3/10
olahmiki1959 2023 júl. 03. - 02:27:55 3/10
(4/4)
Hát igen...
Most ért véget a film, amit becsülettel végignéztem, tehát friss még az élmény.
Tartottam valami ilyesmitől, ami sajnos be is jött, és sikerült agyonvágnia az egészet.
Az első 10 perc a színtiszta zenéről szólt, egy hatalmas zenei összejövetelről, amiben a fekete zenészek és énekesek euforikus hangulatban élvezték egymás társaságát, a "bulit", azt, hogy végre megmutathatták magukat, szabadon, kötöttségek nélkül, és új hangokat, stíluselemeket, ritmusokat mutathattak be a közönségnek.
Jó volt a felvezetés, a 60-as évek végének a hangulata, a lázadások, a pozitív változások jelei, amik a zenében is megjelentek, és majdhogynem egy woodstock-i fesztivál hangulatával ért fel az egész rendezvény.
Aztán szép lassan a zene egyre hátrébb szorult, a jelentősége egyre kisebb lett, és a film teljesen átment egy színtiszta politikai megmozdulásba, a feketéknek a fehérek elleni uszító, lázító szövegei vették át benne a főszerepet, én pedig nagyon nagy csalódást éreztem emiatt.
Félreértés ne essék, a 60-as évek fekete polgárjogi mozgalmai nagyon nagy jelentőséggel bírnak az USA történelmében, csak akkor az erről szóló dokumentumfilmet más címmel és más ajánlással kell leadni, nem pedig úgy, mint egy zenei fesztiválról szóló filmet, amiben rengeteg ismert és világhírű zenész szerepel.
Sajnos, erős a gyanúm, hogy a film a politikai vonal miatt kapta azt a rengeteg díjat, amiről lentebb beszéltem.
A sok csalódás miatt összességében nálam ez bizony csak
3/10.
3/10
olahmiki1959 2023 júl. 02. - 18:56:26 3/10 Előzmény eleven11
(3/4)
Akkor már ketten leszünk! Nem fogom annyira egyedül érezni magam!...:)
Üdv!
9/10
eleven11 2023 júl. 02. - 16:02:13 9/10 Előzmény olahmiki1959
(2/4)
Én is nézni fogom, zseniális zenészek vannak benne!
3/10
olahmiki1959 2023 júl. 01. - 12:40:56 3/10
(1/4)
Sajnos, attól tartok, hogy rajtam kívül - aki dzsesszrajongó vagyok - senkit nem fog érdekelni ez a film.
Megnéztem a netet, kérem, ez a dokumentumfilm egy rahedli, egy szekérderéknyi díjat nyert, össze sem tudtam számolni, pedig akartam!
Nem is tudom, hogy van-e még film, ami ennyi díjat kapott volna...:)
Persze, az még nem jelenti azt, hogy egy magyar nézőnek is tetszhet, mert más kultúra, más hagyományok, más zenei ízlés, és sorolhatnám.
Én biztosan belenézek...:)