Téma: A kísérlet

SZOTYl 2012 aug. 21. - 22:57:06
(69/89)
Igazad van.
A német verziót, annak ellenére, hogy eléggé nyomasztó és felkavaró, többször is megnéztem (tudom, perverz vagyok). Ezt Brody miatt kezdtem el nézni, de még õ sem tudott olyan jó lenni, hogy kb. a felénél nem keressek más elfoglaltságot.
fenrir 2012 aug. 21. - 21:58:04
(68/89)
már megint egy fölösleges amcsi remake... minek kellett ez is? a német verzió sokkal jobb.
9/10
Rutra 2012 júl. 30. - 09:28:03 9/10
(67/89)
Hû...A film nagyon jó! Jó pszichológiai felépítés. Nagyon jól tükrözi,hogy mennyi mindent elfolyt az ember. Még 1x :
Remek film.Én nem unatkoztam 1 percet sem. Szerintem kicsit le van pontozva :) Nálam egy nagyon erõs 9-es a film. Érdemes megnézni!!!
offtopic
zz76zz 2012 júl. 20. - 16:22:51 Előzmény hhrt
(66/89)
Szívesen. + szerintem azt nézd meg elõször :)
hhrt 2012 júl. 14. - 11:52:04 Előzmény zz76zz
(65/89)
Köszönöm !
hhrt 2012 júl. 14. - 11:48:04
(64/89)
Kedves zz76zz, Köszönöm !
hhrt 2012 júl. 13. - 10:33:55
(62/89)
Kérem írja meg valaki,hogy az eredeti filmnek hol lehet utána nézni, és mi a címe! (ugyan ez?)
5/10
technokrata 2012 máj. 03. - 18:56:16 5/10
(61/89)
A film hatalmas! De nem ez, hanem a német. Ez gyengus lett, mi több értelmetlen is. Az eredeti egy valódi esetet dolgozott fel, amit egyébként egyetemen is oktatnak azóta. Ez azonban egy borzasztóan gyenge baromság lett. Nem is értem miért készült...
mybutterflybird 2012 máj. 01. - 02:40:02
(60/89)
Borzalmas film lett.
Meg sem közelíti a német változatot.

SPOILER

Érdekes, hogy mindenhol be volt kamerázva és még sem csináltak semmit, amikor ennyire elfajultak a helyzetek.
A vége pedig egyenesen katasztrofális: mindenki szétvert mindenkit, majd kisétálnak,várnak a napsütésben a buszra, majd amikor a busz megérkezik megkapják a pénzt és mindenki megy a saját útjára.
Mellesleg az eredeti kísérletben (Stanfordi börtönkísérlet) más karaktereket választottak ki, hiszen elvileg direkt pszichológiailag stabil embereket választottak ki (a film elején pedig ki lehetett már deríteni, hogy a Forest Whitaker által megformált karakter elég gyenge idegzetû).
A német film sokkal mûvészibb és kidolgozottabb lett, hiszen a karakterek nem egyik napról a másikra váltak "állatokká".
Sirius111 2012 ápr. 07. - 21:59:24
(59/89)
Üdv!
Lehet, hogy már elõttem ecsetelte valaki....elnézést akkor....
Szerintem ez egy kalap sz...rt nem érõ film, az eredeti milliomszor jobb volt:
SPOILEREK
1. sokkal jobban megoldották az õrök átmenetelét állatba....nem egy nap alatt volt az egész
2. abban tök jól "kiiktatták" a megfigyelõket...itt azt sem hiszem, hogy voltak egyáltalán...
3. ha egy embert ennyire kifordítanak emberi mivoltából, nem hinném, hogy meg tud állni csak azért mert kigyulladt a lámpa...BIZTOS, hogy megölte volna az õrt...
4. ezektõl és az apró részletek sokkal ügysebb kialakításáért sokkal REALISZTIKUSABB lett a német verzió---> izgalmasabb...bár ez lehet, hogy csak szubjektív...
Tapikaa 2012 febr. 26. - 19:31:59
(58/89)
Még nem láttam az eredetit, de majd meg akarom azt is nézni.
Spoilert is tartalmazhat:
Tetszett, csak az volt vele a baj, hogy igazából az utolsó 40percben indult be és akkor volt izgalmas.Addig is az volt, de aztán utána lett az jobban :)
Fúúú, de utáltam benne F. Whitaker-t, milyen nagy legénynek érezte magát.
Csak nem értem, hogy miért fogadták el õt fõnöknek a többiek..
A.Brody tényleg jó volt , bár õ minden ilyen szenvedõs filmben jó.
Cam Gigandet..Õ is jó volt, jól állnak neki az ilyen rossz fiú szerepek, meg hát azért jól is néz ki :))

De azt nem tudom, hogy 6nap alatt, hogy lehet ennyire megbolondulni.

És az is jó lett volna, hogy ha a végén kiderül,hogy miért nem állították le elõbb.

Spoiler vége.
rafi93dac 2012 febr. 06. - 06:36:25
(57/89)
Jó film de:
Köze nincsen a 2001-es német változathoz , az a film iszonyat jó volt ez pedig egy erõs közepes (legalább is nálam) a fric verziótól a hideg futkosott a hátamon és elborzasztott. Ennél a filmnél viszont nem volt meg ez a hatás , lehet kicsit jobb véleménnyel lennék róla ha nem láttam volna elõbb az eredetit , ahhoz képest ez langyos. Voltak jelenetek amik utalgattak arra h talán vmiféle köze esetleg lehet az elsõ filmhez de gyengére sikeredtek,
----------!SPOILER!----------
hát ha azt a késes jelenetet vesszük alapul amiben a rab megfogja a kést amivel le akarja szúrni az õr az klasszisokkal rosszabb mint a német filmben......
--------!SPOILERVÉGE!--------
Azért még annyit ,hogy Forest Whitaker szerintem óriásit játszik elismerésem talán ilyen negatív szerepben még nem is láttam (Y) . Szal egy uncsi péntek este simán meglehet nézni szerintem.
offtopic
Segítõ Béka 2011 szept. 11. - 16:51:56 Előzmény Rahar
(56/89)
köszi :) jól esik az ilyen :)
láttam máshol a hozzászólásod, amivel meg én értettem egyet.
Rahar 2011 szept. 09. - 09:10:27 Előzmény Segítõ Béka
(55/89)
Elgondolkodtam eme hozzáírásodon és arra a következtetésre jutottam, hogy teljes mértékben egyetértek veled.
offtopic
Segítõ Béka 2011 aug. 31. - 09:07:08 Előzmény Bukkake
(54/89)
dehát ezzel a névvel te se kérdezhetnéd
Segítõ Béka 2011 aug. 31. - 08:07:54
(53/89)
nem tetszett a film, le van butítva, egy ilyen filmet a legapróbb mozzanatokig kell valósághûen bemutatni,nézzük az eredeti rabok ruháját, sokkal megalázóbb

http://hu.wikipedia.org/wiki/Stanfordi_b%C3%B6rt%C3%B6nk%C3%ADs%C3%A9rlet
Rahar 2011 aug. 24. - 12:40:53
(52/89)
"Mivel ez itt nem tanulmány, csak egy hozzászólás, ergo nem kötelezõ eleme a hivatkozás, úgyhogy ezzel nem fárasztanám magam, akit érdekel, keressen rá. A film pedig játékfilm, és nem dokumentumfilm, tehát nem kötelezõ ragaszkodniuk a végsõkig a történtekhez."
Valóban nem kötelezõ. Viszont ha valaki kijelent valamit, akkor azt célszerû alátámasztani, hacsak nem isteni kinyilatkoztatásról van szó.
Ne fáraszd magad, nem szabad megterhelni a 100 éves öregembereket.
Valóban nem kötelezõ ragaszkodni megtörtént eseményekhez, viszont akkor nem kell megtörtént esetekre hivatkozni, mivel alapvetõen nincs köze hozzá.
Rahar 2011 aug. 23. - 20:10:43
(51/89)
Akkor légyszíves az interneten elérhetõ pár hivatkozást adjál meg! Én csak az 1971-es stanfordi börtönkísérletrõl olvastam. Ám abban nem halt meg senki és nagyrészt középosztálybeli fiatal férfiak voltak a résztvevõk. A megtörtént eseményektõl azért ez a film igencsak elrugaszkodott, nem is hivatkoznak rá. Ami számomra azt bizonyítja, hogy eme film alapvetõen egy fikció és nem megtörtént eseményeket feldolgozó játékfilm.
A színészek nagyon jók, különösen hiteles Forest Whitaker alakítása, szerintem az õ érdeme, hogy nálam erõs közepes szintet ért el a film. Személy szerint nekem a 2001-ben bemutatott német változat jobban tetszik. Mert ebben a filmben semmit sem mutatnak a megfigyelõkrõl, mintha nem is léteztek volna. Hihetetlen mértékben hagyták elfajulni a vizsgálat irányítói a dolgokat, aminek egyértelmû következménye, hogy ebbõl komoly rendõrségi ügy lett, de miért? Nem logikus. Ez a része nincs kidolgozva, míg a német változatban erre is van ésszerû magyarázat, ergo nem lett jól megírva a forgatókönyv. De azért még így is jó volt egyszer megnézni.
8/10
idõjós1010 2011 júl. 10. - 10:35:09 8/10 Előzmény robicsek2
(50/89)
No persze, mert a Németek egyenesen mûvészek...............
Azok filmet koppintottak már az amcsik, de azt hiszem picit több amcsi filmet néztél már feltehetõen te is életed során mint Németet. Ha ez így van, bizonyára nem lehetett véletlen .