10/10
offtopic
stenimore 2015 ápr. 26. - 00:42:05 10/10
(156/176)
Kell neked is egy kis sikerélmény, ha már nem tudtad lelkileg átélni ezt a filmet sem rövid sem hosszú "Ú"val:)
proklima 2015 ápr. 20. - 18:56:16 Előzmény proklima
(155/176)
Mit hozhat a jövõ?
Pont illik a témához:

"Egy nap a mesterséges intelligenciák visszanéznek ránk,
kihalásra ítélt, felegyenesedett majmokra."

Idézet Alex Garland: Ex Machina c. filmjébõl.
proklima 2015 ápr. 19. - 07:23:29
(154/176)
Szerintem nem korfüggõ.
proklima 2015 ápr. 19. - 06:25:56
(153/176)
"Hogyan lehet,lehet-e,engedik-e az emberek,hogy egy gépbõl,robotból,érzõ ,emberi lény váljék ?"
Ez feltételezi azt, hogy az ember dönt.
Mi van akkor, ha a technológia olyan szintet ér el, amikor már kicsúszik az emberek kezébõl az irányítás?
Akkor ki dönt?
S hogyan?
Remélem, ezt már nem érem meg.
Nem szeretném megtudni.
Sz Peter 2015 ápr. 18. - 20:56:14
(152/176)
Ez egy nagyon régi, morális kérdés. :)
A "Battlestar Galactica" is errõl szól.
Nemo Identitas Aquarius 2015 ápr. 18. - 20:45:59
(151/176)
részemrõl.......omega
Nemo Identitas Aquarius 2015 ápr. 18. - 20:44:05
(150/176)
Hogyan lehet,lehet-e,engedik-e az emberek,hogy egy gépbõl,robotból,érzõ ,emberi lény váljék ?
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 18. - 20:04:41
(149/176)
Mindig is lesznek olyan emberek - általában inkább a fiatalabbak vagy a megkeseredett idõsebbek - akik szerint ha érzelmeket ábrázolnak egy filmben, akkor az máris giccses, nyálas, stb.
proklima 2015 ápr. 18. - 19:25:41
(148/176)
Tiberio tévedéseinek egyik feledhetõ állomása ez a hozzászólás.
Nemo Identitas Aquarius 2015 ápr. 18. - 17:14:09
(147/176)
Úristen !

A "szélelld" két ll.

Elnézést.
Nemo Identitas Aquarius 2015 ápr. 18. - 17:01:25
(146/176)
Már látom,imádsz személyeskedni.
Én is tudok,most lemegyek a szintedre,hogy örömet okozhassak neked.
A vélemény nem okoskodás.
Ha valaki nem ér fel Asimovhoz az nem szégyen.
Te se szégyeld.
Nemo Identitas Aquarius 2015 ápr. 18. - 16:01:03
(145/176)
Ez a "szupergiccs" Asimov egyik legérdekesebb és legismertebb mûve.

Ha így gondolod ajánlom neked a Vasembert,Superment,Pókembert ......etc
proklima 2015 ápr. 18. - 08:11:35
(144/176)
Mindig akadnak fanyalgók.
Midig vannak szapulók.
Akadnak, akik dicsérnek.
Sokan szavakat próbálnak összeállítani mondatokká.
Ez azonban nem elég, ha hiányzik a mondanivaló, az értelem:

-"szupergiccs"-mert?
-"sablonos és felületes"-miért?
-"A közepest éppen alulról súroló"-???
-"gagyi"-az egész?
-"Helyesen: kulturáltság. Rövid u-val."-ez volt a lényeg?

Vannak akiknek tetszett:

-"Gyönyörû film nagy mondanivalóval,"-mi a mondanivaló?
-"Robin Williams zseniális, a film szívszorító és poénos."
-"Engem nagyon megérintett ez a történet"
-"Nagyon megfogott"
-"Ebben a filmben annyi érzelem szabadul fel,amit nem lehet nem megkönnyezni!"

Tehát, megoszlanak a vélemények, ezt próbáltam pár kiragadott példával alátámasztani.
Az, hogy különbözõképpen értékelünk dolgokat, az természetes.
Így van rendjén.

Az viszont már nincs, ahogyan néhány hozzászóló nem képes tolerálni azt, ha valakinek más a véleménye.

Akinek tetszett, de hozzászólását porig rombolja:
-"Általában nem szoktam beleszólni abba,ki fikáz le egy filmet,ki nem, de aki erre azt mondja,hogy giccs és rossz film, az elmehet a p*csába!És halott a lelke." 137. hsz.

Akinek nem tetszett, de saját magát is minõsítette:
-"tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy R. W. a legnépszerûbb olyan színész, aki KIZÁRÓLAG sz*r filmekben szerepel." 36. hsz.

S amit leírtam eddig, az hogyan kapcsolódik a filmhez?
Úgy, hogy film is az emberré válásról szól.

Szerintem gondolatébresztõ alkotás.
-Mik voltunk?
-Mik vagyunk?
-Hova tartunk?
-Milyen lehetett a gyermekkor csodája, mikor lassan tudatunkra ébredtünk, s elindultunk az "emberré válás" felé?
-Elképzelhetõ-e hogy egy mesterséges "termék" saját személyiséggel rendelkezzen, mi több fejlõdjön?
-Ha igen, mikorra valósul meg?
-Ha megvalósulna, hogyan fogadnák az emberek?
Csupa nyitott kérdés.

Szerintem ez a film errõl szól.
Nekem tetszett.
A 10-es skálán 10 pont (ts:10).
10/10
stenimore 2015 ápr. 17. - 22:48:09 10/10 Előzmény cedasy
(143/176)
Ez így van, manapság az ilyen filmekhez kultúráltság is szükséges lenne és az már lassan hiánycikk sokaknál.
Kritika Túra 2015 ápr. 17. - 15:41:53
(142/176)
Érdekes milyen érzelmeket vált ki ez a film. Azokból is akiknek nem tetszik. Tényleg sablonos és felületes. És nekem tetszik. :)Asimov néha olyan száraz és olyan felületes tudott lenni, ennek ellenére nehezen tudtam letenni a könyveit. A film erre rá is tett egy lapáttal. Felületesség szempontjából mindenképpen.
4/10
enber 2014 nov. 05. - 09:00:51 4/10
(141/176)
A közepest éppen alulról súroló alkotásra sikerült film.
Esetenként SPOILERgyanú:

Az események kezdetben gördülékeny alakulását Sam Neill könnyed, hiteles játéka teszi kifejezetten élvezhetõvé, "letehetetlenné". Az elsõ negyven percben még bíztam abban, hogy Robin Williams kvalitásait nem heréli ki teljesen a rendezõ, de a késõbbiekben sajnos ez az illúzióm elveszett. Reményteljes volt az Oliver Platt alakította figura megjelenése, ez lökést adott a döcögõssé váló filmnek, de ez nem bizonyult elegendõnek. Amíg a családtaggá válás, az elsõ két generációval való érzelmi kapcsolat keletkezésének ábrázolása remekül sikerült, addig az Andrew-Portia kapcsolat megjelenítése - még akkor is, ha egyfajta nagymama és unokája közötti felfoghatatlan érzelemörökség felfedezhetõ – elnagyolt, ezzel a hihetõ drámaiság megalapozása csorbát szenvedett. Hosszú nézésekkel, történet-lelassításokkal görcsösen túlmûvészkedetté, elnyújtottá vált a film, alig vártam a végét. Nyilván korlátozott költségvetésnek is betudható, hogy az aránylag hosszabb idõtávlat a díszlet- és jelmeztervezõkön kifogott. Az utolsó jelenetekben, a XXIII. század elején, meglehetõsen valószerûtlen volt egy ezredfordulós fekete öltönyben várakozó rokon.
1/10
offtopic
makovecz1972 2014 nov. 02. - 22:54:07 1/10
(140/176)
Örülök neki, hogy tetszett. Bár ez engem nem érdekel, és ettõl függetlenül nálam gagyi kategória, mint ahogy Robin Williams filmjei általában!
Újvállalkozó 2014 nov. 02. - 14:51:44
(139/176)
Szerintem ez egy romantikus dráma scifi környezetben. Valakinek vagy bejönnek az ilyen szomorú filmek, vagy nem. Nekem tetszett.
1/10
offtopic
makovecz1972 2014 nov. 02. - 12:22:41 1/10
(138/176)
Nem nem ültem háttal a tv-nek, egyszerûen egy unalmas, gyenge színészi teljesítményû film, a rendezésrõl nem is beszélve. Az Asimovi világtól elég messze van! De ezt meg nem részletezném! A véleményrõl meg annyit, hogy az szubjektív, nekem nem tetszik mert rossz, ez viszont nem zárja ki, hogy másnak bejöjjön ez a film, ez egy filmes oldal ez pedig egy film topikja, ahová leírhatja mindenki a véleményét, nagyon ezt nem kellene túlragozni és nem kellene leszólni a negatív kritikát, mert leszólni én is letudok bárkit! :D
10/10
djviking1 2014 nov. 02. - 07:31:28 10/10
(137/176)
Még egy rövid monológ és ígérem ez az utolsó! :D
Elolvastam mit írnak port-on fejlécben a filmrõl.Tisztázzuk,attól hogy a jövõben játszodik és robot van benne,attol még ez nem sci-fi hanem DRÁMA!!Ha ezen leírást olvastam volna,tuti meg se nézem,mivel köze nincs a film mondanivalójához!Ez az alkotás egy tökéletes géprõl szól,aki"ami" egy gyártási hiba következtében öntudatára ébred,és tökéletlen ember szeretne lenni!Szövevényes,az emberi jó és rossz tulajdonságokat végig mutatva,mély érzelmeket gerjesztve vezeti végig a cselekménysorozat szálait a film!100 szónak is 1 a vége,ha valaki sci-fire számít az csalódni fog.De ha szeret gondolkodni egy filmen,és átérezni minden mondanivalóját,ez biztos hogy az egyik kedvence lessz....!