werzsi9 2018 nov. 07. - 15:07:54
(120363/123863)
Külön megemlítem a színészek közül az aggastyán Lee Soon-Jae-t, aki 85 évesen is szerepet vállalt.
werzsi9 2018 nov. 07. - 14:54:30
(120362/123863)
Jó ötlet volt Zsiráf beválasztása. Nagyon jó karaktert alakít. Csak nagyon ritkán nevet a filmben.
werzsi9 2018 nov. 07. - 14:51:34
(120361/123863)
.
werzsi9 2018 nov. 07. - 14:48:08 Előzmény bori4
(120360/123863)
Nagyon reméltem, hogy nem maradok magamra a Live magasra értékelésével. Azért is noszogattalak, hogy nézd meg. :-)) Remekül összefoglaltad a véleményedet. A rendőrökről ilyen nézőpontból még nem láttam filmet. Megtudtam azt, hogy nemcsak az orvosnak, pedagógusnak kell elhívatottság a munkájához, hanem a rendőrnek is. Ha ez nincs meg, csorbát szenved az emberekhez való viszony: a gyengék segítése, a bűnösök törvény elé állítása, de a kollegalitás és a szerelem is. Azt hiszem, hogy az alkotók a cél kedvéért kicsit kisarkították a téma bemutatását, de ilyen formában a néző jobban átadja magát a mondanivaló megértésének.

Azt még tudni kell, hogy a szereplő rendőrök járőrként dolgoznak, nekik speciális feladatot kell ellátni: megakadályozni a bűnesetet, ha lehet, elfogni a tettest, segítséget nyújtani a sérülteknek, esetleg életet menteni, és közben olyan döntéseket hozni, amivel senkit sem sértenek meg, beleértve a társadalom csúcsán lévő kivételezetteket is. És mennyien vannak az olyanok, akik a rendőröket kapcájuknak tekintik! Kemény férfiakat ismerünk meg a filmben, akik azonban bajtársuk miatt képesek a sírásra is. Én nem tudom, hogy milyenek a magyar rendőrök. Kell, hogy legyen itt is fegyelem, a felettesek iránti tisztelet, a beosztottak iránti felelősségérzet.

Ahogy írtad, itt nincsenek sztár szépfiúk. Gondolom, ez szándékos lehetett, a szerzők ezzel is érzékeltették, hogy a hőseink hétköznapi emberek.
bori4 2018 nov. 07. - 13:38:57 Előzmény Ljerk
(120359/123863)
Ó, ennek a sorozatnak a magyar feliratát Rhubarnak köszönheti a közönség és némi közöm nekem és Nicanak is volt hozzá... Szép emlék marad a közös munka! :)))))))))
Micsoda szereposztás volt kérem - Jang Hyuk, de a két hölgy is kiválóan alakított!
Az Izaura biztos szinkronizálva adja le....

http://asianwiki.com/Shine_or_Go_Crazy
Ljerk 2018 nov. 07. - 11:04:42
(120358/123863)
November 21. új dél-koreai sorozat az Izaura TV-n: A fény árnyékában (Shine or Go Crazy) első rész - https://elhaym.wordpress.com/2018/11/07/a-feny-arnyekaban-uj-koreai-sorozat-az-izaura-tv-n/
bori4 2018 nov. 07. - 10:49:24 Előzmény werzsi9
(120357/123863)
Live
Egy sorozat, ami maradéktalanul leköt, foglalkoztat és érdekel, mert a történet valós, realisztikus - már-már dokumentumszerű forgatókönyvvel - nagyon életszerű. A történet csupa olyan témát tárgyal, ami nagyon valós, ami nálunk és velünk is megtörténhet.... Hőseink átlagemberek, akik hasonló gondokkal küzdenek, mint nálunk. A forgatókönyv kíméletlen: van társadalomkritika bőven, az esetfelvetések, azok felderítése, nyomozása során nem marad adós a véleményével.
A rendőrök itt hús-vér emberek, mindenféle hibákkal és erényekkel.... nem bárgyú, nevetséges figurákat látunk. Az egyik szöuli körzeti rendőrség csapatának mindennapjait, munkáját, életüket követhetjük. Ők azok, akik először érkeznek egy baleset, vagy bűnügy helyszínére és szembesülnek sokkoló esetekkel, ahol azonnal dönteni kell, ahogy a szabályzatban elő van írva, vagy amit az emberség felülír ...
Itt nincs ügyeletes szépfiú, akiért rajongani kötelező, akármilyen hülyeség is a történet, nincs csillogás, máz, ezért bizony fárasztó, olykor nehéz és fusztráló, lelkileg olyan megviselő - mint az életet élni.
A színészi munka kimagasló.
http://asianwiki.com/Live_(Korean_Drama)
bori4 2018 nov. 03. - 21:05:01 Előzmény Riamara
(120356/123863)
Végülis nem zárt be, csak átrendeződött... Ugyan úgy kitehetnék, és van aki ki is teszi pl. a Terius és amit most nézek a Live is , a beszélgetés is zajlik...
Az általad itt említett sorozat a doramaland.hu -ra kerül fel, de én onnan nem tudok letölteni... Valahogy majdcsak összekunyizzuk, ha kész lesz végig...
Riamara 2018 nov. 03. - 19:04:51
(120355/123863)
Úgy haragszom a D-Addicts bezárása miatt. Kevesebb a felirat, aki pedig fordít, az inkább az online oldalra teszi fel a munkáját. A 100 days után a másik menő sorozat is ott kötött ki.
The Smile Has Left Your Eyes cím alatt fut, bár a sorozatnak van egy tök más címe is. A lényeg, hogy valami hátborzongatóan jó. Kicsit a Hello Monterre emlékeztet, és nem csupán a főszereplő miatt. Ugyanaz a macska-egér játék, ugyanolyan ütős karakterekkel, éles pengeváltásra hajazó párbeszédekkel. A szereposztás meg igazi sztárparádé.
Remélem közzé teszik a feliratokat is, mert ez is többször nézősnek tűnik.
bori4 2018 nov. 03. - 14:33:57 Előzmény werzsi9
(120354/123863)
Átküldtem mindkét rész A-Z-s linkjét.... :)
werzsi9 2018 nov. 03. - 13:38:10 Előzmény bori4
(120353/123863)
Én is megnézném, de nem találok videót. A szokásos helyen r6nincs, pedig többféle címmel próbáltam Találtam egy linket, amit ajánl valaki, de a vírusölőm nem engedi letölteni. Most próbálom az oroszról, de az általában nem szokott jó lenni, alábeszélik a fordítást.

Segítesz?
bori4 2018 nov. 02. - 20:05:32
(120352/123863)
Tegnap és ma remek bűnügyi vígjátékkal szórakoztam - The accidental detektive (2015) és a The accidental detektive2-vel, ami idén készült. Jó hogy egymás után néztem közvetlenül, mert valójában össze is függnek.
Kwang Sang Wo, Sung Dong Il és a 2. részben hozzájuk csatlakozó Lee Kwang Soo - akiről tudtam, hogy remek komikus -, szóval ez a triumvirátus minden dicséretet megérdemel a játékáért. :)) Meg a forgatókönyv is és a rendező is - aki történetesen egy hölgy egyszemélyben - Lee Eon Hee...
Az idei koreai filmhéten a The accidental detektive2-öt is vetítik...
Szívből tudom ajánlani, remek kikapcsolódás.
Riamara 2018 nov. 02. - 13:05:22 Előzmény bori4
(120351/123863)
Ami azt illeti közben én is rászoktam az online sorozatnézésre, így ott követem a trónörököst is. Meg még rajta kívül vagy három különböző sorozatot. :D
Nem tudom láttátok-e azt a robotos sorozatot? Are you humans? vagy valami ilyesmi a címe. Na ilyen gyorsan még egy sorozatot sem daráltam le. Kicsit sem csodálkoztam, hogy a hősnő belezúgott a robotfiúba, annyira szeretnivaló volt. Pedig én általában nem vagyok oda a túl ideális hősökért.
A másik sorozat a Man Story, de azt csak kisebb adagokban tudom nézni, mert elég melodrámás. És tényleg nem tudom mi legyen a Maney flowerrel, mert olyan lassan halad, a fordítása, hogy én szinte az összes fordulatot elfelejtettem már.
A Teriust viszont töltöm is, és úgy nézem, mert számomra többször nézhetős a történet. Mondjuk a 100 dayst is töltöm. Eddig cseh feliratokat csatoltam hozzá, de azok sem haladnak valami gyorsan, bár a csajszi, aki fordítja, elég megbízható., és tetszik, ahogy fordít.
bori4 2018 nov. 02. - 11:50:17
(120350/123863)
Közben "élőben" követem a Terius behind me-t, naprakész a fordítás ..... :)
Jó szórakozás, kikapcsolódás - ügynökös paródia, nem kell semmit komolyan venni benne ....
Jisub fényezése, jóképűsége ezerrel megdicsérve, helyzetbe hozva amit jól tud, azt csinálhatja.
A partnernője pici aranyos, a hóna alatt szinte elfér - de remek a színésznő.... :)))
Én komoly akciófilmet vártam Jisubtól, kicsit csalódtam, de aztán vettem a lapot, hogy ez más műfaj... Humoros alakításokban van nála szerintem sokkal jobb színész, de annyira nem rossz.... :))))))))
bori4 2018 nov. 02. - 11:41:50 Előzmény werzsi9
(120349/123863)
Igen, ahogy korábban is írtam, majdnem a Live-t kezdtem el a Let me ... helyett. Mindenképpen megnézem ...
bori4 2018 nov. 02. - 11:39:08 Előzmény Riamara
(120348/123863)
Visszatérve a 100 napos herceghez - nem igen jöhetett be nekünk sokunknak, mert most kezdte ismét fordítani a fiú, aki egyszer már lemondott róla.... aztán visszavette... Első részt tette ki eddig...
Az SB-n is van egy "ferdítője", az előbbre jár, de nem adja ki, csak ott lehet online nézni....

werzsi9 2018 nov. 02. - 11:24:02 Előzmény bori4
(120347/123863)
Amikor újabb filmet választasz megnézésre, ajánlom a Live-ot. Nekem tetszett, és kíváncsi vagyok a véleményedre. A rendőri lélekrajz áll a középpontban. Érdekes a társadalmi helyzetük bemutatása is. Persze sok dolgot furcsáll az ember, a magyarázat erre a koreai, számunkra sajátos és idegen szokásokkal és szemlélettel magyarázható. Pl. a rendőrtiszt térdre borulva könyörög egy gazember kiskirálynak, hogy a beosztottját ne rugassa ki. A technikai felszerelésük közben ultramodern. A film végig feszült, pörgős, izgalmas, sok erkölcsi tanulsággal.
bori4 2018 nov. 02. - 09:54:39 Előzmény Riamara
(120346/123863)
Már egy ideje figyel nálam ez a film, a koreai filmhéten is vetítik .... :)
Hanem a Money flowerrel jól megjártuk.... :( elölről kéne talán kezdeni, ha meg lesz az összes felirata...
bori4 2018 nov. 02. - 09:46:06 Előzmény bori4
(120345/123863)
Ahogy SIG ölel, nem ölel úgy senki.... :)
bori4 2018 nov. 02. - 09:41:17
(120344/123863)
A jellegzetes SIG-es orr-húzás, ha mérges.... :)))