Téma: A köd

3/10
zee944 2008 szept. 06. - 13:44:55 3/10
(45/245)
Ezek a modern népi hõsök olyan egyformák. Hihetetlen, hogy szükség esetén minden magára maradt közösség képes kitermelni egy-egy ilyen újfajta alfahímet. Ez még akkor is megtörténne, ha a nyugdíjasotthon kirándulócsapata rekedt volna egy lakatlan szigeten.

Így néz ki jelenleg a középosztálybeli diplomás nõk férfiálma: magasabb az átlagnál, fekete haj, arányosan izmos felsõtest, karakteres arc, és koszos, összeizzadt póló, de épp csak annyira, hogy látszódjon mekkora entellektüell amúgy, amikor épp nem a fél világot menti meg. Mindannyian tudjuk, hogy egy zen-buddhista kiegyensúlyozottságával rendelkezik, noha ezekben a filmekben gyakrabban kap dührohamot és több embernek töri be a fejét, mint bárki más. Persze elõbb-utóbb elsírja magát, merthogy neki azért érzései is vannak, ezzel a végsõ stádiumba juttatva a képernyõ elõtt zokogó kisgyermekes anyukákat.

A The Mist hõse is pontosan ez a sablonkarakter. Szót sem érdemes vesztegetni rá. Aztán van egy középkorú született lúzer, akirõl senki nem gondolta volna, hogy amúgy lövészbajnok és megmenti a többieket "in the end of the day". Van a vallásos elmebeteg nõ, aki Isten prófétájává választja magát és sikeresen behülyít majdnem mindenkit mindössze két nap leforgása alatt. Van a pancser kölyök, aki a film elején borzalmas halált hal, csupán a mi kedvünkért, hogy átérezzük, milyen komoly a helyzet. Van a vetélytárs vezéregyéniség, aki nem olyan jóképû és talán efeletti elégdetelenségében nem hisz el semmit, amíg nem látta, ugyanakkor nagy racionalitásában semmi szín alatt nem hajlandó egy pillantást vetni a legnyilvánvalóbb bizonyítékra sem. Lehet tippelni, mi lesz majd vele. Ha valamelyik szörny pusztít, az emberek csak állnak egyhelyben és nézik, néha nagyon sokáig. Nem mintha lemerevedtek volna, egyszerûen csak érdekli õket, mi lesz. Ha veszélyre vállalkoznak, nem küldenek elõre senkit, mennek egymás után libasorban a halálba. Kizárólag akkor nem ragaszkodnak ehhez, ha körülöttük mindenhol szörnyek vannak.

SPOILER

Ha más nem, legalább a film bejezése merész. Hõseink, amikor végre minden szörny eltûnt a láthatárról és úgy tûnik, biztonságban vannak, az öngyilkosság mellett döntenek. Amint eldördülnek a lövések, azonnal jön a harminctonnás tank, helikopter, hadsereg, a megmenekülteket szállító busz, amiket addig sajnos nem lehetett hallani. A köd néhány másodperccel késõbb eloszlik. A katarzis így maga a balszerencse feletti düh. Ritkán készül errõl film, megérte várni rá.

3/10
bourne 2008 aug. 29. - 11:09:23
(44/245)
hát nem is tudom ... amikor beültem megnézni a moziba, arra számítottam,h egy jó kis filmet fogok látni ... ehelyett ...
én még ekkora õrültséget nem láttam ... egyszerûen csak kapkodtam a fejemet, h ezt most tényleg komolyan gondolkják, vagy csak hülyéskednek ...

az egész filmben a legjobb a Gay-Harden volt, mint megszállott lelki vezetõ ... imádtam gyûlölni ... annyira ellenszenvesen hozta a figurát, h ilyet már régen láttam filmen ...
spoiler

és teljesen kész voltam, amikor lepuffantották ... még azt a kis pikantériát is kivették a filmbõl, ami volt benne ...

a vége meg hát, az volt aztán csak a csúcs ... tehát amikor kinyír mindenkit és utána megjelennek a katonák ... én konkrétan nem tudtam mást csinálni csak artikulálatlanul röhögni ...
k11zoltan 2008 aug. 05. - 20:14:45
(43/245)
Nem sok köze van az eddigi Köd filmekhez (meg a King regényhez), de a vége egész okos.

Ettõl függetlenül a régi feldolgozásokat jobbnak tartom.
9/10
Skynet 2008 aug. 02. - 20:32:45 9/10
(42/245)
Én már megnéztem, és merem állítani, hogy az egyik legjobb film, amit King novellából készítettek. Csak a végét b@szták el, de azt írtózatosan. Hogy miért, nem írom ide, mert erõsen spoileres lenne, de akit érdekel, az megnézheti az IMDB-n az alábbi linken: http://former.imdb.com/title/tt0884328/usercomments-661
8/10
beo71 2008 jún. 24. - 13:59:36 8/10
(41/245)
Köszönöm a tippet!Kiváló film.8/10.Frank Darabont neve eleve garancia,újra bizonyította õ a legjobb King-filmes.Szerintem egyáltalán nem könnyû S.King könyvbõl filmet csinálni,mert könnyen gagyi b-film korlátok közé kerülhet a rendezõ.Ez esetben viszont nagyszerûen átadta a sztorit,pedig a színészek valóban nem voltak eget verõek.A Cloverfield-hez hasonlóan itt is az tetszett,hogy nem az ellenség témája a fontos(nem is láthattuk állandóan)hanem maga a fenyegetés,a félelem,az összezárt-ijedt emberek normális vagy abnorrmális reakciója.Nem értem miért tv-film valami?Csak,mert nem Tom Cruise rohangál földrészeken át,hanem hétköznapi emberek arcát látjuk közelrõl,akik szûk térben vívják beteges harcukat egymás ellen,fittyet hányva a valós veszélyre?Igen,ilyen a világ és ilyenek vagyunk mi emberek és ezt is kell látnunk a moziban,nem csak a fikciót,hollywoodot,csillogást és az emberi hõsiességet.
10/10
Redfield 2008 jún. 24. - 07:11:20 10/10
(40/245)
Szerintem az meg pont azért lett rettenetes, mert egyedül a látvánnyal tudja lenyûgözni az embert, és mindent arra építettek. (Na meg Cruise-ra) A Mist jobban mesél az emberekrõl, kerülve azokat a kliséket, amiket a Világok harca nem tudott, plusz nem mérgezi magát Happy End-el.
7/10
gross76 2008 jún. 23. - 23:12:44 7/10
(39/245)
Klisék hegyén-hátán. Egyedül a végén van egy csattanó, de lássuk be, a H. G. Wells - Világok harca ugyanebben a témában nagyobbat ütött filmen. Pedig ott még meglepi sem volt (kifejezetten gagyi befejezéssel), csak színészek és jó effektek. Ja igen, az valamivel többe is került. :)
Egyszer azért nézze meg mindenki ezt is. Jó kis tévéfilm, de a nagymozihoz semmi köze. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok oda a szuperprodukciókért, egy jó ötletet, finoman kimunkált alacsony költségvetésû filmet sokkal többre tartok. De ez a film hatalmas szupermozinak akar látszani, és nem az.
7/10
Akylleus 2008 jún. 04. - 16:09:55 7/10
(38/245)
Ugy birom, hogy egyesek oszotagtjak a 1-es ertekeleseket a filmekre, mert nem tetszett.
Nekem sem nyeri el sok film a tetszesemet, de attol fuggetlenul tudok realisan osztalyozni. Nevetseges.
Mindenesetre szerintem egy jo film ez, bar nehol tenyleg atcsap egyszeru tucathorror-szindromaba, mint peldaul (talan kicsit SPOILER) mikor a gyogyszertarban vannak es eszreveszik a veszelyt, csak allnak dobbenten, majd sikitoznak dobbenten percekig, majd rajonnek, hogy vegulis vissza is mehetnek. Ugyanez a jelenet a legvegen a kocsiban, mikor csak varnak, es varnak, de az idos tanar megmenti a szituaciot: indulhatnank?.

Frank Dabaront egy klasszikusan jo rendezo, nem ez elete fomuve, de King-adaptaciok kozott abszolut dobogos.
7/10
Balivet6 2008 jún. 04. - 13:48:01 7/10
(37/245)
alapjában véve egyszer érdemes megnézni, de szerintem nem érdemes ódákat zengeni róla, mert azért attól még messze van...
7/10
Balivet6 2008 jún. 04. - 13:46:18 7/10
(36/245)
a társadalom kritika tetszett
a pisztolyos lezárás tetszett
az amcsiszagú csattanó a legvégén már kevésbé
a szektamumust nagyon soknak éreztem már a végére és hálát adtam Istennek, amikor végre eliminálták...:D
Zolika198103 2008 máj. 23. - 11:07:30
(35/245)
Igen, The Host of Seraphim c. szám sem rossz benne, sõt, osztom a vélemenyedet, viszont én arra gondoltam, ami az egész filmet végig kíséri.
10/10
Redfield 2008 máj. 23. - 09:56:59 10/10
(34/245)
Ámen! :) Amúgy az valóban nem volt jó ötlet, hogy taglalták a szörnyek eredetét, sõt a sztori amivel elõálltak eléggé hajazott a Half-life-ra. :)
ndavid 2008 máj. 23. - 09:52:55
(33/245)
Iszonyatosan jó film! Darabont nagyot alkotott King novellájából, ami eddig nagyon kevés rendezõnek sikerült.

SPOILER

A mûvet régebben olvastam, mindössze 180 oldal, de már akkor is megfogott a rendkívül borús, világvége-hangulat, méltó a lovecrafti hagyományokhoz.

A film vége óriási pofon, percekig szólni sem tudtam a döbbenettõl, napokig, hetekig eszembe jutott. Igaz, a novellából ez hiányzik, ennek ellenére ott is sokkoló a reménytelenség-érzés.

Amit viszont sajnáltam, h a filmben ennyire kifejtették a szörnyek eredetét (a katonai kísérlet - baleset - másik dimenzió), a novellában King teljesen nyitva hagyta a kérdést, és szerintem éppen így volt a legfélelmetesebb. A CGI néhányszor nem volt a legjobb, de a végén az az órisi szörny ott volt rendesen.

A vallási fanatizmus ábrázolása több King mûben is jelen van, így számomra nem volt túlságosan meglepõ, a barátnõm viszont éppen ezen akadt ki, h az emberek mennyire ösztönlényekké aljasodhatnak ilyen helyzetben.

Mindent összevetve csillagos 10es Darabontnak, remélem elõkeres még néhány hasonló novellát King fiókjából.
keptnkirk1 2008 máj. 22. - 23:53:54 Előzmény Zolika198103
(32/245)
Mármint melyik részre gondoltál? Mert a nagyjelenetes lassú patetikus indiai cucc a végén történetesen Dead Can Dance, és szerintem már túl ismert ahhoz, hogy illett volna helyette mást választani.
Zolika198103 2008 máj. 17. - 15:46:40
(31/245)
Mark Isham zenéje nagyon jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1/10
grapow 2008 máj. 03. - 14:51:05 1/10
(30/245)
Már elnézést de miért olyan jó a sztori? Ha csak Stephen King mûvekbõl akarnék válogatni, kapásból ott van Az évszázad vihara, Álomcsapda, Rémkoppantók stb. mindegyikben ugyanaz: titokzatos valami, kisvárosi emberek, bezárkóznak, és mi pedig nagyokat izgulunk rajtuk. A vége pedig annyira erõltetett, hogy már majdnem átmegy burleszkbe.

SPOILER lelövöm a fiamat és 1 percre rá kiderül ,hogy tök feleslegesen, merthogy addigra már jön a felmentõ sereg:D. Röhej. Én legalábbis röhögtem rajta...
8/10
unisol1 2008 ápr. 28. - 02:05:30 8/10
(29/245)
Nekem bejött! Nagyon! És a vége is király lett... szerintem. (Olyan "Végtelen határok" stílusú befejezés...)
8/10
Karolka 2008 ápr. 16. - 13:15:50 8/10
(28/245)
A sztori iszonyat jó! De maradjunk sztem a könyvnél! Ott mindenki maga képzeli el a dolgot!! Annyira nem volt vészes szerintem!!! ((egy-két idegesítõ "nõszemély"-t leszámítva!!:D ))
1/10
grapow 2008 ápr. 12. - 21:49:01 1/10
(27/245)
harmatgyenge...:(
1/10
grapow 2008 ápr. 12. - 21:48:00 1/10
(26/245)
harmat gyenge...:(