10/10
ceia 2012 aug. 17. - 20:18:37 10/10
(1822/5342)
Nekem is csúnyán hangzik, hogy lerakni a vizsgát. Lerakni a fát kell :P
Ma jót nevettem Lee Chun megoldásán, amikor alá kellet volna írnia a tiltakozást Song-yeon versenyzése ellen. Elõször azt hittem aláírja, aztán amikor a hasához kapott azt, hogy fájdalmat szimulál, de jött a poén, hirtelen jött hasmenést! :DDD Ráadásul annyira beleélte magát a szerepbe, hogy aztán tényleg kellet is neki.
Jó karakter :) De mostanában Cho Bi is gyakran megmosolyogtat. Nem csak nagyon szép (szinte mindegyik lány az!) de jól áll neki ez a cinikus és egyben szerelmes szerep. A képen õ van!

Utána akartam nézni a szereposztásnak, és erre az oldalra akadtam:
http://www.hancinema.net/korean_drama_Yi_San-cast.html#!prettyPhoto

Mondjuk jobb lett volna ha mindenkirõl olyan kép van, ahogy a filmben kinéz - mert soknál nem tudok rájönni, kicsoda.

Lee Ip-sae
6/10
offtopic
napraforgó 2012 aug. 17. - 20:00:06 6/10
(1821/5342)
A terheket szokták lerakni - fizikai vagy átvitt értelemben egyaránt.
A vizsgát letesszik. De ha valaki bizonytalan, mondja inkább azt, hogy levizsgáztam.

Egy kis nyelvlecke: Nehéz nyelv a magyar

http://www.youtube.com/watch?v=PT29zJXRNlU
1/10
Fõnix császárnõ 2012 aug. 17. - 18:47:35 1/10
(1820/5342)
Szerintem ez csak a fordítgatásból van, felénk a lerakja is helytálló, a tesz meg a rak alapból rokonértelmû szavak.


De hazánkba tudod hogy vannak tájnyelvek.

Még a vicc is azt mondja;

Mért jobb egy szegedi nõvel hálni?

Mert az nem azt mondja hogy még egyszer hanem hogy még ötször.
1/10
Fõnix császárnõ 2012 aug. 17. - 18:43:21 1/10
(1819/5342)
Nem õ az egyetlen.

Dédnagyapja Sukjong király is hasonlóképp volt, neki is két királynõje volt egyik se szült neki csupán ágyasai.

A nagyapja Yeongjo is pont így volt, neki is csak az ágyasok szültek, Hahwan meg Szadó is csupán ágyastól születtek.

Igazi hagyomány lett hogy csak az ágyas szül a királyné meg hanyagolva van, igen ha még lenne az hogy ágyasból királyné akkor más lenne a helyzet.
6/10
napraforgó 2012 aug. 17. - 18:39:49 6/10
(1818/5342)
"lerakják" - lemaradt a vége.
6/10
napraforgó 2012 aug. 17. - 18:39:02 6/10
(1817/5342)
Már másodszor hallom és zavar, gogy "lerakjá" a vizsgát (elõször Deszu testõrvizsgájánál, most Szongjon festõvizsgájánál). Szerintem a vizsgákat leTESZIK és nem lerakják.

Hercegünk milyen kiemelt figyelmet szentel Szongjonnak. Még meg is látogatja este otthon...
1/10
Fõnix császárnõ 2012 aug. 17. - 18:33:30 1/10
(1816/5342)
Szongjon igazi profi, ha használt volna színt 1lett volna de szerencsére a top 5be bekerült.

Ha tudnák hogy Licson úr helyett õ szokott festeni félre állna a pofájuk.
1/10
Fõnix császárnõ 2012 aug. 17. - 18:02:50 1/10
(1815/5342)
A Dongiból Jang anyja az aki most Dalhó bátyám udvarlója.

Jang fõudvarhölgye meg itt Haha hercegnõ fõudvarhölgye.

Stb.
1/10
Fõnix császárnõ 2012 aug. 17. - 17:21:46 1/10
(1814/5342)
Szerintem Lee Byoung-hoon és Byoung-hoon Lee egy s ugyan az, még régebbrõl is vannak sorozatai itt az adatbázisba Sangdo.
taylor88 2012 aug. 17. - 16:16:06 Előzmény Koczina Judit
(1813/5342)
Hát szokatlan film volt mind a kettõ az egészen biztos. Ja egyébként mit szólsz ahhoz, hogy az éremtáblázaton a kilencedik helyen végeztünk. Tudom már lassan egy hete, hogy véget ért az olimpia de azért még egyelõre csak emésztem az olimpián látottakat. Valahogy izgalmasabb volt az a két hét mint a mostani sorozat részek.
Myst-Era 2012 aug. 17. - 13:34:19
(1812/5342)
SPOILER

A leszármazottai:
A királynétól nem született gyermeke, szerintem ez a szál nem véletlenül került bele a történetbe, és így úgy gondolom nem a ritka látogatás az egyetlen ok, amiért nem volt közös gyermekük.

A királyné mellett 4 hivatalos ágyast említenek akiktõl összesen 4 nyilvántartott gyermeke volt. Az egyik ágyas ha jól értem Jeongjo király féltestvérének felesége volt és így lett a király ágyasa annak öngyilkossága után. Volt egy fiúk, aki így a király fogadott fia lett. (HA jól értem)
Két gyermeke élt meg hosszabb életet, a többi viszonylag korán (fiatalon) elhunyt.

SPOILER
Myst-Era 2012 aug. 17. - 13:25:41
(1811/5342)
Találkozhat. Beszélgethet is. Csak adott körülmények között nem mindegy mit mond és hogyan. Lehet a "baráti tanulótársak" között van olyan, aki nem tudja még hova álljon, így juthatott a No-Ron frakció tudomására a kicsit megmásított hír, miszerint a koronaherceg pl. azért nem akarja a Hwa Wan hercegnõ által hozott gyógyszerrel kezeltetni a királyt mert a halálát kívánja.

Megvétózhatnák. Ha találnának megfelelõ indokot. Én így gondolom. De a bolonddá nyilváníttatás nem jött össze (amikor az életére törtek és eltûnt a hulla), a beszámíthatatlanság (lásd pecsétes hamis parancs) sem. Nem tudták eltenni láb alól, pedig alkalom lett volna rá. Csak azt nem tudom, ha nem Õ...ki lenne a király? A RókaÚr? Mint Hwa Wan fogadott fia? Nincs vérségi kötelék az utódlásban? A jelenlegi királynénak nincs fia. Sõt ha jól tudom gyermeke egyáltalán.
De most már mindegy. Nincs visszaút :) Nem SPOILER szerintem, ha azt írom...Õ lesz a király. Hiszen Jeongjo király 24 évig uralkodott ;-) Most valahol 20 és 24 éves kora között járunk... nagyjából 23 lehet. hiszen 20 évesen vette fel az élete fonalát a sorozat a "kisfiú" lét után, és most lassan királlyá koronázzák.
6/10
napraforgó 2012 aug. 17. - 13:13:22 6/10
(1810/5342)
Lehet, hogy igazad van. De miért ne találkozhatna valaki a régi tanulótársaival? Nyilván tényleg volt olyan szándéka, hogy kiszorítsa a halomból a Noron frakciót, de attól még biztos nem kívánta a király halálát. Bár neki, mint koronahercegnek ez nyilván érdekében áll.
Ha õ a kijelölt utód, vajon megvétózhatnák?
Myst-Era 2012 aug. 17. - 12:51:46
(1809/5342)
Ha jól tudom, akkor az volt a hiba, hogy eljárt a szája palotai dolgokról (király betegsége, a koronaherceg ezzel kapcsolatos cselekedetei) a "barátai" (hülye szó) elõtt, akiket be akar fûzni a koronaherceg "csapatába". Ezt ugyan nem mutatták de valami utalásféle volt rá. És így az a hír jutott vissza a palotába, hogy a koronaherceg a király halálát várja, a saját elõmenetele érdekében.
De tényleg csak valami homályos utalás van rá.
Letty72 2012 aug. 17. - 12:50:20 Előzmény napraforgó
(1808/5342)
Én inkább arra tippelek, hogy titokban összehívta egykori tehetségesnek vélt tanulótársait, és elmondta, hogy a király halála estén, ha a koronahercege kerül a trónra, õk is hatalomra juthatnának, és megszabadulhatnak a Noron frakciótól, akik miatt eddig nem volt esélyük arra, hogy feljebb jussanak a ranglétrán és a hatalomátvétel elõ kell készíteniük.

Mivel róla köztudott, hogy Liszan bizalmi embere, a szavai alapján azt hihették a koronaherceg alig várja a nagyapja halálát, hogy kerülhessen a trónra.

Gondolom a titkos tanácskozás kiszivároghatott, és ezért vádolták meg a koronaherceget azzal, hogy a király halálát akarja.
Myst-Era 2012 aug. 17. - 12:35:27 Előzmény Koczina Judit
(1807/5342)
Köszi, hogy ezeket feltetted, nagyon jól jön! :))
1/10
offtopic
Fõnix császárnõ 2012 aug. 17. - 10:42:29 1/10 Előzmény Szajci
(1806/5342)
Majd túl leszel azokon a napokon.

Szerintem az olcsóbb is megteszi, minek neked drágább?

Régen meg vattát használtak erre a célra, mit kell variálni?

Tán te is gyûjtõ vagy?

Van valami allergiád esetleg?

Speciel nekem van mosóporallergiám ezért kell a drágábbat venni.

Akkor neked meg betétallergiád van?

Van Always tampon is esetleg az kell?

Ha allergiád van sebaj, akkor te is azért veszed a drágábbat.

Ha használt kell tudunk adni!
6/10
napraforgó 2012 aug. 17. - 07:08:15 6/10
(1805/5342)
Lehet, hogy Gukjang (és a herceg) azt tekinti hibának, hogy Gukjang - a herceg parancsa ellenére - megszervezte azt az álmenetet, hogy ne a herceget támadják meg a merénylõk?
Másra nem tudok gondolni. Hiszen ott a herceg tilalma ellenére - Szacsóval egyetértésben - elindították a megtévesztõ álmenetet, ahol Deszu alakította a koronaherceget.
Szerintem inkább dícséretet érdemelelt volna érte, ezért is nem gondoltam rá "hibaként".
6/10
napraforgó 2012 aug. 17. - 06:35:58 6/10
(1804/5342)
Pont ugyanezeket a kérdéseket tettem föl magamnak én is! Pedig én nem mentem sehová, végig néztem. De nem tudok rájönni, mi lehet az a hiba, amivel Gukjang magát vádolta, és ami miatt el kellett volna vonulnia szem elõl.

És Liszán anyja Szádót valóban elsõ férjeként említette!
Ez szerintem csak olyankor szokás, ha van/volt második is, vagy akár többedik, és nem özvegy a hercegné.
Nem tudom, hogy akkoriban mi lett az özvegyek sorsa, a saját uruk lehettek (hasonlóan az antik római korhoz), vagy vissza kellett térniük a családjukhoz, esetleg a férjük családja "diszponált" felettük?
Meglehet, hogy egy királyi udvarban a szokások, vagy a szabályok némileg eltértek az általnostól. Lehet, hogy férjhezadták ismét. Ha ez a király óhaja volt, nyilván nem térhetett ki. De ha a családé, akkor miért nem a férjével élt, miért nem követte õt, "ahogy illik" ?

És az is lehet, hogy csak ostoba fordítási hiba és "elsõ férjként" aposztrofálták Szádót "néhai férj" helyett.
Szerintem ez az utóbbi a valószínû. Egyszerû szinkronizálási hiba.
Tegu 2012 aug. 17. - 00:05:37
(1803/5342)
Jaa, annyi, hogy megemlitette, a király akár meg is halhat, fel kéne készülni erre az eshetõségre is.