Téma: A köd

gladiolus 2015 ápr. 30. - 12:35:19
(225/245)
Ez valóban az egyik legelgondolkodtatóbb Stephen King történet, és az egyik legmonumentálisabb King történetei közül, talán az Évszázad viharával lehetne a téma súlyosságát tekintve egy lapon említeni.
Egyébként szerintem is egyértelmûen kiderül, hogy a pasi nagyon elcseszi ezt az egészet, mert rövid idõn belül minden megoldódhatott volna.
Nekem nagyon tetszett, hogy a cselekmény nagy részét bekonvertálták egy áruházba, én sosem díjaztam, ha egy film arra épül, hogy állandóan változnak a helyszínek.
A sejtelmes, misztikus, ködös légkör egészen túlvilágivá teszi a hangulatot, és az egésznek az a mondanivalója, hogy ha sok embert összezárnak, kilátástalan helyzetbe kénszerítnek, akkor elszabadulnak az elfojtott indulatok, és mindenkibõl elõtörnek az elfojtott agresszív ösztönök. pl. hihetetlen, hogy az a nõ, aki vallási indíttatásból azonnal az apokalipszist helyezi kilátásba, mennyire indokolatlan és megalapozatlan érvekkel támasztja alá a mondókájá, és csak úgy süt belõle a gyûlölet és az összeférhetetlenség.
Dehát ugye nem komplett szegény.
Toto652 2015 ápr. 23. - 00:08:49
(224/245)
Olvasgatom a kommenteket itt a film végével kapcsolatban és csöppet meg vagyok lepõdve, hogy milyen figyelmetlenek vagytok.
***SPOILER!*** ***SPOILER!*** ***SPOILER!***
A film vége felé a gyerek megígérteti az apjával, hogy nem fogják szörnyek széttépni.
A manus betartván az ígéretét, lelövi a fiút. A baj csak ott van, hogy ha még pár percet várnak, akkor mindenki életben marad... de úgy látom ez sem tiszta itt alattam mindenkinek, pedig tök egyértelmû.
Sirius111 2015 ápr. 13. - 22:20:55
(223/245)
Most tûnt csak fel!

Amellett, hogy remek film, még a fél Walking Dead-es gárda is felvonul benne!!! :D

Carol, Andrea, Dale :)))
10/10
Xxy92 2015 márc. 31. - 15:19:09 10/10
(222/245)
Nagyon tetszett! Ez az, amiért szeretem Stephen Kinget.. Megannyi, teljesen különbözõ embert zár össze; odakint közelít a megmagyarázhatatlan gonosz, ám a legnagyobb ellenség mégis önmaguk között keresendõ.

Az eddig általam látott/olvasott King-történetek közül ez rendelkezik a legmélyebb mondanivalóval, s örülök hogy nem horrorként, hanem drámaként szerepel.

Mindenképp érdemes megnézni!

10
Meklód fia 2015 márc. 05. - 14:08:28
(221/245)
***SPOILER***

Egyszerûen csak nem akarta, hogy a fia is úgy járjon, mint a pénztáros ürge. Ez méltóságteljesebb halál, mintha egy szörny szedné darabokra. Én is hasonlóképpen cselekedtem volna, annyi változással, hogy én mind a 3 golyót a kis srácba lõttem volna, csak hogy biztosan ne szenvedjen, mert azt nem tudnám elviselni. De amúgy az értelmetlenség az az volt, mikor elhagyták a boltot, pedig az erõforrások még ki sem merültek.
ezsolty 2015 márc. 05. - 12:37:00 Előzmény Meklód fia
(220/245)
*SPOILER* *SPOILER* *SPOILER*

A spoilerben leírtakhoz néhány dolgot azért hozzáfûznék. Amit írsz az jogos, de szerintem teljesen logikátlan volt a fõszereplõ döntése. Ha már egyszer eljutottak odáig, simán megpróbálhattak volna gyalog továbbmenni. Ha nem is jön a felmentõsereg és a köd is tényleg a végtelenségig ér, még akkor sem haltak volna meg azonnal, csak ha valami dög rájuk támad. Lehet, hogy valahol még kaját is találtak volna (igaz ami igaz, eléggé elcseszett helyen voltak). Viszont az a nõ is elég sokáig eljutott, aki még az elején lelépett az áruházból, aztán a végén mégis ott "feszített" a teherautón. :DD Visszatérve: nem éreztem igazán végsõ megoldásnak azt, hogy már a kocsiban lelõjön mindenkit... Kitartó volt, illetve mind azok voltak, elvégre már napok óta bolyongtak a ködben. Ennek fényében nem hiszem el, hogy ne akartak volna minden lehetõséget kihasználni. Azzal lehetne még magyarázni, hogy David már nem volt teljesen százas, de ilyenrõl meg szó nem volt... Számomra a vége, ilyen formában nagyon durván lerontotta a filmet. :S
Meklód fia 2015 jan. 25. - 15:16:39
(219/245)
Minden idõk legjobb végkifejletû filmje!

**SPOILER**

Többen hibáztatják a srácot, némileg jogosan, hogy miért lõtte le a többieket a végén. Csak azt nem veszítek figyelembe, hogy már víz és étel nélkül maradtak, és ha kiszállnak a kocsiból, akkor meghalnak. Arra meg nem lehetett számítani, hogy pont most jön a felmentõ sereg, mert már napok óta nem történt változás és már több száz kilómétert is megtettek.

A film jó a színészek és a hangulat miatt, de hiányérzetem van, mert sokkal misztikusabbnak kellett volna legyen a történetébõl adódóan. A szörnyek is lehettek volna jobban kidolgozottak.
10/8
Findzs 2014 ápr. 18. - 17:55:38 Előzmény agibagi80
(218/245)
igazad van rosszul emlékszem
mentségemre legyen mondva kb. 15 éve olvastam a könyvet amiben ez a kis novella is szerepelt a címe a csontkollekció
Argonauta 2014 márc. 31. - 22:53:35
(217/245)
Valahova írtam már azt hiszem,de ez a Stephen King féle valóságsó nem a mûfajom.Az elsõ 15 perc után azt gondoltam dobják ki a forgatókönyvírót a rendezõvel együtt.Meg már csak a kézikamera hiányzott.Oké énis szeretem beleélni magam olyan helyzetekbe,amikkel életemben nem találkozok,de ez az amcsi megoldásokkal teli amatõr hülyeség...
*SPOILER*
hogy lincseljük meg az utolsó katonát aki elmondhatná hogyan állítsuk le az egészet,ennyire nem barom az ember,ráadásul 2 nap után???A fõszereplõ is csak szöszmötöl.Értelmes gondolat és információ 1 szál se.összefogás minek,majd összeverõdünk valahogy,meg kíméljük meg odakint mindenkit a látványtól,a gyerekek elõtt sem drámázunk,mert megijednek,az a rohadt felmosó sem akart meggyulladni,na ne máááár...
Szerencsére a végén legalább jót röhögtem,hogy lehet vmi ennyire végleg elb@szott...Szóval szégyelljék magukat,nem olvastam a könyvet de ennél jobban is lehet adaptálni,ráadásul ilyen színészekkel.
kopidoo 2014 márc. 23. - 12:28:11 Előzmény agibagi80
(216/245)
A filmnek kétféle befejezése van. Az egyiknél mindent ellep a köd, a másiknál meg az amirõl korábban szó volt.
AKG87 2014 márc. 20. - 20:01:29
(215/245)
Szerintem elég gyenge eresztés. Néhány jelenet elég viccesnek hatott és magába a helyzetbe sem tudtam magam beleélni, annyira komikus volt néha. Így hát nem is volt igazán ijesztõ.
SPOILER!
Az viszont szívderítõ pillanat volt, amikor a megszállott ribancot végre fejbedurrantotta az eladó. Na mondod ezaz! végre!
Ezek után gondolom King nem az a tipikus vallásos figura :D
agibagi80 2014 márc. 03. - 14:25:37 Előzmény Findzs
(214/245)
Azt hiszem, rosszul emlékszel... Komolyan gondolod, hogy King megölet egy ártatlan gyereket a szeretõ apjával, aki amúgy normális? Egyáltalán nem rá vallana. Már akkor is gyanús volt, amikor láttam a filmet. Utána olvastam a könyvet, kimondottan azzal a szándékkal, mi lesz a vége. Természetesen nem öli meg a fiát, sem senki mást, akivel elmennek. Nem is értem, miért így fejezték be a filmet. A könyvbeli vég sokkal jobb. Amolyan nyitott vég, de azért sejtet valamit. Olvasd el még egyszer, ha mást nem is, csak az utolsó pár oldalt. :)
Findzs 2014 febr. 21. - 12:03:47
(213/245)
úgy emlékszem, hogy a könyvben egyszerûen besétált a ködbe miután lelõtte a kocsiban az embereket
10/10
Gall666 2014 jan. 03. - 17:40:24 10/10
(212/245)
Nem értem miért kell mindent megmagyarázni,beleokoskodni,elmondani a tutit...Ez film,mégpedig egy jó film.Fõleg a vége a D.C.D-vel,zseniális....Fõleg mi magyarok tudunk írtó okosak lenni kritika terén,pedig egy értelmes filmet nem tudunk csinálni...Az átlag magyarnak meg a barátok közt is film....Egyébként Marcia Gay Harden zseniálisan játsza az õrült fanatikust szerintem.
merkel 2013 dec. 30. - 22:25:13
(211/245)
Spoiler!

Azért több embert, öreget, saját gyerekét megölni talán nem kellene egy ilyen teljesen bizonytalan szituációban, amikor keveset tudnak a történtekrõl. Meg ennél még az is jobb, ha a szörnyek ölik meg õket szerintem pszichológiailag... Ha egy órával vagy nappal tovább él valaki, az is valami. A boltban egész jól átvészeltek napokat, míg kint egy perc alatt meghaltak általában az emberek, úgyhogy amíg van kaja, addig kihúzhatták volna. A film jól bemutatja kicsiben, hogy keletkeznek a vallások...
7/10
Sadenal 2013 nov. 08. - 23:06:19 7/10
(210/245)
Érdekes egy film volt, jól indult de aztán valamiért elvesztettem az érdeklõdésem és csak szimplán tartottam magam a hagyományhoz, hogy ha már elkezdtem, befejezem. Marcia Gay Harden a flúgos egyházi nõ meg valami kibas*ott kétszínû ember aki az elején azt prédikálja hogy eljött a végítélet napja és ezt a pusztulást mi megérdemeljük, aztán meg késõbb másokat von felelõsségre. Idióta. :D


7/10
1/10
macskapanna 2013 aug. 26. - 21:49:01 1/10
(209/245)
minusz 126 perc az életembõl..
raspoly88 2013 aug. 14. - 22:15:16 Előzmény jonny0762
(208/245)
Spoiler!!! hát nem tudom de ha egy hat lábú 50 méter magas csápos dinó szörny mutáns sétál el elõtted, ami eltakarja a napot, jogosan gondolhatod azt, hogy az egész világon ezek vannak már, és gondolom nem akarnád kitenni a fiadat annak amit a szemüveges csávóval is történt. (és az csak 6-7 méter magas volt)
8/10
jonny0762 2013 febr. 10. - 02:31:00 8/10 Előzmény Gvendi
(207/245)
***SPOILER PÓTOLVA***

a vallási fanatikus ribanc nagyon idegesitõ volt,a vége meg elég nagy hülyeség hogy megölte a fiát mikor nem is voltak veszélyben.elég hatásvadász a befejezése.
Gvendi 2013 jan. 27. - 12:26:51
(206/245)
Köszönöm szépen a részletes leírást :)
Most már még inkább nem bánom hogy nem néztem végig, mert utána meg az lett volna a bajom, hogy inkább aludtam volna ehelyett :D Ilyen befejezést... :O Bár legalább az idióta nõt lelõtték, de szerintem õt már korábban likvidálni kellett volna valahogy az emberektõl, hiszem már korábban is beszélte a kis csoport, hogy valszeg ez lesz ill. hogy ilyen esetekben az emberek mennyire ki tudnak fordulni magukból és ahhoz csapódnak aki megoldást tud kínálni és azért valljuk be, a nõ eléggé jól értett hozzá és kellõen hangos volt ahhoz, hogy a "gyengébbeket" a maga oldalára állítsa.
De a pasi tényleg lelõtte a többieket???? Pedig az emberben elég nagy a túlélési ösztön (gondolom én :) ), és ha tényleg egy lény se akart tudomást venni róluk (kissé hihetetlen persze) akkor mire volt ez jó? Áh, mindegy már :)