Téma: A lámpás

Macika5 2010 ápr. 25. - 08:51:33 Előzmény Banán
(5/25)
Nem ismerem. Szégyellem, de a magyar irodalmat eléggé elhanyagoltam eddig..., megpróbálom pótolni.
feketevipera 2010 ápr. 21. - 08:57:25
(4/25)
Elgondolkodtató alkotás arról, hogyan is szolgálhatjuk a legjobban embertársainkat. Ágoston is ezt keresi, de nagyon nehéz dolga van. Szeretne lámpásként világítani, de ebben a világban ez nem könnyû, mert túl sok a gátló tényezõ. Fiatalkorában nem akar megalkudni, küzd, de aztán nem marad más választása, és kénytelen beállni a sorba, így kitüntetést is kap. Kérdés, hogy ezzel tényleg a nagy ügyet szolgálta-e, és az is kérdés, hogy hol vannak a határai a hatalommal való együttmûködésnek.
10/10
Argenteum 2010 márc. 17. - 02:44:58 10/10
(3/25)
Sajnos nem láttam az elejét de ez pont olyan film amit ha az rtl klubon vagy a tv2-ön adnának talán megszólítaná az embereket és éreznék kicsit mire kell emlékezni, kik milyen álldozatot hoztak. Bár nem tudom milyen nézettsége lenne , sajnos az a tömeg akit szólítani kéne menekülne a film+ vagy axn felé vagy az egyre intelligensebb adók felé
7/10
Banán 2010 márc. 16. - 15:02:21 7/10
(2/25)
Igen, szép film, de az egyházellenesség, pedig ezt a kommunista idõkben forgatták, nem ütközik ki belõle. Ismered a regényt? Benne van egy gyónás is, amit Ágoston Ida halála után végzett, és amiért majdnem kizárták az egyházból. Emiatt a regényt sokáig ki se engedték adni a megjelenése után!
Macika5 2010 márc. 15. - 22:19:30
(1/25)
Kár, hogy csak a nemzeti ünnepen lehet ilyen filmeket látni... Igazán szép és megható film volt.