Téma: A kígyó

9/10
Tiberio 2023 nov. 26. - 22:16:39 9/10
(17/17)
Elsőrangú korérzület-tanulmány; ezeket egyre jobban csinálják. Inkább azt emelném ki, hogy - mint mindig - most sem tudtam meg újat, vagy mást az egykori gyarmatbirodalmak alattvalói nyakán élősködő nagyköveti-konzuli-diplomata bagázsról, mint amit gondoltam ezekről: előbb érdekel egy ilyet a teája hőmérséklete, mint egy polgártársának élete, akinek biztonságán hivatalból őrködnie, akinek minden segítséget megadnia kellene. Hogyan is beszéltek a hátizsákos turistákról? Piszkos, drogos csavargók, ugye... A helyi rendőri erők is hozták a formájukat.

Tisztelet a kivételnek, a fiatal hollandnak, aki képes volt cselekedni.
10/10
tóthlászló 2023 nov. 26. - 08:52:27 10/10
(16/17)
Kezdetben rendkívül idegesítő és elborzasztó, de azután már izgalmas, viszont megnézni csak egybenérdemes a 8 részt (nincs fent a neten ingyenes verzió). Igen jól megcsinált darab (felvettem az epizódokat és gy sikerült egyhuzamban végignézni).
8/10
Zitandi 2023 okt. 15. - 21:07:15 8/10
(15/17)
Az első részről lemaradtam de teljesen képbe kerültem a másodikban, egyedi hangulata van, élvezetes minden perce, kicsit ijesztő hogy akkoriban a távol-keleten mennyire nem érdekelték a hatóságokat az eltűnt turisták. Ebben a második részben volt egy jelenet amikor egy étteremben lefényképeztette magát a páros, itt van az eredeti fotó:
https://en.wikipedia.org/wiki/Marie-Andr%C3%A9e_Leclerc#/media/File:Leclerc.webp
10/10
steelprophet 2022 jan. 12. - 08:58:43 10/10
(14/17)
Nagyszerű sorozat. Ugrálás térben és időben, amihez kell némi felfogóképesség, hogy megértsük, éppen mit miért mutatnak, de a végére szépen összeáll a kép. Lenyűgöző helyszinek, gyönyörű képek, korrekt iparosmunka. Egy a lényeg: szórakoztató, odaszegez a tv élé!
emmerssaon 2021 nov. 05. - 12:54:51 Előzmény Edmond Dantes
(13/17)
Attól nem lesz jó és/vagy érdekes egy film/sorozat, hogy percenként ugrálunk időben és térben! Meg kell találni az arányokat! Itt kifejezetten zavart, hogy tényleg 1-2 percnél tovább nem maradtunk egy idősíkban...
emmerssaon 2021 nov. 05. - 12:52:39
(12/17)
Az 1. rész után dobtam a kukába. Ha már a felütés unalmas, minek időt pazarolni rá :)
10/10
filoszemitabéluska 2021 máj. 23. - 16:46:29 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(11/17)
https://canissi.hu/a-stilusos-ferfiak-szent-gralja-sprezzatura/ Szerintem ennek a jelenségnek több köze van a mai lazább stílus kialakulásához. Meg nagy szerepet játszott benne a cowboy nadrág divatossá válása és elterjedése. Az meg örök igazság, hogy "alkalomhoz illő legyen az öltözék". Az is egy fajta sznobság, ha valaki bölcsész módjára, zakó helyett egy kinyúlt pulóverben megy színházba, mintegy jelezve, hogy ez számára nem különleges alkalom, ő szinte minden nap ott van.
offtopic
Edmond Dantes 2021 máj. 23. - 12:06:15 Előzmény filoszemitabéluska
(10/17)
Szerintem a miniszoknya, majd a hippikorszak ruházata kellett ahhoz, hogy a divatot a merev posztviktoriánus öltözködésből (kiskosztüm-blúz) kivezesse. Hasonló a helyzet a férfiöltözködésben: öltöny-fehér ing-nyakkendő egyenruházat a múlté.
Edmond Dantes 2021 máj. 23. - 12:00:09 Előzmény Anna Dé
(9/17)
Lassú? Az ember nem győzte kapkodni a fejét-szemét, most éppen hol vagyunk, mikor vagyunk, ki-merre-meddig. A reptéri kijelzőkre hajazó helyszín- és időpontmutató kb. ötpercenként vagy még gyakrabban ugráltatta a cselekmény aktuális helyszínét, időpontját. (Ld.beírásomat kicsit lejjebb.)
10/10
filoszemitabéluska 2021 máj. 22. - 19:00:52 10/10 Előzmény Anna Dé
(8/17)
Azért egy nő sokkal mutatósabb egy jó frizurával és ápolt külsővel, mint a 70-es évek csapzott koszlidércei. Szigorodott a férfi divat is. Aki ad magára, nem vesz fel rövid ujjú inget, csak hosszú ujjút, feltűrt ujjal, vagy nyakas pólót, mokasszint pedig csak titokzoknival. Az más kérdés, hogy a 3. legelhízottabb nemzet vagyunk világviszonylatban és ezen nem segít a dress code.
10/10
offtopic
Anna Dé 2021 máj. 22. - 15:31:04 10/10
(7/17)
Ja, és baromira bejöttek a ruhák is. Nem tudom melyik turkálóból szerválták őket, de rohadt jól néztek ki. :D Ezért is írigylem anyámat, hogy ő még élvezhette a hetvenes évek laza hippi stílusát, amikor mindenben menő volt az ember. Meg mindent mindennel lehetett kombinálni.
10/10
Anna Dé 2021 máj. 22. - 15:27:32 10/10 Előzmény filoszemitabéluska
(6/17)
Vagy az olcsó hasis miatt. :) Egyébként tényleg jó sorozat. Lassú volt, de élvezetes. A Sobhrajt alakító színész a Mauritániai filmben is nagyon jó volt. Delhusa Gion? :D Tényleg. Lehet benne vmi. Akkor azért tűnt ilyen ismerősnek. :D
10/10
UncleSam 2021 máj. 21. - 16:22:37 10/10
(5/17)
10/10
10/10
filoszemitabéluska 2021 máj. 18. - 20:11:46 10/10
(4/17)
Ne fogadj el édességet idegentől! Rendkívül színvonalas sorozat. Nem tocsog a vértől, de a nézőt mégis az infarktus kerülgeti, olyan izgalmas. A Delhusa Gion hasonmás verseny győztese által megformált figurától szabályosan kilelt a hideg. A 70-es évek hangulata nagyon ott volt a sorozatban. Ismerősöm, aki túrázott Nepálban 2000 környékén még látott kiöregedett amerikai hippiket, akik vén fejjel ott ragadtak, talán a pénz hiánya miatt, vagy Sobhraj elvette az útlevelüket.
6/10
itsme1 2021 ápr. 24. - 10:16:51 6/10
(3/17)
Azt már megszoktam, hogy a sorozatoknak indokolatlanul magas pontszámuk van, hiszen, akinek nem tetszik az első rész, nagy valószínűséggel nem nézi tovább és ezért (jó esetben) nem is pontozza le. Na, de ez? Az egész történet simán belefért volna egy kétórás filmbe. Végtelenségig vontatott, tele ellenszenves vagy idegesítő karakterrel. A rendező szanaszét nyiszálással próbálta izgalmassá tenni az eseményeket, de így saját történetét spojlerezte le. Az időben ugrálás valóban nem zavaró, mert olyan bot egyszerű a sztori, hogy nehéz elveszíteni a fonalat, de nem is tesz hozzá semmit, az amúgy szemmel láthatóan alacsony költségvetésű alkotáshoz.
Edmond Dantes 2021 ápr. 21. - 14:36:14
(2/17)
Bár már az 1. rész 2. percében kiderül: valós személy(ek) valós cselekedeteiről lesz szó, ez mit sem von le a sorozat feszültségéből, érdekességéből. A széria elején 1997-et írunk, az események váltakozó -főleg ázsiai- helyszíneken viszont a 70-es években játszódnak. Az pedig, hogy 1997 óta napjainkig hogyan alakult a főszereplők élete, csak az utolsó rész végén derül ki. Az idősíkok és helyszínek gyakori, sokszor pár percen belül többszöri váltakozása egyáltalán nem zavart, ellenkezőleg: néha már előre tudni-tippelni lehetett, hogy a következő snittben hol-mikor járunk majd. Költséget nem kímélő, igényes mozi. Az indiai-vietnami származású rosszfiút, Sobhrajt algériai francia színész játssza, kiválóan.
8/10
Antal Kellner 2021 ápr. 17. - 19:02:53 8/10
(1/17)
Szerintem jó sorozat.
Igaz történet, szóval a sztori adott és mindent kihoztak belőle amit kellett. Nagyon jól adja vissza a 70-es évek életérzését, a karakterek kifejezetten jók, ami zavaró az az időben ugrálás,de megéri elmerülni a sztoriban,és figyelni rá. Klassz thriller!