10/10
bercesnagy 2011 márc. 27. - 19:19:09 10/10
(138/318)
Nagyon tetszett, mindenkinek csak ajánlani tudom. 10/10
zottyo534 2011 márc. 27. - 16:15:44
(137/318)
10/10
olang 2011 márc. 27. - 15:06:24 10/10
(136/318)
Végre megnézhettem a filmet.
Tetszett. Jó film. És remek szinészi munka. És egyáltalán.

Kérésem/kérdésem:

Meg tudná valaki irni, hogy mi az a zene, ami a végén a király rádiósbeszéde alatt megy? Nem elõször hallom, nagyon tetszik, de nem tudom, micsoda.
10/10
feeco 2011 márc. 25. - 00:03:33 10/10 Előzmény enceladus
(135/318)
én sem akarlak megbántani, de a film szerencsére nem ilyen egyszerû. talán te igen..
3/10
enceladus 2011 márc. 24. - 18:10:07 3/10
(134/318)
Sziasztok. Tudom, hogy szinte mindenkinek tetszett, és nem akarok senkit megbántani a véleményemmel, de a történet nekem unalmas volt. Gyakorlatilag nem szólt másról, minthogy tanítják a királyt beszélni. Azonban érdekes volt látni, hogy az angoloknál király lehet valaki úgy, hogy még beszélni sem tud, akkor, mikor a másik szerencsétlen a fél világot meghódítja, emberek millióit tartva szónoklataival extázisban.
10/10
10stella14 2011 márc. 21. - 19:24:59 10/10
(133/318)
Ajánlom mindenkinek! Nekem nagyon tetszett, alapból szeretem az "újfajta" történelmi filmeket, tetszett, hogy nem volt annyira komoly, néha megnevetettet Colin Firth játéka. Mindenképp 10-es!
10/10
feeco 2011 márc. 20. - 15:00:03 10/10
(132/318)
Végre egy intelligens filmet is elismert az Akadémia..
Szinte el se hiszem..
Zseniális, remek, BRAVO!
10/10
palmaizs 2011 márc. 20. - 09:44:12 10/10
(131/318)
A film Firth es Rush jateka, a temavalasztas es tortenelmi idoszak miatt tetszett nagyon. Es bar bamba ezt mas kontextusban irta, de "Ha egy film a mai "cinikus" világban eléri, hogy az emberek könnyes szemmel jöjjenek ki a moziból, mert a film végén ébrednek fel" - ha nyilvan nem is ennyire szirupos megfogalmazasban - az szerintem jo film. Szivesen megveszem DVD-n is, az ertekeleshez pedig hozzabiggyesztettem egy 10-est.
Catarina50 2011 márc. 20. - 09:34:07
(130/318)
A film jó, bár elég hosszú. És a színészek is jók, sõt: nagyon jók. Colin Firth szerintem csak azt adta, amit benne van. A TEHETSÉGÉT. Annak meg kifejezetten örültem, hogy H.B.C., (aki a férje miatt annyi tõle idegen szerepben játszott) ismét a hozzá illõ szerepben tündökölt. És Jennifer Ehle az évek múlásával sem változott sokat.
Dyrtyho 2011 márc. 17. - 03:05:01
(129/318)
Már annyi jót halottam errõl a filmrõl,de még 1x sem tudtam rá venni magamat,hogy megnézem,talán majd valamikor az elkövetkezendõ hetekben bepótolom ezt a lemaradásomat :)
3/10
bamba 2011 márc. 14. - 13:02:08 3/10
(128/318)
Ha egy film a mai "cinikus" világban eléri, hogy az emberek könnyes szemmel jöjjenek ki a moziból, mert a film végén ébrednek fel
ha egy filmben minden színészi alakítás rutinos, sablonos
ha egy film túl kívánna nõni a konkrét történetén, oly annyira hogy utána meg kell magyarázni, hogy mirõl is szólt tulajdonképpen
ha egy olyan általános ember példát kívánna megmutatni, amit mindenki behelyettesíthet, amikor a saját árnyékával neki, személyesen kellett megküzdenie, attól még az csak egy dramaturgiai alap
persze attól még az a film, film lesz, csak legfeljebb rétegfilm.
"Ti mind okosak vagytok""Igen mi mind okosak vagyunk" ez jut az eszembe sok hsz-ról, visszaszajkózzák a "trendi" kritikusoknak ezt a "fantasztikus, nagyszerû zseniális film" - maszlagát. Akinek meg nem tetszik, az ....
Túlzottnak tartom az ömlengést, persze mindenkinek joga van.
:)
sofi 72 2011 márc. 14. - 11:07:37
(127/318)
Szeretem ezt a filmet. Jó volt, de nem fog akkora nyomot hagyni bennem, mint azok, amiket a kedvenceim közé sorolok. Minden esetre a mai felhozatalból kitûnik egy picit. Tetszett benne, hogy nem siették el, a közeli felvételek az arcokról (ez a gyengém) és a kapcsolatok megjelenítése. Bár ezekbõl lehetett volna több is talán. Colin F. remekelt. Mondjuk ez nem újdonság. Szeretem, ahogy játszik és végre nem az ügyeletes mamlasz megszemélyesítése volt a feladata. A film viszonylag lassú folyású, ami annak köszönhetõ, hogy nem egy forradalom kibontakozását követhetjük nyomon, hanem egy ember félelmeinek a kiderítését, legyõzését, egy bontakozó, bizalmon alapuló barátságon keresztül, szembeszállva a hierarchiával, származással. Persze a királyi ház belsõ érájában zajló rideg és sokszor kegyetlen történéseket mi "halandók" is sejtjük, de azért szívet szorongató volt hallani egy gyermek és az ügyeletes dada közti kapcsolat ecsetelését, ami talán kihatott a felnõtt EMBER további életére is. A katarzis talán az, hogy bebizonyosodott (nem elõször), hogy a nagyhatalmú elit is lehet gyenge, sérülékeny, nem csak mi, akik a piramis alját képviseljük és a gyermekkorban elszenvedett fájdalmakat tudatosan feldolgozhatjuk/legyõzhetjük egyedül, vagy segítséggel.

Lényeg, a lényeg: érdemes megnézni.
10/10
valkoinen 2011 márc. 12. - 22:58:05 10/10 Előzmény Brancalleone
(126/318)
Egyetértek az elõttem szólóval. Szerintem is nagyon jó film, 10/10. Én is kicsit azt gondolom, hogy divat lett tõle elvitatni az Oscart.
8/10
Sadenal 2011 márc. 11. - 01:17:01 8/10
(125/318)
Szerintem is jó film volt, de sajnos tényleg volt úgy hogy szinte állt a film. A színész gárda tökéletes volt Rush-Firth fõleg, de Helena Bonham Carter is nagyon hozta a formáját.....Még nem láttam az összes Oscar-jelölt filmet, így nem akarok elhamarkodottan dönteni, de a film mondanivalója és bizonyos szintû emberi mélysége miatt kijárt neki az Oscar......


8/10
PrimeTime 2011 márc. 10. - 16:46:03
(124/318)
Jó film, meg minden, de szerintem sem kiemelkedõ. Tipikusan az, ha álmos vagy, akkor simán be is alszol rajta. Képtelen volt fenn tartani a figyelmemet. Kicsit túlértékelt is én úgy gondolom, nálam 10/6. Én a Black Swan-nak adtam volna az Oscart, mert minden elemében érdekesebbnek találtam, mint ezt.
10/10
mr.nobody 2011 márc. 09. - 12:26:02 10/10
(123/318)
Nekem nagyon tetszett a film!!!! Számomra minden szinten tökéletes volt gondolok itt a rendezésre,színészkedésre,stb...!!! Colin Firth megérdemelte az oscart meg Helena B.Carter is király volt pedig õt nem csipem igazán de itt lehengerlõ volt és G.Rush pedig eddig király színész volt ahogy ebben a filmben is bizonyitotta és megemlíteném a W.Churchillt játszó színészt nevezetesen Timothy Spallra gondolok hát azaz ember eszméletlen jól nymta csak kár h nem volt benne sokat már õ érte megérte megnézni!!!!!!! Én egy 10/10et adtam. PEACE
Heisenberg 2011 márc. 08. - 21:26:33
(122/318)
Belenéztem a film elejébe hogy hú ez nagyon jó lesz, de végülis amikor végignéztem ,kissé leült a film a közepe felé, Hitler egy kicsit feldobta de igazából már nem volt túl érdekfeszítõ a történet vagy lehet hogy csak túl hosszú volt a film. Másik: Spoiler: A logopédus pasi az elsõ percben megtalálta a megoldást, ha a dadogós király úgy olvasott fel hogy közben hangosan zenét hallgatott akkor hibátlanul felolvasott ,nem értem miért nem ezt a módszert alkalmazták.
Brancalleone 2011 márc. 08. - 02:27:18
(121/318)
"Ti mind egyéniségek vagytok" "Igen, mi mind egyéniségek vagyunk", ez jut az eszembe azokról a hozzászólókról, akik szinte betûrõl betûre visszaszajkózzák a "trendi" kritikusoknak ezt az "aranyos film, de semmi több" - maszlag -át. Ha egy film a mai cinikus világban eléri, hogy az emberek könnyes szemmel jöjjenek ki a moziból, ha egy filmben minden színészi alakítás tökéletes, ha egy film túl nõ a fõhõs konkrét történetén és egy olyan általános ember példát mutat, amit mindenki behelyettesíthet arra a helyzetre, amikor a saját árnyékával neki, személyesen kellett megküzdenie, az FILM.
Ezt "learanyos"-ozni, egyet jelent: a csávó gyáva, és álságos módon próbál degradálni egy olyan filmet aminek nem ért egyet a mondanivalójával, mert nem a halálról szól, hanem arról, hogy van értelme küzdeni: megfigyelhetõ, hogy a kritikusok többsége ezzel a módszerrel próbálja lesajnáltatni az olyan pozitív végkicsengésû filmeket, amelyek nem sorolhatók be egy zsánerbe se.
Persze, mindenkinek joga van a véleményéhet, de akkor ezt kéne írni, és nem ködösíteni.
3/10
bamba 2011 márc. 06. - 16:34:54 3/10
(120/318)
Egyszer megnézhetõ, de semmi különös. - Vasárnap ebéd után akár bele is lehet aludni.
Sablonos rendezés, rutinos színészek, s közepeske forgatókönyv.
Az operatõr miatt adtam neki 3-ast.
9/10
pointman 2011 márc. 06. - 12:02:55 9/10
(119/318)
Nekem tetszett ugyan a film de az oscart szerintem nem neki kellett volna megnyernie. (A legjobb film kategóriában.) És sajnálom, hogy az Eredetet csak a technika terén díjazták. Szerintem mint film is megérdemelte volna az oscart.