6/10
napraforgó 2012 júl. 24. - 19:10:34 6/10
(1162/5342)
Én is szeretem a kosztümös koreai sorozatokat, csak valahogy úgy érzem, hogy egy kicsit feszesebb tempó nem ártott volna neki.
rea1 2012 júl. 24. - 19:08:34
(1161/5342)
Számomra kész felüdülés hallgatni Sachot,illetve a másik két férfit,azt aki a számûzetésbõl visszatért,illetve a festõk fõnökét (a nevét sajnos nem tudom). Nem kérdeznek vissza annyiszor,hogy "Mi?" "Hogy?" "Tessék?",és a felségezést is korlátozott számban használják. Szegény Song-yeonnal sem tudok azonosulni teljesen,fõleg ha összehasonlítom az elõzõ sorozatok nõi szereplõivel. Viszont ez megint csak jó rész volt,lassan folydogált,de tetszett.
Myst-Era 2012 júl. 24. - 19:02:23
(1160/5342)
Anélkül, hogy lelõném a poént... Tényleg a közepe, vagy inkább az utolsó harmadában lesz izgalmas. Most pl. vontatott annak ellenére, hogy eltelt 9 év, még mindig ott tartunk, mint a sori elején. Szívatják a koronaherceget és neki gõze sincs, hogy kik. Lesz benne izgalom, de a lényeget tekintve nem kellett volna ezt a sorozatot ilyen hosszúra tervezni :)) Ettõl viszont ne menjen el senki kedve a nézésétõl ;-)))

Nem becsmérelni akarom mert kedvelem ezt a sorozatot is.
Myst-Era 2012 júl. 24. - 18:58:01
(1159/5342)
OFF
Ezeknek a színészeknek mennyi az átlagsúlya? 50 kg?
Tényleg mind nagyon nagyon vékony. fõleg a mostani fiatal generáció :))
Myst-Era 2012 júl. 24. - 18:56:05
(1158/5342)
Lehet, hogy a koronaherceget össze kéne hozni Ha Kang Jae-vel :-D
Tanulhatna tõle ezt-azt...

Na jó, csak hülyülök.
Myst-Era 2012 júl. 24. - 18:54:13
(1157/5342)
Egyetértek. Pedig hogy gyûlöltem :-D
rea1 2012 júl. 24. - 18:53:40
(1156/5342)
Elkezdtem nagyon sajnálni a herceget,hogy ilyen ügyetlenek állnak a pártján-de szerencsére az írnok,mint ÉSZ az ERÕ(Dae-soo :)) segítségére sietett. Amúgy Ds-ból remek ninja válna,nem volt semmi ez a nyomkövetéses ügy. :DDD Hogy Dalho minek tartott vele,az számomra rejtély,de nem is lényeg ez már.
offtopic
Myst-Era 2012 júl. 24. - 18:53:31
(1155/5342)
Az asianwiki, dramawiki és a wikipedia mindennapos "társam" a tanulmányozásban, legyen szó sorozatról, színészrõl, a korról, a királyról stb.
Sõt most már annyira megszállott lettem, hogy a koreai oldalakat is fordítom :-D (istenem mi lett velem... :-D)

LSJ. Mondhatjuk. De nekem a PÉ volt az elsõ. Ezáltal a kosztümös sorozatok így azon a vonalon indultam el, nem egy szereplõ mentén.(Yi San, Damo, Painter of the Wind, Hwang Yin Ji, Dong Yi, QSD, Gye Baek - angol v. magyar felirattal, amit leltem - aztán történt ami történt megaup... stb és valahogy kikerültem ebbõl a körbõl és most, hogy az MTV vetíteni kezdte a Yi San-t csöppentem vissza.) Tény, hogy ezekben több helyen belebotlottam LSJ-be és megvallom sokak közül Õ lett a kedvenc, de nem kevésbé rajongom Kim Nam-Gilt, csak ugye õ két éve parkolópályán van a sereg miatt. De megnézek mást is szívesen, amiben nem szerepelnek :-)

Azt írod hatalmas elmaradásban vagy :) Sztem nálam nem jobban ;-) Bele-bele nézek más topikokba is, és elhûlve látom milyen tájékozottak egyesek, színészek, sorozatok, Korea terén. Ami nem baj, sõt...van kiktõl tanulnom.

Na majd csemegézek a felsoroltakból. Valóban sokan sokfélét ajánlotok, elõbb utóbb megtalálom a saját vonalam.
Neked is jó filmnézést, látom vannak tervbe vett doramak :)))
Myst-Era 2012 júl. 24. - 18:43:05
(1154/5342)
Mondhatni túlságosan is formálisak ? :)
És hagyománytisztelõek. Sztem.
6/10
napraforgó 2012 júl. 24. - 18:41:32 6/10
(1153/5342)
Látszik, hogy ez a sorozat korábban készült, mint "A királyi ház titkai". Ez olyan "elõtanulmány" ahhoz, késõbb már jobban megtalálták az arányokat, nem voltak üresjáratok, nem vitték túlzásba az idétlenkedõ jeleneteket sem. Dongi kedves volt és naív, Szongjon kissé bugyutább, túlzásba viszi a naíva zerepet. Állandóan ijedezik, a szemét meresztgeti, meg pislog cefetül, szóval túljátsza, hogy meg van ijedve.

Na mindegy. Csak lesz belõle valami.
Jelenleg a sorozat tartalmát kb. 3 mondatban össze lehet foglalni:
1. A király kivégeztette fiát, Szado koronaherceget, mert árulással gyanúsították.
2. Az új koronaherceg az unoka, Li Szan, akiben a király éppenúgy nem bízik, és ezt gyakran kifejezésre is juttatja.
3. Li Szan ellen sokan ármánykodnak és idõrõl-idõre gyanúba keverik, amely ellen 20 éves koráig nem tud hatékonyan fellépni.

Na eddig kb. ennyi. A "barátokról" nem írtam, mert eddig nem igazán csináltak semmi érdemlegeset.

Azért igen tehetségesek az alkotók, hogy ezt az alig semmit föl tudták tupírozni 12 rész erejéig.
Myst-Era 2012 júl. 24. - 18:41:03
(1152/5342)
Értem én, csak a mai modern világban ez nekem furcsa. Talán az egyik legfurább dolog :) Azt "reméltem" mára már nincs akkora jelentõsége és nyugati szokás szerint lassan lassan átveszik a kézfogás "szokását".
Bár, ahogy olvastam a testi közelséget nem annyira szeretik (egymás érintése), csak nagyon közeli hozzátartozók esetén elfogadott.
Pl. hasonló érdekesség számomra, hogy nyitott ujjakkal integetnek...
Myst-Era 2012 júl. 24. - 18:37:31
(1151/5342)
Köszönöm :)
A 49 days-t már ajánlották, szóval eddig másoktól az kapta a legtöbb szavazatot.

Én úgy voltam vele, hogy a PÉ bûvölt el és így a kosztümös doramak érdekeltek leginkább. A PÉ szinkronos után én bizony megnéztem feliratosan, mert eddig egyetlen szinkronos dorama sem volt 100%ig kedvemre :-)
A PÉ után jött aztán Yi San, Damo, Painter of the Wind, Hwang Yin Ji, Dong Yi, QSD, Gye Baek - a sorrendet már nem tudom. Persze néha ismétlek.
A Lovers volt az elsõ mai doramam.
Az ajánlatokat átböngészem majd, jegyzem õket, de gondolom az természetes, hogy a kedvemre valót választom majd ki. ;-)
Jó olvasgatni benneteket, mert sok érdekességet megtudok, örülök, hogy idecsöppentem.
Tegu 2012 júl. 24. - 18:14:28
(1150/5342)
Hát csak "feljavulnak" agyilag.
Koczina Judit 2012 júl. 24. - 18:13:50
(1149/5342)
Igen, õk hárman-négyen egyelõre csak felhúznak. Ennyi sorozatos ügyetlenkedés már tényleg túlzás. Értem én, hogy mit akarnak, szép lassan, jó részletesen bemutatni, hogy honnan hová jutottak a szereplõk, ki mennyit fejlõdött ..... csak néha olyan, mintha lassított felvételt néznék. Már kezdek arra gyanakodni, hogy én változom. Végül is minden eddigi sorozatban voltak ilyen komikus párosok, nem rajongtam értük, de tudom, hogy van, aki szereti, hát elviselem. Vagy talán nem találták még el a megfelelõ arányt? Nem tudom.
Tegu 2012 júl. 24. - 18:13:43
(1148/5342)
Ezt még majd utólag megtudjuk.
A hadsereget biztosan eltüntetik, mert még az elején vagyunk a történetnek.
Mert hogy sajnos az egész errõl szól, hogy akarnak megszabulni Yi Santól.
6/10
napraforgó 2012 júl. 24. - 18:11:38 6/10
(1147/5342)
Gondolod, hogy csodákat fogunk látni?
6/10
napraforgó 2012 júl. 24. - 18:09:55 6/10
(1146/5342)
Sompolyogi Mosolyogi hogy meglepõdött, hogy Deszut a herceg követte.
Pedig már kiadta a parancsot, hogy Deszut és Csó festõt is tegyék el láb alól. Deszu vajon hogy menekült meg, mikor pipilni ment? Nem jelezték, hogy gyanakodott volna a kisérõire. Az meg, hogy a sötét házak között épp összetalálkozott a hercehggel, valahogy nem hihetõ.
Tegu 2012 júl. 24. - 18:07:56
(1145/5342)
Na jó, ezzel nagyobb ive lesz a karakter- és észbeli fejlõdésnek:)))
Hiába, amig nincs cél, nincs ésszerü cselekedet sem. Még csak most áll össze, ki mit akar, ki mellé áll és mi a cél.
Tegu 2012 júl. 24. - 18:03:09
(1144/5342)
Az pedig, amit Licson müvel a CSo mester házában, hát szánalas. Ha belopódzik és kutat, legalább ne törjön össze és bontson le mindent, ha azt akarja, hogy ne tudjanak róla, akkor nem igy kell keresni, ha pedig nem, akkor miért lopódzott elõtte?
6/10
napraforgó 2012 júl. 24. - 18:00:02 6/10
(1143/5342)
Tegyük hozzá Dalho bácsit is. Egyik lükébb, mint a másik.
Ez a koreai módi? ettõl lesz vicces egy sorozat?

Annyit gondolkodok a sorozat mûfaján. Tagédia? Komédia?
Vannak viccesnek szánt pillanatok - én szánalmasnak találom ezeket. Vannak tragikus pillanatok, és vannak unalmas üresjáratok.
A herceg mereng a semmibe, nagyapja szivatja, Szongjon csiporog, Derszu a szemét meresztgeti, Licson idétlenkedik, stb.
Valaki azt írta, hogy a közepétõl lesz izgalmas. De addig még több, mint 20 rész van, könyörgöm!
Az eddigi 12 részt bele lehetett volna sûríteni három részbe, és mindent tudtunk volna, amit így.