Ezüstliliom 2012 aug. 20. - 02:18:54 Előzmény gyuszi0525
(226/326)
Gyuszi! Tudnál segíteni nekem? (Vagy bárki, aki olvasta a könyveket.) Olvasom a Védtelen birodalmat, és most kicsit elbizonytalanodtam. Azt írja Az árny elején, hogy Cara megérintett valamit, amit nem lett volna szabad, de én semmi ilyesmire nem emlékszem. Nem is volt szó róla korábban vagy csak én nem emlékszem már rá? Átlapoztam A Teremtés Oszlopai három kötetét, de nem találtam meg.:(

Amúgy a sorozat utolsó része elég összecsapottnak tûnt nekem. Mindent összekutyultak benne. Már eddig sem tetszett, hogy annyira leegyszerûsítették a hanok átvételét, de itt már nevetséges,
SPOILER
ahogy Kahlan hanját átveszi Nicci.
SPOILER VÉGE
Azért ha ez ilyen egyszerû lenne, mindent meg lehetne így oldani. És az, hogy egy Mord Sithet meg tud érinteni egy inkvizítor, az is butaság. A Mord Sithek ereje pont abban áll, hogy ha valaki mágiát használ ellenük, akkor azt a használója ellen fordítja, és máris a hatalmába keríti vele. Ergo: soha ne használj mágiát egy Mord Sith ellen!
Ezüstliliom 2012 aug. 20. - 01:03:01 Előzmény vicaf1
(225/326)
Nem derül ki az írásodból, hogy ezt pozitívnak vagy negatívnak tartod-e. Én csak annyit jegyeznék meg, hogy nincs ezekkel a részekkel a könyvben semmi baj. Ettõl lesz még színesebb, hitelesebb az egész.
Ezüstliliom 2012 aug. 20. - 00:37:26 Előzmény Neaira
(224/326)
A könyv felnõtteknek készült, nem gyerekkönyv, és szerintem sokkal komolyabb és mélyebb mondanivalóval rendelkezik a sorozatnál. Régebben idéztem egy rövid részt az Igazság Kardjáról. Szerintem már az is sokat elmond róla. Cara Az elsõ szabályban még nem szerepel. Ha jól emlékszem, talán A könnyek köve utolsó kötetében jelenik meg, de a regényekben nem csak az õ szerepe izgalmas, hanem pl. Adie vagy a sár népe tagjai is érdekes figurák, akik a sorozatban nem is szerepelnek.
Ha hallgatsz rám, adsz egy esélyt neki.:)
Ezüstliliom 2012 aug. 20. - 00:29:28 Előzmény agarik
(223/326)
Szerintem a könyv egyáltalán nem ponyva. Sokkal mélyebb tartalommal bír szerintem a sorozatnál. Alapvetõ kérdéseket feszeget, mint pl. a tetteink miatti felelõsségvállalás, hogy mennyiben korlátozhatja egy hatalom az emberek szabadságát, hogy mitõl lesz igazságos és jó egy vezetõ, és hogyan nyerheti meg az embereket egy ügynek, és hogy hogy tudják más uralomra törõk megtéveszteni a népet, stb. Számomra elgondolkodtató volt, és most is az, mivel most olvasom a Védtelen birodalmat.
vicaf1 2012 aug. 12. - 16:46:21
(222/326)
Cáfolnám, hogy a film bevállalósabb, mint a könyv. A filmben nincs egyetlen komolyabb, véresebb harc vagy kínzás, sem pedig egy komolyabb szexjelenet. Ezzel szemben ott a könyv, ahol már gyakorlatilag az elején elég durva képet tár elénk az író: Richard apját Darken Rahl kibelezte, tudniillik az a legkedvesebb elfoglaltsága, hogy élõ emberek kiontott beleibõl olvassa ki a jövõt. És akkor ugorjunk pár könyvvel arrébb: Cara retteg a patkányoktól, ezt kihasználva úgy kínozzák, hogy a hasára kötöznek egy fazekat, alá egy-két elég termetes patkány, felforrósítják a fazekat, mire az ijedt állatok szó szerint igyekszik kienni magukat alóla... természetesen Cara hasán keresztül. Szexjelenetnek meg említhetném azt, amikor fõhõseink csak kényszerházasság útján tudnak csak bejutni a Szelek Templomába, de a nászt el is kell hálni. Na, szóval, hiányoltunk egy kis biszex csókot a könyvbõl? És Cara Mord-Sith társai, Berdine és Raina kapcsolata? Jah, hogy az nem szexinek és mocskosnak lett beállítva, hanem romantikusnak? Az író konkrétan több bekezdésen keresztül taglalja a homoszexualitást, és nyíltan állást foglal mellette.
Jah, a film tényleg bevállalósabb. Még egy csupasz mellet sem láttunk, sem pedig egy levágott fejet. Néhol fröccsent egy kis ketchup, szeretkeztek szemérmesen takarók alatt, és ennyi.
El kéne olvasni azt a könyvsorozatot rendesen.
agarik 2012 aug. 09. - 23:16:20
(221/326)
Amikor a könyvet írták még az volt. És amúgy csak a közelmúltban nézett ki úgy hogy már nem függ össze a kettõ. Azóta ismét büszkén valljuk hogy a homo-kapcsolatúakat ki kell írtani (l. Agyarország alaptörvénye).
offtopic
Sz. Péter 2012 aug. 09. - 22:42:41 Előzmény agarik
(220/326)
"annyira hetero hogy még házas is"
Manapság már nem függ össze a kettõ. :)
4/10
csanyi82 2012 aug. 09. - 22:17:20 4/10
(219/326)
Ez gagyi. 4 pont, de csak a látvány miatt.
Neaira 2012 aug. 09. - 18:57:41 Előzmény Sz. Péter
(218/326)
Ohh... :(
8/10
Atis88 2012 aug. 06. - 07:47:37 8/10
(217/326)
Kár, hogy nem csináltak belõle több évadot, jó sorozat volt. Fõleg a második évad volt jó pörgõs és változatos.
agarik 2012 aug. 05. - 20:43:44
(216/326)
Gondoltam nyilvánvaló akkor is ha nem írom ki "...annyira hetero hogy még házas is, nehogy valaki asziggye mán".
offtopic
Sz. Péter 2012 aug. 05. - 20:30:29
(215/326)
Miért, aki férjezett az nem lehet biszex? ;)
agarik 2012 aug. 05. - 18:19:05 Előzmény Neaira
(214/326)
Ugyanolyan ponyva a könyv mint a film, ráadásul a film kicsit bevállalósabb néhol mint a könyv (pl. Cara a soriban bisex, míg a könyvben férjezett).
agarik 2012 aug. 05. - 18:17:22 Előzmény dll89
(213/326)
Forgatási helyszínek:

Auckland, New Zealand

Henderson Valley Studios, Hickory Avenue, Henderson, Auckland, New Zealand

Lion Park, New Zealand

Queenstown, Otago, New Zealand

Woodhill Forest, Woodhill, Auckland, New Zealand
10/10
daniman 2012 aug. 05. - 16:28:15 10/10
(212/326)
enek is vége lett :(
dll89 2012 aug. 04. - 10:26:44
(211/326)
Mire felfedeztem magamnak a sorozatot, már jócskán lemaradtam a történetben, úgyhogy letöltöttem, és elkezdtem nézni elölrõl. Már az elsõ rész felénél megszállott lettem, mondhatni. :) Valaki írta korábban, hogy 15 éveseknek való. nos, én pont annyi vagyok, de egyébiránt nem tudom megítélni, az ismerõseim közül senki nem nézi.
Az egyetlen bajom vele a fõhõs, megint egy ilyen kis szépfiú, és a gonosz nagyúr sokkal szimpatikusabb. :)
Egyébként nem tudja valaki, hogy hol forgatták?
Neaira 2012 júl. 30. - 11:31:47
(210/326)
Most akarom elkezdeni olvasni a könyvet. Ahogy a kommenteket olvasom, nagy különbségek vannak a sorozat és a könyv között. A sorozatot láttam, mindkét évadot, és kissé gagyinak érzem. Túl gyerekesnek. 15 éves korosztálynak való szerintem. Ettõl függetlenül alapvetõen tetszik a történet (csak a kivitelezés nem.) Ha a könyv komolyabb a sorozatnál, akkor szívesen olvasnám. Azt értem, h sok az eltérés, és hogy más sorrendben mennek a dolgok, de a lényeg, h a stílusa milyen. Hány éveseknek készült a könyv?
A másik kérdésem (h mivel mondják, h sok a különbség), Cara szerepel az egész könyvsorozatban? Csak mert szerintem (a film alapján) õ az egyetlen épkézláb karakter, és ha õ nincs benne, azt hiszem mégsem kezdek neki a könyvnek.
Jägermeister 2012 júl. 29. - 01:18:55
(209/326)
Cara oltári maca és az egyetlen jellemében is izgalmas karakter, nélküle egy fabatkát sem érne ez a hatalmas klisé halmaz, vele viszont annyira megnyerõ, hogy még azt is sajnálom, hogy nem készült 3.évad.
Ezüstliliom 2012 júl. 08. - 22:00:37
(208/326)
Fura, hogy Niccit "nikki"-nek ejtik. Én latinosnak, olaszosnak éreztem a legtöbb fény és sötétség nõvérének a nevét (Verna, Cecília, Merissa, Armina, Liliana, stb.), ezért úgy gondoltam, "niccsi"-nek ejtik.

Belelapozva A Könnyek Kövébe az jutott még az eszembe, hogy sajnálom, hogy Richard gárja nem került bele a sorozatba.
Ezüstliliom 2012 júl. 08. - 20:59:58
(207/326)
Ugye? Brrr!