10/10
suuperbus 2011 máj. 02. - 00:07:44 10/10 Előzmény zsoka7609
(15/35)
Nekem tetszett, apokaliptikus vízió a jövõbõl és szerintem érdekesen és logikusan formálták meg ezt a világot. Mindenki próbál a letûnt korszak rendjébe kapaszkodni és ezért emelkedik fel álkatona, álpostás, bárki aki rendet és biztonságot nyújt. Azt gondoljuk, hogy a világ technológiai és társadalmi- gazdasági fejlõdése lineárisan szépen megy elõre, holott ez a mostani válság is mutatja, hogy nem feltétlenül.

Maga film nagyon jó, szép helyeken forgatták. Kicsit elhúzták és sok a romantika is a harc mellett, de gondolom a nõi nézõk... A legjobb benne szerintem a színészi játék, jól kitalálták és jól is játszották a szerepeket. Egyébként a vonakodó hõst, aki csak belesodródik a szerepébe és kibújna alóla, különösen jó volt látni egy amerikai filmben.
Egyébként a témáával foglalkozó érdeklõdõk és szakértõk (tehát mi lenne egy nagy összeomlás után) számon tartják és hivatkoznak a filmre, persze ez mûvészi alkotás és ezért lehet azon vitatkozni, hogy pl. a technológia mely elemei maradnak meg, mi az amit elfelejtünk: ezek nyitott kérdések. A film nekem nagy kedvencem, sokadszorra nézem meg!
zsoka7609 2011 febr. 02. - 08:11:30
(14/35)
Nem vagy egyedül, nekem is nagyon bejött a film, pont tegnap láttuk az MGM csatornán, bár elég késõn volt vége, mégis föntmaradtam és végignéztem, mert már nagyon rég láttam, és szerintem nagyon jó film, és van mondanivalója, Kevin Costner nagyon jó színész, és nagyon megható volt az egész, én sírtam rajta régen is, most is. Másik nagy filmje a Szitakötõ, a Waterworld, a Több mint testõr, nekem ezek is nagyon tetszenek!
zenektronika 2011 jan. 22. - 21:37:07 Előzmény mérvadó
(13/35)
Már ketten vagyunk, mostanában többször eszemben volt, hogy régen láttam a filmet, pedig föl is volt véve, de nem tudom hova lett. Costner az egyik legjobb színész, és ragyogóan felépített, mély lélektani filmjei vannak. Nekem az egyik csúcs az Üzenet a palackban. Ez is 10/10
horas 2010 okt. 10. - 23:25:17
(12/35)
Édekes film.Maukaar elemzésével nehéz vitatkozni.
Vannak benne télleg látványos hibák,de valahogy mégis hatásos film.

Nekem példáúl tetszik,hogy ezt az utópisztikus eléggé lerágott korszakot,egy kicsit másképpen probálja feldolgozni.

Will Patton pedig óriásit játszik.

Vannak benne baromságok,de sajátos és erõteljes film.Ha az ember nem a hibákat keresi benne,szerintem jó film.

A Waterworld sem volt rettenetesen rossz,egy kicsit egyszerûbb lett a vártnál és sokkal többe került mint amennyit ért,de összeségében az is egy jó film,abból meg ebbõl a filmbõl is évek múltán is villannak be képek az ember fejében.
9/10
Cavalli 2010 jan. 03. - 12:43:25 9/10
(11/35)
Nekem tetszett,igenis van mondanivalója!Egy kicsit valóban hosszúra sikeredett,de attól még 10/9!
maukaar 2009 márc. 16. - 11:52:52
(10/35)
Sajnos szánalmas 2,5 óra vontatmány. A történetet 90 percbe bele lehetett volna sûríteni. Egyrészt nem értettem, hogy ha van áram világítani, akkor miért nincs rádiózni, TV adni, elektronikus médiumok, találékonyság elvége a 21.században játszódik, vagyis bármely technikai vívmány használatának hiánya. Másrészt az emberek értelmi színvonalát is ledegradálja a megvezethetõ középkori telepesek szintjére, ami jelentõs túlzás volt(pl: a Johnny Mnemoricban vagy a Waterwordben szereplõ "nép" ideológiailag sokkal közelebb állt a valósághoz). Valahol a 3.harmadban említik, hogy "hogy harcoljunk néhány puskával meg golyóval, blabla". Senkinek nem jutott eszébe lelõni azt a két-három vezetõt, a "sereg" vezetõk nélül szétszéled. Ésatöbbi ésatöbbi, szóval egyértelmû miért bukott akkorát. Maga az elképzelés is ostobaromság
10/10
mérvadó 2009 márc. 13. - 14:41:39 10/10 Előzmény zszoltan
(9/35)
Hmm. Hát nemtudom de úgylátszik én vagyok itt az egyetlen akinek nagyon bejön a film! Costnert amúgy is nagyon csipázom (nem úgy mint Hollywood), a film pedig igaz itt ott sántít de nagyon jó, mindenkinek ajánlom! 10\10
9/10
efes 2008 márc. 30. - 22:29:18 9/10
(8/35)
Hát igen, egy szétesõ, szentimentális baromság, de én imádom. Biztos azért, mert életem egy idõszakában voltam postás...:)

Élek azért a gyanúperrel, hogy bár tényleg nem jó se a Vízivilág, se ez, azért sok ezeknél lényegesen sz*rabb film kaszált a filmtöténetben. Costnert összeesküvésesen kicsinálták nagy hollywoodi irigyei, szerintem.
D.G.P.F. 2008 jan. 10. - 08:16:56
(7/35)
Nekem tetszett. Jó film.
zszoltan 2007 máj. 17. - 16:22:51 Előzmény Newcastle United
(6/35)
Hát igen. Ez nem lett valami erõs film. A közepétõl már leginkább csak azért néztem tovább, mert kíváncsi voltam rá, hogy sikerül ebbõl a szituból happy end-et csinálniuk. De a fiúk ügyesek, és csak kiforgolódtak egy optimista végszót.
Viszont a film maga sem kivitelezésben, sem mondanivalóban nem nyújtott olyat, amiért érdemes lett volna megnézni.

3/10
december 2007 febr. 06. - 14:41:24
(5/35)
Nekem megvan a film is, a könyv is, meg a filmzene is.
Igaz, egyiket sem használtam a kilencvenes évek óta.

A film szét van esve, szerintem is lassú és vontatott,
és a legunalmasabb, amikor lovagolnak a levelekkel.

Direkt pozitívan álltunk hozzá a filmhez (nekünk tesóm-
mal a Vízivilág nem volt olyan rossz, mint amilyennek
reklámozták, meg bíztunk Costnerben is), de ez a film
minket is meglepett, csalódottan jöttünk ki a moziból.

A könyvben (elõbb volt, mint a film) pedig más az
események sorrendje, és scifisebb elemek is vannak
benne. Egy este alatt elolvastam, olyan izgalmas volt.

A filmzene pedig az igazán jól sikerültek közé tartozik.
Két részbõl áll, klasszikus aláfestõ zene, és az énekelt
hangulatos számok (amelyekre táncolnak is a filmben).
Newcastle United 2007 febr. 06. - 11:38:43
(4/35)
Nem mondom jó film, még közepesnek se nevezném. De szerintem a "Waterworld-botrány" is erõsen közrejátszott a mélyrepülésben.
Newcastle United 2007 febr. 06. - 10:49:04
(3/35)
Valamilyen szinten tényleg az. Szerintem azért is bukott ekkorát, mert a Waterworld után nagyon kiírta magát Costner e terén. Inkább a rossz rendezõi hírnevének köszönhette, nem a film egészének.
amatõr 2007 febr. 05. - 18:39:06 Előzmény Árpád
(2/35)
Nekem tetszett, szórakoztató, izgi, kevinkosztner.
Árpád 2006 febr. 04. - 20:24:09
(1/35)
Már láttam egyszer, de akkor is az jutott az eszembe a filmrõl, hogy belefért volna 1 órába az egész történet.