Téma: A la Carte

offtopic
meszag 2009 febr. 24. - 11:33:49
(280/960)
Majd ne felejts el örülni az újnak. :D
9/10
offtopic
issti1 2009 febr. 24. - 11:29:55 9/10
(279/960)
Sajna nem tudom, mit kérdeztél tõlem, amire ne válaszoltam volna: tedd fel esetleg újra, s igyexem megfelelni, oké? ;o)
9/10
offtopic
issti1 2009 febr. 24. - 11:28:18 9/10
(278/960)
Azért bájos azt látni, hogy még a süllyedõ hajón is vannak, akiknek fõ elfoglaltságuk a kapitány hivatott védelmezése és dicsérete!
Ez megmosolyogtatóan bájos!! :o))
9/10
offtopic
issti1 2009 febr. 24. - 11:23:55 9/10 Előzmény ondok
(277/960)
Nézd, te mindenáron rá akarod húzni, hogy a Kádár rezsimben mindenki együttmûködõ volt, s aki nem vitte valamire, az csak azért volt, mert nem volt tehetséges: hoztam neked példát saját civil életembõl, közéletbõl - nyilván oka van annak, hogy ilyen görcsösen ragaszkodsz bizonyos elméletekhez,de ez már a te dolgod: azenyém itt végetért: higgy amit akarsz- szived joga!

Én változatlan csak azt hiszem el, amit látok-láttam és tapasztaltam!
Az, hogy a te környezetedben egy ilyen(ellenálló, együtt nem mûködõ) ember sem volt, valahol nagyon szomorú - az pedig, hogy eleve kétégbe vonod, kiválóan jelzi hazai morális állapotaink egyik alapproblémáját: a meg nem történt rendszerváltás, felelõsségek elmismásolása,elkenése- sõt mára már egyáltalán bármiféle morális felelõsség tagadása: ezt láthatni nálad is - bár nyilván nem látod be..de legalábbis bõszen tagadni fogod ezt is!

Mégegyszer mondom: higgy amit akarsz és akinek akarsz - a múltról és jelenrõl is...ez a te lelkiismereti ügyed, s nem az enyém - a világért sem foglak gyõzködni triviális dolgokról!
offtopic
meszag 2009 febr. 24. - 08:42:49
(276/960)
:DDD
offtopic
*mya szösz* 2009 febr. 24. - 08:17:35
(275/960)
"Nekem pl. egy bizonyos ideológia nagyon szimpatikus lenne, ha lenne ilyen MO-n. De nincs, pedig felvállalnám a véleményemet minden körülmények között."
offtopic
*mya szösz* 2009 febr. 23. - 22:42:57
(274/960)
Melyikre gondolsz?
offtopic
*mya szösz* 2009 febr. 23. - 22:41:43
(273/960)
"mint az ország törvényesen megválasztott miniszterelnöke,...az ellene uszító, nyilvánvalóan rasszista" - neked hová injekciózták anno az íkút?
Az ominózus cikk gyilkosokról (azok ellen) szólt. Talán bizony az ország törvényesen megválasztott min. elnöke gyilkos? Talán nyilván, ha annak tartod...És talán õ is annak tartja magát. Hisz megmondta: ha a zsidókat bántják, akkor õ zsidó, ha a romákat, akkor roma, ha a gyilkosokat, akkor gyilkos. Miazhogynagyonis.
Pá.
10/10
zsouzs 2009 febr. 23. - 21:40:56 10/10
(272/960)
"nem szeretném, ha a ezentúl a mindenkori miniszterelnök mondaná meg, hogy mit olvashatok és mit nem"

Így csúsztattok (hazudtok) mindenben. Egy rohadt szóval sem szabta meg, hogy te mit olvass. Arra a szemétre pocsékolhatod az újságárusnál a pénzed amire akarod. Nem tiltott be semmit.
Azt azonban, mint az ország törvényesen megválasztott miniszterelnöke, jogosan kérheti az ÁLLAM által fenntartott szervektõl, hogy a mûködésûkre bocsájtott pénzek ne az ellene uszító, nyilvánvalóan rasszista szenylapok bevételét gyarapítsák.
Felfogod a különbséget?!!
CsengoZoli 2009 febr. 23. - 19:10:40
(271/960)
Én sem,ezért nem is írtam neked többet :)
offtopic
meszag 2009 febr. 23. - 19:07:27
(270/960)
Édesem, én nem menekülök. Sikerült lebutítani az egykori vitákat, annyira, hogy nem látom értelmét. Másrészt honnan ez a megállapítás, hogy nem volt igazam? Én a lényeget nézem, Te meg mellébeszélsz. Mégegyszer mondom nem foglalkozom lényegtelen dolgokkal.
CsengoZoli 2009 febr. 23. - 18:56:39 Előzmény meszag
(269/960)
Én anno egy vitában csak konkrétumokat írtam, amibõl végülis mikor láttad,hogy nincs igazad kimenekültél, ezek után te ne kérj számon please! :)
6/10
ondok 2009 febr. 23. - 13:36:00 6/10
(268/960)
Pont ,hogy nem az együttmûködõket védem,hanem azt aszemléletet cáfolom,hogy aki akkor nem volt sikeres ,az azért volt mert elnyomták.Ne is haragudj persze ha valaki mindent a saját ideológiájával akar magyarázni ,akkor Latinovicstól kezdve Darvasig mindent és mindenkit beleilleszt ebbe. Én meg azt mondom ,hogy legyünk tárgyszerûek ,és ne húzzunk rá valamit valamire ,ami nem igaz .Ezt tették pl józsef Attilával ,aki egy idõben A munkásköltõ volt ,holott az csak egy kis része volt egyéniségének .Egyébként õ is öngyilkos lett ,és nem a Kádár alatt.Úgyhogy ne eröltesd ,ami nem korrelál az nem korrelál sajnos.
Túl szimpla ez a szemlélet ,hogy akomcsik alatt a tehetség el volt nyomva,mindenért õk voltak a felelõssek .Én útáltam azt arendszert ,de megtapasztalva a jelenlegit ,már nem útálom annyira.És még egy pikantéria van ,hogy sajnos az álszenteskedés ,a demagógia ,a vak hitbuzgalom ,a vezérelvûség ,amit akkor alegjobban útáltam ,ma sokkal inkább jellemzõ a jobboldalra ,Ezért aztán igazából ,akik akkor világosan láttak azok kevés kivételtõl eltekintve ma a baloldalt választják akevésbé rossznak ,mert politikai stílusa inkább demokratikus ,mint a komcsizó jobboldalé.
9/10
issti1 2009 febr. 23. - 13:15:52 9/10
(267/960)
Nos, akkor maradjunk a hétköznapi embrek- apám, és családi baráti körünk példájánál: sokan nem lettek sikeresek, nem futottak be karriert, mert nem voltak hajlandók együttmûködni a rendszerrel: bármilyen fájó számodra-szemmel láthatólag-, szembe kéne nézned a tényekkel!

Bartókot nem tudom hogy hozod ide: az õ emigrációja a nácizmus bûne volt!
Cziffra pedig az ún. szocializmus áldozata lett volna (illetve részben lett is, hisz csoda, hogy a sokévi kényszermunka után még tudott újra zongorázni), ha jó idõben nem sikerül kiszöknie nyugatra.
Mondok még 1 példát- bár teljesen fölösleges, mert látom vak vehemenciával véded a kádári együttmûködõket és megalkuvókat: vajon Latinovits miért lett öngyilkos a Kádár rendszerben?
Példa akad bõven, persze csak ha akarunk találni!
6/10
ondok 2009 febr. 23. - 13:05:55 6/10
(266/960)
Ráadásul utána kontrázza is ,azaz engem támaszt alá a Biztosítóval 98-2002 között.Képzeld el ,hogy akkor a felsõbb hivatalokban mi ment! Úgyhogy a tényszerû érveket említetted korábban ,hát ezeket nálad nem látom nyüzsögni,inkább látok egy végtelen elfogultságot,szemellenzõs hozzáállást.Mielõtt valaki másokat kritizál ,talán illene magába nézni.
6/10
ondok 2009 febr. 23. - 13:02:33 6/10
(265/960)
Hát igen kivétel erõsíti a szabályt ,pláne ha mint írja ez egy volt Komcsinak köszönhetõ volt.Egyébként a Vízmû nem az a speciel bástyája az állami cégeknek,mintha jelenleg magáncég lenne.
6/10
ondok 2009 febr. 23. - 13:00:16 6/10
(264/960)
Én nem errõl beszéltem ,vannak nyilván tárgyilagos emberek ,de azokat nem Csengõnek hívják.Te is kissé gyanús vagy ,mert speciel aki az újsáíróklubbról csak moderálnivalót írna,hát az nem igazán érti a kultúrált hangnemû elemzõ mûsorok lényegét,illetve eleve elõítéletes .Mert milyen érdekes ,hogy ez a tárgyilagos ember még soha rossz szót nem ejtett pl az Echo és Hír Tv beszélgetõs mûsorairól,ahol mindennapos a rasszizmus,az anyázás ,alámpavasozás.Nem érdekes? Szerény véleményem szerint árulkodó az ,hogy ki mit tesz szóvá és mit nem .aztán ,hogy magát ,hogy minõsíti ,az különösebben nem meggyõzõ.
6/10
ondok 2009 febr. 23. - 12:55:13 6/10
(263/960)
Ne ragadjunk már ki egy Czifra györgyöt,mert akkor pl Bartók miért nem itthon lett világhírû ,abban a remek jobboldali Magyarországban?A többi megnemfogható példád meg gyenge érvelés ,mert hát tudjuk ,hogy utólag rengeteg elnyomott zseni volt ,nomeg partizán.Kérném felsorolni az elnyomott remekmûveket a fiókból.Az elnyomottakról meg jó estben még az is kiderül ,hogy 3/3-ak voltak (Csurka),úgyhogy ne vegyük már be az ilyen blöfföket.
9/10
offtopic
issti1 2009 febr. 23. - 12:43:55 9/10
(262/960)
Szia, ezt nem tudhatom - talán legutóbbi 297-es hsz-om megadhatja kérdésedre a választ.. :o)
9/10
issti1 2009 febr. 23. - 12:41:52 9/10
(261/960)
Hát nézd: ha te azt irod, h. Orbánék alatt sem kaptak állami cégek nem-kormánypárti újságot, s erre Évi közli, hogy õ biza állmi szférában dolgozott anno, s járt nekik a Népszabi - nos hát ezt nehezen nevezhetem másnak, mint tényszerû ellenérvnek!