze akkor még nem ismertem ezt a kifejezért).

De emlékezetes számomra az is, mikor anyukám mindig bejött mikor a nõvéremmel néztük a sorit, aztán azt mondta, hogy: "már megint a két ronda csajt nézitek?" - majd maga is letelepedett közénk nézni az aktuális epizódot (hozzáteszem, szerintem nem kifejezetten a szépségnek nevezhetõ nõtípusba sorolható a fõszereplõ két, vagyis pontosabb egy hölgy, de hát istenem, olyan messze van már 1993).
Ráadásul úgy emlékszem kilenvenhét nyarán, mikor ment, iszonyatos melegek is voltak, szóval ez, meg sok minden ami akkor történt valahogy összekapcsolódott bennem a HT-val, arról nem is beszélve, hogy kisebb fajta lelki válságot jelentett, amikor két hetes táborba kellett mennem, és lemaradtam egy csomó részrõl!

Ami ezeken kívül még a mai napig megmaradt bennem, az Virgillio feje (betehetnék mondjuk majd a Lost-ba Jacobnak a 4 évadban, vagy akárhová máshová valami fõgonosznak, mert nagyon durva arca van (Michael Emersonnal simán vetekedhet), és szerintem remek színész), meg egy bajuszos halászé, aki úgy nézett ki, mint Lengyel László, és akkor még nem is említettem a filmben szereplõ város polgármesterét, aki egy az egyben olyan fejjel rendelkezhetett szabaon, mint amilyet Galla Miklós is visel.

Szóval a sorozat feeling-je abszolút mértékben rendben volt, sõt, én kifejezetten élveztem annak idején.

Azóta meg abszolút el is felejtettem, de - és ez az oka is annak, hogy írok - ma, valahogy tök véletlenül felfedeztem a youtube-on (áldassék a neve!) jópár funvideo-t és részletet belõle, amelyeknek hatására legalább annyi régi emlék tolult fel bennem, mint Virág elvtársnak a krumpli láttán.

Szerintem kordokumentumnak kitûnõ, a zenék nagyon ott vannak - tök jó latin muzsika (de én latin irányban kissé elfogult vagyok (a Luz Maria címû sorit csak azért néztem, mert volt benne egy olyan zenei téma, hogy nekem évekig az jelentette a romantikus zene szinonímáját! - na jó, meg a kosztümök, díszletek is nagyon bejöttek, de ez most nem tartozik ide)), a nyolcvanas-kilencvenes fordulójának hangulata pedig szerintem még fantasztikusabbá teszi a sorit.

Ami egyébént talán még sem olyan hihetetlenül nagy szám, ha objektív mércével méri az ember, de azért szerintem a mûfaj egyik csúcsa - tegyük azért hozzá, hogy a mûfaj nem valami magas igényküszöbû, ráadásul én egyébként utálom is a szappanoperákat, hét éve egyet sem láttam -. Viszont sokan ezen nõttünk fel, vagy értünk nõvé/férfivá, számtalan szép, vagy keserédes, szomorú vagy vidám emlékünk kötõdik hozzá, és talán az Esmeralda mellett leginkább a HT-nak köszönhetõ a szappanoperák megfelelõ hazai célközösségének, a kisnyugdíjasoknak és takarítónõknek felfedezése és képernyõ elé ültetése is.

Nem hiszem, hogy további elemzésre szorulna a sori, ugyanis nekem ennyit jelent - se többet, se kevesebbet -, gyermekkorom egy apró szeletét, amire jó visszaemlékezni.
alor 2007 dec. 28. - 14:11:27
(13/340)
En 14 eves voltam akkor.
Tonyon kivul meg arra emlekszem,h viccelodtunk anyammal, h hat Ruth, te eleg rut vagy. :)
Petrapetrus 2007 aug. 19. - 10:44:40
(12/340)
De nyomi ez a fórum, nem veszi be a "hullámos n"-t (spanyol "ny")...
Petrapetrus 2007 aug. 19. - 10:43:25
(11/340)
Jé, én is néztem, mikor volt az m1-en. Én is szerettem, de végig tudtam, mi lesz a vége. Csak azt nem, hogyan fog végbemenni. Hát, egy autóbalesettel... :)
Nekem is a holdkóros Toño volt a kedvencem, szerintem nagyon aranyos volt, meg jóképû. :D Ebben volt Virgilio is? Õ volt Toño gazdája, nem? A színész elõttem van, csak tudom, hogy volt a Pampák királyában is, és most összekeveredtem, hogy abban hívták-e Virgilio-nak, vagy ebben. :D A Pampák királyát én nem néztem, de a mamám és a nagynéném igen, ilyenkor akaratlanul is rám ragadtak belõle dolgok. :D
vanessa 2007 aug. 19. - 04:51:42
(10/340)
Mint eddig , mindenkinek, nekem is Tónyó jut elöször eszemben, én angyon szerettem ezt a sorit,meg hát az összes tübbit,brazil sorozatfüggö vagyok, bár már 1000 éve ment , még csak 8-10 éves lehettem, de nagyon szerettem!!:)
Bov 2007 aug. 18. - 18:01:15
(9/340)
uh, deh rég volt :)
ksikoromban én is néztem, bár nem sok minden maradt meg.. jaja, holdkóros tónyó, õ volt a legjobb az egész sorozatban :)
husika0221 2007 aug. 18. - 15:56:10
(8/340)
Mikre nem akadok itt! Még kicsi voltam, mikor ment, de mamám nagyon szerette, szóval én is néztem. Az az igazság már nem nagyon emlékszem rá, de tudom, hogy tetszett. Hála Istennek már leszoktam a szappanoperákról!!! :D
mikehodges 2007 aug. 05. - 12:17:57 Előzmény Kiskirálylány
(7/340)
Asszem 1996 õszén kezdte el adni a tv,de egész biztosan ment még 1997 nyarán is.Bármily fura ezt az egyet még én is néztem a szappanoperák közül kamaszkoromban.:)Mint szappanopera,rém népszerû volt.Én speciel azért kedveltem,mert nagyon bírtam Gloria Pires-t Ráhel szerepében.:))haláli volt az a nõ.
Kiskirálylány 2007 máj. 20. - 01:01:18
(6/340)
Ó ne! Annyi év után újra eszembe juttattátok A homok titkait! Holdkóros Tonnyó! De rég hallott név! Tudjátok, mikor ment?
StJust 2007 máj. 13. - 13:28:58
(5/340)
Juuuuuuuuuuuuj ez fájt!
Noncsa 2007 máj. 13. - 09:43:10
(4/340)
Hát hogy a homok titkait nézze! :D:D
StJust 2007 máj. 12. - 23:29:18
(3/340)
Na?
Noncsa 2007 máj. 12. - 19:35:55
(2/340)
:)) hát erre meg hogy találtál? na jó bevallom én is néztem, Ruth meg Ráhel, ja és miért dugja a strucc a fejét a homokba...??? :D
StJust 2007 máj. 12. - 15:46:22
(1/340)
Há! Nekem örök klasszikus marad,a szappanoperák közül. A holdkóros Tónyó,már-már szállóigévé vált! Ezt is néztem,most mit tagadjam.TUDOM,HOGY TI IS!