Téma: A kis Buddha

BZZZs 2019 jan. 24. - 17:09:16 Előzmény Zefyr93
(30/30)
Létezik olyan film, amely ezt a témát "közelebb hozza"?
6/10
gregga 2017 márc. 10. - 01:01:39 6/10
(29/30)
Elég gyenge a forgatókönyv, meg az amerikai szülõk, fõleg az apa sem játszanak valami jól, de 10 évente azért meg lehet nézni, aranyos film. :)
Zefyr93 2016 jan. 01. - 21:45:46
(28/30)
Ez a film egyik oldalról hiánypótló alkotás. Másikról pedig olyan, ahogyan mi, európai emberek gondolkodunk. Különösképp a buddhizmusról. Ez érzõdik a kommenteken is. Kedves Linkininside: a buddhizmusban nincs lélekvándorlás, mivelhogy nem is beszélnek olyanról, hogy lélek. Reinkarnáció van, aminek a totál hibás fordítást leszámítva vajmi kevés köze van az ún. lélekhez, individuumhoz. Halálunkban nem csak testünk, hanem teljes személyiségünk is eltûnik örökre. Ez van. No de most ennyit a buddhista "lélektanról". Az viszont, hogy néhány hamis mendemondából kinõtt vallás, ez minden sebbõl vérzik. Nem vallás. Vagyis nem abban az értelemben az. Ugyanannyira létezett történelmi Buddha, mint történelmi Jézus, Mohamed ésatöbbi(ek). No meg hogy mi lett belõle? Valami olyan kettõ és fél ezer éves tanítás, amely, függetlenül attól, ki tud, s ki nem azonosulni vele, aspektusaiban olyan állításokat tesz, melyeket csak a XX-XXI. sz-i pszichológia, asztrofizika, kozmológia "fedez majd újra fel". Ennek a filmnek pontosan az a hiányossága, hogy mutat egy színes-szagos, valóban érzékeny tablót minderrõl, de semmivel sem hozza közelebb a buddhizmus lényegét mihozzánk. Hiszen láthatólag azt Bertolucci sem igazán kapiskálja.
M E 2012 júl. 16. - 22:48:37
(27/30)
hat, valahogy olyan rossz a szineszi jatek. sterilek a parbeszedek, mintha valami amator vandorcirkuszt neznek.
crackjack 2012 máj. 28. - 03:44:55
(26/30)
Nekem nagyon bejön ez a film, és film végén lévõ zene csodaszép... és nagyon passzol a képsorokhoz.
6/10
Sadenal 2011 júl. 25. - 18:14:18 6/10
(25/30)
Én egy kicsit be is aludtam rajta, pedig érdekesen indult. A vége viszont nagyon szép volt azzal a zenével. Talán egyszer majd elõveszem, de nem hagyott bennem mély nyomot...


6/10
2/10
Kuznyecov 2010 aug. 21. - 19:54:01 2/10
(24/30)
12 éven aluliaknak ajánlanám.
filmbarbár 2010 júl. 05. - 10:55:00
(23/30)
Van úgy, hogy a nézõk egy (kis) része azt se fogja föl, hogy mit néz.
'A kis Buddha' csodálatos lehetõséget kínál arra, hogy láss, ne csak nézz. Szépen elmeséli azt, hogyan lehet valamit végre meglátni és felfogni, ami mellett már ezerszer elmentél. Végtelenül egyszerû dolgok esetén gyakran járhat így az ember. Kell egy reveláció és sok mindent máris másként fogsz látni, úgy vélem.
Hannibal Lecter 2010 jún. 28. - 11:46:18
(22/30)
100000000000000000000000000000000%-os film.
norveghalasz 2008 nov. 17. - 17:41:53
(21/30)
Nos, én tegnap hajnalban végignéztem a filmet. (Egyébként nem vagyok mazochista, nekem nem lenne elég a két-három óra alvás, de beteg vagyok, lázasan nem tudok aludni...) Jó pont: nem voltak közben reklámok! Rossz pont: a kereskedelmi csatornákra jellemzõ módon itt is levágták a film végét, így nem láthattam a stáblista után a gyönyörû homokból készült mandala eltörlését.
Sacamura 2008 nov. 17. - 17:05:42
(20/30)
Elnézést a tegezõdésért.
Sacamura 2008 nov. 17. - 15:38:25
(19/30)
Igazad van, abban, hogy a kis karikák a képernyõ sarkában sokszor nem a valóságot tükrözik és tényleg IQ szerint reálisabb lenne az osztályozás, de akkor a Hetedik címû filmet (vagy David Gale élete, Egy asszony illata, Halálsoron, Remény rabjai hogy csak párat említsek) Te hány órára tetted volna és milyen karikával? (a kis Buddhára felesleges volt a 18as karika) Ezek is jó filmek amit több ember is megnézhetne, de fõ mûsoridõben ki ültetné le elé a 12 éves gyerekét, még ha az átlag feletti intelligenciával is rendelkezik? A gyerekre milyen hatással lenne? Lehet hogy egy pár fiatal gyerek megértené az ilyen filmeket, mert pl. én is már 14 évesen is ilyen filmeket néztem legszívesebben amiknek van valami mondani valójuk, de a nagy többségre ez káros hatással lenne. Úgyhogy bocsi de nem gyõztél, meg :) Én örülök, hogy a tv2 ad olyan filmeket amiknek van mondani valójuk és az embernek el kell gondolkoznia rajta. Sokszor ez erõszakkal, szexualitással párosul és ezért akárhogy is szeretnénk, maradni fog a késõi kezdés és vastagsárga és piros karika.
pozsizsuzsi 2008 nov. 17. - 10:29:32
(18/30)
Nem értek egyet ezzel a "gyereknek való - nem gyereknek való" dologgal. A gyerek kategóriába sok korosztály belefér, ezért találták ki a képernyõrondító karikákat. A szülõ meg úgy értékeli és használja, ahogy akarja, már ha akarja egyáltalán.
Szerintem nemigen szükséges a széltõl, a gondolatoktól meg a tájékozódás lehetõségétõl elzárni a kölköket. Ha még túl sok neki, majd kérdez. Vagy még annyira unja, hogy oda sem lehet a tévé elé szögezni. Inkább hasznos lenne egy IQ karika, mert sokan igen helytelen következtetéseket vonnak le egy-két (há...) mûsorból felnõtt fejjel, mert képtelenek jól értelmezni.
kocamama 2008 nov. 17. - 10:17:47
(17/30)
Szerintem, ez csak egy nagy halom giccs. Egyedül a film zenéje jó, az tényleg fantasztikus.
Sacamura 2008 nov. 17. - 01:06:02
(16/30)
Bár egyet értek veletek abban, hogy az ilyen jó filmeket nem ilyen késõn kellene adni, de lehet kicsit más szemszögbõl is nézni a dolgokat. Az RTL klub egyáltalán nem ad ilyen filmeket, úgyhogy valamilyen szinten köszönettel is tartozunk a tv2nek hogy õk egyáltalán adnak. Amúgy ezek a filmek felnõtteknek valók. Nem adhatják fõmûsor idõben a felnõtt meg ha akarja fent marad megnézni. Mondjuk a 10! helyett már kezdõdhetett volna a Hetedik és a kis Buddha pedig mehetne reklámok nélkül. Itt-ott figyel erre a tv2. Pl. ha jól emlékszem a Halálsoron címû filmet (egyik kedvencem) nagyon rövid reklámokkal adták.
sihapapa 2008 nov. 17. - 00:39:20
(15/30)
A film nekem nagyon tetszett, szerintem élvezhetõ, érthetõ (persze, nem vagyok szakavatott a témában, mint egy kedves hozzászóló elõttem, aki szerint alapvetõ kérdések nem lettek kibontva...). Egyetlen bajom az egésszel, a kezdés idõpontja. Ha lenne valaki, aki elmondaná a tv2 mûsorokért felelõs személyének, hogy milyen mûsort milyen idõpontban adjanak, akkor azt megköszönném. De valójában mindegy. Ilyen a mesében sincs, hogy "kultfilmeket" éjjel adnak. Kedves tv2! Ki nézi ezeket vasárnap éjjel??? Persze ezt illetékes nem olvassa... De amiért írok valójában, az a film. az pedig jó.
donbosco 2008 nov. 16. - 21:27:27
(14/30)
A Tv2 a hülyék gyülekezete, ezt régen is sejtettem, de most már tudom is. Mégis mit gondolnak, milyen emberek nézik (néznék) õket? Az élvezhetõ filmek fél 12-kor kezdõdnek vasárnap (!), ez pedig reklámok nélkül is hajnali 4-re fejezõdne be...
Az agyam eldobom, hogy még Szorcsik Ribi Viki is riszálhatja magát (1 órán át) a Hetedik és A kis Buddha elõtt!!!! Remélem ez a csatorna hamarosan lehúzza a rolót és jön valami helyette, ahol figyelembe is veszik a nézõket!
kafater 2008 nov. 16. - 15:33:06
(13/30)
azért nem nézem meg, mert túl KÉSõn a lesz :)
kafater 2008 nov. 16. - 15:32:25
(12/30)
Én nem nézem de pedig szeretném.
Csak egy kérdés: Ez miért 18-as karikás a film? mert van benne Durva szex vagy mi?
Hannibal Lecter 2008 nov. 16. - 09:21:49 Előzmény SandroVM
(11/30)
Nézd meg mégegyszer. Az egyik legjobb film a témában. A végén Norbu láma beszéde "Nincs halál, nincs szenvedés" megváltoztatta az életem.