8/10
cellasto 2015 dec. 14. - 17:52:58 8/10
(74/74)
nekem etszett minden féle tusatmódosító nélkül is(sosem éltem vele)
Csonger 2015 dec. 14. - 16:55:08
(73/74)
Nekem nem jönnek be az ilyen elborult filmek. Biztos jól szórakoznak rajta, akik betépve nézik.
Brad Pitt viszont óriásit alakított benne, az igazán tetszett. Pont mint az Egy veszedelmes elme vallomásaiban. :D
3/10
pp13 2015 dec. 13. - 20:56:34 3/10
(72/74)
Beteg.........
kisbogáncs 2015 okt. 25. - 11:12:31
(71/74)
Jó film,jó ötlettel, érdekes megvalósítással. Sokkal jobb,mint az új "Nõ" címû Spike Jonze film,amit nemrég láttam.. Már csak azt nem értem, hogy mióta vígjáték.amúgy 8/10
pie85 2015 jan. 09. - 14:22:06 Előzmény csabaga
(70/74)
De azt a testet már nem tudja irányítani, csak a szemén keresztül látja a világot, mivel a tudatalattijába szorult, mert ugye éjfélig nem jutott be Malkovich testébe. Tehát ha akarna, akkor sem tudna kijönni onnan... :)
csabaga 2015 jan. 06. - 17:05:15 Előzmény pie85
(69/74)
A sornak azért vége szakad majd,hiszen a bábjátékos ott van a következõ testben és még egyszer nem követi el azt a hibát,hogy kijöjjön.:)
örZSEH 2015 jan. 05. - 20:17:00
(68/74)
10/10. Nagyon nagy film, zseniálisan eredeti, abszurd, mégis sok valóságtartalma van, szórakoztató, elgondolkodtató, kliséktõl, unalomtól mentes. Ilyen eredeti filmet minden évben ki kéne nyomni 2-3-at.

A perifériára szorult realitástól elrugaszkodott 'kisemberek', akik annyira elvannak a saját szerencsétlen életükben, hogy még magukat sem látják tisztán, pont ezért is akarnak mások lenni, egy híresség bõrébe bújni. Ahogy megtapasztalják ezt, utána már csak azt az érzést kergetik. Kicsit egy groteszk tükröt mutat az átlagemberek hírességhez való viszonyához. Nekem legalábbis ez a film egyik mondanivalója. Aztán az emberi önzés (Katherine miután kiszimatolja, hogy jövedelmezõ fizetéshez jut kevés erõfeszítéssel, kihasználja Craiget) is megmutatkozik. Bemutatja John Malkovich saját életét is, milyen élményeken van túl (szar gyerekkor), milyen a mostani élete: magányos, csak a munkájának él, egyébként teljesen normális, sztárallûröktõl mentes. A 'szép' színések szándékos elcsúfítása, ábrázolása (a hajak, a hihetetlen ronda pulcsik, több állattal való bizarr együttélés, igénytelenség) is telitatálat, igazi kihívás lehetett Diaznak, Cusacknak. A dögös, jól kinézõ Maxine is csak egy a nõk többségébõl (pénzéhes, számító)... (kinek nem inge..) A furi történet jó pár csavarral van megfûszerezve, kell rajta gondolkodni. Nem egy akciófilm, igazi mûvészfilm, aki ezeket nem tudja értékelni, annak tényleg rossz lehetett.
pie85 2014 dec. 28. - 13:15:56 Előzmény csabaga
(67/74)
Malkovich-ban is volt egyszerre két ember (ugye amikor maga Malkovich ment be), gondolom ezt Craig-ék nem tudták, hogy lehetséges több embernek is. Az öregek Lotte-nak is felajánlottak egy helyet maguk mellett. Bennem csak az a kérdés merült fel, hogy min múlik az, hogy éppen ki irányítja Malkovichot a sok öreg közül. Bár ez talán nem kulcsfontosságú. Gondolom skizofrén lett ezáltal Malkovich, mivel több lett a személyisége...
csabaga 2014 dec. 17. - 16:30:07
(66/74)
Egy kérdés:

Az hogy lehetséges és mûködõképes,hogy Malkovich testébe több ember is végleg beleköltözik?

Lester testében ugye egy ember volt csak.
pie85 2014 dec. 17. - 15:53:52 Előzmény morningrise
(65/74)
Hali!

Na szóval...

SPOILER!
Dr. Lester testét 90 évvel ezelõtt szállta meg az a valamilyen kapitány (nem emlékszem a nevére). Akkor Dr. Lester volt az a test, akibe az átjárón keresztül bele lehetett jutni. Viszont elöregedett és át kellett menni egy új testbe, hogy örökké élhessen. John Malkovich teste volt ugye új test, de csak a 44. évéig, aznap éjfélig lehetett bejutni, onnantól kezdve már a lánya testébe lehet bejutni. Tehát Craig ott rontotta el hogy kiszállt John Malkovich testébõl a fenyegetés hatására. Ezáltal az öregek bemehettek Malkovichba, hogy aként éljenek tovább. Viszont Craig errõl ugye nem tudott, és visszament az átjáróba, hogy kirúgja onnan az öregeket, viszont ezáltal a kislány tudatába szorult, mert éjféltõl már nem John Malkovichba vezetett az átjáró, hanem ugye az újszülött tudatába, amit már nem tud irányítani, hanem csak az õ szemén keresztül látja a világot. Tehát Craig rendesen megszopta, az öregek pedig élhettek tovább az új testben.
Amúgy a filmben Dr. Lester el is magyarázza Lotte-nak akikor az esõben átmegy hozzá.
pie85 2014 dec. 17. - 15:37:01
(64/74)
Kaufman és Jonze együttmûködésének csúcsa! Hihetetlen beteg, abszurd, de hatalmas ötlet! Egyébként akármilyen zseniális, nem mindenkinek ajánlott a megtekintése! Én megértem azokat akik egy beteg zagyvaságnak tartják, igen megosztó film. De számomra ez a film egy 10es! Egyébként tényleg nem vígjáték, de van egy erõs fekete humora, én sokszor röhögtem rajta. A végén meg csak bámultam magam elé h aztakurva!
Az Adaptáció címû szintén közös filmjüktõl is hasonlót vártam volna, noha érdekes film az is, sajnos a közelébe sem ér ennek. A Makulátlan elmét pedig nemsokára megnézem, már régóta tartogatom! Amúgy kár, hogy ennyire kevés filmjük van, pedig Kaufman az egyik legegyedibb és legérdekesebb forgatókönyvíró a világon!
7/10
Rahar 2014 márc. 26. - 21:43:14 7/10
(63/74)
A film címe keltette fel az érdeklõdésemet. Számomra kicsit nehezen indul, nem keltette fel az érdeklõdésemet, de türelmesen vártam. Egy rendkívül egyedi alkotás kerekedett ki a végére. Megérte megtekinteni. A vígjáték kategóriába van sorolva, de nem az. Ez egy tipikusan olyan film, amit célszerû elkezdeni nézni és vagy tetszik vagy nem, elõre nem lehet ajánlást adni.
nuiii 2013 szept. 12. - 22:00:06
(62/74)
Elbaszott egy beteg szarság ez, de nem rossz. Vígjátéknak semmiképp sem nevezném, Charlie Sheen a legviccesebb az egészben kb. Kaufman és Jonze egyik legfurább filmje.
opposing force 2013 febr. 14. - 16:37:06
(61/74)
John Malkovich jó volt abban a filmben is, tudjátok, amiben ékszertolvajt játszott :)
9/10
morningrise 2012 aug. 06. - 13:02:42 9/10
(60/74)
Szerintem nagyon jó film, de a vége nekem is zavaros.

SPOILER!

Tehát Craig a kislányba szorult? Az összes nyugdíjas meg megszállta Malkovichot. Eddig rendben. De a nyugdíjasok terve az volt, hogy majd a kislányba mennek? Így Craig a kislány tudatalattijába szorul?

A másik amit nem értek: Hogyan tudta a vállalatigazgató (Dr. Larsen asszem) irányítani, hogy melyik testbe kerül? A filmben mutatták, hogy tudta, mikor hova kerül, ezért figyelt az éjfélre.

Ja, és még valami. Tehát akkor Craig a kislányba szorult születése elõtt még?

Köszi elõre is!

SPOILER VÉGE

10/9. Érdemes megnézni!
10/10
krisztamozi 2011 szept. 27. - 21:22:00 10/10
(59/74)
el nem tudtam képzelni mirõl van szó a cím alapján. De nagyon különleges film :) nagyon tetszett :)
nagy ötlet, érdekes, vicces, tök jó karakterek, színészek. Nagyon tetszett.
10/10
psytrance 2011 júl. 18. - 13:30:24 10/10
(58/74)
Egyre inkább a meggyõzõdésemmé válik, hogy Charlie Kaufman egy zseni. Valószínûleg a világ egyik legnagyobb LSD felvásárlója. A halála után feltétlenül konzerválni és tanulmányozni kell az agyát.
9/10
Sadenal 2011 márc. 29. - 18:09:26 9/10
(57/74)
Nekem tetszett a fõ sztori, meg a színészi játékok is. A traumás majom feliratozása volt a legjobb rész. :D Eléggé elvont film, de végül is szerethetõ...:D Mondjuk ha Kaufman, akkor az Egy makulátlan elme ragyogása.....az viszi a pálmát.


9/10
7/10
peti2006 2010 szept. 08. - 11:17:18 7/10
(56/74)
Charlie Kaufman történetétõl mi mást vár az ember?
Nem az az átlagos történet, ilyet biztosan nem láttál még. Viszont itt-ott hiányosnak éreztem a filmet. Nem mindenre volt egyértelmû magyarázat.
Ettõl függetlenül ha valaki egy újszerû filmre vágyik, és nem feltétlenül ijed meg a földtõl elragadt gondolkodástól, akkor egy tartalmas filmélményt szerezhet.
hiden 2010 aug. 30. - 02:35:44
(55/74)
Hú...nagyon érdekes és elvont film.Régóta hallottam már róla,de álmomban sem gondoltam,hogy errõl fog szólni,és a John Malkovich menet ezt fogja jelenteni,amit.:)++++Spoiler++++:Viszont azt nem igazán értettem,hogy a többi ember,akkor John Malkovichban élt tovább?