Téma: A la Carte

9/10
offtopic
issti1 2009 febr. 23. - 12:37:53 9/10 Előzmény ondok
(260/960)
Csak a tényszerûség kedvéért: az két nagyon külön dolog, hogy valaki elfogadta a Kossuth dijat, esetleg elfogadta, h. élni -alkotni hagyják, tûrik (Tilt-Tûr-Támogat bûvüs 3-as) - vagy valaki önként direkt, magas rangú pártfunkciót vállal (mint pl. Glatz). Nagy hiba, ha ezek közt egyenlõségjelet teszel.

Másrészt: már régebben is emlitettem neked, a saját családi környezetemben számtalan embert ismerek, akik nem fogadták el a pártfunkciót, s igy nem juthattak elõbbre (pl. apám anno igy nem lett gyár részlegvezetõ, hogy nem lépett be a pártba -ez lett volna a feltétel, s még számtalan esetet sorolhatnék csak a saját körömbõl!).

Attól hogy a te környezetedben nem láttál ilyet, még hidd el nagyon sok volt!

Mellesleg az általad hiányolt iróasztalnak irt remekmûveket is sorolni lehetne: hány mûvész, alkotó lett elfojtva a Kádár rezsimben - jónéhányan közülük az öngyilkosságot választották - tõlük már hiába is várod a remekmûveket!
Csak 1 név gondolatébresztõnek: Cziffra György szerinted mért nem itthon lett világhirû?
6/10
ondok 2009 febr. 23. - 12:36:38 6/10
(259/960)
"Tényszerû ellenérv?"-jó vicc!
6/10
ondok 2009 febr. 23. - 12:35:40 6/10
(258/960)
Hol van itt a "független ,középúton járó"? na ne kacagtass már ,olvasod te a kommenteket? Meg tudod ha valaki azt mondja magáról ,de közben a legvéresebb propagandát ûzi ,az két dolog.
6/10
ondok 2009 febr. 23. - 12:33:22 6/10
(257/960)
hát azért érdekes,hogy egy volt komcsinak volt köszönhetõ nálatok a szólásszabadság.nade nézted volna csak meg a fideszes önkormányzatokat v. cégeket ,ott kizárólag jobboldali lapok jártak.
9/10
offtopic
issti1 2009 febr. 23. - 12:21:48 9/10 Előzmény ondok
(256/960)
Jó látni, hogy minden tényszerû ellenérvre kész válasz van...ez szinte már lenyûgözõ! :o)
offtopic
elisabet 2009 febr. 23. - 08:24:13
(255/960)
Szia!
Bocsi, nem ide tartozik, csak köszönteni szerettelek volna, remélem, jól vagy!
offtopic
meszag 2009 febr. 23. - 03:14:49 Előzmény CsengoZoli
(254/960)
Megszólalt a gödörbõl a lyuk. Pontosan Te vagy az, aki nem mond semmit, személyeskedik, fröcsög, belekapaszkodik egy - egy szóba, és csak azt csûri-csavarja, míg elvész a lényeg.
6/10
ondok 2009 febr. 23. - 00:12:11 6/10
(253/960)
Kösz ,hogy idéztél ,mert ebbõl mindenki látja ,hogy a te valótlan állításodra írtam válaszként,csak megismételtem azt ,amit Te nekem felróttál szó szerint,ami az én esetemben nem volt igaz ,nálad viszont a helyzet pontos leírása.Igaz a közmondás ,hogy mindenki magából indul ki.A hülye szó meg általános alanyként csak a trivialitás kifejezõje volt,a hazugság meg mit szépítsük ,ha egyszer az ,akkor nem lehet rá azt írni ,hogy igazság.
Amit meg kimoderáltak ,azt nem olvastam ,de ahogy ismerem az intelligencia fokodat ,el tudom képzelni,mert a stílus maga az ember.Pá.
offtopic
CsengoZoli 2009 febr. 22. - 22:25:31
(252/960)
Személyeskedni járok ida,mondod te aki ezt írtad az elõbb:
"Agitpropozni Te jársz ide ,nomeg a Heti hetesre ,ezt mindenki látja ,aki nem hülye.Jahogy valaki válaszol is és nem hagyja levegõben a hazugságaidat ,hát az biztos kellemetlen lehet ,dehát ilyen az élet."
**moderálva**
6/10
offtopic
ondok 2009 febr. 22. - 22:15:51 6/10
(251/960)
Hát ,mert személyeskedsz az a probléma(:"Sötét vagy,fröcsögsz,ondok elftárs" stb.) Én se értem magam ,hogy csak ennyire kapom fel a vizet egy ilyen indolencia láttán ,remélem méltányolod?
offtopic
CsengoZoli 2009 febr. 22. - 21:59:09
(250/960)
Kedves moderátor!
A mûsor napi közéleti és POLITIKAI témákkal foglalkozik, nem értem miért baj,ha ezekrõl a témákról vitatkozunk.
6/10
offtopic
ondok 2009 febr. 22. - 21:37:28 6/10
(249/960)
A 277-re írt válasomat már elküldtem ,amikor a felhívást elolvastam,és egyetértek ,jogosnak tartom a törlést ,amennyiben az is törölve lesz ,amire írtam.
6/10
offtopic
ondok 2009 febr. 22. - 21:34:59 6/10
(248/960)
Nem ,Te vagy abszolút elfogult,hiszen le is írod ,hogy bárki jobb mint "ezek".Én meg bebizonyítottam ,hogy a Fidesz bizony rosszabb mint ezek.Hogy jön ide az ,hogy szerintem mindenrõl a Fidesz tehet ?Ez a csúsztatás ,a fröcsögés.Tehát Te csinálod azt ,amit rám szeretnél kenni.Sajnálom ,hogy ugyanúgy ,mint Kgyuri esetében ,amikor vette a fáradságot ,és tételesen megcáfolt,akkor te alulmaradva csak annyit tudsz írni ,hogy "hanyagoljuk egymást".Hát ilyen egy nem fideszes középen álló? Na ne röhögtess már!És benned még az is irritáló hogy baromira álszenten megjátszod az objektívet,aztán minden szavadból süt az elfogultság.Rosszabb mint nmikor a média bezsariságból egyenlõségjelet tesz oda ,ahol nincs ,mert te meg objektív köntösben fejtesz ki Fidesz propagandát méghozzá a legelvakultabb módon.Úgyhogy miután ez így van elvtársozhatsz ,fröcsögõzhetsz jobbikozhatsz ,csak az vesz komolyan ,aki nem lát a szemétõl.Ezért aztán ,ahogy már írtam is nincs értelme ,hogy szint alatti sárdobálásodra reagáljak,én ugyanis veled ellentétben érvelni szoktam,és nem fejtek ki agitprop munkásságot mint Te.Azt nem mondom ,hogy a hazugságaidat nem fogom megcáfolni,de szívózni csak magaddal vagy a hasonszõrüekkel tudsz .
moderátor 2009 febr. 22. - 21:32:52
(247/960)
Kedves Fórumozók!



Minden nem filmmel kapcsolatos hozzászólás törlésre kerül. Kérlek benneteket, hogy a filmrõl írjatok és ne személyeskedjetek.

Van nekünk egy kiválóan mûködõ privát üzenetek funkciónk, melyet az egyéb témák megvitatására használhattok.



Üdvözlettel:

A moderátor
offtopic
CsengoZoli 2009 febr. 22. - 21:14:02
(246/960)
De te nem válaszolsz érdemben semmire csak fröcsögsz és összeesküvés elméleteket gyártasz, amiknek egy közös jellemzõje van,hogy mindegyik végén az derül ki,hogy a FIDESZ tehet mindenrõl.
A gondolkodás nem erõs oldalad.
Betanult szövegeket nyomatsz minden témában.
Próbálj meg néha saját véleményt kialakítani egy-egy dologról :)
6/10
offtopic
ondok 2009 febr. 22. - 21:10:16 6/10
(245/960)
Agitpropozni Te jársz ide ,nomeg a Heti hetesre ,ezt mindenki látja ,aki nem hülye.Jahogy valaki válaszol is és nem hagyja levegõben a hazugságaidat ,hát az biztos kellemetlen lehet ,dehát ilyen az élet.
6/10
offtopic
ondok 2009 febr. 22. - 21:06:21 6/10
(244/960)
Magas ez neked öregfiú,Gyurcsány ugyanis igazi demokrata mégha megpukkadsz is ,ezért aztán nem nyúlt át a törvényeken ,szabályokon úgy mint azok akiknek a talpát nyalod.Ezért maradhatott elnök Kondor K.pl.Míg pl Kövér titokminiszter megzsarolta Györgyi fõügyészt ,hogy eltávolítsa,mert kellett a hely Poltnak ,hogy a kormányváltás után ne kelljen az egész Fidesz vezérkarnak börtönbe vonulni.Ez a marha nagy különbség.
6/10
offtopic
ondok 2009 febr. 22. - 21:02:24 6/10 Előzmény issti1
(243/960)
Tudod ez olyan ,mint mikor a filmrendezõk írók panaszkodnak ,hogy õk úgy el voltak nyomva ,csak az íróasztalnak dolgozhattak.Hát tessék már elõvenni azokat a remekmûveket az íróasztalból ! Valahogy egyet se látni:) Nos én nem ismerek ,nem tudok egyetlen komoly tudósról ,mûvészrõl ,aki nem mûködött együtt olyan szinten a rendszerrel ,hogy nem fogadott el poziciót ,ahol dolgozni ,alkotni tudott volna.
És a közemberek is érvényesülni akartak,osztályvezetõk stb lettek,800000-en még apártba is beléptek.Magam hallottam Darvas Ivánnal egy interjút a 80-as évek végén ,ahol õszintén beszél múltjáról ,börtönéveirõl,és a vége nem egy sértõdött ellenálló ember szavaival zárult ,hanem azt mondta ,hogy szerencsére dolgozni ,alkotni lehet,nyugodtan békében lehet élni.Mellesleg ajnározták a Kádár rendszer második felében ,átvette a díjakat stb.nem voltak igazi ellenállók ,csak a rendszer végnapjaiban ,akkor is csak egy maroknyi volt komcsi káderfi,ma SZDSZ tag.A Fidesz alapítók Kisz titkárok,MSZMP intézmények munkatársai, karierre hajtó lesipuskások voltak.Ezért aztán tõlem akárki komcsizhat,mert én ezerszer többre becsülök egy kommunista Nagy Imrét,aki mindig elvbõl cselekedett ,mint ezeket az elvnélküli törtetõ "percemberkéket".Azokat meg kurvára sajnálom ,akiket a komcsizással meg lehet hülyíteni ,annyira ,hogy még ma is azt hiszik ,hogy a Kádár -Brezsnyev csók az valamiféle vízválasztó,érv lehet valakivel szemben is.
offtopic
CsengoZoli 2009 febr. 22. - 21:00:16
(242/960)
Hát igen,kiderült már megint mindenrõl a fidesz tehet,ej-ej.
Ezek az MSZP-s elvtársak talpig becsületesek,ez kiderült az utóbbi 7 évben.
Az a szörnyû,hogy szerintem ezeket te el is hiszed :)
A propaganda kiadványokról annyit,hogy a fideszé is az volt,meg az mszp "tájékoztató" kiadványai is azok voltak,nagyonis.
A mai napig láthatod a tv-ben,hogy "mire érdemes büszkének lennünk" , hát tudod mit,legyél rá büszke te! :)
Teddyt nemtom ki rúgta ki, de úgylátszik a közrádiónak nem Gyurcsány a fõnöke :), pedig a te elméleted szerint neki kéne annak lenni és akkor hogy van ez az egész?
Látom mindenkinek írod az összeesküvés elméleteidet és gyakorlatilag már csak fröcsögni, agitropozni jársz erre a fórumra.
Ehhez további jó szórakozást kívánok! :)
6/10
offtopic
ondok 2009 febr. 22. - 20:49:05 6/10 Előzmény CsengoZoli
(241/960)
No persze nagyokos fidesznyik,a Teddyt az az objektív Kondor rúgta ki ,én úgy emlékszem ,hogy ajobboldali kormányok alatt szemérmetlen rákosista stílusú propaganda folyt a közmédiumokban,és nem fordult elõ ,hogy nyilt ellenség legyen a rádió ill Tv elnök.Ehhez mit szólsz nagyokos? Aztán ne keverjünk egy tájékoztató kiadványt,egy rendszeres propaganda újsággal,amibõl nomeg pl a maradék hamburger tüzijátékból a fidesznyik klientúra milliárdokat lopott aközpénzbõl. Azt a hülyeséget meg ,hogy mikor kezdõdött a heti 7,ha lenne sütnivalód nem hoznád ide ,mert kereskedelmi Tv ellen nem tudott semmit tenni a kis görcs ,pedig akart.
Végezetül azt a lejáratott megunt fotót csak a legvéresebb fidesznyikek szokták untig bedobni,de azok veled ellentétben nem hazudják azt ,hogy "középen állnak".Nem mellesleg mit akarsz a fotóval mondani?,talán csak nem azt ,hogy a jobboldaliak nyalták leginkább Kádár és Brezsnyev talpát ?mert azt eddig is tudtuk.Pá, ,fidesznyik.