Téma: A la Carte

CsengoZoli 2009 márc. 05. - 21:12:07
(440/960)
Nagyon elnézõ vagy magaddal :)
offtopic
meszag 2009 márc. 05. - 21:11:18
(439/960)
Vedd úgy, hogy Emeséért kaptad. :))
CsengoZoli 2009 márc. 05. - 21:11:17
(438/960)
Az a baj,hogy a szellemi elit is pártpolitika alapján rendezõdik sorba, így nincs fegyver még a fiókban sem...
offtopic
Obránszky Ármin 2009 márc. 05. - 21:11:12
(437/960)
(Hû, ha politikus lennék, akkor a velem nem egy platformon lévõk összes napilapja öles betûkkel hozná, h 'Obránszky lõne!' :-D)
Obránszky Ármin 2009 márc. 05. - 21:07:16
(436/960)
"...akkor egy öszödi beszédért simán lemondana a miniszterelnök..."

Nem, egy igazán jól mûködõ demokráciában, ahol a társadalom kontroll alatt tartja vezetõit, ott nem jutnak el Öszödig! A rendesen mûködõ rendszer úgy néz ki, h a politikus érzi a tarkóján a "fegyvert", amit egy önmagát pártszimpátiától legalább részben, a döntõ pillanatokban függetleníteni tudó szellemi elit vezette lakosság hezitáció nélkül elsüt, emberünket kiírva a döntéshozásból egy életre. Van fegyverünk, fegyverviselési engedélyünk, de ott hever a fiókban...
CsengoZoli 2009 márc. 05. - 21:03:49
(435/960)
Jaértem,és te mint aki utálja a személyeskedést és szeret pusztán a tényekre hagyatkozni, most úgy gondoltad hozzáfûzöl egy ilyen személyeskedéstõl mentes, konkrét tényeken alapuló HSZ-t :P
offtopic
meszag 2009 márc. 05. - 20:57:42
(434/960)
Majd én eldöntöm, hogy mit teszek, bizd rám. :) Azért intéztem el néhány (3) szóban, mert ezt már tudom, úgy látszik Efes még nem beszélgetett Veled.
CsengoZoli 2009 márc. 05. - 20:54:27
(433/960)
Csak azért ne írj, hogy írj valamit :P
offtopic
meszag 2009 márc. 05. - 20:52:14
(432/960)
Ó! Õ nagyon. :)
CsengoZoli 2009 márc. 05. - 20:48:46
(431/960)
"Végighazudtuk az elmúlt másfél-két évet" ezt a te szöveg értelmezésed hogy vonatkoztatja a politikai élet összes szereplõjére?
Véletlenül sem az õ másfél-két évükrõl van szó,ugye?
Ne nevettess már!
CsengoZoli 2009 márc. 05. - 20:46:53
(430/960)
Én most úgy általában a tüntetésekrõl beszélek,nem csak a zavargásokról.
Ha a Franciáknak nem tetszik valami leáll a teljes város és képesek hetekig sztrájkolni és nem magyarázzák meg neki,hogy az utcára vonulni az nacionalizmus. (bár ennek a szónak is más jelentése van arrafelé)
Egyébként meg az ottani zavargásokban a tüntetõk is sokkal keményebbek,mint nálunk.
A hazugságról pedig annyit,hogy bizonyos dolgokat nem tudhattunk elõre.
Ne keverjük össze a választási ígéreteket és a hazugságot.
Az,hogy valaki igérget természetes, de az,ha valaki hazudik a JELENLEG MEGLÉVÕ HELYZETRÕL , na az baj és méghozzá nem is kicsi.
Teszem fel a kérdést újra,ha ezt elfogadjuk, akkor a jövõben mi alapján szavazunk, hisz fogalmunk sem lehet arról,hogy az aktuális kormányunk jó volt-e vagy rossz.
offtopic
efes 2009 márc. 05. - 20:45:58
(429/960)
Más kérdés, hogy vannak ebben az országban olyan magyarok, akiknek ilyen-olyan okból hibádzik a magyar nyelv ismerete, szövegértésbõl pedig igencsak szelektíven mûködnek. Na õk darálják ezt az õszödi beszéd-monnyonle izét. Pedig csak el kéne olvasni, mi is áll benne. De hagyjuk, mert látom, fixált vagy.
offtopic
efes 2009 márc. 05. - 20:43:17
(428/960)
Még egyszer mondom: miért kellene lemondani egy õszinte, feltáró hangú beszédért? vagy ha lemondani, akkor az egész politikai elitnek kellene lemondani, mint ahogy a beszéd inkriminált része is errõl szól: hazudtunk éjjel-nappal blabla. Mi, mármint ÕK, az elit. A szocik, fideszesek, mdfesek, szadeszesek, mindenki, aki a rendszerváltás óta kormányon volt. Errõl szólt a beszéd, de ez benne is van feketén-fehéren.
offtopic
efes 2009 márc. 05. - 20:39:14
(427/960)
Nézz utána a demokrácia definíciójának még egyszer. Tuti nincs benne semmilyen illegális nyomásgyakorlás.
CsengoZoli 2009 márc. 05. - 20:38:22
(426/960)
Na,Dánia jó példa.
Ott egy Öszödi beszédért simán lemondatták volna a miniszterelnököt, aki fülét-farkát behúzva sírna egy sarokban és valószínûleg az ottani politikusok ordítva röhögnek, ha a hazánkban zajló politikai életrõl hallanak :)
De Dániával össze sem lehet hasonlítani kis hazánkat, azt a szintet soha az életben nem fogjuk elérni...
offtopic
efes 2009 márc. 05. - 20:37:35
(425/960)
HAHA a farnciák. Na ott vannak olyan brutális rendõrök, hogy ihaj. Rossz példát hoztál, egy szimpla falfirkáért eltörik a kezed, mirõl beszélsz, te?
offtopic
efes 2009 márc. 05. - 20:36:12
(424/960)
fideszesek, sõt jobbikosok. Nézd meg az önkorményzati képviselõk listáját.
offtopic
efes 2009 márc. 05. - 20:35:20
(423/960)
Na most, ha valamit nem tudsz, az a te bajod, de azért nem másnak kell lemondani. Olyan ez, mint a törvény nem ismerete nem mentesít a betartása alól..:)
CsengoZoli 2009 márc. 05. - 20:35:10
(422/960)
Értelmes ember jól tudja,hogy ez is a nyomásgyakorlás része, sikeresen alkalmazzák több DEMOKRÁCIÁBAN :) lásd Franciák.
Hogy kik laknak a rózsadombon arról sajnos nekem nem jutattak el hivatalos adatokat, de ha te mondod elhiszem,hogy ott is csak fideszesek laknak :)
offtopic
Moldávia bánata 2009 márc. 05. - 20:35:08
(421/960)
Rendben, elfogadom a bocsánatkérést, de azért azt hozzá kell tennem, hogy Te valahol nagyon el vagy tévedve! Már tényleg kezdem azt hinni, hogy Ovi hatalmas karmája végérvényesen rátelepszik a rajongótábor és néhány hasonszõrû (megfelelõt kéretik aláhúzni!) megroggyant elméjére. (Ez utóbbi természetesen túlzás, még mielõtt elkezdenél óbégatni. De hátha csak én gondolom rosszul, hogy ilyeneket tényleg le kell írni a gyenge felfogóképesség miatt.) Mert például mégis honnan a fityfirittybõl vontad le azt a zseniális, (hogy azt ne mondjam: adekvátul kauzális) következtetést, hogy az én kedvenc "liberális" pártom az a párt, ami most állítólag 1%-on áll? Mert én nyilván nemzetromboló, erkölcstelen senki vagyok, aki az SZDSZ híve. Mennyé má! Ennyire egyszerû tényleg nem lehetsz! De ezzel kapcsolatban is most rögtön adódna egy csomó kérdés. Hogy például mit jelent egy közvélemény-kutatás és mit jelent egy választás. Hogy eddig hány választás eredményét találták el a "közvéleményt kutatók". De nemhogy kedvem nincs belemenni ilyen kérdésekbe, de veled szemben már motivációm sincs ezzel kapcsolatban - jegyzem meg mint mellékvágányt -, mert sikerült megbizonyosodnom, hogy hiszt... akarom mondani sértõdött, érzelmektõl túlfûtött emberrel felesleges ilyenekrõl beszélgetni.

Stílus miatt pedig legalább annyi szégyellnivalód van, mint nekem.