Téma: A légiós

antiangeln 2009 febr. 27. - 19:09:34
(38/58)
Nem tudjátok véletlenül a film betétdalának a címét ,vagy az elõadót. Valószínû ,hogy francia sanzon lehet.
Köszi
Mermaid. 2009 febr. 27. - 11:18:21 Előzmény astragcc
(37/58)
I love you. cicuska
astragcc 2009 febr. 24. - 11:43:51
(36/58)
Hogyne Cicuska! Van csaj a légióban. Irodista. Ha van olyan nõ, aki végigcsinálja azt a kiképzést, az nem is nõ.
De ez csak egy film, a légió ennél sokkal komolyabb.
dzsidzsi14 2009 jan. 03. - 20:43:26
(35/58)
hellósztok
Szerintem nagyon jó film én ajánlom mindenkinek akik szeretik az ilyen katonás filmeket. Bár az igaz h én se lennék légiós. Én ma biztos + nézem mert régen láttam.
adchef 2009 jan. 03. - 19:31:03 Előzmény Bigpapa
(34/58)
Bigpapa, matricule?
cirmoska.nz 2008 szept. 12. - 20:01:51
(33/58)
Ja szeretneek mindent agyon játszani....
Csumpadli 2008 szept. 12. - 13:53:44 Előzmény cirmoska.nz
(32/58)
Ezt a filmet az RTL már vagy 20-adszor leadta.
cirmoska.nz 2008 szept. 10. - 05:18:50
(31/58)
Háááát én nem lennék légiós az biztos! Nem tudnám elviselni hogy ha más rendelkezne velem....Fõleg úgy ha olyan helyre vagy céllal küldenének valahová amirõl tudnám hogy eleve lehetetlen küldetés....és mondjuk még értelmetlen is. Én szeretek élni!

Tényleg amúgy van csaj a légióban? Vagy oda csak fiúk mehetnek?
8/10
Bigpapa 2008 szept. 09. - 22:17:15 8/10 Előzmény cirmoska.nz
(30/58)
Nézd. Minden ember máshogy dolgozza fel az élményeket, a látottakat és a sokkot esetleg.
Tény az:
A Légiós a francia kormány tulajdona, így igazán szabad akaratod, jogod, a szerzõdés aláírása után nincs! Szóval, ha felzavarnak egy aknamezõre, akkor mész. ha beküldenek egy Mozambiki faluba 400 fegyveres gerilla közé, akik közt sok 10-12 éves gyerek van (viszont fegyveresek) és parancsot kapsz, hogy likvidálni õket, meg kell tenned. És nem gondolkozhatsz, hiszen az a 12 éves gyerek 1mp-et sem gondolkodik, beléd ereszti a tárat. Ezt megélni borzalmas. De ezekhez pár hónap alatt simán hozzá lehet szokni.
Ami gáz, hogy Te nem szerelhetsz le, csak,ha õk leszerelnek az egészséged miatt(fizikai,vagy pszichikai baj).
Ami pozitív:
Olyan elit kiképzést kapsz, ami nincs még egy a világon.A légiós fegyverek és felszerelések az amcsi katonák cuccai elõtt járnak!Pont azért, mert a légióst beküldik oda is, ahova egy Francia katonát soha sem! Megjegyzem, a francia katona be sem merne menni :)))))))))))
De van ezer pozitív dolog is benne.
Világot látsz, megismered az országok kultúráját, szokásait úgy, ahogy turistaként soha sem láthatnád.A bajtársaid a testvéreid lesznek, akikre anyádnál is jobban számíthatsz.
Sajnos, alig van hihetõ adat a légióról a neten.Akik voltak, nem csinálnak a Neten weboldalakat ennek a dolognak. Ha találsz weboldalt, az általában kamu. Hiszen nincs díj a toborzáshoz, nincs befizetendõ összeg. De sok helyen olvastam, hogy 1000 eurót kell leperkálni. Jah, a csalónak....sajna :(
sandros5000 2008 szept. 09. - 14:46:37 Előzmény Bigpapa
(29/58)
Én is rendszeresen olvasom a P Howard légiós regényeit, mikor kicsit komorabb a hangulatom. Gondoltam hogy remek lett volna ilyen emberekkel a légió...
cirmoska.nz 2008 szept. 09. - 11:49:28 Előzmény Bigpapa
(28/58)
Én nem olvastam semmit róluk, csak azt hallottam sokuk megõrül és nem tud vissza illeszkedni az életbe (család meg ilyenek). Ez igaz? Drága...:)
cirmoska.nz 2008 szept. 09. - 11:45:46 Előzmény Bigpapa
(27/58)
Bizony a Kájli Minóóógal például. :)
tobywong 2008 szept. 05. - 15:04:11
(26/58)
Õszinte leszek. Ez nagyon nem Van Damme stílusa. A film nem túlzottan tetszett, de tény, hogy inspiráló.
Utánanézek kicsit jobban a mai francia légiós dolgoknak.
Van egy könyvem róla és aszerint a világ legkeményebb embereit tartalmazza.
8/10
Bigpapa 2008 szept. 04. - 22:01:39 8/10
(25/58)
Igen, mint minden filmben, ebben is vannak túlzások. Hiszen ettõl film :)) Különben dokumentumfilm lenne :))))
Az a baj, hogy a Rejtõ féle légió minden ember álma lenne :)))))))))))) Fõleg azokkal a szereplõkkel. Én is folyton olvasom valamelyik könyvét. Kívülrõl fújom,de akkor is jó olvasni Tuskó Hopkincsról :DDD

Sajna, Van Damme újabban elment valami "ZS" kategória felé. Ez a film, még a többször nézhetõ kategóriába tartozik, a maga hibáival. ;)
sandros5000 2008 szept. 04. - 21:14:03 Előzmény Bigpapa
(24/58)
Tudom, már mesélted hogy miket éltél meg az életed során, és élvezettel olvastam. Tizenévesen engem is vonzott a légió Rejtõ regényein nõttem fel, utána olvastam pár valósághûbb leírást és átértékeltem a dolgot.
Te jobban tudod mint én az biztos.

De az a két bûnõzõ aki utána megy hogy megolje, azért az egy kicsit túlzó, de már én párszor megnéztem nekem is bejön valamennyirre.
John Morgan 2008 szept. 04. - 20:50:47
(23/58)
Nem is tudom, emberek! Nézzük a tényeket: akárhányszor láttam az rtl-en ezt a filmet, mindig össze volt vagdosva, de úgy, hogy még annak is feltûnhet aki elõsször nézi!Nem merem megnézni ezúttal:(
dzsidzsi14 2008 szept. 04. - 20:28:30
(22/58)
Én már láttam nekem tetszik az ilyen fajta film szóval megint megnézem.
Tegyétek ti is ezt. :)
kiwiki 2008 szept. 04. - 18:55:58
(21/58)
"Egy új szülöttnek minden vicc új."
Valamilyen közmondás féle
8/10
Bigpapa 2008 szept. 01. - 22:39:03 8/10 Előzmény sandros5000
(20/58)
A Légiós nem katona, a Légiós nem alkuszik!
Bent nem katonatársad van, hanem testvéred.Csak rá számíthatsz. Az életed árán is megvéded, vagy cipeled.Mert Õ is cipelne Téged!
A Francia Idegenlégiós a Francia kormány tulajdona. Nem számít az élete, nem számít, hogy túléli e a csatát. A légiós az, aki elsõnek megy fel egy aknamezõre. Csak utána jönnek a Francia katonák. Ez az érzés filmen nem jön át.
Nem egy klasszikus alkotás ez a film, de a rendezõ igazából a légionárius élet "keserû ízét és szagát" akarta érzékeltetni. Egy légiós soha sem lesz magasabb rangú tiszt,mint egy született Francia katona, aki a légióst irányítja.És ezek küldik csatába a légiósokat.
A film amúgy nem rossz.Van Damme-nak vannak sokkal rosszabb filmjei is.
sandros5000 2008 júl. 05. - 21:27:36
(19/58)
Nekem nem igazán tetszik a film, annak ellenére hogy egyszer meg lehet nézni. Vannak olyan buta részek a történetben ami inkább idegesítõ...
Guido cipelése, ilyen nem hiszem hogy volt, a két idióta akik Van Damme után mennek, végülis a biztos halálba, ennyirre hülyék nem lehetnek...

Nekem a Terence Hill és Gene Hackman féle Menni vagy meghalni sokkal jobban tetszik, a zenéje is nagyon bejönn...