Koczina Judit 2012 okt. 03. - 21:26:28
(3762/5342)
Azt gyanítom, hogy olimpia elõtt kifogytak az ötletekbõl, ezért kezdték el úgy, hogy tudták, két hétig jegelniük kell a mûsort. Utána meg valahogy kényelmetlenné vált, elfoglalt egy viszonylag nézett idõsávot, ezért nem lacafacáztak, szó nélkül áthelyezték. Pont rosszkor van nap közben, mert aki dolgozik, nem tudja nézni egyiket sem, de annak se jó, aki esetleg otthon van, mert pont rosszkor vágja ketté a napot.
BicskaMaxi 2012 okt. 03. - 21:16:39
(3761/5342)
Én már feladtam, hogy nézzem, annyira lehetetlen idõpontban van. Vagy nem vagyok még otthon, vagy már alszom. Ha az elejétõl kezdve korábbi idõpontra tették volna, el sem kezdem nézni, és nincs probléma. De menet közben áttenni ilyen lehetetlen idõpontra, egyszerûen illetlenség. Szerintem legalábbis.
Koczina Judit 2012 okt. 03. - 21:07:06
(3760/5342)
Honnan ért volna el hozzájuk? Gondolod, hogy olvassák a portot? Én nem hiszem. Ezt rétegmûsornak tekintik, akit érdekel, örüljön, hogy egyáltalán adják.
Azt sem hiszem, hogy lenne adatuk arra, hogy milyen mûsort hányan néznek. Engem még senki nem kérdezett.
Koczina Judit 2012 okt. 03. - 20:58:30
(3759/5342)
Ennyit igazán megtehetnek, ha már embertelen idõpontban sugározzák. Javaslom még nekik a hajnali 4 órát, ismétlésnek pedig az 5 órát. Állati dühös vagyok, hogy a Maradj talpon háromszor megy este. Nem a mûsorra, hanem a kivételezésre.
offtopic
zenepalota 2012 okt. 03. - 20:21:42
(3758/5342)
Igazad van, az ágyas elnevezés igen mellékízû, és nálunk nem is adja vissza a valós jelentését.
offtopic
zenepalota 2012 okt. 03. - 20:20:24
(3757/5342)
Szegény király,,,.

Amikor Sog Yeon megerõsíti, hogy minden szándéka hogy még tovább tanuljon, jó festõvé válni,,,,hát Õfelsége olyan mint akit jól fejbe kólintottak, úgy lép hátra, fordul meg olyan reményvesztetten,, minek facsarják az emberlánya szívét??
Song Yeon annyira fél a felséges mamától, hogy nem mer igazat mondani,, hiszen elõzõleg is egészen Kínáig zavarta.
Koczina Judit 2012 okt. 03. - 20:12:54
(3756/5342)
A "concubine" inkább élettárs lenne, de valahogy választaniuk kellett. Az "ágyas" szó túlságosan lealacsonyító, azok a nõk nem a mai értelemben vett prostik voltak, hanem - látod, már a második sorozatot látjuk ebben a témában - igazi szerelmek.

Azért nem adunk a Hong-lánynak esélyt, mert az 50. részénél járunk, és idáig Song-yeon-nak szurkoltunk. Won-bin nem a szerelem jogán kerül a palotába és lesz "hitvestárs", hiszen még csak nem is látták soha egymást, hanem az anyakirályné akaratából. Egyáltalán nem csodálom, hogy úgy megy a király a lakosztályába, mintha fogat húzatni menne. (Ez nekem felér egy erõszakkal :))
offtopic
zenepalota 2012 okt. 03. - 19:50:25
(3755/5342)
Annyi már a fordítási, és a szinkronos hiba, hogy gyõzzük csak kapkodni a fejünket, a megszólításoktól kezdve az érthetetlen mondatokig..
Tetszik, nem tetszik a tv- nek jókora fekete pont jár, és nem csak ezért, hanem azért is ,mert a legelképesztõbb idõpontokat választják vetítéshez,,kénytelen vagyok a videótárat használni- ott meg nagyon gyenge a kép minõség-, mert délután az túl korán van, este meg már szalonképtelen vagyok.

Hong -t azért ""bünteti "" Õfelsége mert nem fogad szót,, tényleg,, nem azért mert motoztat.
Bár nem foglalkozott avval, hogy így lovat ad a Noronok alá,,, sok sunyi , gonosz miniszter,, ejnye, ejnye.
A Fõtitkárt az indulatai vezérlik, és emiatt figyelmetlen apró dolgokra, amit azonban a király is és mindenki más észre vesz .

Az jutott eszembe, hogy a királyi ágyast is hitvesnek fordítják, pedig van lényeges különbség....
Hong ágyasnak (Won- Bin) vajon mi nézõk adtunk egy fikarcnyi esélyt , hogy jó ""hitvese"", jó társa lesz a királynak?
A bátyja tényleg nem készítette fel sok mindenre, így marad a gyûlölködés, intrika,, amúgy meg egészen fiatal,,,de megéri a pénzét.
Szajci 2012 okt. 03. - 19:06:29
(3754/5342)
ma én sem.
Koczina Judit 2012 okt. 03. - 18:52:14
(3753/5342)
A hercegezést észre se vettem :)

Egy csomó filmet nézek felirattal, néha jólesik nagyképernyõn nézni egy sorozatot.
Koczina Judit 2012 okt. 03. - 18:11:48
(3752/5342)
Szia :),
de akkor kéne megleckéztetni, amikor bajt csinál, ha túlkapásai vannak, vagy ha ellenszegül a királynak. Lehet, hogy nem figyeltem eléggé, de most nem ez történt. Vagy legalábbis nem olyan súllyal, ami ilyen - kissé gonosz - büntetést érdemelt volna. Saját érdekedben rúgok beléd, alázlak meg mindenki elõtt - kösz szépen ....

Más: úgy látom a palotában a hírek mindig rossz irányban kóborolnak. Mindig az érintettek tudják meg legutoljára a fontos információkat, mikor már a legutolsó szolgáló is képben van.

Egy fordítási hiba is becsúszott, szerintem nem a szolgaságot, hanem a rabszolgaságot tervezi megszüntetni, a röghöz kötöttséget, ami azt jelenti, hogy a szolga a hûbérúr tulajdona.

Tegnap se tetszett az a fordítást, hogy "ebbõl egy tapodtat sem engedek", inkább azt szokták mondani "jottányit sem engedek". És egy tapodtat sem teszek valamiért.
offtopic
zenepalota 2012 okt. 03. - 17:58:54
(3751/5342)
:))))))))))))
Itt a pont.
offtopic
zenepalota 2012 okt. 03. - 17:57:03
(3750/5342)
Szervusz.
Gondolj vissza , Hong néhány mellé - fogására,, okkal teszi a király,, csak itt is az a baj, hogy nem mindent beszélnek meg,, .
Nem nyújtják mint a rétest, holnapra kiderül :)))))
Mondom én, amikor elõször láttam, és még feliratom sem volt hozzá, úgy néztem meg, hátha a hangsúlyokból, tekintetekbõl rájövök mi is történik :))))
Koczina Judit 2012 okt. 03. - 16:37:11
(3749/5342)
Mostanában (mióta ebéd után adják) egész izgalmas a sorozat.
Sajnos a királyt nem nagyon értem. Azt értem, hogy mint férfi kissé lassú felfogású (a helyzet évszázadok óta nem változik), de azt nem, hogy Hong-gal most miért szórakozik.
10/10
roni102 2012 okt. 03. - 16:26:57 10/10
(3748/5342)
Ajjj nem már emberek, gyengék (na jó tudom akkoriban másképp volt) de képes volt az egyik a másiknak a szemébe hazudni a másik meg még el is hitte ezt ahh a szeme mindent elárult :) meg nem örömében sírt a kép felett.
Ez a Won-bin wáá unszimpatikus.
Milyen képrõl van szó ahol 5en vannak?
10/10
Newsee 2012 okt. 03. - 14:58:49 10/10
(3747/5342)
:))))) Nem csodálom! :)
heather1990 2012 okt. 03. - 11:00:00
(3746/5342)
Ezen besírtam....
heather1990 2012 okt. 03. - 10:59:21
(3745/5342)
De mint anya az lenne a legfontosabb hogy boldog legyen a fia, és mint király, az elméje és a lelke nyugodt legyen.
Ebben segíthetne neki Song-Yeon.....
Nem értem az anyakirálynét...
Hisz San nagyapjának édesanyja, Suk-Bin úrnõ porlányként jött a világra, és mégis magas rangot kapott.....
Ezt valahogy elfelejtette hogy a családban már volt alacsony származású tag is?????
Régebben kedveltem az anyakirálynét, de mostanában túlságosan elszaladt vele a ló....

Ezek olyan jó képek... nézzétek meg :
http://lilabeauty.wordpress.com/2010/03/31/yi-san-interviu-lee-seo-jin/
offtopic
zenepalota 2012 okt. 03. - 10:54:06
(3744/5342)
Szervusz.
Õfelsége király, mondhatni egy intézmény,,,, és Õ férfi , férj apa szeretne lenni.
Ennyi gáncsoskodást túlélni, és , semmi saját kívánság????
Anyuci nagyon könyörtelen,, elég, ha király a fia, mi az, hogy még boldog is legyen,, na ezt õnagysága igencsak rossz
néven veszi.
Szegény Sa Do herceg nem lehetett könnyû sem a papájával,, sem nagyravágyó nejével.
Az asszony amikor látta, hogy férjeurának befellegzett, már nem is tett semmit a megmentésére,, amúgy is megbántva érezte magát, mint nõ,, mert Sa Do máshol talált megértésre, szeretetre.
10/10
Newsee 2012 okt. 03. - 09:34:17 10/10 Előzmény döncimama
(3743/5342)
Pláne azok után, hogy tudja, hogy a mami zavarta el anno Kínába is, az õ "érdekeit" nézve, ahonnan félhalottan ért haza. Mibõl gondolja, hogy azóta máshogy érez?