honfoglalo111 2013 júl. 19. - 21:36:30 Előzmény jozsi86
(85/105)
Köszönöm jozsi86!
Tényleg egy jól sikerült filmmel van dolgunk!
5/10
Ottofan1 2013 júl. 19. - 12:40:18 5/10
(84/105)
Hát, elég középszerû. A film elsõ fele nem valami nagy dobás, de a másik fele nekem tetszett.

***SPOILER***

Amikor találkoznak a túlélõkkel, vagy amikor mennek megkeresni az egyik fõszereplõt az nagyon jól sikeredett.

***SPOILER VÉGE***

Azért annyira nem rossz mint a kritika mondja.
Szerintem a 4,9 az IMDB-n kicsit kevés(olyan 5,7-8-at érdemelt volna).
A porton kb. jól van értékelve :)

5/10
4/10
doktormacko1 2013 júl. 18. - 21:57:31 4/10
(83/105)
4 / 10 Gyenge gagyi.
2/10
gimbiikeeh 2013 júl. 03. - 11:40:50 2/10
(82/105)
Elõször moziba láttam 2011 karácsonyán. Akkor nem gyõzött meg annyira. Most újra megnéztem itthon is, és jobb véleményem lett róla. Egy pörgõs, izgalmas kis sci-fi thriller.

5-6/10 (A 2-est még a mozi után adtam neki.)
6/10
Razze 2013 jún. 02. - 17:25:45 6/10
(81/105)
amúgy jó pont hogy végre nem egy amerikai nagyvárosban játszódik,és az ûrlények is egészen egyediek lettek,nem azok a szokásos csápos hörgõs dögök,szerintem jó ötlet volt így megcsinálni õket
6/10
Razze 2013 jún. 02. - 17:19:10 6/10
(80/105)
felejthetõ alkotás:D
de semmiképp sem zs-kategóriás,azok nálam az asylum féle "filmekkel" kezdõdnek
szokásos amcsi tömegfilm,egyszer meg lehet nézni
10/6 pont tökéletes neki
8/10
jozsi86 2013 máj. 02. - 13:53:31 8/10 Előzmény honfoglalo111
(79/105)
Ez a legértelmesebb hozzászólás a filmhez. Szerintem is jó film!
1/10
Face75 2013 jan. 30. - 08:07:07 1/10
(78/105)
Szerintem ez a film amerikai agyhalottaknak készült. Bántóan egyszerû.
1/10
kabeles14 2012 dec. 04. - 22:08:03 1/10
(77/105)
Rettenetes!
Igazi ipari hulladék,ZS kategória, reméljük nem lesz folytatás.
Javasolnám a mínusz számok bevezetését az értékelésnél.
8/10
pumika96 2012 dec. 04. - 20:53:29 8/10 Előzmény frenchbullie
(76/105)
Semmi bajom nem volt a filmmel, az hogy láthatatlan ûrlényeket találtak ki tök jó! ki tudja hogy mit rejt az univerzum! az hogy energia kell nekik vacsorára azzal sincs semmi baj, a sztori ok. Nekem az egész tetszett csak a végébe csalódtam picit egy kicsivel jobb befejezést lehetett volna!
10/8
frenchbullie 2012 okt. 29. - 15:05:52
(75/105)
Üdv! Az eleje izgalmas volt, némi humort is csempésztek bele, a tudományos/mûszaki etc. dolgokhoz meg úgysem konyítok,így aztán végignéztem a filmet, és nem bántam meg. Szerintem a készítõk célja nem is a tudományos hûség, hanem pozitív/negatív emberi értékek/tulajdonságok bemutatása volt, szélsõséges helyzetekben.

Spoiler-féle... Az az fiatal, törtetõ üzletember-figura különösen "ütött", aki a totál ellenszenves "Még büszke is vagyok arra, hogy a pénz/karrier érdekében bármit bevállalok, bármire képes vagyok!"-típust testesítette meg. Elég sok akad belõle manapság. Úgyhogy, nem is volt ez annyira valóságtól elrugaszkodott sztori.:-)

Off Nálam a nézhetetlen kategória a multikban "papírtasakospárforintértkaphatóhorrorfilmek"-nél kezdõdik.
1/10
tonijani 2012 okt. 04. - 13:57:11 1/10 Előzmény Haversrac
(74/105)
szánalmas 1/10
ezt a másfél órát soha nem kapom vissza.....
spoiler: annyi érthetetlen dolog volt benn pl:
villanykörtét hordozni, amikor egy nagyvárosban kb 40 centinként van egy elektromos eszköz...
üvegen át nem látnak, a 3 csajt mégis meglátták a toronyházben...
Fémketrecen nem jutnak át (tengeralattjáró) akkor ha valaki bennmarad a kocsiban az túléli? vagy vonaton, hajón, esetleg tankban?...
a "hõsies" jelenetek szánalmasak, néhol már gyomorforgatók (a srác nagy beszéde)
senkinek nem ajánlom.
8/10
Haversrac 2012 szept. 08. - 01:45:10 8/10 Előzmény avsk
(73/105)
2 srác, (ha figyelted volna a történet elejét), valami honlapot üzemeltettek, mindketten informatikusok voltak és valamennyire konyítottak a fizikához is. Az autót csupa fém borítja kívülrõl, amit ezek a lények nem láthattak úgy, mint a vasajtót és üvegen keresztül se láttak. Nem voltak buták a srácok, de ez a film elején is látszódott...

Csajok tipikus amerikai HHP-k voltak, de még nem is a legrosszabb fajtából, mert ezek nem nyivákoltak annyit max a szõke.
8/10
Haversrac 2012 szept. 08. - 01:38:47 8/10 Előzmény mustikka
(72/105)
Ebben van valami, hogy még ilyenkor is önmagukra gondolnak az amerikaiak, de én ezt figyelmen kívül hagytam. Azt is elfogadtam, hogy a végén Sean irányítja a kopasz harcost és bandáját és mondja meg mit csináljanak, akik eleve nem is akarták elhagyni a lakhelyüket. Mégis segítettek neki megkeresni Natalie-t, aki nem is értem, hogy került ki a partra a felboruló hajó után. Az a rész volt még, ami logikátlan volt számomra miért nem a tengeralattjáró felé úszott? Erre valahol távol elrejtõzik egy buszban...hmm. Igen a végét lehet picit összecsapták, de legalább lesz belõle egy sikeresebb folytatás akár.:)
8/10
Haversrac 2012 szept. 08. - 01:33:20 8/10 Előzmény _Freddy_
(71/105)
Valamerre mozdulniuk kellett. Csak nem fognak éhen halni egy helyben...Bár mondjuk 3 nap telt el addig ellátták magukat konzerv kajával, a szarást pl nem tudom, hogy oldották meg, de ez legyen a legkisebb gond.:) Ha nem mozdultak volna valamerre akkor ott pusztulnak meg a szórakozóhelyen.

Ami még fura lehet. Rengeteg elektromos szörnyeteg (nevezzük õket így) esett az égbõl én azon csodálkozom, hogy még volt szabad hely a városban nélkülük :O nyilván kell pár szereplõ, akiknek sikerül eljutni A-ból B-be:)

Nyilván egy kis drámát is bele kellett csempészni azzal, hogy a szõke csaj Anne és Ben mindkettejük meghaltak ezáltal a legjobb barátjuk, barátnõjük egyedül osztoztak a fájdalmon.
8/10
Haversrac 2012 szept. 08. - 01:29:04 8/10 Előzmény Jankaou
(70/105)
Szerintem egy nagyon izgalmas és érdekes film volt. Ez is, mint a zombis filmek tömkelege a túlélésrõl, az összetartásról szól egy ismeretlen elektromos erõ ellen...Végén a buszos jelenet persze abszurd volt meghát elég fura volt, hogy a rácson bement az az ízé, amikor elvileg attól még nyitva is volt védve lettek volna, dehát Istenem. Lényeg az, hogy szórakoztató, izgalmas volt a film még ha noname színészek voltak. Végre nem egy tipikus amerikai helyszín volt, hanem ezúttal Moszkva és orosz anyanyelvûek (akik valódi ruszki színészek is) is részt vettek a harcban. Harcból most lett háború úgyhogy kíváncsian várom a 2. részt:)
jerome86 2012 aug. 03. - 08:53:35
(69/105)
Látom itt a fórumon elég sokan szidják a filmet, de nekem tetszett a történet is és maga a megvalósítás is. A lények is jól ki voltak találva, lehet volt benne pár logikai bukfenc, de ez csak egy film. :)
3/10
avsk 2012 júl. 14. - 22:29:19 3/10
(68/105)
Háát elég szar volt,és a szinészi pocsék munka mellett a szereplõk reagálása egyes helyzetekre se tükrözte a valóságot.Annyi baromságot csinált a 2 csaj,hogy már a falat kapartam kínomban.Például:a film elején a vasajtó mögöt már sírt a soktól a fekete csaj,erre dörömbölnek és beenged egy illetõt miközben megy kint a pusztitás-aha persze...,v. a 2 pasi honnan vette,hogy megvédi õket ha a kocsi aljába bújnak,stb. stb.
Ennél a filmnél a Skyline 100X jobb szinészi játékilag és effektileg egyaránt,pedig nem is volt mozifilm.
Jankaou 2012 jún. 28. - 23:56:44
(67/105)
Rendkívül ötlettelen, fárasztó film.
mustikka 2012 máj. 01. - 21:00:38 Előzmény stomachh
(66/105)
Most tartok az 50. percnél, de lehet, hogy kikapcs, törlés és alvás lesz belõle.
A legszomorúbb, hogy egy nem is annyira gáz témát ilyen pocsékul dolgoz fel, vaalamint az, hogy sok benne a sablon.
Ami kifejezetten idegesít: megint bta, semmitõl sem való párbeszédeket lefolytató, teljesen tipikus karakterekként jellemezhetõ amerikaiak a fõszereplõk. A svéd fickó csak szükséges mellék, aki meg is hal az eleje után kicsivel. No és a sok--sok "feláldozható", kb 10millió orosz? Õk a menekülõ szerencsétlenek, akiknek persze nem sikerül életben maradni. Akkora klisé, hogy csak az idióta és idegesítõ stilusú szõke nõ meg a többi, kb Transformers-be illõ fiúszereplõ marad életben az egész kibaszott városban... és hova futnak elõször? Az amcsi nagykövetségre... mintha az baszki sérthetetlen lenne. Hogne, leinváziózzák a várst körülötte, de ott minden megmarad... képzelik ezt a szereplõk... undoritó az a mögöttes mondanivaló, hogy igy akarják megalázni az oroszokat, az orosz fõvárost, és újabb (ön) megelégedettséget begyûjteni a hidegháborús "gyõzelem" után...
Ritka szar film, ehhez képest a Csatahajó, amiért nem mellesleg mozijegyet fizettem, kész mûalkotás. Ezt a két igazi picsát még Rihanna is lejátssza a vászonról...